çikolata kisti veya kan kisti

bsp

Guru
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2008
420
0
50
Arkadaşlar merhaba ...siteyi tesadüfen buldum ve uzun zamandır takip ediyordum fakat daha dün kayıt olabildim..benim sorunum kan kisti..boyutu 3 cm olduğu için doktor alınmasına gerek yok dedi yumurtlamamda sorun yok iki aydır çatlatma iğnesi kullandım daha sonra adetimin 15.günü progestana başladım 10 gün kullandım kontrole gittiğimde kanama olmadığı gözlendi progestana devam et dedi fakat ertesi gün adet kanamam başladı doktorum 5.gün gel dedi gittim coraspine devam dedi yine rahmin içi kan dolarsa yapabileceğimiz bişey yok tüp bebek yapılması gerekiyor dedi benim gibi sıkıntısı olanlar varmı vede böyle olup hamile kalan varmı?

Arkadaşlar merhaba ...siteyi tesadüfen buldum ve uzun zamandır takip ediyordum fakat daha dün kayıt olabildim..benim sorunum kan kisti..boyutu 3 cm olduğu için doktor alınmasına gerek yok dedi yumurtlamamda sorun yok iki aydır çatlatma iğnesi kullandım daha sonra adetimin 15.günü progestana başladım 10 gün kullandım kontrole gittiğimde kanama olmadığı gözlendi progestana devam et dedi fakat ertesi gün adet kanamam başladı doktorum 5.gün gel dedi gittim coraspine devam dedi yine rahmin içi kan dolarsa yapabileceğimiz bişey yok tüp bebek yapılması gerekiyor dedi benim gibi sıkıntısı olanlar varmı vede böyle olup hamile kalan varmı?
canım mrb..sanırım çikolata kistin var demi.Bendede 4,5 cm var ne yazıkki,2.senemdeyim.Dediğin gibi yumurta takibi yaptırdım,Çatlatma iğnesi,progeston falan kullandım geçen sene, ama bi sonuç elde edemedim,son gittiğim doktorlar dan 1 tanesi ameliyat iki tanesi direk tüp bebeğe yönlendirdi.aslında normal yoldan kalan bile bi sürü kadın var.birazda nasip yaa.Bakalım bende önümüzdeki aylarda direk tüp bebeğe gideceğim.Yumurtlamanda bi problem yoksa kalırsın tabiki,ama o tarz kistler rahim içinde yapışıklıklar yaratıyo ve hamile kalmak zorlaşıyo.

esracım ilgine teşekkürler...ben ciddi anlamda 6 aydır çocuk için uğraşıyorum 2 yıllık evliyim 2.5 yıldır aynı doktara gidiyorum fakat şu 2 aydır dr çikolata kistinden bahsetti , ve 2 aydırda çatlatma iğnesiyle yumurtalar çatladı acaba dedim bu çatlatma iğneleri kanamaya neden olabilirmi diye düşünmeye başladım sanki tüp bebek için daha erkenmiş gibi geliyor::çok üzgünüm:

İlgili başlığa taşındı,mod arkadaşın dikkatine...

esracım ilgine teşekkürler...ben ciddi anlamda 6 aydır çocuk için uğraşıyorum 2 yıllık evliyim 2.5 yıldır aynı doktara gidiyorum fakat şu 2 aydır dr çikolata kistinden bahsetti , ve 2 aydırda çatlatma iğnesiyle yumurtalar çatladı acaba dedim bu çatlatma iğneleri kanamaya neden olabilirmi diye düşünmeye başladım sanki tüp bebek için daha erkenmiş gibi geliyor::çok üzgünüm:
hımmm..canım evet haklısın 6 ay daha çok erken,bende kullandım klomen falan sanki banada o haplardan olmuş gibi geliyo sanki o ana kadar yoktu çünkü,ne bilim anlamadımki..en iyisi en etkilisi kafaya takmamak ya biraz akışına bırakmak doktora gittikçe insanın psikolojiside bi tuhaf oluyo

http://www.kadinlarkulubu.com/jinekoloji/230583-endometriosis-cikolata-kisti.html

Bu başlığıda sonuna kadar okumanı tavsiye ederim..Evli-bekar hepimiz başımızdan geçenleri ve tedavi yöntemlerini,belirtilerini paylaşıyoruz..Sanada çok geçmiş olsun.
Yalnız değilsin..
Ve sakın ama sakın doktor kontrolünü bırakayım deme..Eğer gerçekten çikolata kistine sahipsen çok ciddi bir hastalıktır..Eğer buna dair şüphelerin varsa bir doktorla kalma..
Bir profesöre görünmende büyük fayda var..

arkadaslar ben daha bekarım dügüne 2 ay kala agrıdan gittim dr dan ögrendım 7cm miş.bi cok dr a daha göründüm ameliyat dediler birtanesi hariç ne yapıcam ben yaaa cok fenalardayım kafayı yicem artık hele bi ewlenım hele bi görım cocuk olacakmı olmucakmı daha onuda bilmiomkı bu durum iilişki sırasında şiddetli agrıya neden olurmus dogrumu :KK43:((

Merhaba arkadaslar 3 gun once doktora gittik kardesimda kist oldunu soyledi ve ilac verdi kistin adi ne dedik kan kisti dedi kan kisti hangisi bu cikilota kisti dediklerimi eger bir bilgisi olna varsa yardimci olsun lutfenn

X