Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
nevrocum bız semen analızı yaptırdık yenı bakarsan sevınırım..asılama oncesı tekrarlayalım dedık.
gun....3
renk koku gorunus....grı bbeyaz ozel kokulu
viskozıte....<20
ph....7.7
volum...3,6
löksıt<1
erıtrosıt<1
konsantrasyon 43,4
total sayı...152
total motılıte....49
+4 ılerı....15
+3 yavas dogrusal olmayan...25
+2 yerınde hareketlı....13
+1 hareketsız.....55
tmpss....55,70
normal morfolojı....9
abnormal morfolojı...91
bas sekıl....22
akrozomal...29
nukleler anomalı....1
boyun anomalı....25
kuyruk anamolı...11
miscellenuous...3

yaptırdıgımız 4 ay oncekı sonuclarla aynı cıktııı...
urolog bısey demedı...hersey normal dıyor...
gorumcemde herket yavaslamıs dedı..sınırdaymıs...

Canım morfoloji ve sayı güzel maşallah. :nazar:

Hareket biraz az. Yani normalin altında. Tek sorun o gözüküyor. Ama o da çok çok kötü değil yani. +4'ün tek başına %25 ve üstü olması lazım en az. Sizde %15. +3 ve +4 toplamının da %50 olması lazım en az. Sizin %40.

Aşılama ile hareket sorunu ortadan kalkıyor zaten. İnşallah bu aşılamanda başarıya ulaşacaksın bitanem. :Saruboceq: :teytey:

Canım morfoloji ve sayı güzel maşallah. :nazar:

Hareket biraz az. Yani normalin altında. Tek sorun o gözüküyor. Ama o da çok çok kötü değil yani. +4'ün tek başına %25 ve üstü olması lazım en az. Sizde %15. +3 ve +4 toplamının da %50 olması lazım en az. Sizin %40.

Aşılama ile hareket sorunu ortadan kalkıyor zaten. İnşallah bu aşılamanda başarıya ulaşacaksın bitanem. :Saruboceq: :teytey:

tesk ederım nevroo...saol..:1hug::1hug:insallah bu sefer son olur..asılama..
e vıtamını kulllanııyoz belkı ıse yarar...hareketı hızlandırır..off off...
ben zaten tahmın edıyodum uyusuk spermlerın yomosu bulamadıgını....
2 yıldır bulamadıkı şimdı bulsun..son sansımm napalım...:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

tesk ederım nevroo...saol..:1hug::1hug:insallah bu sefer son olur..asılama..
e vıtamını kulllanııyoz belkı ıse yarar...hareketı hızlandırır..off off...
ben zaten tahmın edıyodum uyusuk spermlerın yomosu bulamadıgını....
2 yıldır bulamadıkı şimdı bulsun..son sansımm napalım...:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Canım ileri hareket %0 ile hamile kalanlar var. Nasip kısmet. Biz yine bol bol dua edip , üzerimize düşenleri yapalım. İnşallah olur. yerimseniben

nevrosky canım ben yeni üye oldum.senden çok şey öğrendim allah razı olsun.eşimin sperm testini yolluyorum bilgi verirsen çok sevinirim
yuvarlak hücre:1.200.000/ml
spermatozoon sayısı:76.000.000/ml
toplam spermatozoon sayısı 182.400.000/ejek.
ileri hareketli:%56
ileri hızlı hareketli:%22
ileri yavaş hareketli:%34
yerinde hareketli:%11
hareketsiz:%33
normal form:%5
anormal form:%95

nevrosky canım ben yeni üye oldum.senden çok şey öğrendim allah razı olsun.eşimin sperm testini yolluyorum bilgi verirsen çok sevinirim
yuvarlak hücre:1.200.000/ml
spermatozoon sayısı:76.000.000/ml
toplam spermatozoon sayısı 182.400.000/ejek.
ileri hareketli:%56
ileri hızlı hareketli:%22
ileri yavaş hareketli:%34
yerinde hareketli:%11
hareketsiz:%33
normal form:%5
anormal form:%95

Canım sayı ve hareket maşallah çok güzel. :nazar: Morfoloji sorunu var ama çok da kötü değil. %5. İnşallah daha da düzelir. Stress ve sigara olayı olmazsa bence o da düzelir. Biraz da beslenmeye dikkat tabi. Diğer topilkte cevaplamıştım canım. Maalesef morfolojinin ilacı ya da kürü yok. İnşalah en kısa zamanda bebeğine kavuşursun. Ama sayı ve hareket şansını artırıyor. Maşallah diyorum. :nazar:

Canım sayı ve hareket maşallah çok güzel. :nazar: Morfoloji sorunu var ama çok da kötü değil. %5. İnşallah daha da düzelir. Stress ve sigara olayı olmazsa bence o da düzelir. Biraz da beslenmeye dikkat tabi. Diğer topilkte cevaplamıştım canım. Maalesef morfolojinin ilacı ya da kürü yok. İnşalah en kısa zamanda bebeğine kavuşursun. Ama sayı ve hareket şansını artırıyor. Maşallah diyorum. :nazar:

canım çok teşekkür ederim nasıl sevindim bilemezsin rabbim sana sonra herkese hayırlı evlat nasip etsin.

nevrosky bizim de sonuçlarımıza bi göz atar mısın? hiçbir şey anlamadım :KK43:(
perhiz 4 gün
toplam hacim 3.00 ml
toplam sperm mik. 96 milyon
her sahada 10-12 lökosit
ileri normal hareketli %6
ileri hareketli % 38
olduğu yerde hareketli %31
hareketsiz %25

sonuçları aynen yazdım canım.. şimdiden teşekkürler.. umarım çok kötü değildir. :KK43:(

nevrosky bizim de sonuçlarımıza bi göz atar mısın? hiçbir şey anlamadım :KK43:(
perhiz 4 gün
toplam hacim 3.00 ml
toplam sperm mik. 96 milyon
her sahada 10-12 lökosit
ileri normal hareketli %6
ileri hareketli % 38
olduğu yerde hareketli %31
hareketsiz %25

sonuçları aynen yazdım canım.. şimdiden teşekkürler.. umarım çok kötü değildir. :KK43:(

Canım sayı normal. Hareket de normal sayılır. Yani hareket biraz daha fazla olsa iyi olur. Morfolojiye bakılmamış. 1 ay içinde daha detaylı bir spermiogram yaptırmanızı öneririm. Çünkü morfoloji de önemlidir. Eğer morfolojide de sorun yoksa doğal yoldan gebelik çok mümkün. Hareketi biraz daha canlandırmak adına Keçiboynuzu kürü ve e vitamini takviyesi alabilir. Allah gönlüne göre versin canım. a.s.

mrb arkadaşlar. yeni üye oldum ben.16 aylık evliyim. hiç kornumadım. benim eşimde haftaya semen analizi verecek. inanın o kadar korkuyorumki :çok üzgünüm:. benim eşimde sigara ve alkol tüketimi oldukça fazla. geçenlerde dikkatimi çeken bişe oldu. afedersiniz ama ilişkiden sonra eşimin organından yine meni geliyordu. ama o kadar yavaş ve katıydıki. hani şey kıvamında muhallebi gibi..:1no2: acaba bu katılık spermlerin hareketini yada başka bişeyi etkiliyor olabilirmiki?????? yada kötü bişemidir? bilginiz varsa cevaplarsanız sevinirim. . :nazar:

mrb arkadaşlar. yeni üye oldum ben.16 aylık evliyim. hiç kornumadım. benim eşimde haftaya semen analizi verecek. inanın o kadar korkuyorumki :çok üzgünüm:. benim eşimde sigara ve alkol tüketimi oldukça fazla. geçenlerde dikkatimi çeken bişe oldu. afedersiniz ama ilişkiden sonra eşimin organından yine meni geliyordu. ama o kadar yavaş ve katıydıki. hani şey kıvamında muhallebi gibi..:1no2: acaba bu katılık spermlerin hareketini yada başka bişeyi etkiliyor olabilirmiki?????? yada kötü bişemidir? bilginiz varsa cevaplarsanız sevinirim. . :nazar:

Canım o şekilde bir bilgimiz yok. Yani yoğunluğundan , kıvamından anlayamayız. Haftaya sonucu alınca buraya yaz da bakalım. Ne desek boş bu şekilde. a.s.

merhaba nevroski banada yardımcı olursan sevinirimiki kez aşılama yapıldı sonuç negatif şimdide doktolar tüp bebek diyorlar şimdiden teşekkürler
renk=normal
koku=normal
miktar=normal
1ml de 5.300.000 normal değer 20 milyon /mm3
hızlı ileri hareketli=%40
yavaş hareketli=%20
yerinde hareketli=%20
hareketsiz=%20
MORFOLOJİ
normal yapısı %80
anormal yapısı %20
mikroskobi=heralanda 5_6 lökosit görüldü
:uhm:

merhaba nevroski banada yardımcı olursan sevinirimiki kez aşılama yapıldı sonuç negatif şimdide doktolar tüp bebek diyorlar şimdiden teşekkürler
renk=normal
koku=normal
miktar=normal
1ml de 5.300.000 normal değer 20 milyon /mm3
hızlı ileri hareketli=%40
yavaş hareketli=%20
yerinde hareketli=%20
hareketsiz=%20
MORFOLOJİ
normal yapısı %80
anormal yapısı %20
mikroskobi=heralanda 5_6 lökosit görüldü
:uhm:

Canım öncelikle seni gördüğüme sevindim. Bizim erkek infertilitesi topiğine kaydolmuştun. Sonralarda gelmedin hiç. Merak ettim seni. Eccük de kızdım. Biraz da küstüm.

Neyse sorduğun soruya gelince. Sadece sayıda problem var. Hareket ve morfoloji gayet iyi canım. 2 aşılama yaptırdığınız ve olmadığı için doktor Tüp Bebek demiştir. Eğer devlet güvencesiyle yaptırıyorsanız 2 aşılamadan sonra tüp bebeğe geçiyorlar. Şu durumda elbette imkansız değil doğal yoldan gebelik. Ama şans azalıyor sayı az olunca. Keçiboynuzu kürü denemişmiydin. 3 ay kullandırsan diyorum denemediyseniz. Bir de bu spermiogram ne zamandan? En son aşılamadan mı? İstersen hemen tüp bebeğe geçersin ama doğal yoldan da deneyebilirsin. İlla tüp bebek demek zor. Maddi manevi durumunuza kalmış canım.

hoşgeldiiin :)
umarım sağlığına kavuşmuşsundur.
Ve bir daha kesinlikle tekrar etmez...
Yorumlar için teşekkürler
Sağlık ve sıhhat dolu bir yıl dileğimle..
Haaa bide bebişli:)

nevrosky tatlım biliyorum kızdığınızı ama benim üyeliğimde sorun oldu adresimi aktif etmediğim için beni engellediler ve daha yeni girdim oda bir sürü yere mail atmak suretiyle şimdi burdayım beni hatırlaamış olmanada ayrıca sevindim
bu test yaklaşık bir hafta önce oldu br test daha var ama sonuçlar onda daha kötü oyüzden bunu yazdım 3 ay tedavi gördü eşim keçiboynuzu vitaminler vs... ancak bukadar düzeldi maddiyatla çok önemli tabi ama şükü karşılıyabilicek durumdayım bana yol göründü anlaşılan bekle beni istanbul geliyorum
eline yüreğine sağlık tatlım barıştık dimi:1hug:

Son düzenleme:
nevrosky tatlım biliyorum kızdığınızı ama benim üyeliğimde sorun oldu adresimi aktif etmediğim için beni engellediler ve daha yeni girdim oda bir sürü yere mail atmak suretiyle şimdi burdayım beni hatırlaamış olmanada ayrıca sevindim
bu test yaklaşık bir hafta önce oldu br test daha var ama sonuçlar onda daha kötü oyüzden bunu yazdım 3 ay tedavi gördü eşim keçiboynuzu vitaminler vs... ancak bukadar düzeldi maddiyatla çok önemli tabi ama şükü karşılıyabilicek durumdayım bana yol göründü anlaşılan bekle beni istanbul geliyorum
eline yüreğine sağlık tatlım barıştık dimi:1hug:

Canım barışmazmıyız hiç. :1hug: :1hug: Topiğimize de dönersen o zaman barışmak değil sarar sıkar sever öperim. :1hug: :asigim:

NEVROSKY slm. yazılarını takip ederken bir taraftanda eşime test yaptırdık. bizim evliliğimizde 3. yılımız ılk yıl yasmın kullandım bırakalı 1 seneyi geçti ama henüz bişey yok. arada bir düşüğüm oldu sanki adetimle bereber aşırı kanamam ve buyuk bır parca arastırdım saglıksız oldugunda vucut boyle atabılıyormus dısarı. neyse eşimin sonucunu yazsam yorumlayabılırmısın.

mıktar 3,2 ml
ph 7,2
likefikasyon 15 dak.
viskosite normal
görünüm gri-opak
1. saatte hareketli sperm yüzdesi %70
hareketin değerlendirilmesi 1. saatte
a) hızlı ileri hareketli %40
b) yavaş ileri hareketli %30
c) yerinde hareketli %0
d) hareketsiz %30

sperm yoğunluğu 196,000,000/ml
Anormal morfolojili sperm yüzdesi %20

yuvarlak hücre 10,000,000 /ml <5 milyon / ml
lökosit 2,000,000 /ml <1 milyon / ml

sadece üst iki sonucu yüksek ilaç takviyesi gerekiyor sanırım. sence??
şimdiden teşekkürler

8 aydır bebeğimiz olsun diye uğraşıyorduk ama olmadı geçen ay eşime bakıldı ve varkosel glade 1 hemen amliyat dedi ama eşim hala ameliyat olmadı.
oranları da yazayım miktar 2cc
görünüm krem opelasan viskozite:normal
sper sayısı 22 milyon
motilite 1 saat %15 2. saat %10 3. saat %5 4. saat %1
hücre morfoılojisi
baş %25
Boyun %3
kuyruk %8
klas a %10(ileri hareketli)
klas b%5(yerinde hareketli)
klas c%85(hareketsiz)

çok mu dramatik bunlar acilen amliyat mı bu dğeerlerle çocuğum olamaz mı

eşimin sonmucu bu .dr sonuç için normal dedi. geçen senede mutlaka ameliyat diyolardı. varikosel ameliyatı iyice kafam karıştı.bu sonucu değertlendirebilirmisiniz
Cinsel perhiz süresi:3 gün
Miktar:2.5ml
Renk:normal
Visikozite:normal
Likefaksiyon süresi:30dk
Ph:8
Sperm sayısı:73 milyon
Aglütünasyon:yok
Lökosit sayısı:1-2adet
Hareketlilik
İleri hızlı hareketli (+4):%24
İleri yavaş hareketli(+3):%39
Yerinde hareketlilik (+2):%22
Hareketsiz(+1):%15
Normal hücre(WHO):%75
Baş Anomalisi
Büyük,küçük veya çift baş:%4
Priform,elonge,tapered:%4
Yuvarlak veya amorf baş:%3
Pin head:%2
Mid-Piece Anomalisi
Stoplazmik damlacık:%3

NEVROSKY slm. yazılarını takip ederken bir taraftanda eşime test yaptırdık. bizim evliliğimizde 3. yılımız ılk yıl yasmın kullandım bırakalı 1 seneyi geçti ama henüz bişey yok. arada bir düşüğüm oldu sanki adetimle bereber aşırı kanamam ve buyuk bır parca arastırdım saglıksız oldugunda vucut boyle atabılıyormus dısarı. neyse eşimin sonucunu yazsam yorumlayabılırmısın.

mıktar 3,2 ml
ph 7,2
likefikasyon 15 dak.
viskosite normal
görünüm gri-opak
1. saatte hareketli sperm yüzdesi %70
hareketin değerlendirilmesi 1. saatte
a) hızlı ileri hareketli %40
b) yavaş ileri hareketli %30
c) yerinde hareketli %0
d) hareketsiz %30

sperm yoğunluğu 196,000,000/ml
Anormal morfolojili sperm yüzdesi %20

yuvarlak hücre 10,000,000 /ml <5 milyon / ml
lökosit 2,000,000 /ml <1 milyon / ml

sadece üst iki sonucu yüksek ilaç takviyesi gerekiyor sanırım. sence??
şimdiden teşekkürler

Canım sayı zaten muhteşem. Maşallah :nazar: Hareket desen o normalin baya bir üstünde. :nazar: sperm morfolojisi Kruger'e göre bakılmamış ama o da normalin üstünde. :nazar:

Sadece yuvarlak hücre ve lökosit fazlalığı mevcut. İltihap var. Bunun için doktor ilaç yazmalı. belli bir süre kullanıp Daha sonra geçip geçmediği konusunda tekrar spermiogram yaptırmalısınız. Her ne kadar değerler çok güzelse de bu iltihaplar da bebek sahibi olmaya engel durumlar canım.

İnşallah bu engeli de atlatıp sağlıkla bebek sahibi olabilirsiniz. :Saruboceq: a.s.

eşimin sonmucu bu .dr sonuç için normal dedi. geçen senede mutlaka ameliyat diyolardı. varikosel ameliyatı iyice kafam karıştı.bu sonucu değertlendirebilirmisiniz
Cinsel perhiz süresi:3 gün
Miktar:2.5ml
Renk:normal
Visikozite:normal
Likefaksiyon süresi:30dk
Ph:8
Sperm sayısı:73 milyon
Aglütünasyon:yok
Lökosit sayısı:1-2adet
Hareketlilik
İleri hızlı hareketli (+4):%24
İleri yavaş hareketli(+3):%39
Yerinde hareketlilik (+2):%22
Hareketsiz(+1):%15
Normal hücre(WHO):%75
Baş Anomalisi
Büyük,küçük veya çift baş:%4
Priform,elonge,tapered:%4
Yuvarlak veya amorf baş:%3
Pin head:%2
Mid-Piece Anomalisi
Stoplazmik damlacık:%3

Canım bu spermiogramda herhangi bir sorun gözükmüyor. Varikoselin derecesi nasıldı? İlerlerse bu değerler zamanla varikosel yüzünden düşebilir. Ameliyat dediyse olmasında fayda var diye düşünüyorum. Zaman içinde düşüşe geçmesine neden oluyor çünkü. Veya 2 ay sonra yeniden bir spermiogram yaptırın. eğer sonuç yine bu civarlarda çıkarsa ameliyatı ertelersiniz. Bu arada da bebiş çıkagelir belki. ama bu süre aleyhinize de ilerleyebilir. Ne kadar risk alabileceğinizi siz belirleyeceksiniz. Allah gönlünüze göre versin inşallah. :Saruboceq: a.s.

X