Ateş ölçer ve oda nem cihazı

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
41
Selam güzel anneler....hangi nem makinası ve ateş ölçeri aldınız?....
Ben chicco iyonlu buhar makinasını aldım
ateş ölçerde kulaktan ateş ölçer isponyol markası (truly) yi aldım....
Acaba koltuk altı ateş ölçerde almama derek varmı....
Bazıları diyorki bebeklerin kulak delikleri küçük oldugu için tam kulağa girmediği için net ölçmüyor diyorlar..dogrumu acaba....koltuk altı içinde bebek zor baktırıyormus....acaba bide koltuk altı içinmi alsam ne dersiniz....
Sizler ne aldınız....

benim ateşölçer braun kulaktan ölçüyor garanti olsun diye eczaneden dijital makattan ölçen derecede aldım ateşi çıktığında duruma göre ikisinide kullanıyorum içim rahat oluyor. koltukaltından ölçüm pek sağlıklı sonuç vermiyor.

bizde braun kulaktan ölçer var ama çok saglıklı olmuyor sanki koltuk altından dijital ölcer aldık o da dedigin gibi zor oluyor en son civalılardan aldık eski usul birtek ona güvenebiliyorum makattan ölçüyorum içim rahat ediyor büyüyünce kulaktan ölçeriz artık hakikaten rahat oluyor

biz de braun kullanıyoruz ama ben de performansından emin değilim.
arzucum sen ikisini de kullanıyorum demişsin ikisinin değeri aynı mı çıkıyor farklı mı canım?

selam ben clever hem kulaktan hem alından ölçen cihazını aldım infrared yani kızılötesi özelliği olduğu için kulağına tam girip girmediği sorun olmuyor ayrıca koltukaltı derecesi ile karşılaştırdım doğru çıktı.
hava nemlendiricim yok.o konuda bende sizin tavsiyelerinizi okuyacağım almayı düşünüyorum

canım ben henüz almadım ama araştırıyorum buhar makinelerinin altı su yapıyomuş falan sen denedin mi? ateş ölçmeye gelince doktor bile onunla ateşini ölçüyo çocukların bence diğerine hiç gerek yok bende kulaktan bakılanından alıcam ama çok tereddüt edersen nolcak al koltuk altından ölçenden en fazla 10 milyon bişeydir

kzıalr bende dün baktım.braun kulaktan ölçer alıcam karar verdim.yeni çıkanı var 20 tane kadar hafızada tutuyor.buhar makinası olarakta eşim bakmış tefalin var dedi ama ben henüz bakmadım nasıl birşey olduğunu bilmiyorum.bakıp öle karar vericem.nasılsa daha zaman var.

ben büyük kızım için tefalden nem makinası almıştım çok kullanmadım bence cocuk doktorunuza danışarak alın doktorunuz sizi yönlendirecektir.odanın neresinde durmalı kaç saat kullanmalı gecemi açmalı gündüzmü açmalı bebeğinizin solunum yolu veya bronşit yada astım alerji gibi durumları söz konusu ise ona göre bir kullanım talimatı verecektir...paylaşmak istedim....

ya siz bu buhar makinelerini almaya kararlısınız galiba, ben ne yapsam ki o hiç hesapta yoktu, gerekli mi ki yaaa

ateşölçelere gelince ben chicco nun sordum 10 liraydı ama nereden ölçüyor bilemiyorum

buhar makinelerini kaça aldınız, yada fiyatları nedir?

kızlar h.sonu tv de çocuk doktoru bebeklerde kulaktan ölçmenin çok net sonuç vermediğini söyledi. koltukaltı ya da popodan ölçmek en iyisiymiş. ben 1 dijital sipariş verdim. 1 de normal çocukluğumuzda kullanılanlardan alacağım. oda termometresi de aldım. bu hem banyo suyunun sıcaklığını ölçüyor hem de oda sıcaklığını.
buhar makinesi konusunu düşündüm, araştırdım. almamaya karar verdim. peteklerin üzerine ıslak havlu ya da kaseye su koymak daha sağlıklı, doğal gibi. ama sizler alacaksanız; buhar makinelerinde 2 konu önemliymiş. soğuk buhar üflemesi ve sessiz çalışması.

günaydın kızlar bende tecrübeli olduğum için söylüyorum 100 ytl verip pahalı ateş ölçerlere hiç gerek yok buhar makinasına gelince çok gerekli bişi olduğunu düşünmüyorum petek üzerine konan suda aynı görevi görüyor ancak:çocuğunuzda alerjik bronjit yada sürekli tekerrür eden üst solunum rahatsızlığı olduğu taktirde almanızı tavsiye ediyorum

ateş ölçer almadım hala.buhar makinesininde gerkeli oldugunu düşünmüyorum.ne lüzum var masrafa.petegimizin üstüne ıslak havlu yada su koyarız olur biter.

kızlar ben geçen yıl ilk önce ıslak havlu denedim ama çok olumlu bi sonuç almadım açıkçası,daha snr raksın buhar makinasını aldım ve gerçekten çok fark ediyor,benim sürekli burnum kuruyor rahat nefes alamıyorum normalde ama buhar makinasıyla rahat ettim doğrusu.( ama normal su kabı koymayı denemedim) bence bebişler gelmeden önce bi deneyin ıslak havlu veya su koyarak rahat ederseniz almazsınız

ben chicco iyonlu buhar makinası aldım gece lambalı sessiz hemde iyonlu olması artı bi avantaj 149 ytl verdim....kulaktan ateş ölçerede 120 ytl ye aldım turly ısıya göre renk değiştiriyor ateş 35.8 İLE 37.3 ARASI :YEŞİL

37.3 İLE 38 ARASI :SARI

38 DEN YÜKSEKSE :KIRMIZI oluyor dijital ekranı....birde oda termometreside aldım chicco 55 ytl dijital..oda hem odanın sıcaklıgını gösteriyor hem odanın nemini gösteriyor...normalin dısında nem soguk ve sıcaklık olursa alarm veriyor ama bu suya girmeyen termometreden su için ayrı aldım...valla kuzum için hangisi iyise ondan aldık hep..

Selam güzel anneler....hangi nem makinası ve ateş ölçeri aldınız?....
Ben chicco iyonlu buhar makinasını aldım
ateş ölçerde kulaktan ateş ölçer isponyol markası (truly) yi aldım....
Acaba koltuk altı ateş ölçerde almama derek varmı....
Bazıları diyorki bebeklerin kulak delikleri küçük oldugu için tam kulağa girmediği için net ölçmüyor diyorlar..dogrumu acaba....koltuk altı içinde bebek zor baktırıyormus....acaba bide koltuk altı içinmi alsam ne dersiniz....
Sizler ne aldınız....

canım bende wewell in ateş ölçerini aldım ama malesef 6 aydan küçük bebeklerde doğru sonuç vermiyormuş kulaktan ateş ölçerler. o yüzden bide koltukaltından ölçeninden alıcam.sende al bence çünkü kullanma talimatında yazıyodu. buhar makinasını da mother and baby dergisine üye olmuştum ordan hediye ettiler, sinbonun.

hafta sonu çocuk doktorunu bende dinledim tvde 2 yaşın altındaki çocuklara tavsiye etmiyor kulaktan ateşölçeri çünki kulakları çok küçük olduğu için doğru sonuç vermiyormuş cihicconun normal dijital ateş ölçerini alıcam onunla hem popodan hem kolyuk altı ölçümü yapılıyor buhar makinası almıcam çünki evim sobalı oda termometresi almam lazım salonumdaki saat gözteriyor oda sıcaklığını ama yatak odasında yatacağımız için lazım

ben bugün ateşölçerimi aldım, kulaktan ölçenini sordum 45- 80 YTL arasında değişiyor ne gerek var o kadar parayı vermeye, koltuk altı ateş ölçer de aynı işi görüyor nasıl olsa, medikale gittim 3,5 YTL ye bir dijital ateş ölçer aldım, daha önce chicconun sormuştum bir mağazada 9,5 YTL demişti şimdi daha hesaplısını medikalden aldım,

buhar makinesine gelince , bence de gerek yok, iyice düşündüm, dediğiniz gibi bebeğimin solunum yolarında bir sıkıntı olursa alacağım, ben akdenizde yaşıyorum, buralar hep nemli zaten, kuru bir havası yok kii, lüzumsuz masrafa karşıyım

ben bugün ateşölçerimi aldım, kulaktan ölçenini sordum 45- 80 YTL arasında değişiyor ne gerek var o kadar parayı vermeye, koltuk altı ateş ölçer de aynı işi görüyor nasıl olsa, medikale gittim 3,5 YTL ye bir dijital ateş ölçer aldım, daha önce chicconun sormuştum bir mağazada 9,5 YTL demişti şimdi daha hesaplısını medikalden aldım,

buhar makinesine gelince , bence de gerek yok, iyice düşündüm, dediğiniz gibi bebeğimin solunum yolarında bir sıkıntı olursa alacağım, ben akdenizde yaşıyorum, buralar hep nemli zaten, kuru bir havası yok kii, lüzumsuz masrafa karşıyım

kulaktan ateş ölcere gerek yok demişin ama denedinmi hiç 1 sn bile sürmüyor ateşi ölçmesi....koltuk altı olanlardan tabiki ayrıyetten bende alıcam fakat cocuklar pek koltuk altından baktırmıyo 15 dk beklemek gerekiyor...

bende dijital ateş ölçer aldım koltuk alından ölçüyor doğru sonuç versinde 1 sn 1 dk farketmez durucum bildiğimizden şaşmayalım bence bu arada buhar makinasına daha karar vermedim çarşıda hem sıcak hem soğuk gördüm hangisi avantajlı onu biliyormusunuz kızlar.sobası olanlar su koyup havayı nemlendirebilir.ama ufo klima vs kullananlar mutlaka almalı bebişler için.

bende dijital ateş ölçer aldım koltuk alından ölçüyor doğru sonuç versinde 1 sn 1 dk farketmez durucum bildiğimizden şaşmayalım bence bu arada buhar makinasına daha karar vermedim çarşıda hem sıcak hem soğuk gördüm hangisi avantajlı onu biliyormusunuz kızlar.sobası olanlar su koyup havayı nemlendirebilir.ama ufo klima vs kullananlar mutlaka almalı bebişler için.

soğuk buhar makinası ve iyonlu olanları iyi cannımm,,

X