Bebek Beslenmesi bebeğim biberonu sevmiyor ne yapmalıyım?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

asican

kaan
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2008
7
0
1 yaşında bir oğlum var. çalıştığım için akşamları ve sabahları emiyor.
gün içinde biberonla devam sütü içmesi gerek ancak oğlu hiçbir biberonu istemiyor .sadece bolca su içiyor. meyva suyu da içiremiyoruz? neden içmek istemiyor acaba? bardakla da içemiyor.
çok endişeliyim. ne yapmalıyım? :uhm:

hic dert etme derim benim oglumda hic biberon almadi en guzeli onun sevebilecegi mesala cizgi film kahramanli falan resimli guzel su bardaklari var onlardan alabilirsin aa bak ne kadar guzel sende icerimis gibi yap onu heveslendir sonra sonra o bardaklarla icirmek istediklerini icirebilirsin bol sans

Canım benim kızımda beni emerken süt ve meyve suyu gibi şeyleri içmiyordu. Ama sütten kestikten sonra içmeye başladı. Bu arada ben bilerek ve isteyerek sağlıklı olmadığı için emzik ve biberon vermedim bebeğime, biberona alışmaması daha iyi devam sütünüde bir büyük fincana yada bardağa hazırlayıp içirebilirsin hem bardaktan içmeyi öğrenmiş olur. Düşünki ben çalışıyordum kızım 5 aylıktı bıraktığımda biberon yerine bardaktan yada fincandan yada kaşıkla içiyordu benim sağıp bıraktığım sütümü. 1 yaşına geldiğinde artık kendisi bardaktan birşeyler içebiliyordu.

pipetle içirmeyi deneyin. belki ona zevkli gelir. dahada olmazsa annegöğsüşeklinde bir biberon var. yani biberonun emziği anne göğsü şeklinde ve boyutunda. benimde bugün bi siteden mailime reklam olarak gelmiş orda gördüm. onu deneyebilirsiniz.

emmesi sorun olur mu?
benim kzım 6. aydan beri gündüz mama emmiyor,sadece gece alıyor.
ki sizinki 1 yaşamış.

X