Dış gebelik geçirip tüpü alınan ve tekrar hamile kalan varmı?

LEYDIIII

yaşama sebebim geliyor
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008
124
1
41
arkadaşlar ben bundan 6 ay evel dıs gebelik gecridim cok sevinmiştim ama hamileyimdie malesef dısgebelikle sonuclandı 4 senelik evliyim 4 senede 1 kez hamiş oldumoda dı gebelikoldu şimdi sağ tüpüm alındı ve 6 aydır neyzıkki yine olmuo ve cok korkuorum bana yardımcı olabilcek tecrübeli arkadaslar varsa bekliyorum önerilerinizi:çok üzgünüm:a.s.

:sm_confused::1no2:tek talihsiz benmiyim kimse yokmu sesimi duyan :çok üzgünüm:

Canım kafanı rahat tut bu işin tek çaresi takmamak.
Bende dış gebelik geçirdim senden farkı tüpüm alınmadı bu benim daha şanslı oldugum anlamına gelmiyor aslında tüp hasarlı oluyor ve tekrar dışgebelik riski geçirme oranıda artıyor. Tek yumurtalıkla çok rahat gebe kalabilirsin. Ben şuan hamileyim. Nasıl hamile kaldım dersen önceleri çok üzüldüm çok düşündüm düşünmemek elde değil tabiiki sonra dedimki amman olursa olur olmassada folik asit kullanıyordum onu bile bıraktım .Okadar boşladım yani ve şimdi hamileyim.Allah sanada nasip etsin inşallah. sevgiler :-))))

canim ben de temmuzda dis gebelik oldu. ilk gebeligimde. sol tupum alindi. ben de dort aydir deniyorum.

ben yurtdisindayim simdi elimden beklemekten baska bir sey gelmiyor. ama yazin Tr ye donecegiz tamamen. o zaman ilk isim rahim filmi ile diger tupum tikali mi ona bakmak. ayrica sag tarafim yumurtluyor mu kontrol ettirmek.

sen de yap. bak bakalim diger tarafin aciksa ve tup olan tarafinda yumurtlaman normalse hic korkma.

kafana takmadigin surece oluyor. biraz kendini serbest birak oluruna birak.

ben gun saymakla vs olmayacagini ogrendim, gerci elde degil sayiyorum ama engel olmak istiyorum. Kismet olunca 3-4 gunluk sperm ile hamile kaliyorlar. kismet olmayinca tup bebek yaptirip, en kaliteli yumurtalar ve spermler secilip 3-5 tane embriyo rahime konulsa bile olmuyor. daha ne olsun.

o sebple once sorun var mi yok mu baktir. yoksa emin ol olacaktir.

canım ablam dışgebelik geçirdi tek tüpü alındı ve şu an 3 aylık hamile.. darısı başına

hanimlar cok onemli bir soru. benim dis gebelik belirtim olmadi sadece kahverengi lekelenme idi. sizde bu lekelenme hic olmayan da var mi? yani ayni normal hamileleik gibi sorunsuz ama sonradan dis gebelik cikan var mi?

canım bende geçen sene dış gebelik geçirdim ve hala hamile kalamadım....

kibele canım senin soruna gelince evet benimde kahverengi lekelenmelerim vardı ilk başta dr. gittim kan testinde çıkınca bana progestan verdi ve onu kullandım ve lekelenmem kesildi.... onun haricindede ne ağrım ne sızım hiçbirşeyim olmadı bazılarının hergün ağrısı olurmuş benimki belirtisizdi taki 6 hafta 4 güne geldik ogün sabah kahverengi lekelerim geldi ben korktum düşük falan zannettim akşama kadar sancı çektim etimden et koptu sanki doğum sancısı bu olsa gerek akşama dr. randevum vardı benimki sürpriz oldu çünkü ben ogün bebişimi görmek için randevu almıştım ve ne tesadüftürki o günde sancılarım tuttu ve herşey ogün oldu ve bitti....

Bende hiç kahverengi lekelenme olmamıştı. ..Normal hamilelik gibydi ama bhcg testlerinde yeterince katlamıyordu doktor şüphesi ve vajinal ultrasonla teşhis kondu.

geçen sene ocak ayında bende dış gebleikden ameliyat oldum ve sağ tüpüm alındı.. ama şuan 11 haftalık hamileyim.. üzülme canım. herşey zamanını bekliyor.. bende tek tüple kaldım.. Rabbim herşeyin hayırlısını versin inşş.. amin..

Canım kafanı rahat tut bu işin tek çaresi takmamak.
Bende dış gebelik geçirdim senden farkı tüpüm alınmadı bu benim daha şanslı oldugum anlamına gelmiyor aslında tüp hasarlı oluyor ve tekrar dışgebelik riski geçirme oranıda artıyor. Tek yumurtalıkla çok rahat gebe kalabilirsin. Ben şuan hamileyim. Nasıl hamile kaldım dersen önceleri çok üzüldüm çok düşündüm düşünmemek elde değil tabiiki sonra dedimki amman olursa olur olmassada folik asit kullanıyordum onu bile bıraktım .Okadar boşladım yani ve şimdi hamileyim.Allah sanada nasip etsin inşallah. sevgiler :-))))

HAYIRLI OLSUN BİTANEM ALLAH NASİB ETSİN KUCANA ALMAYI DUA EDİCEM SENDE BAAN DUA ET :KK43: ARTIK AĞLAMAKTAN ÜZÜLMEKTEN BIKTIM:Saruboceq:

senağlamasenağlamasenağlama
canim ben de temmuzda dis gebelik oldu. ilk gebeligimde. sol tupum alindi. ben de dort aydir deniyorum.

ben yurtdisindayim simdi elimden beklemekten baska bir sey gelmiyor. ama yazin Tr ye donecegiz tamamen. o zaman ilk isim rahim filmi ile diger tupum tikali mi ona bakmak. ayrica sag tarafim yumurtluyor mu kontrol ettirmek.

sen de yap. bak bakalim diger tarafin aciksa ve tup olan tarafinda yumurtlaman normalse hic korkma.

kafana takmadigin surece oluyor. biraz kendini serbest birak oluruna birak.

ben gun saymakla vs olmayacagini ogrendim, gerci elde degil sayiyorum ama engel olmak istiyorum. Kismet olunca 3-4 gunluk sperm ile hamile kaliyorlar. kismet olmayinca tup bebek yaptirip, en kaliteli yumurtalar ve spermler secilip 3-5 tane embriyo rahime konulsa bile olmuyor. daha ne olsun.

o sebple once sorun var mi yok mu baktir. yoksa emin ol olacaktir.

senağlamaCANIM BENİM ÜZÜLDÜM :KK43: AMA BEN BAKTIRDIMSORUN VAR BİR TÜPÜMALINDI DİERİDE HAASAR GÖRMÜŞ TÜYCÜKLERİ ZEDELENMİŞ HAMİLE KALMA SANSIM %5:KK43:senağlama

hanimlar cok onemli bir soru. benim dis gebelik belirtim olmadi sadece kahverengi lekelenme idi. sizde bu lekelenme hic olmayan da var mi? yani ayni normal hamileleik gibi sorunsuz ama sonradan dis gebelik cikan var mi?

senağlamaCANIM EVET BENİMDE AYNISEN GİBİ OLDU KAHVERENGİ LEKELENME AMA BENİMKİ 14 GÜNSÜRDÜ PROGESTRON VERDİLER KESİLDİ SONRA PATLADI 3 AYLIKKEN VE TÜPÜM ALINDI HEMDE 3 ÜZ:KK43:

:teytey:
geçen sene ocak ayında bende dış gebleikden ameliyat oldum ve sağ tüpüm alındı.. ama şuan 11 haftalık hamileyim.. üzülme canım. herşey zamanını bekliyor.. bende tek tüple kaldım.. Rabbim herşeyin hayırlısını versin inşş.. amin..

:Saruboceq:ALLAH ANALI BABALI ETSİN KUCANA ALMAYI NASİP ETSİN CANIM SEN NASIL OLDU HERHANGİ Bİ TEDAVİ GÖRDÜNMÜ NASIL HAMİLE KALDIN NEKADAR SONRA KALDIN :KK43:

kızlar selam
ya bende 2008 temmuz da dış gebelik geçirdim, sağ tüpüm alındı. tekrar hamile kalmak istiyorumm. varsa bi öneri,( doktor, ilaç vs) lütfen söyleyin. artık sabrım kalmadı valla
sinir oluyorum , dr hiç bir test falan da yapmadı. ovilasyon oluyrmuş, bekliyceksin diyo

ben siteye yeni katıldım benim başımdanda dış gebelik geçti sonrada 2 tane daha hamilelik onlarda düşükle sonuçlandı bendede oval kist var artık yoruldum tedavilerden bunalıma girdim napıcağımı bilemiyorum rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın

2011 Ocak 14 de hamile oldugumu öğrendim. Ve bozulmuş gebelik teşhisi koyarak beni ertesigün kürtaj olmam için hastaneye çağırdılar.( Çok sancılı ve kahverengi lekelerle adet olmamı bekledim bu lekeler gecmeyip normal regl kanamasına donmeyince hastaneye basvurdum) neyse kürtaj olcagim diye ağrılarım ve sancılarına katlanmaya calisir iken, banyoda düşüp bayılıyorum ağzım burnum çarpıyor kanlar icinde hasteneye kaldırılıyorum ve bir kerede hastanede bayılıyorum.... Hayatımda bayilmamamis biri olarak her ayildigimda bunun şaşkınlığını yasıyorum... Ve bana hala tansiyondan bahsediyorlar.... O gece kalıyorum ve beni ertesi sabah kürtaja alıyorlar... Çok agrili günler birbirini takip ediyor, ve kürtaj olup anında kalkanlar gibi ben kalkamayip tam br hafta yatakta geciriyorum ve yine bayılma, göz kararması sırt ağrıları, neler neler.... Ve cagirmadiklari halde ben hastaneye gidiyorum iyi hissedince biraz.... Ve bana dış gbelik teşhisi koyuyorlar... Ultroson la bakıp anlamayip uzman doktora yollaniyorum.... Çünkü 500 cc kanama olmuş karnıma, o gece beni gözlem odasında gözlemliyorlar. Tansiyonlarım saat bası olculuyor, kan tahlilleri vs.. Sabah ameliyata alınıyorum . Kansiz çıkıyorum kan veriyorlar dsardan. Bir tüpüm gdiyor. !! Dikişlerim hala gecmedi. Doktorların ihmaline gelmeyin, benim ilk hamileligimdi bilgisizdim. Ve tüpüm ihmalden gitti . Bunu yapan yerde İstanbul Anadolu yakasının en bilinen turkiye de isim yapmış kadın hastalıkları dogum hastanesi!!! Zamanımı benden çaldılar , korkuları verdiler, ağrılar sancılar da cabası... Herseyde hayır diyoruz evet böle atlattım fakat ihmalede sinirlenmemek elde değil! Bana çok işlem gordgun için 1 sene korun dediler.
Bu olayı yasayanlar gözü açık olsun, basa gelmeyince bilinmiyor, çok hayatı tehlikesi olan bir durum, kahverengi lekeler ve sancılı bir durumunuz olur ise doktora başvurun. Ve hamile kalmaktan korkuyorum, olur isem o da dış gebelik olurda eğer tek tupmde zarar alırsa, hamile asla kalamam diye... Bu onlardan hatıra! :KK47:

arkadaşlar ben bundan 9 ay evel dıs gebelik gecridim cok sevinmiştim ama hamileyimdie malesef dısgebelikle sonuclandı 4 senelik evliyim 4 senede 1 kez hamiş oldumoda dı gebelikoldu şimdi sağ tüpüm alındı ve 6 aydır neyzıkki yine olmuo ve cok korkuorum bana yardımcı olabilcek tecrübeli arkadaslar varsa bekliyorum önerilerinizi:çok üzgünüm:a.s.
canım bende 9 ay önce dış gebelik yaşadım herşey güzeldi hamileydim ve sancılarım başladı bıcak saplanır gibi sancılar bi kesiliyordu bi başlıyordu sancılar ve çok kötü oluyordum yürüyemez hale geliyordum doktora gittim testler güzel dedi dayanamadım tekrar gittim dış gebelik oldugu anlaşıldı yanımda kimse yoktu beni bi saat içinde ameliyata aldılar sağ tüpümü de almışlar iç kanama geçirmişim neyse herşey biti üç yada altı ay hamile kalma dediler ben üçüncü aydan sonra korunmadım 6 aydır bekliyorum olmuyor artık kafam allak bullak oldu ne yapmalıyım beklesemmi biraz doktoramı gitsem bilmiyorum şimdide sol tarafım sancılanıyor korkuyorum tahlillerde yok cıkıyor günüm 15 gün oldu geçeli of ne yasam bi fikir verin lütfen

Kızlar selam. Ben 2013te bir dış gebelik geçirdim. Doktor tüpüm sağlıklı diye tüpümü almadan ameliyatla dış gebeliği aldı. Üzerine 3-4 ay Korun mutlaka sonra da gel rahim filmi çekelim bakalım dedi. Ben nasıl olsa olmaz diye korunmadim ve ertesi ay hamile kaldım. Şu an allah nazarlardan saklasin 11 aylık bir oğlum var. 15 gün önce tekrar dış gebelik şüphesiyle doktora gittim ve yine aynı tüpümde dış gebelik olduğunu öğrendim. Bu sefer erken teşhis diye ameliyatsız metotreksat alarak gebeliği sonlandirmaya çalıştık ama maalesef yine kanamam başladı ve 2.sefer aynı tüp olduğu için doktorum sol tüpümü aldı.
Sag tüpün gayet sağlıklı dedi doktor, ilerde ordan hamile kalabilirmisim. Gerçi sol için yani 2 kere dış gebelik geçirdiğim tüp için de aynı şeyi söyledi. Tüpte ne yapisiklik ne de hasar hiçbir şey olmamasına rağmen 2 kere yumurta takılmış. Artık ben bu işin biraz kısmet olduğunu düşünüyorum ve sol tüpümün alınmasına seviniyorum çünkü tekrar aynı acıları yaşamak istemiyorum. Bence allah herşeyin zamanını biliyor ve bana 1 kere bu dünyanın en güzel hediyesini verdi. Olacağı varsa ikinciyi de dogru zamanda verecektir. Siz de inanın ve sakin ama sakın çok takıntı haline getirmeyin. Çünkü önemli olan bebişimizi sağlıkla kucağımiza almak.

Arkadaşlar bende dış gebelikten ameliyat oldum 27 eylülde ama hala adet olamadim sağ tupumu aldılar doktor uç yada altı ay korunmami istedi ben ne yapcam bilmiyorum korunmasam yine dış gebelik geçirebilir misim hemen hamile kalabilir miyim patoloji sonuçlarını bekliyorum benim durumum da olan varmı

X