Üroloji - İdrar Yolları Hastalıkları İdrarda kan bulunması.. Geçmeyen bel ağrım

Ya_Ko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2008
9
0
selamlar arkadaslar..
Iki haftadir belim agriyor once idrar yollari iltihabi var ondan belin agrir dedi doktor..
Antibiyotik kullandim iltihap gecti ama bel agrim hala devam ediyor..
ikinci idrar tahlilinde idrarda kan oldugunu soyledi doktorum ama onemsiz birseymis gibi uzerinde durmadi.
yaptigim arastirmalarda böbrekten geldigini okudum benim israrimla hastaneye gonderdi
cuma gunu hastanede randevum var
kotu birsey cikacak diye korkuyorum..
bu konuda bilgisi olan arkadaslar paylasimlarinizi
bilgilerinizi paylasmanizi rica ediyorum..
saygilar

canim benim bu konuyu simdi gördüm cok gecmis olsun..ayni sorun bendede ciktii gecen sabah uyandim belim ve karnimin yarisi cok acayip agriyorduu yerlerde sürünüyordummm esim beni dr gtrdü agri kesici serum taktilarr baktilar böbregimde tas olabilcegni düüsndüler iki günde 11 serum yedim ultrsyonn röntgen derkne kaldim hastanedee snra tas deglde böbregim iltihaplanmis cok kötüü sag böbregim dogudtan yokmus agriyan sol böbregimdeee cok kötü iltihap bulundu benmde bel agrim daha gecmedii ama iltihap gecmis sayilir dedi..hftaya randevum varr ne diecek...benimd ebu arda idrarimda kan bulundu..acaba kötü bisimi sormadim drlara..

Geçmiş olsun. 58 yaşındaki annem geçen yaz idrarda kan şikayetiyle doktora gitti. Tetkikler sonucunda mesane tümörü bulundu. Hiç ağrısı veya başka belirtisi yoktu, sadece idrarda bir kez kan görüldü. İyi ki hemen doktora gidilmiş. Tedavi görüyor. Bu daha çok erkeklerde rastlanan ama son 5-6 yıldır kadınlar da görülen bir tümörmüş. Sigara kullanan ve tekstil/boya sanayi gibi kimyasal maddelere maruz kalan çalışanlarda görülüyormuş.

merhaba öncelikle çok geçmiş olsun.. benimde aynı şikayetlerim vardı. kadın hastalıkları doktoruna gittim, enfeksiyon var deyip önce antibiyotik tedavisi yapıldı. daha sonra tekrar idrar tahlili yapıldı. tahlilde tekrar kan çıktı. ardından doktorum ürolojiye yönlendirdi beni, üroloji doktoru ultrason istedi ve o da başka bir antibiyotik tedavisi uyguladı. Ultrasonda da birşey çıkmadı. tahlilde hala kan çıktığı için tomografi istedi. sonuç: sol böbreğimde 3 mm çaplı taş çıktı.

Aynı sıkıntı bende de oldu ve derin bir araştırma yaptım arkadaşlar. Şöyle ki;
İdrar yolları iltihabı şikayetiyle doktora gittim ilaç verdi. İlacı kullandım iyi geldi. Lokosit değeri ilaçtan önce 226 idi ve ilaçtan sonra 45 oldu.
Herneyse. İlaç bittikten sonraki tahlilde idrarda kan (eritroksit) görüldü. Zaten yanma çok fazlaydı. Dayanılmayacak kadar.
Doktor da taş veya kum döküyor olabilirsin diye üroloji'ye yolladı.

Ürolog kültür istedi sonucu daha almadım.

Ama şunu söyleyebilirim ki bu idrarda çıkan kan birçok şeyin belirtisi olabilirmiş.
Böbrek iltihabı, idrar yolları iltihabı, taş ya da kum dökme, iyi yada kötü huylu tümör, hatta kanser bile maazallah.

Allah muhafaza etsin.
Canım sen doktora gittin dimi?

gecmis olsun ihmal edilmez idrardaki kan sen isin ucunu birakma canim.

Selamlar arkadaslar herkeze gecmis olsun..

Herseyin basi saglik

benim sikayetim bundan 4 ay kadar once baslamisti

Bir suru tahlil idrar kan tahlili

antibiyotik kullandim idrarda kan ve iltihap gitmedi..

En son urologum idrar yollarina camera ile bakti '

idrar yollarinda cok fazla iltihap var dedi o yuzden surekli iltihap ve kan cikiyormus..

3 aylik antibiyotik verdi bir hafta once basladim ilk iki hafta hic fayda etmez dedi henuz bir faydasini gormedim iki haftadan sonra bakalim faydasi olacakmi bende bekliyorum..

resmen pisikolojim bozuldu ne cikti ne cikacak gibi sorularla

Allah kimseye vermesin

herkeze acil sifalar diliyorum,,,

saygilar

Merhaba kayla34,

Öncelikle anneniz için çok geçmiş olsun..Su sıralar annemde de mesane tümöründen şüpheleniyorlar. 10 gün sonra sistoskopi yapılacak kesin tanı konulacak. Anneme NMP 22 denen bir test yapıldı,sonuç pozitif çıktı. Bir de sitoloji yapıldı fakat bu negatif çıktı. Annemin doktoru tümör belirtisi var demiş ve bakacak..biz de şu an çok endişeliyiz ve annemin morali çook bozuk..ailesinden 3 kardeşini kanserden kaybetti. Annenizin durumundan bahsedebilir misiniz..Bir de nerede tedavi olduğu ve doktoru hakkında bilgi verir misiniz?

Öncelikle geçmiş olsun.

Sitoloji,NMP22 v.b. 100% lük testler değildir.Mesane kanserinin belirlenmesin de kullanılırlar ve de tek başlarına değil SİSTOSKOPİ ile birlikte.
Mesane kanserinin tanısı patolojiden gelen sonuçla net konur.

Annenize en kısa sürede sistoskopi yapılmasını önerir,Sistoskopi sonucu ile birlikte hekiminiz hem sitoloji hem de NMP22 test sonucunu gözönünde bulundurarak değerlendi
rmesini beklemenizi öneririm.
Hekiminize güvenmenizi aklınıza takılan her soruyu mutlaka hekiminize sormanızı,eğer aydınlatmıyorsa da başka bir hekim seçmenizi öneririm.
Hasta ve yakını olarak hekiminizin yanından ayrılırken aklınızdaki tüm soruların yanıtlarını almış olmanız,izlenecek yol hakkında da detaylı bilgilendirilmiş olmanız sizin en doğal hakkınız.
Tabikii bu tür sitelerde dostlarla paylaşmak hoş ama çok ta bilimsellik adına sağlıklı değil,tabiki bu benim kişisel düşüncem.
Tekrar geçmiş olsun.
NOT:Mesane kanseri ilgi alanım içinde.

çok teşekkür ederim redcircle, vermiş olduğun bilgiler için..belirttiğim gibi büyük bir endişe yaşıyoruz, sanırım durum netleşene kadar da devam edecek.

cnm benim annem böbrek nakilli olduğu için biraz bilgim var bu konuda idrarda kan bulunmasını dr nasıl hafife alır anlamıyorum bu kum döktüğünü ya da taş düşürdüğünü gösterir mesane sorunu olarak görmedim çünkü bel ağrın var böbrekler ağrısını bele ve sırta vurur geciktirmeden hemen dr git kum dökerken ya da taş düşerken çok fazla yıpranma olur hem idrar yolunda hem böbreklerinde çok fazla yeşillik yeme ya da çok iyi yıkaman lazım peynir süt yoğurt fazla tüketme peynir yiyeceksen süt içme yoğurt yeme ve hemen bi dr git tahlil yaptır sakın ama sakın atlama ilerde daha zoor olur inş kötü birşey çıkmaz eğer tahlil sonuçlarında üre yüksek çıkarsa kırmızı et yeme beyaz et ye ya da eti ve kıymyı yıka o kanı akana kadar tatsız olur ama başka çaren yok en iyisi biraz ete ara vermek olur geçmiş olsun

böbreklerinizde kist yada iltihap olabilir .benim eşiminde bel ağrısı vardı.doktora götürdümde böbreklerinde kist olduğunu öğrendim.ve şu an bitkisel tedavi görüyor,şimdi maşaalla iyi.inşallah kötü bir şey çıkmaz acillll şifalar.

canım bendede aynı sorun vardı banada antibiyotik verdiler ama idrar yollarımda iltihaplanma varmış oda kiste çevirmiş şu an bitkisel tedavi görüyorum anıyacağınız antibiyotikle sadece susturmuşlar hastlığı.

banada doktor aynı şeyi söyledi sonunda o iltihap kiste çevirdi her temas halinde o kistler patlıyormuş ve sonra da idrarda yanma ve sonrasında acıyla gelen kahverengi bir akıntı .inanın tepinerek idrarımı yaptığımı bilirim .şu an bitkisel tedavi görüyorum allaha çok şükür iyiyim .antibiyotik falan hikaye her aldığın antibiyotik böbreklerine daha çok zarar veriyor.acilllll şifalar.

öncelikle herkese geçmiş olsun...benim 1 haftaya yakındır yanmam oluyordu ve birkaç gün iyiydim..bu sabah bel ve kasık ağrısıyla uyandım .idrarımı yaparken pembe pembe oldu ve hafif pıhtılı ..kalktığımdan beri aşırı yanma oluyor..yıllar önce bel ağrısıyla gittiğimde acile kum döktüğümü söylemişti..acaba böbreklemi alakalı anlamadım...bugünküdiğer yanmalarıma benzemiyor kanamalı oluşu canımı sıktı...

3 sene önce aynı sorunu bende yaşadım..
Doktor idrar yolu iltihabı dedi
Bir ilaç verdi ve bol bol su içmemi önerdi..
İlaçları kullandığım anda sorunda çözülmüştü bende..
Geçmiş olsun..

3 sene önce aynı sorunu bende yaşadım..
Doktor idrar yolu iltihabı dedi
Bir ilaç verdi ve bol bol su içmemi önerdi..
İlaçları kullandığım anda sorunda çözülmüştü bende..
Geçmiş olsun..

sağolasın ...yarın için randevu aldım...dr gideceğim..acile gitsem acilde bişey yapmıyorlar... rabbim dermansız dert vermesin...:Saruboceq:

aynı dertler bende var 1ay oldu hatta gecıyor kasık genetal bolge agrısı ve son olarak belıme vuruyor ıdrarda ve kanda ıltıhap var 1 ay sonunda bulunamadı sonunca sıslıdekı osmanoglu klıgınınde bulundu sag alt urerte tas var mıs dusermeye calısıyorum yoksa amelıyat

aynı dertler bende var 1ay oldu hatta gecıyor kasık genetal bolge agrısı ve son olarak belıme vuruyor ıdrarda ve kanda ıltıhap var 1 ay sonunda bulunamadı sonunca sıslıdekı osmanoglu klıgınınde bulundu sag alt urerte tas var mıs dusermeye calısıyorum yoksa amelıyat

canım ya çok geçmiş olsun..bakalım benim nedir bende yarın dr gidecem...:uhm:sabah ki yanmam biraz daha azaldı....:Saruboceq:

zor bır dert umarım tas degıldır ama ben 1 ay bılmeden kadar zor gunler gecırdım kı bende aılemde gecmeyen agrı var ama nerden oldugunu bulamıyorlardır yalvardık adakklar adatık tas olsun kotu bırsye cıkmasın dıye en son annem aglıyordu artık bır care bulamıyorlar dıye sukur kı sonunda tas oldugu soylendı ve cok sevındık :) sukur ettım ALLAH a buldun ne oldugu dıye

X