Doğal Saç Bakım Kürleri Kuru saçlar için basit bir tarif

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri
M

MeDuSa

Ziyaretçi
Kızlar aslında hepimizin bildiği ama biraz daha değişiği bir maske tarifi vereceğim kuru ve kırık saçlar için,
gereken en önemli malzeme natural zeytin yağı bulacaksınız yani fazla işlem görmemiş olacak bunun içine çeşitli saç bakım yağlarından koyabilirsiniz(ben macitefendi koydum)ama herkes kendi saçına yeteri kadar koyacak yani zeytin yağı,saç bakım yağı ayrıca hint yağı bunları aynı ölçülerde koyacağız sonra cezvede ısıtın kafanızı yakmayacak derecede sıcak olsun lavaboda iyice yedirin üstüne strech film yapın yada poşet sonra bu şekilde yatın sabah saçınızı yıkayın inanılmaz nemlendiriyor kuru saçı yumuşacık yapıyor. Saçında protein eksikliği olanlar içine bir yumurta sarısını kırıp iki saat bekletip yıkayabilir ama yumurtasız yaparsanız sabaha kadar bekletmenizi tavsiye ederim.
Belki çok basit bir tarif olacak ama benim saçlarım (hep yazıyorum benneyaptımki ) siyahtan açılıp kızıl yapıldı kızılın üstünede kumral boyanıp röfle yapıldı ve berbat şekilde kurudu ve koparak dökülmeye başladı. Bu şekilde saçlarımın eskisi kadar olmasada istediğim şekilde yumuşak olmasını sağladım ve kırıklarım da azaldı umarım hepinizin işine yarar a.s.

bence yağlarla gece yatmayın en fazla iki saat bekletip yıkayın

bende mecitefendi bakım yağını yeni aldım deneyim barii

bence yağlarla gece yatmayın en fazla iki saat bekletip yıkayın

bilmiyorum canım kimi uzman durutabilirsiniz diyor kimisi bir kaç saat sonra yıkayın diyor
fakat ben sabaha kadar beklettiğimde sanki daha çok işe yarıyor :sm_confused:

tarifin için teşekkürler yarın ctesi deneyeceğim

ben de benzer bi tarifi uyguluyorum ve inanılmaz iyi geldi. saçlarımda röfle vardı yetmedi gidip açtırdım ve hepsini sarı yaptırdım, saçlarımın uçları acayip kurumuştu resmen süpürge gibi duruyodu sitede dolaşırken bikaç tarif okudum ve hepsini biparça karıştırıp kendi tarifimi yaptım, denedim ve sonuç harika. zeytinyağı, badem yağı, hintyağı, hindistancevizi yağı, jojoba yağı ve defnegar yağının hepsini bi kavanozda karıştırdım. haftada 1 kez bundan saçıma yetecek kadarını mikrodalgada ısıtıp sürüyorum, sonra streç filmle veya poşetle sarıp sabaha kadar bekletiyorum. ben sadece uçlarında kuruluk olduğu için saçımı toplayıp uçlarına sürüyorum.yıkama aşamasında da önce kuru saça şampuan sürüp akıtıyorum sonra bi şampuan daha yapıyorum. 3 hafta oldu başlayalı ve işe yarıyor. umarım birilerine faydalı olur kaydirigubbakcemile3

ben de benzer bi tarifi uyguluyorum ve inanılmaz iyi geldi. saçlarımda röfle vardı yetmedi gidip açtırdım ve hepsini sarı yaptırdım, saçlarımın uçları acayip kurumuştu resmen süpürge gibi duruyodu sitede dolaşırken bikaç tarif okudum ve hepsini biparça karıştırıp kendi tarifimi yaptım, denedim ve sonuç harika. zeytinyağı, badem yağı, hintyağı, hindistancevizi yağı, jojoba yağı ve defnegar yağının hepsini bi kavanozda karıştırdım. haftada 1 kez bundan saçıma yetecek kadarını mikrodalgada ısıtıp sürüyorum, sonra streç filmle veya poşetle sarıp sabaha kadar bekletiyorum. ben sadece uçlarında kuruluk olduğu için saçımı toplayıp uçlarına sürüyorum.yıkama aşamasında da önce kuru saça şampuan sürüp akıtıyorum sonra bi şampuan daha yapıyorum. 3 hafta oldu başlayalı ve işe yarıyor. umarım birilerine faydalı olur kaydirigubbakcemile3

cnm bu karisimdaki yaglarin ölçüleri ne kadar? yani hepsinden ayni ölçüde mi karistiriyoruz? bende bugun zeytinyagi, bademyagi, jojoba ve hintyagi aldim.. hepside hemen hemen ayni büyüklükteki kavanozlarin içinde.. bütün yaglarin tamamamini bi kerede karistirsak olur mu? Sonrada o karisim dolu kavanozu nasil muhafaza etmemiz gerekiyor? Kapali ve soguk alanda durursa bisey olmaz heralde..

arkadaşlar yağların ölçülerini de versenis ona qöre uyqulasak :-)
yanlış bişi yapmıyalımda sona

arkadaşlar yağların ölçülerini de versenis ona qöre uyqulasak :-)
yanlış bişi yapmıyalımda sona

hepsinden iki tatlı kaşığı koyabilirsin cnm ama yağları ayrı koyuyorsak böyle yap
saç bakım yağı kullanıyorsan da dört yemek kaşığı zeytin yağı dört yemek kaşığı saç bakım yağından koy
yani orantılı yap ama saçların ne kadarsa ona göre ayarlayabilirsinkaydirigubbakcemile2

yağların miktarını nasıl ayarlıyorsunuz. ne kadar kullanıyorsunuz..

X