farklı olmaya çalışanlar var.Birde gerçekten farklı olanlar.

FirtinaninKizcesi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2008
4.983
27
Ben farklıyım diyebilmek hakikaten neden bu kadar önemli bir hale geldi? Farklı olmaya kendimizi farkettirmeye çalışmak ne kazandırıyor bize..Hakikaten herkesin farklı olacağım diye kastığı bir dünyada farklı olmak adına hiç bir şey yapmayan insanlar hepimizden farklı hale gelmediler mi?
Yoksa farklı olma trendine mi kaptırdık kendimizi farklı olmak adına .....
Bu nasıl bir komplekstir ki..bu kadar farklı olmaya çalışıyoruz...
Gerçekten farklı kim? Neden bu derece önemli..Neden bu derece kasıyoruz..

Bu iyi ya da kötü demiyorum..son derece subjektif bir şey ama nedir sizin kafanızda kendinizi ve bir başkasını farklı kılan..farklı olmayı acaba gerçekten neden istiyoruz yada neden istiyorlar... ?
Sen benden daha farkedilir olamazsın...daha çok üste çıkma ''beğenildiği düşüncesi'', kompleks''ego tatmini'' farkedilme dürtüsü...
bu günümüzde çoğu kişiye göre bir trend belki...

farklı olabilme dürtüsü her ilişkide var aslında...
aile içerisinde...
iş meslek hayatında...
okul hayatında...
sanatçı camiasında...
siyasette...
vb..

Bu konuda kaç kişi özeleştiri yapıyor merak ediyorum. sizce farlklı olmak iyimidir..
sıradan olmak basit cümleler olması iyi değilmidir..
farklı olana neden rağbet vardır.

farklı olmayi amaçlayarak marjinalite peşinde koşmak komplex alemetidir
ama kişinin ruhunda varsa siradişilik buna sevimsiz yaftalar yapiştirmak da komplex sahiplerinin işidir
aslına bakarsanız her insan farklıdır diğerinden
herkesin aynı oldugu bir dünya düşünülemez ki
ama ruhunda olmayan sıradısılıgı varmiş gibi gösterip farklılaşan ve bunu popularite ve sükse yaratmak için kullanan ezikten de otedir bana göre:kahve:

.farklı olmak her zaman iyi midir. bir de onu düşünmek lazım. her farklılık takdir ediliyor mu... bazen öyle farklı kişilerle karşılaşıyorum ki, değil takdir etmek onların olduğu yerde bile durmak istemiyorum. ama şu da var toplumun kabul ettiği herşey doğru mu... çoğunluğun doğruları gerçekten doğrumu. onlardan farklı bakan kişi gerçekten yanlış mı... bence değil. tam tersi o kişi doğru bile düşünüyor olabilir.
benim rahatsızlığım, kendisi sadece dikkat çekmek ve göze batmak için farklı olmaya çalışanlar... öylelerinden hiç hoşlanmıyorum, düşünceleri tam tersiyken,sadece egosunu tatmin etmek ve dikkat çekmek isteğiyle olduğundan farklı görünenlerden......

farklılık kişiye özgü birşeydir,her insan bir diğerinden farklıdır aslında,
ama olmadığı gibi olmak zorla bişeyleri kendine yapıştırmak,sivrilmek adına komik duruma düşmektir bence...

Farklılık insanın doğasından,özünden gelen birşeydir.
Farklı olmaya çalışmak ise özentilik,ilgi çekme adına yapılan saçma eylemlerdir.
Bu ikisini ayırt etmek çok basit bence. Anlayabiliyor insan...

X