Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
hayatım bendede rahim tersliği var ama bu sorun değil diye biliyorum kardeşim ve kuzenimdede var ikiside tek seferde hamile kaldıyerimsenibenzaten doktorumda sorun değil demişti yoksa yalnışmı :uhm:

evet canım sorun değil benimki asıl sorun eşimin işte, dur bakalım ayın 21 nde hastalanıcam eğer olmazsa sonraki ay aşılama denicez

merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum.Benim sıkıntım eşimde hiç sperm bulunamaması 2 kere ssk ya yaptırdık 1 kerede özel bir lab.aama 3 ündede sperm sayısı 0 yani tüp bebek diyorlar.tek çözüm tüp bebek mi?bursada bildiğiniz düzgün bi ürolog var mı lütfen yardımcı olun.Bizimde bebişimiz olsun:)

merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum.Benim sıkıntım eşimde hiç sperm bulunamaması 2 kere ssk ya yaptırdık 1 kerede özel bir lab.aama 3 ündede sperm sayısı 0 yani tüp bebek diyorlar.tek çözüm tüp bebek mi?bursada bildiğiniz düzgün bi ürolog var mı lütfen yardımcı olun.Bizimde bebişimiz olsun:)

öncelikle panik yapma canım bi sakin ol..
sperm çıkmamış olabilir.. bu hiç yok anlamına gelmez..
tese ameliyatıyla yumurtalıklardan sperm alınabiliyor..
kaç yıllık evlisiniz..
3 yılınız dolmuşsa tüp bebek için devletten yararlanabilirsiniz..
Bursa da ürolog konusunda bilgim yok malesef..
tüp bebek merkezlerinden birine gidip hem testlerinizi gösterin hem tekrarlayın..
tüp bebeğe de kötü bakma canım..
artık normal yoldan hamile kalmak mucize gibi..
Allah yardımcınız olsun..

Umarım işe yarar tatlım,ben 4,5 yıl önce bugünkü tecrübelerim olsaydı,dr um ne derse desin,eşimin testleri yapılmadan asla onca ilacı kullanıp vücuduma o hormonları gereksiz yere yüklemezdim.İlk tedavi günü eşimin spermiogram testini yaptırır sorun varsa filmini çektirirdim.Sorun giderilip o şekil tedaviye başlardım.Kendi rahim filmimide eşimle birlikte çektirir sorun neydeyse önce sorunu çözer sonra tedavi derdim.Film sonuçları 2 taraftada temiz çıkarsa sorun gözükmüyorsa aşılama olabilirdim.Ben dahaca yeni öğreniyorum morfolojide %4 'e kadar aşılama 4 ten aşağısı tüp bebek dendiğini.Bunu o zaman bilseydim hiç aşılamayla uğraşmaz ona harcıycam para ve psikoloji bozukluğundansa tüp bebeği tercih ederdim.Dr.ların bu testleri görüpte hala nedensiz inferfilite demeleride sinirimi bozuyor.Bekleyin dediler zamanla normal yolla olur dediler ,4,5 yıl oldu.Maddiyat varsa 1 yıldan fazla beklemeyin derim.1 de ne kadar az insan tedavi olduğunuzu bilirse o kadar az psikolji bozulur her ay arayanlara negatif cevabı vermekte psikoloji bozuyor tavsiyem çok az insanın bilmesi tedavi sürecini.Aşılama yada tüp bebekte alacağınız hormon kilolarını düşünmeyin derim ben 6 ay da eski formuma kavuştum,tüp bebek yapan tanıdıklarım var onlarda verdiler kilolarını.Tabi yapıya göre değişebilir.En önemliside mümkün olduğunca stresten uzak kalabilmek.Allah hepimizin yardımcısı olsun...
zaten biz 10 aydır bekliyoruz ramazandan sonra ben tekrar kendi doktorumla görüşücem sanırım yavaş yavaş bişeylere başlama zamanımız geldi eşimde varikosel başlangıcı var sanırım zamanla ilerliyormuş değerler daha kötüye gitmeden tedaviye başlamalıyız ama bunu eşime nasıl anlatırım bilmiyorum:1no2:etrafımdakilere kendi ailemde dahil sorun olmadığını söyledim onlarda zamanını bekliyor diyolar ama bu onları nekadar daha oyalar bilemiyorum:çok üzgünüm:insan zaten evlat sahibi olamamanın üzüntüsüyle kafayı yiyo bide çevre offff.zaten adet olduğumda bi süre kimseyle görüşmek gelmiyo içimden eve kapanıyorum:nazar:tedaviye başlarsakta sanırım kimseye söylemeyezi.yaa zaten şu an kilo düşünecek durumda değilim olsunda kilolar verilir yeterki olsun:Saruboceq:

evet canım sorun değil benimki asıl sorun eşimin işte, dur bakalım ayın 21 nde hastalanıcam eğer olmazsa sonraki ay aşılama denicez
inşallah hamilesindir canım yaa:Saruboceq:bende bekliyorum bakalım 14 ü her ay belirti arıyorum kendimde bu ayki tek fark göğüslerim şişmedi bilemiyorumki her ay şişerdi ama hamilelik belirtiside oluyo şişme anlamadım valla sanırım kendimi çok fazla dinliyorum vücutta sapıttıkaydirigubbakcemile3

inşallah hamilesindir canım yaa:Saruboceq:bende bekliyorum bakalım 14 ü her ay belirti arıyorum kendimde bu ayki tek fark göğüslerim şişmedi bilemiyorumki her ay şişerdi ama hamilelik belirtiside oluyo şişme anlamadım valla sanırım kendimi çok fazla dinliyorum vücutta sapıttıkaydirigubbakcemile3

inan canım aynı şeyler bendede oluyor tam yumurtlama zamanımda göğüslerim şişiyor,hafif mide bulantısı oluyor,karnımın alt kısmında kasıklarımda hafif ağrı ve şişme oluyor,aşırı uyku hali oluyor oluyorda oluyor ama ay sonu gelince o salak kırmızıları görüyorum işte çok sinir bozucu bişey ben bunu 2 senedir yaşıyorum bıktım artık ve kan vere vere kansız kaldım her ay adetim 4 yada 5 gün geçince hemen kan testi yaptırırdım ve hepsindede doktor malesef yok kendini kasma nasıl olsa olur derdi çok sinir olurdum, ağlaya ağlaya odasından çıkardım offfff çok zor ALLAH isteyen herkese versin banada:çok üzgünüm:

inan canım aynı şeyler bendede oluyor tam yumurtlama zamanımda göğüslerim şişiyor,hafif mide bulantısı oluyor,karnımın alt kısmında kasıklarımda hafif ağrı ve şişme oluyor,aşırı uyku hali oluyor oluyorda oluyor ama ay sonu gelince o salak kırmızıları görüyorum işte çok sinir bozucu bişey ben bunu 2 senedir yaşıyorum bıktım artık ve kan vere vere kansız kaldım her ay adetim 4 yada 5 gün geçince hemen kan testi yaptırırdım ve hepsindede doktor malesef yok kendini kasma nasıl olsa olur derdi çok sinir olurdum, ağlaya ağlaya odasından çıkardım offfff çok zor ALLAH isteyen herkese versin banada:çok üzgünüm:

canım bende bu ay ilginçtir belirti falan yok şimdide budamı belirti diyorumkafamçokkarıştı:roflol:sanırım iyice kafayı yedim:teytey:ilginçtir benim adetim daha hiç geçikmedi valla tam gününde geliyorlar saolsunlar.en azından bunada şükür diyorum allah en azından bu sıkıntılı bekleyişi fazla uzatmıyokaydirigubbakcemile3amin canım allah hepimizin dualarını işitsin inşallah:Saruboceq:

]EVET herkeze slm evlendığımden bu yana hep bu sıteyı okuyorum ama ılk defa katılmıs olucam aranıza........

kendımı kısaca özetlıcek olursam 3.5 senelık evlıyım sıgara kullanıyorum ve aşırı kıloluyum bu yuzden eşım hem benı suclayaraktan sıgarayı bırakamazsın bu kılo ıle cocuk doğuramazsın once sen kendını hazırla dıye dıye hıç cocuk konusunu actırmadı hatta baba olmak ısteyıp ıstemedığını bıle anlayamadım ve boylece bu zamana geldık.......

aslında 2 sene once ben butun tahlıllerımı yaptırdım doktorum bana dedıkı senın herşeyın normal esının sperm sayısı ölcturmesı gerekıyor demıstı ama eşım bunu sacma buldu ve yaptırmadı ogunden bu yana da korunmuyoruz ama cocuk konusuda acılmıyor kısaca oyle geldı geçtı gebe de kalmadım .

gecen ay adet duzensızlığı yasadım doktora gıttım sağ yumurtalıgımda kıst cıktı d.kontrol hapı verdı bır ay sonra gel dedı bakalım salı gunu gıdıcem kısmetse .........

bu arada en onemlı olan konu eşım ıdrar yolları sorunu ıle uroloğa gıttı gecen hafta ve doktor yumurtalığında varis farketmış ve sperm sayısı ıstemıs .......... ve ben çok tuhaf oldum bır korku kapladı ıçımı bu gune kadar ne kaybettık bundan sonra başımıza neler gelıcek sonuc olarak eşımı ıkna ettım yarın gıdıp sperm sayısı testı yaptırcaz bakalım ne olcak.. offfffffffffffff offfffffffffffffffffff[/FONT][/FONT]

]EVET herkeze slm evlendığımden bu yana hep bu sıteyı okuyorum ama ılk defa katılmıs olucam aranıza........

kendımı kısaca özetlıcek olursam 3.5 senelık evlıyım sıgara kullanıyorum ve aşırı kıloluyum bu yuzden eşım hem benı suclayaraktan sıgarayı bırakamazsın bu kılo ıle cocuk doğuramazsın once sen kendını hazırla dıye dıye hıç cocuk konusunu actırmadı hatta baba olmak ısteyıp ıstemedığını bıle anlayamadım ve boylece bu zamana geldık.......

aslında 2 sene once ben butun tahlıllerımı yaptırdım doktorum bana dedıkı senın herşeyın normal esının sperm sayısı ölcturmesı gerekıyor demıstı ama eşım bunu sacma buldu ve yaptırmadı ogunden bu yana da korunmuyoruz ama cocuk konusuda acılmıyor kısaca oyle geldı geçtı gebe de kalmadım .

gecen ay adet duzensızlığı yasadım doktora gıttım sağ yumurtalıgımda kıst cıktı d.kontrol hapı verdı bır ay sonra gel dedı bakalım salı gunu gıdıcem kısmetse .........

bu arada en onemlı olan konu eşım ıdrar yolları sorunu ıle uroloğa gıttı gecen hafta ve doktor yumurtalığında varis farketmış ve sperm sayısı ıstemıs .......... ve ben çok tuhaf oldum bır korku kapladı ıçımı bu gune kadar ne kaybettık bundan sonra başımıza neler gelıcek sonuc olarak eşımı ıkna ettım yarın gıdıp sperm sayısı testı yaptırcaz bakalım ne olcak.. offfffffffffffff offfffffffffffffffffff[/FONT][/FONT]

erkekler kabullenmekte zorlanıyor biraz canım..
olan zamana oluyor ama herşeyde vardır bir hayır..
sperm testi için gerekli olan perhiz süresi 3 ile 5 gün biliyorsunuz dimi..
eğer perhiz olmadıysa ya da fazla olduysa gitmesin hiç..
inş sorunsuz çıkar..
hakkınızda hayırlısı olsun..
test sonuçlarını da bekliyorum..

erkekler kabullenmekte zorlanıyor biraz canım..
olan zamana oluyor ama herşeyde vardır bir hayır..
sperm testi için gerekli olan perhiz süresi 3 ile 5 gün biliyorsunuz dimi..
eğer perhiz olmadıysa ya da fazla olduysa gitmesin hiç..
inş sorunsuz çıkar..
hakkınızda hayırlısı olsun..
test sonuçlarını da bekliyorum..
ilgilendıgın ıçın tesekkur ederım evet perhıs suresını arastırmıstım o konuda sorun yok musaıt oldugum ılk fırsatta sonucları bıldırıcem zaten eşıme de cuma gunune randevu aldım urologı den bakalım sonuclara gore o ne dıcek ama genede dua edıyorumkı neyse rabbımden hayırlısı dıyorum...........

Son düzenleme:

canım inşallah sonuçlar iyi çıkar ve en kısa zamanda hamile kalırsın.allahım yüzünüze hepimizin yüzüne gülsün inşallah:Saruboceq:canım inan hepimizin eşi öyle durumu kabullenmiyo bazen diyorumki problem bende olsaydı herşey daha iyi olacaktı sanki en azından elimden ne gelirse yapardım.eşim keçiboynuzlarını kendisi aldı gelgör şimdi içmiyo insan tadı ne olursa olsun içer dimi yaa

Son düzenleme:
Bızımkıde tutturdu aslına ramazanda ınsan duzensız beslenıyormuŞ o yuzden ıster ıstemez sperm sayısı duŞuk ÇıkarmıŞ.............bana bu sadece bır kaÇıs yada bahane gıbı geldı o yuzden yarın olması konusunda ısrar ettım sızde haksızmıyım ?? YOKSA BAYRAMDAN SONRAYAMI BIRAKSAYDIM KIZLARR YARDIM EDINNNN

SESıMı DUYAN VARMIIII

Son düzenleme:
canım inşallah sonuçlar iyi çıkar ve en kısa zamanda hamile kalırsın.allahım yüzünüze hepimizin yüzüne gülsün inşallah:saruboceq:canım inan hepimizin eşi öyle durumu kabullenmiyo bazen diyorumki problem bende olsaydı herşey daha iyi olacaktı sanki en azından elimden ne gelirse yapardım.eşim keçiboynuzlarını kendisi aldı gelgör şimdi içmiyo insan tadı ne olursa olsun içer dimi yaa
sence en doĞrusu ne olur leyl melek

sence en doĞrusu ne olur leyl melek
canım ramazanın etkisi olurmu bilmem ama fazla üzerine gitme eşinin istersen çünkü streste sperm sonucunu etkiliyor.birbirinize destek olmanız lazım bu beraberliklerimiz içinde bir sınav aslında.zaten ramazanın bitmesinede az kaldı o öyle istiyorsa bekleyin isterseniz canım zaten inşallah bir sorunda çıkmaz sonucunuzda:Saruboceq:iyi düşünelim iyi olsuna.s.

Bızımkıde tutturdu aslına ramazanda ınsan duzensız beslenıyormuŞ o yuzden ıster ıstemez sperm sayısı duŞuk ÇıkarmıŞ.............bana bu sadece bır kaÇıs yada bahane gıbı geldı o yuzden yarın olması konusunda ısrar ettım sızde haksızmıyım ?? YOKSA BAYRAMDAN SONRAYAMI BIRAKSAYDIM KIZLARR YARDIM EDINNNN

SESİMİ DUYAN VARMIIII

eşine katılıyorum olabilir canım siz bayramdan sonra yaptırın..çünkü sperm sayısı düzenli beslenmeyle ilintili..

SESİMİ DUYAN VARMIIII
bence hemen yaptır ramazan farketmiyor çok az oynar sayı

SESİMİ DUYAN VARMIIII

aynı sorun bendede var canım bizde aşılama yaptıracaktık eşim bayramdan sonra yaptıralım ramazanda sperm kalitesi düşük olur diye tutturdu sinir oluyorum ama yapacak bişey yok bu zamana kadar bekledik bir iki ay beklesem ne çıkar kafamçokkarıştı

arkadaşlar yorumlayabilirseniz çok sevinirim.

semen analizi
miktarı..... 2,5
viskozite... normal
likefaksiyon süresi...25'
ph.............7,8

mikroskopi
lökosit.......... 0,8
aglutinasyon.... pozitif (her alanda 8-10 lökosit ve yer yer pozitif aglutinasyonlar görüldü)

spermatozoa analizi
konsantrasyonu (mil/ml)....195 600 000
canlı sperm....%70
ölü sperm......%30

motilite
(a) tam aktivite hızlı doğrusal hareketli.......%10
(b) yavaş veya ileri doğrusal olmayan........%36
(c) yerinde hareketli................................% 22
(d) hareketsiz.........................................%32

morfoloji
normal...%34
baş anomalisi...%44
kuyruk anomalisi...%4
mid-piece anomalisi...%18

arkadaşlar yorumlayabilirseniz çok sevinirim.

semen analizi
miktarı..... 2,5
viskozite... normal
likefaksiyon süresi...25'
ph.............7,8

mikroskopi
lökosit.......... 0,8
aglutinasyon.... pozitif (her alanda 8-10 lökosit ve yer yer pozitif aglutinasyonlar görüldü)

spermatozoa analizi
konsantrasyonu (mil/ml)....195 600 000
canlı sperm....%70
ölü sperm......%30

motilite
(a) tam aktivite hızlı doğrusal hareketli.......%10
(b) yavaş veya ileri doğrusal olmayan........%36
(c) yerinde hareketli................................% 22
(d) hareketsiz.........................................%32

morfoloji
normal...%34
baş anomalisi...%44
kuyruk anomalisi...%4
mid-piece anomalisi...%18

sayınız çok güzel...
hareket (a) ile (b) nin toplamı en az %50 olması lazım sizin 46 ediyor...yani sınırda sayılır...
ama kötü sayılmaz...
morfoloji krugere mi yoksa WHO ya göremi bakılmış anlayamadım...
eğer krugere ise güzel...
WHO ya göre ise biraz düşük...
WHO ya göre en az %50 iyi kabul ediliyor...

X