Bebegın kalbı neden durur???agır kaldırmaktan durur mu???

yesim25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2008
106
0
ARKADASLAR BENIM MERAK ETTIGIM KONU;AGIR KALDIRIRSAN YADA DIGER DUSUK NEDENLERI OLURSA YA KANAMAN OLUR YADA PARCA DUSER VEYA AGRI YANI DÜSÜK BIR BELIRTI VERIYOR:AMA KALBININ DURUPTA FARKEDILMEMESI BENI HEP KORKUTUOYR:BUGUNLERDE COK DUYUYORUM KALBI DURMUS SÖZÜNÜ:AMA GENELDE BEBEKTEN KAYNAKLANDIGI SÖYLENIYOR:MESELA AGIR KALDIRIRSAN BEBEGIN KALBI DURUR MU?BENI AYDINLATIRSANIZ SEVINIRIM TESEKKÜRLER SIMDIDEN...:1rolleyes:a.s.

canım, ben hiç ağır kaldırmakla bebeğin kalbinin durduğunu hiç duymadım...ağır kaldırma diye genelde düşük tehlikesi için söyleniyor....

Ağır kaldırmakla sanmıyorum alakalı olduunu canım ben hamileliğimin ilk başında ev taşıdım ve baya ağır şeyler kaldırdım bilmeden çok şükür bişeycik olmadı kuzuma Allah korudu

sagolun cevabiniz icin.cunku benim 2 yasinda bir oglum var ve iri kemikli oldugu icin 14 kilo agirligi.bugun disariya cikmistim cok huysuzdu durmadan kucagima almak veya arabaya bindirmek zorunda kaldim biraz karnim agridi ama kanamam felan olmadi sade korktugum acaba kalbi durmusturda ben farkedemeyebilirim diye dusundum.bugunlerde cok duyuyorum bunu kabinin durmasini.ev isini bende yapiyorum ama bazen insan korkuyor iste.ama yinede icim rahat etti

guzelim bebegin kalbi ani korkmalarda duruyo.
cunku anne vucudu korktugu yada cok sinirlendigi
anda mide asidi fazlasiyla salgilaniyormus. ayrica kan pihtilasmasida bebegin kalbini durduruyo.
benim bebegimin kalbi durdu. kan pihtilasmasi oldugundan bebege yeterince kan akimi gitmediginden kalbi duruyo.
simdiden gecmis olsun canim sen yinede dikkat et kolay ele gecmiyo.

Halkın yaklaşık yarısında mide problemleri görülebildiğinden gebelerde sık sık mide yakınmalarının görülmesi şaşırtıcı değildir. Bu şikayetler gebelikten önce ortaya çıkmış, gebelikte alevlenmiş ya da gebeliğin bir komplikasyonu olarak ortaya çıkmış olabilir. Gebelerin çoğunda genellikle göğüste yanma, ekşime hissi ve hazımsızlık şikayetleri vardır. Özellikle yemeklerden sonra ve yatarken rahatsız edici yanmalar mide suyunun geri gelişi ile izah edilir. Gebelikte artan progesteron hormon seviyesine bağlı mide barsak sisteminde gevşeme ve hareketlerinde azalma oluşur. Midenin boşalma süresi uzamıştır. Mide asidi genelde azalır, nadiren artar. Mide boşalma zamanının gecikmesi, midede oluşan gevşeme, yemek borusunun mideye açılan kısmındaki kapakta gevşeme sonucu midedeki asit ve besinlerin geri gelimi boğaza doğru yükselen yanma hissi ile kendini gösterir. Mide barsak yolundaki değişmeler anatomik değişiklikler sonucu da olabilir. Gebelikte büyüyen rahim, karın içi organları yukarıya iter. Mide, ince barsaklar ve kalın barsağın bir kısmı sola yukarıya yani midenin altına itilir. Rahim ön yüzü karın duvarının iç yüzü ile temas halindedir. 5. gebelik ayından sonra karın içi organlar yer değiştirir ve hormonların da etkisi ile tüm sindirim sistemi gevşer ve hareketleri yavaşlar. Mideden besinlerin geçiş süresinin çok uzamasından dolayı ve progesteron hormonunun yükselmesi sonucu normalden fazla su emilimi olur ve pek çok gebede kabızlık şikayeti görülür. Posa bırakan sebze ve meyvelerle beslenmek barsak boşaltılmasına yardımcı olabilir.
Mide yanma ve ekşimelerinde tanı ve tedavi yaklaşımları bebek ve bebek gelişimi için risk oluşturabileceğinden biraz sınırlıdır. Genelde tedavide hasta yemeklerden sonra, yatarken ve gerektiğinde antiasit kullanmalı, alkol, kafein, sigaradan uzak durmalı, yemeklerin miktarını azaltmalı, yatarken baş kısmını 10 cm yükseltmeli ve yatmadan önce yemek yemekten kaçınmalıdır

çoğu hamilelerde yoğun mide asidi görülür bunun bebeğe tek zararı hamie bir bayanda rahatsızık hissiyle yemek yemekten vazgeçerse bebeğin gelişimini etkiler Allah a hoşvarsın mide asiti bebeği öldürmez.gebelik zaten hassas bir dönem herşeye inanmayıp moralimizi yüksek tutalım

kan pıhtılaşmasından malesef bebek kaybı oluyor bunu bende yaşadım,ani korkullarda şoka girme durumu olursa veya başka bir klinik durum olursa belki böyle birşey yaşanır bence nadirdir,ağır kaldırmanın,ağır işler yapmanın bebeğe olumsuz etkisi olduğunu kulaklarımla doktorlardan duyduğum için buna inanıyorum,hastanede yattığım sıralarda 8-9 aylık bir gebe geldi ağır kaldırdığı ve ağır bahçe işleri yaptığı için bebeğin kalp atışları bozulmuştu yani bazen 90 atıyormuş bazen 150 o yüzden dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum ama Allah istemediği sürecede kimseye bişey omaz bunuda unutmamak lazım

ah keşke bende bilsem meleğimin kalp atışının neden durduğunu ama şöyle diyim doktorum bisürü sebepten olabilir herhangi bir virüs ,yediğin bir yiyecekten yada genetik bozukluklar bunun gibi nedenlerden olmuş olabilir dedi.

bende korkmuştum hamileyken karşıma aniden kedi çıkmıştı acayip korkmuştum hep bende korkudan oldu diyip kendime neden bulmaya çalışıyorum..

ah keşke bende bilsem meleğimin kalp atışının neden durduğunu ama şöyle diyim doktorum bisürü sebepten olabilir herhangi bir virüs ,yediğin bir yiyecekten yada genetik bozukluklar bunun gibi nedenlerden olmuş olabilir dedi.

bende korkmuştum hamileyken karşıma aniden kedi çıkmıştı acayip korkmuştum hep bende korkudan oldu diyip kendime neden bulmaya çalışıyorum..

canim kendini suclama bu senin kaderinde varsa hic birsey engel olamaz ve rabbim hakkimizda en iyisini bilir onun icin hic üzülme.insallah tekrar gönlüne göre bebegin olur ve hersey yolunda gider

canim kendini suclama bu senin kaderinde varsa hic birsey engel olamaz ve rabbim hakkimizda en iyisini bilir onun icin hic üzülme.insallah tekrar gönlüne göre bebegin olur ve hersey yolunda gider

inşallahhh cnm arkadaşımm hepimizin gönlüne göre allahtan hayırlısı olsun.. işte insanoğlu neden arıyor kendine ama dediğin gibi kaderr allah bilir.. umuyorum birdaha yaşanmaz..:1hug:

X