Ne var bu Karnımda benim?

bebikyUzlU

Evli-Mutlu-Çocuklu
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2007
543
5
Kızlar benım sorunum şöle geçen sene midemde sorunlar olmuştu doktor ülser ve gastrit başlangıcı olabilir yedıklerını dıkkat et demişti.şimdide 1 haftadır karnımda aşırı bi şişkinlik oluştu.ne yesem hemen davul gibi şişiyo patlıcak gibi oluyo.ve 2 gundurde göbek deliğim acımaya başladı.bastırınca falanda acıyo göbek deliğime :çok üzgünüm:

bugun doktora gıttım karnıma bastırdı falan surası agrıomu burası agrıomu gibi.bence bişey yok dedi.ama yınede tum batım ultrason ve kan idrar tahlili istedi.salı günü çekilcem ultrasonu bakalım ne çıkcak çok korkuyorumm ama ben :çok üzgünüm:

benımle aynı durumları yasayan veya bu konuda bılgısı olan arkadaslar bişeyler yazarsanız çok mutlu olurum..

:a015:

canım aynı sorunları bende yaşıyorum gastrıt var bende de karnım aynı hamıle karnı gıbı oluyor ve bundan çok sıkıldım ultrason çekıldım ama bır sey yokmuş hazmetmiyor galıba mıdemız yedıklerımızı ondan oluyor heralde ne yesem taş gibi midem oluyor
sen gıt bakalım doktora haberlerını beklıyorum

benımle aynı durumları yasayan veya bu konuda bılgısı olan arkadaslar bişeyler yazarsanız çok mutlu olurum..

:a015:

aynı şikayetle 19 aralık günü bende gittim doktora kan idrar tahlili yapıldı bişey çıkmadı ve yarın için ultrason verdi.. umarım kötü bişeyler çıkmaz bende tedirginim:çok üzgünüm:

bugun ultrason çekildim ,kan idrar tahlil sonuclarımıda aldım yarın tekrar gıdıp doktora gösterıcem.
geçen ay 23 kasımda adet gormustum bugunde ayın 23 ü ama hala adet olmadım bide o çıktı başıma şimdi.acaba üşüttüm falan ondanmı.sarı renkli akıntımda oluyo.göğüslerim şişti ama adet olmadım.
ay ne bilim ben ya kızlar kafayı yicem =((((

BENCE PROBLEM GASTRİT DEĞİLDİR BENİMDE AYNI ŞİKAYETLERİM VAR KARNIM HEP ŞİŞ ÇOK NADİR OLARAK İNİK OLUYOR
EVLENDİKTEN SONRA BAŞLADI ŞİŞLİK GASTRİT PROBLEMİMVAR AMA ESKİDEN BERİ ÖNCEDEN BÖYLE ŞİŞLİKOLMAZDI
NEDENSE EVLENDİM GÖBEK YAPTIM cokacimcoook YEMEKTE ÇOK YESEM AMENNA benneyaptımki ANLAMADIMGİTTİ

ultrason da ve kan idrar tastlerımde hiç bi sorun çıkmadı.o gün adetde oldum.şimdilik iyiiyim.karnımda şiş olmuyo artık.doktor siyah çay içmiceksin dedi.rezene çayı iç dedi.

ne güzel senin problemin geçmiş.. ben de yıllardır hamile gibiyim.. dr da bişi bulamadı..çok sıkıldım artık.. kilolu da değilim..

uzun süre böyle problem yaşayıp sonra problemi çözülen arkadaş varsa nası olduğunu anlatabilir mi?

arkadaşlar bu hastalığın tek bir çaresi var oda yediklerinize dikkat etmek kesinlikle portakal mandalina gibi gazlı meyveler yemeyeceksiniz salata çok fazla yememeye özen gösterin çünki onlar çiğ ve midemize dokunuyormuş doktorum söyledi bunların hepsini ayrıca gazlı içecekler ve baklagilleri çok çok nadir tüketmeye çalışın ben artık dikat etmeye başladım biraz daha rahatım benimde şişip semsert oluyordu karnım sancılarımda oluyordu tahlil ultrason derken hiçbirşey çıkmadı yediklerime dikkat etmemi söyledi ayrıca benim dedem bitkisel şeylerle çok uğraşır muşmula denen meyve mideye çok iyi geliyormuş ben arada yiyorum iyi geliyor sanırımmirmirmirmirmirmirmirmir

hepinize geçmiş olsun

ama benim gastritim sadece adetimden bir hafta önce iki gece beni uyutmadiktan sonra geciyor. adet dönemiyle ne alakasi var bilmioyrum. dr sana öyle geliyor dedi ama hep ayni. 1 yildir adetten bir hafta önce ayni agriyi cekiyorum. kafayi yiycemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

ya kızlar naptınız yok mu bu olaya çözüm bulabilen :sinifsinif:

hayatımdan beziyorum ya resmen kot bile giyemiyorum çünkü karnım hep şiş.. habire eşofmanla geziyorum artık.. çooook sıkıldımmmm...

yediğime içtiğime dikkat etsem de su da içsem spor da yapsam stres yapmasam da her naparsam yapiiim yemekten hemen sonra karnım resmen davul gibi şişiyor... sonra sadece azıcık iniyor.. kahvaltıdan önce karnım düz oluyor.. sonra her öğünle şişiyor.. hele akşam patlayacak gibi oluyorum..

dr'a gittim bence ciddi biçimde ilgilenmiyolar, bi nefes testi bir de ultrason istemişti.. bi sonuç çıkmadı o kadar paraya.. benimle aynı problemi yaşayıp çözüm bulduysanız allah rızası için paylaşın ya mafoldumben

gaz?
gastrıt?
ülser?
reflü?
bunlar olabilir canım usg çekıl
ilaç tedavini ol geçmezse gastroskopı olursun hiç korkma ben2 kere oldum..

Valla aynı dertten bende 3-5 gündür müzdaribim bazen çatlayacağım sanıyorum artıkmafoldumben

Hala ne olduğunu biliyor değilim en son bu şikayetten doktora gittiğimde gıcık herif uyduruk bir muayenenin ardından ne yazayım sana ilaç demişti benim cinlerim tepeme fırladığından dolayı tartışmıştık.

Bana soracaksan ne ilaç yazayım diye ver bari önlüğü de ben giyip oturayım oraya kıl oldum adama anlayacağınız.:eek:klava:

Bu sefer gittim eczaneye aldım bir gaz söktürücü dün kullanmaya başlamama rağmen bugün daha iyiyim. Geçmiş değil ama en azından sancılarım azaldı.

ayy bende evlendıgımden berı şiş karnım kıslar
kist falan var dıye suphelendım
dra gıttım bısey cıkmadı kan tahlılı fln temız
anlamadım nıye sısıyo
yıllar once lıse donemlerınde gastrıt sorunum vardı
sımdı sureklı kraker fln atıstırdıgımdan hıc kalmadı o sorunum
ama gobegım davul gıbı sısıyo
siğer arkadslarınki gibi sabah duz oluyo sadece
bende anlamadım nedenini :uhm:
inşallah bi çözüm bulmuş arkadaş çıkarda bizide aydınlatır

selincim sende ne problem çıkmıştı?

bende mide yanması, ağrısı vs tarzı hiç bi problem yok.. tek problem şişkinlik.. sanırım problem midede.. yemekten kısa süre sonra şiştiğine göre galiba hazmedemiyor mide ve inanılmaz şişiyor.. bu durum bağırsak fonksiyonlarını da kötü etkiliyor.. kpss'den sonra doktor doktor gezmeyi planlıyorum.. bi sene önce dr'a gitmiştim, fakat doktorlar bu olayı ciddiye almadıklarından sallıyorlar.. sallarken de yolabiliyorlar..o yüzden böyle bi problemi olup da çare bulan arkadaş varsa tecrübeleri çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum.. kızlar benzeri problem yaşayıp derdinize çare bulabildinizse lütfen paylaşın.. yaz geldi artık canımın çektiği gibi giyinip süslenebilmek istiyorum ya :1ninca:

gaz?
gastrıt?
ülser?
reflü?
bunlar olabilir canım usg çekıl
ilaç tedavini ol geçmezse gastroskopı olursun hiç korkma ben2 kere oldum..

benim hala ara ara şişliğim oluo canım kurtulamadım yani
ama bende yumurtalık kisti çıktı
şimdi dogum kontrol hapı kullanıyorum
hastalık ötesi bi insan oldum ya

:çok üzgünüm:

cnm hap ben de kullanıyorum olmaz o kadarcıktan bişi..
bozma moralciğini..

ama ben çok üzülüyorum hep eşofman giydikçe mafoldumben keşke ara ara olsa her yemekten sonra inmemecesine şişiyo karnım.. sadece sabaha iniyo.. sonra tekrardan.. çalışsam napıcam diye düşünüyorum :sinifsinif:

kızlar selam bende uzun zamandır geğirti ve aynı zamanda bu aralar halsizlik hemen yatma uyuma isteği sıcaklardanmıdır bulantı birde midede atış var sebebi nedir

X