Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
canım bizim değerler ameliyattan 8 ,9 ay sonra düzelmeye başladı ameliyattan önce morfoloji %4 idi şimdi%6 oldu ilaç falan kullanmadık kendiliğinden oldu ama eşime sürekli keçiboynuzu suyu içirdim bal falan sende dene yararını görürsün ha bide fındık ve ceviz bilmiyorum ne kadar yararı var ama ben bunların üzerine yoğunlaştım ,bu arada kaç yaşındasın

eşimde varikosel başlangıcı var 1 aşamadaymış ameliyat gerekmiyor demiş doktor.ama sanırım onun etkisi var morfolojinin bozuk olmasında.yaa keçi boynuzu kürünü buradan duydum hemen başlamak istedim ama bulamadım ay sonu gelecek dediler:çok üzgünüm:
onun dışında bende kestane balı ceviz falan veriyorum inşallah faydasını görür:Saruboceq:
yaşım 31 eşiminde 32 yani fazla bekleyecek zamanımızda yok aslında yaş ilerledikçe zaten sperm kalitesi düşüyo bizimki zaten sorunlumafoldumbenbilmiyorum ne olacak beklemek çooook zor:nazar:

canım bizim değerler ameliyattan 8 ,9 ay sonra düzelmeye başladı ameliyattan önce morfoloji %4 idi şimdi%6 oldu ilaç falan kullanmadık kendiliğinden oldu ama eşime sürekli keçiboynuzu suyu içirdim bal falan sende dene yararını görürsün ha bide fındık ve ceviz bilmiyorum ne kadar yararı var ama ben bunların üzerine yoğunlaştım ,bu arada kaç yaşındasın

ben doktorumuza sordum bizim de %6 ama fena değil olur bu değerle diyo sayı içinde hangi doktora gösterdiysek fena değil fena değil:jeyyar: ama olmuyo yeterli değil ki hepimiz sorunlar yaşıyoruz..off rabbim böle bişiyle imtihan etmesin diyorum bilmiyorum doğru mu diyorum...

ben doktorumuza sordum bizim de %6 ama fena değil olur bu değerle diyo sayı içinde hangi doktora gösterdiysek fena değil fena değil:jeyyar: ama olmuyo yeterli değil ki hepimiz sorunlar yaşıyoruz..off rabbim böle bişiyle imtihan etmesin diyorum bilmiyorum doğru mu diyorum...

hayatım bizimde aynı doktor eşime bu değerlerle hamile kalamazsa eşin enterasan olur demiş:bbo:ama hala olmadı bizimde.en azından sorun var bunun içinde şunları yapmalısınız deseymiş bende şimdi tekbaşıma araştırma yapmak zorunda olmayacaktım.bide tabi eşimin ben araştırdıkca çileden çıkmasıda var doktor olur demiş ya ben niye bukadar kafama takıyomuşumkafamçokkarıştı

ben 22 yaşındayım ama bu bebek işi beni çok bezdirdi, herkes yaşın çok genç diyor ama işte ben duramıyorum :çok üzgünüm: 2 yıldır bebek hayaliyle yatıp kalkıyorum her zaman rüyalarıma giriyor çok zor bişey ALLAH düşmanıma bile vermesin mafoldumben

ben 22 yaşındayım ama bu bebek işi beni çok bezdirdi, herkes yaşın çok genç diyor ama işte ben duramıyorum :çok üzgünüm: 2 yıldır bebek hayaliyle yatıp kalkıyorum her zaman rüyalarıma giriyor çok zor bişey ALLAH düşmanıma bile vermesin mafoldumben

amin canım seni çok iyi anlıyorum.:teselli:allahım inşallah dualarımızı kabul eder:Saruboceq:
yaşın gerçekten çok genç benim durumum daha vahim etrafımdakiler daha ne bekliyosun yaşın geçiyo yapsanıza çocuk diyolar tabii bende eşimin morfoloji sorunu var olmuyo diyemiyorum herşey içimde patlıyomafoldumbenbugün bi arkadaşımın hamilelik haberini aldım birkerede hamile kalmış daha kötüsü hamile olduğuna üzülmüş ağlamış falan kafayı iyice yedim tabi.ama şuna inanıyorum ben bir zamanı var ve rabbim onu bekliyo inşallah hepimiz birgün kucağımıza yavrularımızı alıcaz burada çok mucize haberleri okudum ben bana hep ümit oldu.inşallah bizim haberlerimizde başkalarına ümit olacak:Saruboceq:

hayatım bizimde aynı doktor eşime bu değerlerle hamile kalamazsa eşin enterasan olur demiş:bbo:ama hala olmadı bizimde.en azından sorun var bunun içinde şunları yapmalısınız deseymiş bende şimdi tekbaşıma araştırma yapmak zorunda olmayacaktım.bide tabi eşimin ben araştırdıkca çileden çıkmasıda var doktor olur demiş ya ben niye bukadar kafama takıyomuşumkafamçokkarıştı

aynen benim eşimde aynı.. şekilde benim eşimde bana çok kızıyo araştırma yapmama konuşmama bile tahammül edemiyo hatta bu siteye girmeme bile kızıyo sen kafaya taktığın için olmuyo diyo...

aynen benim eşimde aynı.. şekilde benim eşimde bana çok kızıyo araştırma yapmama konuşmama bile tahammül edemiyo hatta bu siteye girmeme bile kızıyo sen kafaya taktığın için olmuyo diyo...

benimkide aynen öyle diyor canım sen aklına çok taktığın için olmuyor diyor

canım siz nekadar zamandır deniyorsunuz acaba?

slm bayanlar 1 ay sonra tekrar yazıyorum hemde şaşkınlık içinde......ŞOK ŞOK ŞOK
40 gün önce sperm testimiz BERBATTI sayı 600.000 motilite %40 ileri : %4 vs...ŞıMDı

ejakülat miktarı: 4.5
sperm konsantrasyonu : 29 milyon
motilite :%57
ileri :%17
yavaş :%29
yerinde :%11
hareketsiz:%43

yorum: NORMOSPERMı

morfoloji kruger
normal : %10
anomalili :%90

NOT:ilk testimizde sperm azlığından morfolojiye dahi bakılamamıştı......

sonucu yarın doktora götürecez bakalım ne dicek ama benim içim bi tuaf acaba hangi test doğru diye...iki farklı yerde yaptırdık bu testleri bu denli bir yükseliş olabilirmi sizce...tuliny geçmişte bana yardımcı olmuştun hatırlarsan şimdi gene cevap bekliyorum....

birşey sormak istiyorum bu ejakülat miktarı volümle aynı anlama gelmiyor mu?araştırdım pek kavrayamadım ama sonucumuzda ayrıyeten volüm yazmıyordu,sadece ejakülat miktarı:4.5 var..

slm bayanlar 1 ay sonra tekrar yazıyorum hemde şaşkınlık içinde......ŞOK ŞOK ŞOK
40 gün önce sperm testimiz BERBATTI sayı 600.000 motilite %40 ileri : %4 vs...ŞıMDı

ejakülat miktarı: 4.5
sperm konsantrasyonu : 29 milyon
motilite :%57
ileri :%17
yavaş :%29
yerinde :%11
hareketsiz:%43

yorum: NORMOSPERMı

morfoloji kruger
normal : %10
anomalili :%90

NOT:ilk testimizde sperm azlığından morfolojiye dahi bakılamamıştı......

sonucu yarın doktora götürecez bakalım ne dicek ama benim içim bi tuaf acaba hangi test doğru diye...iki farklı yerde yaptırdık bu testleri bu denli bir yükseliş olabilirmi sizce...tuliny geçmişte bana yardımcı olmuştun hatırlarsan şimdi gene cevap bekliyorum....

canım değerleriniz düzelmiş..
sorun yok bu testte..
2. testse bu 1 tane daha yaptırıp kesin sonucu görmek lazım canım..
yükselmiş düzelmiş olabilir yenilenme olmuştur..
seni hatırlıyorum tabi ki..
inş bundan sonra da daha da düzelerek gider..
isterseniz haftaya tekrar yaptırıp sonuçları öyle gösterin doktora..
doktor testi ya şimdi ister ilgilenir sizinle ya da düzelmiş sorun yok deyip gönderir..
miktarla volüm aynı şey takma kafana..

tuliny sağol tatlım ama doktor bugün için bizi çağırdı ultrason çekimi yapılacak saat 3 te; sonra sonuçlarla doktora çıkacaz hakkımızda hayırlısı olsun ...geldiğimde haber veririm ama hala inanamıyorum bu değerler nasıl olurda bu denli bir yükselişe geçebildi..

merhaba herkese. eşimin test sonucunu yorumlarmısınz. şimdiden teşekkürler.

Tetkik Adi Sonuc Durum Normal Deger Birim Aciklama

Manueller
Morfolojik Değerlendirme (Krugger):% %1
Spermogram
Hacim 3.5 N 2 - 5 ml
Cinsel Perhiz Süresi 3 gün
Çözünme Süresi 18 N <20 dk
Vizkozite normal normal
PH 7.6 7,2 - 7,8
Konsantrasyon 21 milyon/ml H >20 milyon/mL milyon/mL
Beyaz Küre 0.2 milyon/ml H <2 milyon/mL milyon/mL
Aglütinasyon yok L YOK
Motilite ( ejakulasyondan sonraki 60 dakika içinde %58
A- Progressif hızlı hareket 1 milyon/ml-%5 H >%25
B- Progressif yavaş hareket 10 milyon/ml-%48 H A+B>%50
C- Yerinde hareket 1 milyon/ml-%5
D- Hareketsiz 9 milyon/ml-%42
Toplam 21 milyon/ml-%100

tuliny sağol tatlım ama doktor bugün için bizi çağırdı ultrason çekimi yapılacak saat 3 te; sonra sonuçlarla doktora çıkacaz hakkımızda hayırlısı olsun ...geldiğimde haber veririm ama hala inanamıyorum bu değerler nasıl olurda bu denli bir yükselişe geçebildi..

inş doktorda güzel şeyler söylemiştir..
ultrasonu ne için istedi ki..

merhaba herkese. eşimin test sonucunu yorumlarmısınz. şimdiden teşekkürler.

Tetkik Adi Sonuc Durum Normal Deger Birim Aciklama

Manueller
Morfolojik Değerlendirme (Krugger):% %1
Spermogram
Hacim 3.5 N 2 - 5 ml
Cinsel Perhiz Süresi 3 gün
Çözünme Süresi 18 N <20 dk
Vizkozite normal normal
PH 7.6 7,2 - 7,8
Konsantrasyon 21 milyon/ml H >20 milyon/mL milyon/mL
Beyaz Küre 0.2 milyon/ml H <2 milyon/mL milyon/mL
Aglütinasyon yok L YOK
Motilite ( ejakulasyondan sonraki 60 dakika içinde %58
A- Progressif hızlı hareket 1 milyon/ml-%5 H >%25
B- Progressif yavaş hareket 10 milyon/ml-%48 H A+B>%50
C- Yerinde hareket 1 milyon/ml-%5
D- Hareketsiz 9 milyon/ml-%42
Toplam 21 milyon/ml-%100

morfoloji ve biraz hareket sorunu var canım..
hareket için havuç kürü iyi geliyor genelde..
ama eşinin sigara içmiyor olması lazım kürü uygulaması için..
keçi boynuzu kürü de sayıya iyi geliyor..
morfoloji değişkendir değişebilir..
ilk testiniz mi bu?
eğer öyleyse 2. hatta 3. testi yaptırmadan kesin sonuç budur denemez..

evet canım ilk testimiz. çok korkuyorum aslında.eşim testen çıkınca psikolojik olarak zorlandığını rahat olamadığını söyledi. sence bu etkilemişmidir?

evet canım ilk testimiz. çok korkuyorum aslında.eşim testen çıkınca psikolojik olarak zorlandığını rahat olamadığını söyledi. sence bu etkilemişmidir?

örnek verilirken olan streste etkiliyor canım..
ilk test zaten sonuç kesin budur demez..
tekrarlamanız gerekir bence..
elinden geldiğince stres yapmasın.. rahat olmaya çalışsın..
verdiği ortam odaysa daha iyi..
bazı yerlerde tuvalette bile verdiyorlar çünkü..
acele etmesine de gerek yok rahat olsun yeter..
örnek verilirken herhangi bir sıvı da kullanılmamalı tükürükte dahil..
bu spermleri herşey olumsuz etkileyebiliyor malesef..
şimdiden endişe etmeyin testi 2 kez daha tekrarlayın asıl sonuç ortaya çıkar canım..

inşl hakkınızda hayırlısı olur canım senin adına çok sevindim.tedavi için bireşey yaptınızmı onu merakettim?birde yaşınız kaç eşin ve senin?

bana da yardım edin canlarım.. herşeyi yaptık rahim filmi çektim bende sorun yok ama eşimin sperm testinden sonra üç aylık ilaç verdiler bu üç ay dolmadan hamile kalmam mümkün mü sonuçlardan anlayan varsa yardım etsin lütfen
miktar:3,5 ml
renk:eek:pelsan
koku:spesifik
ph:8
likefaksiyon:25 dk
viskozite:normal
perhiz:2 gün
sperm sayısı:14600000
hızlı ileri:%15
yavaş ileri:%10
yerinde hareketli:%20
hareketsiz:%55mirmirmirmir
normmal yapısı:&75
anormal yapısı:%25
mikroskobisi:3-4 lökosit görüldü
eşime renkli dopler çekildi anatomik bir bozukluk yok kan hormon testi yapıldı onda da bunlar çıktı
FSH:2,74
testesteron:2,88
LH:2,43
prolaktin:9,69

bu sonuçlara göre ne olur bilen tecrübesi olan varsa lütfen yardım edin...iki yıllık evliyim bir yıl vajinismus kabusu ile uğraştım en sonunda bitti bir yıldır bebeğimi bekliyorum doğum kontrolü hiç kullanmadım Allah hepimize yardım etsin

X