Yenibosna Nisa Hastanesi

Selamlar 10 haftalık hamileyim Dr Alev hn. a gidiyirum. 2. Çocuğum olacak inşallah ilkinde de bastan sona hep Alev hn a gittim onda doğum yaptim. Çok memnun kaldım hem Dr umdan hem personelden. Yalnız biraz uzak bana eşim götürüyor c.tesi günleri ona baglandim çünkü çok araba tutuyir. Burada doğumda hep bayan personel var. Bağcılar medipol bana daha yakin orada doğuma erkek personel veya asistan vs. giriyor mu bilen var mi acaba. Hastaneden ve Dr dan memnunum sırf uzaklığı yüzünden değiştirmeyi düşündüm yoksa yine Nisa yi tercih ederim.

Selamlar 10 haftalık hamileyim Dr Alev hn. a gidiyirum. 2. Çocuğum olacak inşallah ilkinde de bastan sona hep Alev hn a gittim onda doğum yaptim. Çok memnun kaldım hem Dr umdan hem personelden. Yalnız biraz uzak bana eşim götürüyor c.tesi günleri ona baglandim çünkü çok araba tutuyir. Burada doğumda hep bayan personel var. Bağcılar medipol bana daha yakin orada doğuma erkek personel veya asistan vs. giriyor mu bilen var mi acaba. Hastaneden ve Dr dan memnunum sırf uzaklığı yüzünden değiştirmeyi düşündüm yoksa yine Nisa yi tercih ederim.
Ben medipole gidiyorum eşinizde dahil doğumhaneye erkek giremiyor diye biliyorum

öncelikle Allah sabır versin, çok üzüldüm... Allah bir daha böyle şeylerden korusun...

ben nisa da doğum yapmaya karar vermştm ama söyledikleriniz korkuttu.
ne zaman yaşadınız bu olayı?
bu durum gerçekten hastane, doktor ve hemşire ihmalinden mi oldu?
benim de kafam karıştı :sm_confused:
Bende 2010 da Mürvet hanımda doğum yapmıştım başından sonuna her şey yolunda gitmişti hatta ilk 5 ay Alev hanıma gitmiştim Alev hanım kilo kontrolü yapmamış ve 4 ayda 11 kilo almıştım ve 2 li teste Reyhan dr Çok iyi göremediğini söylemişti Alev Dr da hemen işi ticarete döküp Çocuğun beyninde boşluk olduğunu belimden su almaları gerektiğini söyledi ilk başta çok üzüldüm ama etraf güvenme özel hastaneler ticaride davranıyor başka dr a git dediler ve Mürvet hanıma gittim Çocuğun sağlam ve normal çocuk olduğunu söyledi ve ben ilk başta aldırmayı düşünmüştüm iyiki ailem kabul etmemiş hayatım boyunca vicdan azabı çekecektim yoksa ve şimdi ilk çocuğum 3.5 yaşında sapasağlam 2.hamileliğimde Mürvet dr tercih ettim 2 li testi yaptırdım Reyhan dr her şeyin yolunda olduğunu istersen 1 ay sonra kontrol için tekrar gelebilirsin gibi isteğe bağlı teklifte bulunurken elimde test sonuçlarıda bulunmasına rağmen Mürvet dr Alev dr un yolundan gidip işi ticarete dönüştürdü İlkinden tecrübeli olduğum için hiç moralim bozulmadı ancak şimdi kendime yeni bir dr arıyorum Hem güvenebileceğim hemde işini severek yapan bir dr Ve ben bu şikayetleri çok fazla duydum son 3 senedir hastane yönetimi dr lara baskı yapıyormuş yoksada isteyeceksiniz demişler Bir hastanın belinden su almış Mürvet dr hiç bir şey yokken kadın ağlayarak anlattı bana asla hakkımı helal etmiyorum dedi test sonuçlarını bir prof gidip göstermiş Senin sonuçların normal çocuğundada bir şey yok ve bu sonuçlarla mahkemeye başvursan kesinlikle kazanırsın demiş Çocuğuda maşallah okadar güzel ve de SAĞLIKLI insanların hayatları ile oynuyorlar Orada işinin hakkınıda veren dr lar var İstese yapmayabilir kesinlikle Bu dr u tavsiye etmiyorum

Ben 2010 da Mürvet hanımda doğum yapmıştım başından sonuna her şey yolunda gitmişti hatta ilk 5 ay Alev hanıma gitmiştim Alev hanım kilo kontrolü yapmamış ve 4 ayda 11 kilo almıştım ve 2 li teste Reyhan dr Çok iyi göremediğini söylemişti Alev Dr da hemen işi ticarete döküp Çocuğun beyninde boşluk olduğunu belimden su almaları gerektiğini söyledi ilk başta çok üzüldüm ama etraf güvenme özel hastaneler ticaride davranıyor başka dr a git dediler ve Mürvet hanıma gittim Çocuğun sağlam ve normal çocuk olduğunu söyledi ve ben ilk başta aldırmayı düşünmüştüm iyiki ailem kabul etmemiş hayatım boyunca vicdan azabı çekecektim yoksa ve şimdi ilk çocuğum 3.5 yaşında sapasağlam 2.hamileliğimde Mürvet dr tercih ettim 2 li testi yaptırdım Reyhan dr her şeyin yolunda olduğunu istersen 1 ay sonra kontrol için tekrar gelebilirsin gibi isteğe bağlı teklifte bulunurken elimde test sonuçlarıda bulunmasına rağmen Mürvet dr Alev dr un yolundan gidip işi ticarete dönüştürdü İlkinden tecrübeli olduğum için hiç moralim bozulmadı ancak şimdi kendime yeni bir dr arıyorum Hem güvenebileceğim hemde işini severek yapan bir dr Ve ben bu şikayetleri çok fazla duydum son 3 senedir hastane yönetimi dr lara baskı yapıyormuş yoksada isteyeceksiniz demişler Bir hastanın belinden su almış Mürvet dr hiç bir şey yokken kadın ağlayarak anlattı bana asla hakkımı helal etmiyorum dedi test sonuçlarını bir prof gidip göstermiş Senin sonuçların normal çocuğundada bir şey yok ve bu sonuçlarla mahkemeye başvursan kesinlikle kazanırsın demiş Çocuğuda maşallah okadar güzel ve de SAĞLIKLI insanların hayatları ile oynuyorlar Orada işinin hakkınıda veren dr lar var İstese yapmayabilir kesinlikle Bu dr u tavsiye etmiyorum Gönül rahatlığı ile başka hastane arayabilirsiniz bulursanız bana da haber verin lütfen

merhabalar, ben 27 haftalık hamileyim , bugün ilk defa nisa hastanesinde muayene için gittim , Mürvet hanımı önerdiler bende ondan randevu aldım , ben hamileliğim boyunca bir sürü özel hastaneye gittim , ama hiç birinin randevusu bu kadar kısa sürmedi, ve bebeğimi ultrasonda göremedim bile , kendisi bir iki ölçüm yaptı ,kalp atışlarını dinledi. o kadar, ben bütün raporlarımı yanımda getirmiştim. herşeyimi anlattım amniosentez olduğumu ilk başta gebeliğimin riskli geçtiğini, detaylı ultrasonda bebeğe giden damardaki akış hızının fazla olduğunu falan herşeyimi söledim . Size ve hastanenize ilk defa geliorum ve doğumu burda yapmak istiyorum dedim , tanıdık bi hemşire vasıtasıyla geldiğimi de söledim , ama hiç tınlamadı bile. beni içeri aldıklarında diğer hastasıyla konuşması bitmemişti , aynı şekilde benimle konuşması bitmeden diğer hastayı içeri alıp yanındaki yardımcıları tansiyon ve kilo ölçümü yaptı. sanki bi yarış var akşama kadar ne kadar çok hasta alırsa o kadar mı para veriyolar, prim mi alıyo anlamadım . ben Acıbadem, medical park ve Hizmet hastanesinin doğum ücreti fazla olduğu için nisa da yapmak istiyorum . ama kendimi doğru kişiye mi emanet ediyorum , o konuda kararsız kaldım.
Bende 2010 da Mürvet hanımda doğum yapmıştım başından sonuna her şey yolunda gitmişti hatta ilk 5 ay Alev hanıma gitmiştim Alev hanım kilo kontrolü yapmamış ve 4 ayda 11 kilo almıştım ve 2 li teste Reyhan dr Çok iyi göremediğini söylemişti Alev Dr da hemen işi ticarete döküp Çocuğun beyninde boşluk olduğunu belimden su almaları gerektiğini söyledi ilk başta çok üzüldüm ama etraf güvenme özel hastaneler ticaride davranıyor başka dr a git dediler ve Mürvet hanıma gittim Çocuğun sağlam ve normal çocuk olduğunu söyledi ve ben ilk başta aldırmayı düşünmüştüm iyiki ailem kabul etmemiş hayatım boyunca vicdan azabı çekecektim yoksa ve şimdi ilk çocuğum 3.5 yaşında sapasağlam 2.hamileliğimde Mürvet dr tercih ettim 2 li testi yaptırdım Reyhan dr her şeyin yolunda olduğunu istersen 1 ay sonra kontrol için tekrar gelebilirsin gibi isteğe bağlı teklifte bulunurken elimde test sonuçlarıda bulunmasına rağmen Mürvet dr Alev dr un yolundan gidip işi ticarete dönüştürdü İlkinden tecrübeli olduğum için hiç moralim bozulmadı ancak şimdi kendime yeni bir dr arıyorum Hem güvenebileceğim hemde işini severek yapan bir dr Ve ben bu şikayetleri çok fazla duydum son 3 senedir hastane yönetimi dr lara baskı yapıyormuş yoksada isteyeceksiniz demişler Bir hastanın belinden su almış Mürvet dr hiç bir şey yokken kadın ağlayarak anlattı bana asla hakkımı helal etmiyorum dedi test sonuçlarını bir prof gidip göstermiş Senin sonuçların normal çocuğundada bir şey yok ve bu sonuçlarla mahkemeye başvursan kesinlikle kazanırsın demiş Çocuğuda maşallah okadar güzel ve de SAĞLIKLI insanların hayatları ile oynuyorlar Orada işinin hakkınıda veren dr lar var İstese yapmayabilir kesinlikle Bu dr u tavsiye etmiyorum Kesinlikle bu dr a gitmeyin her şeyi de söylemişsiniz keşke önce tavrını ölçseydiniz Ben birde orada prof gitmiştim doğumdan sonra ayağım tutulmuştu Mürvet hanım zahmet edip muhatap olmadı bile o prof da aynı şekil işin ticari kısmına bakıp bir liste tahlil istemişti Çocuğunu emzirme dedi Hemen devlet hastanesine gittim Normal doğum yapan kadınların %50 sinde doğum sonrası romatizma olurmuş bendede 0.001 olarak başlangıç göstermiş dr dediki yazık günah çocuğa ilaç vermiyorum geçici bir durum bu biraz sabret uzun süre geçmez ben artık hiç dayanamıyorum dersen o zaman bakarız çaresine dedi Prof. İbrahim sarafoğluna msj attım netten Allah razı olsun hemen geriye döndü hiç ilaç kullanmadan 15 günde tamamen değer sıfırlanmıştı Çok şükür Allah yardım etti Bende şimdi yeni dr arıyorum kendime 13 haftalık hamileyim

arkadaşlar Nisadan yeni aldığım fiyatlar şu şekilde

normal doğum 765 tl
zorunlu sezeryan 1400 tl
isteğe bağlı sezeryan 3000tl
bunlar ssk fiyatları normal fiyat almadım.

komik olan zorunluyla isteğe bağlı arasında neden bu kadar fark var doktor zorunluda zorlamı alıyor çocuğuda isteğe bağlıda bu kadar pahalı anlamadım. birde sancı odasına erkek almıyorlarmış ben o sancıda eşimin elini sıkıp sövemedikten sonra ne anladım :))
:))) Evet almıyorlar ama emin olun arka kadro çok iyi Hele bir ebeleri var umarım emekli olmamıştır harika bir insan zaten normal doğumda bütün işi o arka kadro yapıyor göz önünde olmayan taraf Ben şahsen dr u 2 kez uzaktan gördüm 1. de ilk hastaneye geldiğimde odaya girdi ve çıktı Birde doğum bittikten ve dikişide ebeler attıktan sonra tam doğum haneden çıkacakken geldi Mürvet dr Diğer dr larda öyle mi acaba merak ediyorum

Bende 2010 da Mürvet hanımda doğum yapmıştım başından sonuna her şey yolunda gitmişti hatta ilk 5 ay Alev hanıma gitmiştim Alev hanım kilo kontrolü yapmamış ve 4 ayda 11 kilo almıştım ve 2 li teste Reyhan dr Çok iyi göremediğini söylemişti Alev Dr da hemen işi ticarete döküp Çocuğun beyninde boşluk olduğunu belimden su almaları gerektiğini söyledi ilk başta çok üzüldüm ama etraf güvenme özel hastaneler ticaride davranıyor başka dr a git dediler ve Mürvet hanıma gittim Çocuğun sağlam ve normal çocuk olduğunu söyledi ve ben ilk başta aldırmayı düşünmüştüm iyiki ailem kabul etmemiş hayatım boyunca vicdan azabı çekecektim yoksa ve şimdi ilk çocuğum 3.5 yaşında sapasağlam 2.hamileliğimde Mürvet dr tercih ettim 2 li testi yaptırdım Reyhan dr her şeyin yolunda olduğunu istersen 1 ay sonra kontrol için tekrar gelebilirsin gibi isteğe bağlı teklifte bulunurken elimde test sonuçlarıda bulunmasına rağmen Mürvet dr Alev dr un yolundan gidip işi ticarete dönüştürdü İlkinden tecrübeli olduğum için hiç moralim bozulmadı ancak şimdi kendime yeni bir dr arıyorum Hem güvenebileceğim hemde işini severek yapan bir dr Ve ben bu şikayetleri çok fazla duydum son 3 senedir hastane yönetimi dr lara baskı yapıyormuş yoksada isteyeceksiniz demişler Bir hastanın belinden su almış Mürvet dr hiç bir şey yokken kadın ağlayarak anlattı bana asla hakkımı helal etmiyorum dedi test sonuçlarını bir prof gidip göstermiş Senin sonuçların normal çocuğundada bir şey yok ve bu sonuçlarla mahkemeye başvursan kesinlikle kazanırsın demiş Çocuğuda maşallah okadar güzel ve de SAĞLIKLI insanların hayatları ile oynuyorlar Orada işinin hakkınıda veren dr lar var İstese yapmayabilir kesinlikle Bu dr u tavsiye etmiyorum Kesinlikle bu dr a gitmeyin her şeyi de söylemişsiniz keşke önce tavrını ölçseydiniz Ben birde orada prof gitmiştim doğumdan sonra ayağım tutulmuştu Mürvet hanım zahmet edip muhatap olmadı bile o prof da aynı şekil işin ticari kısmına bakıp bir liste tahlil istemişti Çocuğunu emzirme dedi Hemen devlet hastanesine gittim Normal doğum yapan kadınların %50 sinde doğum sonrası romatizma olurmuş bendede 0.001 olarak başlangıç göstermiş dr dediki yazık günah çocuğa ilaç vermiyorum geçici bir durum bu biraz sabret uzun süre geçmez ben artık hiç dayanamıyorum dersen o zaman bakarız çaresine dedi Prof. İbrahim sarafoğluna msj attım netten Allah razı olsun hemen geriye döndü hiç ilaç kullanmadan 15 günde tamamen değer sıfırlanmıştı Çok şükür Allah yardım etti Bende şimdi yeni dr arıyorum kendime 13 haftalık hamileyim
Çok geçmiş olsun Nisa hakkında bende pek olumlu şeyler duymuyorum. Medipol megayı deneyebilirsiz bütün doktorların iyi olduğu söyleniyor ben Ayfer Hanıma gidiyorum baştan beri gayet memnunum hiç bi durumu abartmıyor insanı strese sokmuyor

bende yaklaşık 2 aydır mürvet hanıma gidiyorum. şimdilik memnunum sıkıntı yok. sabah erken saatlere randevu alıyorum. en fazla yarım saat bekliyorum.
1,5 ay sonra doğum var. bakalım o aşamalarda neler yaşanır bilinmez..
Çok geçmiş olsun Nisa hakkında bende pek olumlu şeyler duymuyorum. Medipol megayı deneyebilirsiz bütün doktorların iyi olduğu söyleniyor ben Ayfer Hanıma gidiyorum baştan beri gayet memnunum hiç bi durumu abartmıyor insanı strese sokmuyor
Tesekkür ederim Bugun sağlık ocağına gittim Hem aile dr u hemde ebe ile konuştuk 2 li teste yanılma çok oluyor sen içini ferah tut ama testlerinde hiç birini atlama Testleri devlette yaptır devlet daha güvenli dediler Bakırköy dr sadide 3 lü test varmış Kanuni de 4 lü test varmış Oradan randevu almaya çalışıyoruz

Merhaba. Mürveti biraktim. Çok ilgisiz. Suan 38. Haftamdayim bana bebegimde 1 hafta gerilik oldugunu ve yeterince beslenemefigi icin erken doğum olabilir dedi. Gittigimde 31. Haftadaydim. Ve 1 hafta sonrada çalişabilir raporu alcaktim.bana senin hemen ayrilman gerekio dedi. Hemen başka bi dojtora gittim. Hic bisey yok hersey normal dedi. Simdi ali paşa oskaya gidiorum. Cok memnunum.

Merhaba. Mürveti biraktim. Çok ilgisiz. Suan 38. Haftamdayim bana bebegimde 1 hafta gerilik oldugunu ve yeterince beslenemefigi icin erken doğum olabilir dedi. Gittigimde 31. Haftadaydim. Ve 1 hafta sonrada çalişabilir raporu alcaktim.bana senin hemen ayrilman gerekio dedi. Hemen başka bi dojtora gittim. Hic bisey yok hersey normal dedi. Simdi ali paşa oskaya gidiorum. Cok memnunum.
Yeni mi oldu bu olay Hangi hastaneye gidiyorsunuz Ben tahliller kısmını güvenirlik açısından devlet hastanesinde çıkartacağım Doğum nerede olacak onu bilmiyorum Artık dua edeceğim neresi nasip olursa

Evet yeni oldu. 32. Haftamda çalişabilir raporumu da aldim. 35. Haftada dogum iznime ayrildim. Simdide hayirlisiyla dogumu bekliyorum. Doğum ethica hastanesinde olacak.

Ben 14 nisan tarihinde Nisa hastanesinde doğum yaptım. Oğlum dinmedigi için ve yüksek tansiyon ve gebelik zehirlenmesi riskleri nedeniyle son haftayı beklemeden 2 hafta öncesine sezeryan tarihi verildi. Randevumuzu aldık yani saati saatine.
Hastaneye belirtilen saatte gittik ancak 2-2-3 saat hınca hınç dolu koridorlarında bekbekledik.
Odaya geçtigimizde sezeryan saatim geçmişti. Sonra gidip anestezi uzmanını girmem söylendi. Skk kapısında bebekleme yaptık resmen. Sonra dünyanın en süratli anestezi uzmanının ilgisiz sorularını tuvalet kabini büyüklüğünde bir odada yaanıtladık.
Sezeryana aldıklarında aynı suratsiz anestezist beni azarlar durduk yere. Rahatlatmak yerine. Ben ameliyathaneye sokulurken başka odanın kapısı açıktı. Birini kesip bictiklerini gördüm.
Sezeryan sonrası odama geldiğimde gaz cikartamadigimi sorun olduğunu belirttim.
ama inatla gaz çıkarıcı ilaç vermediler.
İki gece deli gibi ağlamama sebep bir gaz sancısı başladı. Bağırınca ancak ağrı kesici yaptılar ve lavman. Sonda dolduğu halde kimse bakmıyordu vs...
neyse buna rağmen 3 günün sonunda hastaneden çıktım. Ama çıkarken doktor gelip sadece iyimisin dedi gitti.
eve geldiğimde ateşim olduğunu farkettik. Aksama kadar bekledik ve 40 a çıktı.
Doktoru aradı ailem soğuk banyo yaptırın. Sütünü sağın falan dedi.
yapmışlar ben hatırlamıyorum ve sürekli sayiklar haldeymişim.
sonra hastaneye gittik geriye. Bir sürü tetkik yapıldı. Ağır bir enfeksiyon kapmışim. Hastaneye yatırdılar yine.
sonuç
özensiz ve suratsiz insanların yaptığı tedavi. Zavallı Bebeğimi emzirememem sonucu onun hastalanmasi. Emziremedigim bebeğim için istediğimiz Mamanin hemşireler tarafından verilmemesi. Kötü oda.
hastanenin bu enfeksiyon olayinda suçunu kabul etmemesi. Aileme bu geceyi atlatirsa iyileşir diyerek korku salmaları. (Kocam ablalarim falan ağlayıp duruyorlardi )vs ile geçen 5 günün ücretininde bize odetilmesi cabası oldu.
Ne dogumumdan ne de sonrasından birsey anlamadım. Oğlumda bende ailemde paramizla terbiyesizce sefil edildik.
Bunlar şuan hatirlayabildiklerim. Melek oğlum kucağımda oldugundan bu kadar yazabiliyorum.
Kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Ben 14 nisan tarihinde Nisa hastanesinde doğum yaptım. Oğlum dinmedigi için ve yüksek tansiyon ve gebelik zehirlenmesi riskleri nedeniyle son haftayı beklemeden 2 hafta öncesine sezeryan tarihi verildi. Randevumuzu aldık yani saati saatine.
Hastaneye belirtilen saatte gittik ancak 2-2-3 saat hınca hınç dolu koridorlarında bekbekledik.
Odaya geçtigimizde sezeryan saatim geçmişti. Sonra gidip anestezi uzmanını girmem söylendi. Skk kapısında bebekleme yaptık resmen. Sonra dünyanın en süratli anestezi uzmanının ilgisiz sorularını tuvalet kabini büyüklüğünde bir odada yaanıtladık.
Sezeryana aldıklarında aynı suratsiz anestezist beni azarlar durduk yere. Rahatlatmak yerine. Ben ameliyathaneye sokulurken başka odanın kapısı açıktı. Birini kesip bictiklerini gördüm.
Sezeryan sonrası odama geldiğimde gaz cikartamadigimi sorun olduğunu belirttim.
ama inatla gaz çıkarıcı ilaç vermediler.
İki gece deli gibi ağlamama sebep bir gaz sancısı başladı. Bağırınca ancak ağrı kesici yaptılar ve lavman. Sonda dolduğu halde kimse bakmıyordu vs...
neyse buna rağmen 3 günün sonunda hastaneden çıktım. Ama çıkarken doktor gelip sadece iyimisin dedi gitti.
eve geldiğimde ateşim olduğunu farkettik. Aksama kadar bekledik ve 40 a çıktı.
Doktoru aradı ailem soğuk banyo yaptırın. Sütünü sağın falan dedi.
yapmışlar ben hatırlamıyorum ve sürekli sayiklar haldeymişim.
sonra hastaneye gittik geriye. Bir sürü tetkik yapıldı. Ağır bir enfeksiyon kapmışim. Hastaneye yatırdılar yine.
sonuç
özensiz ve suratsiz insanların yaptığı tedavi. Zavallı Bebeğimi emzirememem sonucu onun hastalanmasi. Emziremedigim bebeğim için istediğimiz Mamanin hemşireler tarafından verilmemesi. Kötü oda.
hastanenin bu enfeksiyon olayinda suçunu kabul etmemesi. Aileme bu geceyi atlatirsa iyileşir diyerek korku salmaları. (Kocam ablalarim falan ağlayıp duruyorlardi )vs ile geçen 5 günün ücretininde bize odetilmesi cabası oldu.
Ne dogumumdan ne de sonrasından birsey anlamadım. Oğlumda bende ailemde paramizla terbiyesizce sefil edildik.
Bunlar şuan hatirlayabildiklerim. Melek oğlum kucağımda oldugundan bu kadar yazabiliyorum.
Kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Çok geçmiş olsun kardeş Bir dünya hikayede bende var En son şiddetli karın ve sırt ağrısı için gittiğimde ne Mürvet dr ne başka dr ne olduğunu anladı üşütmüşsündür ilaç iç geçer dediler ve ağrıların tekrarlaması üzerine devlet hastanesine gittiğimde pankreatit çıktı hemen acile yatırdılar Serum vs vs çok çektim Aynen dediklerinize katılıyorum bizede çok stres yaşattılar şuan 30. haftadayım hastanemi değiştirdim İnş daha iyi olur

Yeni mi oldu bu olay Hangi hastaneye gidiyorsunuz Ben tahliller kısmını güvenirlik açısından devlet hastanesinde çıkartacağım Doğum nerede olacak onu bilmiyorum Artık dua edeceğim neresi nasip olursa
Evet aynen bende nisada yaptırdığım tahliller yüksek değerler çıkarken ve hamileliğimde riskli hamilelik çıkarken Kanuni, Haseki, Bağcılar devlet ve başka bir özel hastanede her şey yolunda çıktı Çocukla ilgili hiç bir sıkıntı çıkmadı

Çok geçmiş olsun kardeş Bir dünya hikayede bende var En son şiddetli karın ve sırt ağrısı için gittiğimde ne Mürvet dr ne başka dr ne olduğunu anladı üşütmüşsündür ilaç iç geçer dediler ve ağrıların tekrarlaması üzerine devlet hastanesine gittiğimde pankreatit çıktı hemen acile yatırdılar Serum vs vs çok çektim Aynen dediklerinize katılıyorum bizede çok stres yaşattılar şuan 30. haftadayım hastanemi değiştirdim İnş daha iyi olur
Artık günümüzde dr bulmak çok zor hale geldi başka hastanede doç dr a gittim (İlk defa araştırmadan rastgele bir dr a gittim yeni doç olmuş ve tecrübesiz çıktı) 3. gidişimde çocuğun suyu bitmiş hemen sezeryana almalıyız ama bu hastanede yeni doğan ünitesi yok hemen kendine başka hastane bul dedi Aynı gün devlet hastanesine gittik ve butun tahliller yeniden yapıldı nst vajinal kontrol yapıldı ve risk altında olmadğım söylendi Suyun azalmış ama risk taşıyacak ölçüde bitmemiş dolayısıyla haftada bir kontrole gelirsiniz deyip geri gönderdiler Ertesi gün tekrar özel bir hastaneye gittik o dr da devlet hastanesi ile aynı cevabı verdi suyun haftana göre biraz az ama risk altında değilsin çocuk hareket ettikçe de su belli bir yere toplanıyor ve su yok gibi görünüyor dedi O dr da 2 kere gittim şuan hersey yolunda görünüyor Verilmiş sadakamız varmış çocuğumuz az kalsın vaktinden önce alınacaktı

Aslında bir dr u tavsiye etmiyorum derken yanlış mı yapıyoruz acaba diye de düşünüyorum Belki ben bazı olumsuzluklar yaşarken başka bir hasta memnun kalacak Ben çocuğumu da dr götürürken o dr un eğitim seviyesine ilgi alanlarına bakar öyle giderim Mürvet Hakyemez de o dr lardan biri Hiç cv sine bakanlar oldu mu bilmiyorum Eğitim seviyesi çok iyi tecrübesi çok fazla tıp değişiyor da acaba biz mi yanlış anlıyoruz diye de düşünüyorum bazen Kendi muayenehanesi olsa kesin çok takip edeni olurdu

Ben 2014 şubat ta doğum yaptım nisa hastanesinde doktorum fatma ersan doğuma yetişemediği için asiye hnm nöbetçi idi o girdi ama hiç sorun yapmadım çok güzel ve kolay bir doğum olduertesi sabah kendidoktorum ziyetere geldi gelemediği için çok üzgün olduğunu söyledi ebelerde öyle ilgili idiler şimdi bu yorumları okurken çok şaşırdım bir hastane 1 sene içinde bukadar mı değişir nasıl bu hale gelmiş burası.

Ben 2014 şubat ta doğum yaptım nisa hastanesinde doktorum fatma ersan doğuma yetişemediği için asiye hnm nöbetçi idi o girdi ama hiç sorun yapmadım çok güzel ve kolay bir doğum olduertesi sabah kendidoktorum ziyetere geldi gelemediği için çok üzgün olduğunu söyledi ebelerde öyle ilgili idiler şimdi bu yorumları okurken çok şaşırdım bir hastane 1 sene içinde bukadar mı değişir nasıl bu hale gelmiş burası.

Bende ilk doğumda arka kadroyu çok beğenmiştim Çok ilgililerdi hele ebesi inş ben 2. doğumu yapana kadar gitmez diyordum Çünkü normal doğumda dr un bir işi olmuyor sanırım sadece sorun olduğu zaman müdahale ediyor
Bu hamileliğimde ısrarla 30. haftaya kadar gittim belki de psikolojik insan bir şey olmasın istiyor O yüzden tahlillerimi nisa ile sınırlı tutmadım sorun orada başladı tahililler birbirini hiç tutmadı güvensizlik oldu dolayısıyla Mesela şeker testi yaptırdım nisada dr 165 dedi (Dahiliyeye yönlendirdi özellikle falan dr a gideceksin biz o dr ile takip ediyoruz dedi Dahiliyede diyetisyene gönderdi diyetisyen ile takip edeceğim dedi İnsülin iğneleri ve bir sürü ilaç verdiler) teste 115 çıktı Bagcılar devlette 94 Hasekide 92 çıktı (Hasekide dr değer normal uç noktada yüksek değil hafif bir diyet ilede daha çok indirebilirsin ilaç vs ye gerek yok dedi)
İkili testte Reyhan dr herhangi bir sorun yok her şey yolunda dedi Dr umuz riskli dedi 4 lü testi ve amniyosentezi istedi Kanuniye gittim orada risk görünmüyor dediler 4 lü testi kanunide yaptırdım Sorun yok Ayrıntılı teste herşey çıkıyor dediler onuda şehir dışı bir hastanede yaptırdım Orada da bir sıkıntı yoktu Sonra bende pankreatit çıktı Dahiliye ile alakalı bir hastalık bilmemeleri çok normal ama ben testleri dışarıda yaptırdığım için bana kızdı ve doğum ile ilgili soru sorduğumda bilmiyorum dedi yardımcı olmadı O zaman bende sizin testlerinizle dışarıda yaptırdığım testler neden hiç birbirini tutmadı dedim (Bende kızdım yani artık tavırlarına ) Ve çıktım gittim bir daha da gitmedim
İkinci gittiğim dr çok mu farklıydı Ne çocuğun haftasını ne kilosunu ne suyunu hiç bir özelliğini tutturamadı Sanırım yeni doç olmuş daha işini yeni yapıyor o da bana denk geldi Az kalsın çocuğu 30 haftalık iken sezeryanla alacaklardı Ben bu hamileliğimde başından sonuna kadar bir tahlihsizlik yaşadım
Şuan son haftalardayım ve herhangi bir problem yok çok şükür
Testler normal olsaydı 3-5 değer az yada çokmuş farketmezdi benim için Bende Nisayı tercih ederdim Orada reyhan dr da çok şirin bir dr (Arkadaşımda geçen yıl reyhan dr da doğum yaptı ve çokda memnun kaldı ) Sonra Asiye dr nöbetçi olduğu bir anda denk gelip gitmiştim O da çok iyi bir dr
Benim bu sefer talihsizlik oldu herşey kısmet

X