Toxoplazma testi yaptıran varmı

gecmis olsun cingis pembesi,insallah amniyosentez sonucun guzel cikar ve bebelerini sag saglim alirsin kucagina

ınş. canım, çok zor hamile kaldım. Rabbim bir isterken iki verdi şimdide böyle aptal bir virüs yüzünden bebeklerimi kaybediyor olma düşüncesi beni çok üzüyor.
Rabbim çok büyük umarım geçmemiştir bebeklerime.
ıyi dileklerin için tşk.

Bu toxoplasma testi gebelik öncesi mi sonrası mı yapılması gerekiyor?

Bu toxoplasma testi gebelik öncesi mi sonrası mı yapılması gerekiyor?

gebelik öncesindede yapılıyor gebeliktede ben düşünüyorum türkiyeye gidince yaptırmayı 2yıl kadar kedişlerimiz vardı evde umarım bir sorun cıkmaz

arkadaşlar benim kedim var ve toxoplazma testi istedim değerlerimi yazıyorum;

anti toxoplazma ıgm 0.06 negatif ( <0.55 )

ama benimkinde ıgg olan sonuç yazmıyor şimdi ben bunu daha önce geçirdim mi geçirmedim mi :KK43:

rubella ıgm 0.03 o da negatif ama yine ıgg yazmıyo bilgisi olan yanıtlayabilir mi :KK43:

burda her ay yapiliyor. turkiyede nasil bilmiyorum.
tam pismemis et, iyi yikanmamis meyveler, iyi yikanmamis salata, kedi kopek gibi hayvanlardan bulasabiliyor..
ama sunu merak ediyorum yuksek cikarsa bebegin dusmesine mi sebep oluyor?
o kadar mi tehlikeli bu?

burda her ay yapiliyor. turkiyede nasil bilmiyorum.
tam pismemis et, iyi yikanmamis meyveler, iyi yikanmamis salata, kedi kopek gibi hayvanlardan bulasabiliyor..
ama sunu merak ediyorum yuksek cikarsa bebegin dusmesine mi sebep oluyor?
o kadar mi tehlikeli bu?

slm.eğer önceden bu virüsü vucut aldıysa bağışıklık kazanıyo(test sonucu pozitif çıkıyo) gebe olmayanlarda hiçbir tehlike yok ama gebe iken bu virüs bulaşırsa bebeğin düşmesine sakat doğmasına vs. sebep olabiliyormuş.benim test sonucum negatif çıktı yani bağşıklığım yok(kedi ve köpek beslemiş olduğum halde hala köpeğim var) gebelik süresince dikkatli olmak gerekiyo!bu arada köpeklerde yok bu virus sadece kedılerde oluyormuş.dr.söylediği bu.

kızlar ben de toxoplasma testinden negatif çıkan bi gebeyim. daha önce bu enfeksiyonu geçirmediğim için bağışıklığım yok ve oldukça endişeliyim. çiğ etlerden kedi ve köpeklerden uzak durmamız gerekiyor. benim dr.um beni öyle sıkı sıkıya tembihlemedi gayet rahat bi şekilde anlattıç bu nedenle ben bu hastalığın önemini arzedemedim.eve geldim ve netten araştırdım. gerçekten çok riskli bir enfeksiyonmuş. şuan endişelerim arttı. daha önce toxoplasma geçirmeyip hamileliğnde sorun yaşayan var mıı?

Merhabalar
Uzun zamandır siteyi takip edemiyordum.Şöyle bir bakmak için girdim başlığı görünce dayanamadım. Şu anda 25 haftalık hamileyim.32 yaşındayım ve hamile kalana kadar eti çiğ yiyen biriydim.Hamile kalınca doktorum toxo testiyle beraber diğer testleride istedi.Kesin bende bu parazit vardır dedim ama sonuç şaşırtıcıydı negatif çıkmıştı.Doktorum dikkat etmemi ve her ay bu testi tekrarlamamız gerektiğini kesinlikle paraziti almamam gerektiğini söyledi ve yapmam gerekenleri defalarca anlattı.Çok dikkat etmeme rağmen ikinci ay doktora gittiğimde test sonucu pozitif olmuştu hemen test tekrar edildi tabi buna ilave testlerle beraber ben bu arada antibiyotiğe başladım tedbir olarak.Ama sonuç gene pozitifti 1 ay içinde paraziti bir şekilde almıştım.Doktorum telefonda bunu söyleyince şok oldum ilaçı 8 saatte 1'e çıkarttık ve 18. haftada amniyosentez yaptırdım.Amniyo sıvızında parazit arandı 10 gün geçmek bilmedi.Çok şükür amniyo sıvısına geçmemişti.Eğer geçmiş olsaydı 26 haftada kordosentez olacaktım eğer ordada bebeğe geçmiş olsaydı kullandığım ilaca ilave fransadan 2 ilaç daha getirtilecekti.
İlk aylarda bebeğin içinde bulunduğu kesenin dokusu sıkı oldupu için amniyo sıvısına geçme oranı düşükmüş ama geçersede bebekte beyin hasarına yol açıyomuş.Daha sonraki aylarda geçme ihtimali yüksek ama verdiği hazar 3-6 aylarda görme sorunu 6-9 aylarda daha hafif hasarlar bırakıyomuş.
Biliyorum çok uzun yazdım sizi sıkmışta olabilirim ama lütfen negatif çıktı diye ihmal etmeyin ve testi doğuma kadar her ay çok iyi bir labaratuarda tekrarlayın.
Allah'ım bebeişlerimizi korusun sağlıkla sıhhatle kucağımızada almayı nasip etsin inşallah.

lütfen bana dua edinn bende tahlillerimden öğrendim referans değeri6-8 arası idi benim sonuç 8 çıktı doktor sınırda dei ve tekrar genel test istedi bunun üzerine sonucu yarın alacağım.değerler nasıl değerlendirilio bilmiorumki hani sonuçlar iyiler ve kötüler tahlil kağıtlarında koyu renk yazar benimki normal renkti ama sınırda ne olacak yaa durumdada pozitif yazıo ama

Son düzenleme:
Kızlar yardım ben gebe değilim test yaptırdım toxoplazma igm 0.13 çıktı birde rubella igm yaptırdım oda 0.46 negatif ne demek

İkinci hamileliğim de ben de yaptırmıştım ilkinde hatırlamıyorum

Kızlar yardım ben gebe değilim test yaptırdım toxoplazma igm 0.13 çıktı birde rubella igm yaptırdım oda 0.46 negatif ne demek
ben de dün toxoplazma ve rubella testlerini yaptırdım . referans değerlerini yazmamışsın ama Igm 'nin negatif olması daha önce toksoplazma ve kızamıkçık geçirmiş olduğunu ve vücudunun bunlara bağışıklık kazanmış olduğunu gösteriyor. yani şanslısın :)

arkadşlar mrb ben yeni katıldım aranıza ya toxo sonuçları pozitif çıkan arkadaşlar daha sonra yazmamışlar hiç bende aynı durumdayım bebeğini sapasağlam kucağına alan veya allah korusun tam tersi olan arkadaşlar yorum bekliyorum kütfen lütfen

kızlar lütfen cevap yazın benımkı pozitif çıktı siz ne yaptınız pozitif çıkanlar

arkadşlar mrb ben yeni katıldım aranıza ya toxo sonuçları pozitif çıkan arkadaşlar daha sonra yazmamışlar hiç bende aynı durumdayım bebeğini sapasağlam kucağına alan veya allah korusun tam tersi olan arkadaşlar yorum bekliyorum kütfen lütfen

canım benım de pozitif çıktı sen ne yaptın çok korkuyorum sonucu daha doktor görmedi ağlayıp duruyorum

X