süt arttırıcı besinler

merhaba arkadaşlar süt arttırıcı içeçek bunu biz 2 kişi denedik nar suyu , hazır olandan değil hatta konuyu bir yerde makale olarak paylaştım bakmanızı öneririm

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahin-pekmez tereyag gbi dogal seyler bana cok ii geldi.dogru duzgun beslenmiyorum ama tahin pekmezi bol yiyom sutumu de buna bagliyom o yuzden...peki sutun kalitesi yani iceriginin vitamini minerali vs.si nasi artirilir? Dr lactamil i onerdi ama dogal bi yolu var mi kizlar?

Ayy çok mutluyum sadece bebeğimi doyurabildiğim kadar sütüm geliyordu sağmak istesem yetmiyordu. İki gündür kızıma yetmediğini görünce sıvadım kolları.

1-) Rezene-ısırganotu-papatya karışımı çay içtim
2.) İncir kaynattım suyunu içtim
3.) Yaklaşık 5 litre su içtim
4.) Tahin helvası ve irmik helvası yaptım yedim
5.) Ayva kompostosu yaptım yedim (şekersiz)
6.) Akşam bebeği eşime satıp uzunca uyudum
7.) En önemlisi kızlar ince içli köftelik bulgur var ya o normal bulgurlardan değil onunla pilav yaptım ve 3 tabak yedim.

Ve bugün gözlerime inanamadım göğsümden süt aktı ve bütün gün emzirmenin dışında topam 250 ml süt sağıp buzluğa koydum.
Sütünü arttırmak isteyenlere tavsiyemdir. Şuan çok mutluyum çünkü 1 ay sonra işe başlıcam buzlukta süt depolamam lazımdı ama sütüm yeterli değildi hep bunu düşünüyordum çok şükür Allahım'a bu menüyle devam edersem inşaallah depolayabilicem. :KK70::KK68:

X