Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
bubuş amin canım inş..
olsun da sağlıkla dünyaya gelsin..
döversin sonra kaydirigubbakcemile3

canım değerler o kadar da düşük değil..
tabi ki kalabilirsin..
zamanı gelmişse önünde hiçbir engel duramaz zaten..
tek bir sperm zaten ihtiyacımız olan..
bir daha ki testi krugere göre yaptırın ama olur mu..

Canım inş dediğin gibi olur.O kadar kötüyümki benden sonra evlenen bütün arkadaşlar ya hamile yada bebekleri var.İçim sızlıyor onları öyle görmek.Bu akşam eşimin arkadaşına gittik 4 aylık evliler ve 6 haftalık hamileymiş..Ağlayacak gibi oldum ama çaktırmadım.Şimdi odada usul usul ağlıyorum...Galiba anne olmak çok uzak gibi..Bende anneeeee olmak istiyorum artıkkkkkkkkkkk.:gitme:

Canım inş dediğin gibi olur.O kadar kötüyümki benden sonra evlenen bütün arkadaşlar ya hamile yada bebekleri var.İçim sızlıyor onları öyle görmek.Bu akşam eşimin arkadaşına gittik 4 aylık evliler ve 6 haftalık hamileymiş..Ağlayacak gibi oldum ama çaktırmadım.Şimdi odada usul usul ağlıyorum...Galiba anne olmak çok uzak gibi..Bende anneeeee olmak istiyorum artıkkkkkkkkkkk.:gitme:

kaç yıllık evlisin canım inan bizde aynı duyguları yaşıyoruz kafanı fazla takma streslenme:1hug:

bubuş amin canım inş..
olsun da sağlıkla dünyaya gelsin..
döversin sonra kaydirigubbakcemile3

inş cnm bugün çatlatma iğnem var bakalım kısmetimizde vardır inşallah.
yarın cuma öğle arası sela ile ezan arası ankarada hacıbayram türbesi var iş arkadaşımla oaray gidip dua edicez sizleride katıcam duama allah kabul eder inş.

dediklerinin hepsi benim içinde geçerli canım..
bizimde kaderimiz zor bulmakmış..
sıkma canını zamanı geldiğinde istediğimiz olucak..
benimde etrafımda herkesin çocuğu var..
yeni evlenenlerde bile..
kısmet böyleymiş bizimkiler daha tatlı olucak merak etme..

inş cnm bugün çatlatma iğnem var bakalım kısmetimizde vardır inşallah.
yarın cuma öğle arası sela ile ezan arası ankarada hacıbayram türbesi var iş arkadaşımla oaray gidip dua edicez sizleride katıcam duama allah kabul eder inş.

Allah kabul etsin canım..
hadi hayırlısı inş..

her yerde yaptırılmlyo tesler ben 1 yerde yaptırdım doktor beyenmedi haydi ver para yine yaptır allahtan kocam sabırlı yine yaptırırım dedi kalitesi iyi çıkti bende sakatlık var yaaaa yumurtam çatlamıyo nasıl yumurtayi inceltirim çatlatırım allahını seven yardım etsin yoksa kafayı yicam

ilaç aldığımda bende de aynısı oldu canım..
çatlamayıp kist yapıyor..
tekrar tedavi başlayacak hemşire çatlatırırz biz merak etme dedi..
bakalım ne olucak..

kaç yıllık evlisin canım inan bizde aynı duyguları yaşıyoruz kafanı fazla takma streslenme:1hug:

2 yılım bitti 3 giriyoruz..Biliyorum çok uzun bi zaman değil ama gel bunu bide bana anlat...En büyük destekcim burda sizlersiniz.Derdimi sizden başka kimseye anlatamıyorum...Rabbim hayırlı evlatlarımızı tez zamanda kucağımıza almayı nasip etsin...
Tuliny cim allah razı olsun...Evet inşallah zamanı gelince olacak ve çokk tatlı olacaklar...Çok sağolun...

kızlar bizmde değerlerimiz morfoloji özellikle düşüktü eşime üzüm çekirdeği eksteresi hapnı buldum cng shoplarda vardır ben mnc diye bir shop dan aldım içinde 120 adet vardı fiyatı 50 tl eşim hergün akşam yatmadan önce içiyor 20 gün kullan 2 3 gün ara ver sonra tekrar iç demişti aldığım yer sanki işe yarıyor gibi bizimde değerlerimiz yükseldi gibi gerçi who ya göre yapılmış son test ama yinde yüksek çıkmışş bence değerlendirin bu üzüm çekirdeği ekstresini sanki iyi gelior gibi

2 yılım bitti 3 giriyoruz..Biliyorum çok uzun bi zaman değil ama gel bunu bide bana anlat...En büyük destekcim burda sizlersiniz.Derdimi sizden başka kimseye anlatamıyorum...Rabbim hayırlı evlatlarımızı tez zamanda kucağımıza almayı nasip etsin...
Tuliny cim allah razı olsun...Evet inşallah zamanı gelince olacak ve çokk tatlı olacaklar...Çok sağolun...

bizede iki buçuk yıl oldu hala yok inşallah bizde birgün anne olucaz :emir_bebek: :emir_bebek: :ecrin_bebek::ecrin_bebek:

Arkadaşlar bişey sorucam ama nasıl diyeceğimi bilemiyorum. Eşimin sperm değerlerinde hareketlilik sorunu var şu anda %5'ten %20'ye çıktı ama yine de yetersiz ki herhalde hamile kalamıyorum:KK43:(((
Aklıma şey geldi acaba ilişkinin süresi o andaki hareketliliği etkiler mi yani erkeğen hemen mi boşalması gerekir. Ay sorarken bile yüzüm kızardı :eek:

Arkadaşlar bişey sorucam ama nasıl diyeceğimi bilemiyorum. Eşimin sperm değerlerinde hareketlilik sorunu var şu anda %5'ten %20'ye çıktı ama yine de yetersiz ki herhalde hamile kalamıyorum:KK43:(((
Aklıma şey geldi acaba ilişkinin süresi o andaki hareketliliği etkiler mi yani erkeğen hemen mi boşalması gerekir. Ay sorarken bile yüzüm kızardı :eek:[/Q

bilmiyorum canım ama şunu duymuştum ilişki ne kadar hazlı olursa hareketlilik o kadar artar diye ama emin değilim:eek:

işşallah başarırsın ben 2 kere yaptırdım olmadı sana bol şanslar canım dualarım seninle :eek:lmaz: yılmak yok yola devam
inşallah cnm benimde 2. ayım dün iğnemi yaptırdım eşimin değerleride düzgün çıktı çok şükür bugünde iş arkadasımla hacı bayram türbesi var oraya gittik dua etmeye
öğle vakti, duaya basladım o kadar duygulandımki başladım ağlamaya allahım hala başım ağrıyor. ama rahatladım biliyomusunuz sanki orda duamı ettim allaha havale ettim ve geldim şimdi içim o kadar rahatki çok iyi oldu. kk daki bütün isteyenleride unutmadım tabi.
bu mübarek günde mübarek yerin yüzü suyu hürmetine allahım inşallah kabul eder.
kızlar ayın sonunda size burdan hamileyim diye haykırmayı nasip eder inşallah.
öpüyorum hepinizi

tülincim senide öptüm cnm moralini yüksek tut. birgün herşey gönlümüze göre olacak
herkese iyi hafta sonları:1hug:

Aklıma şey geldi acaba ilişkinin süresi o andaki hareketliliği etkiler mi yani erkeğen hemen mi boşalması gerekir. Ay sorarken bile yüzüm kızardı :eek:
yok canım sanmam....

inşallah cnm benimde 2. ayım dün iğnemi yaptırdım eşimin değerleride düzgün çıktı çok şükür bugünde iş arkadasımla hacı bayram türbesi var oraya gittik dua etmeye
öğle vakti, duaya basladım o kadar duygulandımki başladım ağlamaya allahım hala başım ağrıyor. ama rahatladım biliyomusunuz sanki orda duamı ettim allaha havale ettim ve geldim şimdi içim o kadar rahatki çok iyi oldu. kk daki bütün isteyenleride unutmadım tabi.
öpüyorum hepinizi

tülincim senide öptüm cnm moralini yüksek tut. birgün herşey gönlümüze göre olacak
hayırlı olsun canım...aşılamamı yapıyorsunuz...
inşallah hamileyim diye haberlerinide duyarız...

canım bu konuda birşey duymadım..
ama olabildiğince ileri boşalırsa iyi olur sanki..

öpüyorum hepinizi

Allah kabul etsin canım..
bizleri de unutmadığın allah razı olsun..
inş bu ay sonunda bebeğin sana gelmiş olur..
sağlıklı bir hamileliğin ardından kucağına da alırsın..
ama stres yapma bak..
kesin olacak diye birşey yok..
değerleriniz gayet iyi ama işte zamanı geldiyse olacak tamam kaydirigubbakcemile5
bizde tüp bebek tedavisine başlıyacaz Allah'ın izniyle..
evrakları hazırlayıp rapor çıkartıcam daha..
sayımız 4,5 milyon..
yavaş hareket %45..
morfolojiye 5 milyonun altında olduğu için bakmadılar zaten..
ama üzülmedim..
inş vakti de gelmişse tedavi sonunda bebeğim bana gelir..

Merhaba arkadaşlar ben 3 hafta önce aşılama yapmıştım aşılama esnasında eşimin verdiği sperm baya bir sorunlu çıkmıştı sonuçları aşılama bölümünde paylaşmıştım en son mayıs ayında kruger tekniği ile spermiogram yapmıştık sonuç çok güzel çıkmıştı o sunucuda bu bölümde sizinle paylaşmıştım aşılama sonuç vermedi son adet tarihim 3 eylül 5 ekimde H-bcg testi yaptırdım sonuç negatif çıktı bugün 9 ekim hala adet olmadım doktorum eşimin bir üroloğa görünmesini istedi bizde dün gittik ve akabinde bugün 3 günlük perhiz ile spermiogram yaptık doktora yetişemedik ve sizden sonucu yorumlamanızı rica ediyorum sevgilerle.....

abstinans süresi 3 gün

miktar 6.20 ml

renk açık gri

likefaksiyon zamanı 25 dk.

ph 8

sperm hücre sayısı 12.000.000 / ml.

haraket 45 % / 60 dak.

hızlı ileri hareketli 20 % / 60 dak.

yavaş ileri hareketli 15 % / 60 dak.

yerinde hareketli 10 % / 60 dak.

fruktoz 390 mg / dl

lökosit 0.20 mil / ml.

NORMAL MORFOLOJI (kruger) 11 %

şekilsiz başlı % 14

yuvarlak başlı % 9

iğne başlı % 15

çift başlı -----

boyun defektli % 22

kuyruk defektli % 29

Arkadaşlar sonuç bunlardan ibaret sizin değerli yorumlarınızı bekliyorum saygılar...

canım bu konuda fazla bilgim yok ama yinede paylaşıyım morfoloji iyi gibi normali %14 diye biliyorum ama yinede iyi harekette güzel bi sayıda problem var galiba 25 milyon normal sayılıyor sizinki 12 milyon size bol şanslar ALLAH hakkınızda hayırlısını versin:teselli:

canım bu konuda fazla bilgim yok ama yinede paylaşıyım morfoloji iyi gibi normali %14 diye biliyorum ama yinede iyi harekette güzel bi sayıda problem var galiba 25 milyon normal sayılıyor sizinki 12 milyon size bol şanslar ALLAH hakkınızda hayırlısını versin:teselli:

Cevabın için teşekkürler canım.

bu konuda uzman olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum :)

papatyam canım sayınız mlde 12 milyon..
toplamda 72 milyon gibi bir rakam..
mlde az ama toplamda iyi..
sayı sorunu biraz var..
çünkü doktorlar mldeki değeri baz alıyorlar inceleme yaparken..
hareket oranı fena değil..
ileri hareket oranınız %35 kötü bir rakam değil..
morfoloji de sorunsuz sayılır %11.
normal değeri %14..
sizin normal hamileliğe yetecek miktarda hareketli ve sağlam sperminiz var denebilir..
bu değerlerle aşılama da tutardı ama vakti gelmemiş demek ki..
hakkınızda hayırlısı olsun..

papatyam canım sayınız mlde 12 milyon..
toplamda 72 milyon gibi bir rakam..
mlde az ama toplamda iyi..
sayı sorunu biraz var..
çünkü doktorlar mldeki değeri baz alıyorlar inceleme yaparken..
hareket oranı fena değil..
ileri hareket oranınız %35 kötü bir rakam değil..
morfoloji de sorunsuz sayılır %11.
normal değeri %14..
sizin normal hamileliğe yetecek miktarda hareketli ve sağlam sperminiz var denebilir..
bu değerlerle aşılama da tutardı ama vakti gelmemiş demek ki..
hakkınızda hayırlısı olsun..

o güzel yorumun için sağol canım doktor takviye ilaç ile eşimin spermini daha iyi orana getireceğine inanıyorum inşALLAH biraz bekleyip bir aşılama daha denemkte fayda var sanırım yorumun için tekrar teşekkürler....

X