Doğuma Hazırlık 32 Haftalık Hamileyim...Bebeğin Hareketleri Azaldı?????

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

nestle76

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
4.046
20
Kızlar bugün 32. haftamıza girdik...3-4 gün öncesine kadar bebek yer değiştiriyor...bazen kendini belli bir noktaya topluyordu..hareketleri daha belirgindi yani...ancak 3-4 gündür belli ki aynı yerde, sadece küçük vuruşlar hissediyorum...hani ilk hareketlerini hissettiğimiz günlerdeki gibi...geçen perşembe nst ye girdim..kalp atışı vardı...130-140 arasıydı nabzı...ayrıca evdeki angelsound cihazıyla da dinliyorum kalp atışlarını duyuyorum...normal mi sizce hareketlerini zayıf hissetmem bu haftalarda???

merhaba canim panik yapma
bebegin buyudukce hakeret etme alani daraliyor
bu yuzden yer degistirmiyor devamli kalp atislarini dinliyebiliyormussun evde
ne kadar sanslisin kalp atislarini duydugun surece icin rahat olsun sevgiler..

Bu haftalardan sonra hergün bebeğinin hareketlerini dinlemelisin
düzenli günde en az 12-13 defa hareket etmesi gerekiyor

bende de aynı sey oldu 39 uma gırdım bugun ve benımde 2 haftadır eskısı gıbı degıl sordum doktoruma..artık eskısı gıbı olmaz yavaslar bırazz 12 saatte 10 defa hareketını say yeterlı az olursa haberım olsun dedı....senınde aklında olsun canım

sağolun kızlar...cumartesi kontrolüm var...haftada 1 gidiyorum zaten artık kontrole...bu gece yine angelsound u taktım, duydum kalp atışını...ama insan endişeleniyor...32. hafta erken değil mi hareket azalması için?? gerçi benim bebek normalden epey ilerde gidiyor...belki bu yüzden de alanı daralmış olabilir...yine de tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim....

artık bebek büyüdü.büyüdükçe yeride daraldı.bu nedenle rahat hareket edemiyor.normaldir edişelenme
hayırlı doğumlar dilerim.

bebek büyüyüp yeri daralınca hareketlerinde azalma olurmuş hep öyle diyorlar benim cadı kızım hala gümbür gümbür olsada
ama sesini dinliyorum diyorsun yoktur bir problem nasılsa gerçi cumartesiyede az kalmış

bende 3 -4 gündür aynı şeyden dolayı huzursuzum. bende 34 haftalık hamileyim. ve eskisi gibi tekmelemiyo. ama yer deeğişitiriyo. toplanıyo ve karnımın şekli acayip oluyo. bide baş aşağı döndüğü için ayaklarını kaburgalarıma dayıyo. inş. sağ salim kucağımıza alırız.

bende 3 -4 gündür aynı şeyden dolayı huzursuzum. bende 34 haftalık hamileyim. ve eskisi gibi tekmelemiyo. ama yer deeğişitiriyo. toplanıyo ve karnımın şekli acayip oluyo. bide baş aşağı döndüğü için ayaklarını kaburgalarıma dayıyo. inş. sağ salim kucağımıza alırız.

sağol canım ya...dün biraz daha hareketliydi sanki...ayaklarını dayadı ara ara...ama insan hamile olunca iyice şüpheci oluyor...hep bir panik hali...cumartesi benimde kontrolüm var...bakalım nolcak?? herkese hayırlı doğumlar...

mrb arkadaşlar bu dönemde bebğin hareketlerinin azalması sizi korkutmasın doğum yaklaştıkça bebek büyüyor ve anne karnındaki yeri daralıyor bu sebeple hareketleri azalıyor son ayda sizin dikkat etmeniz ve ihmal etmemeniz gereken tek konu amnio sıvısı bebeğin suyunda ani azalmalar bu dönemlerde olur siz buma dikkat edin ve bol bol su için eger bebek hareket etmiyorsa çikolata yiyin hareket edin hareket edecektir hiç etmezse korkon allah korusun ve allah hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah:Saruboceq:

ben de de azalma oldu ama 2 gündür keyfi yerinde sanırım pıt pıt atıyor, bu kız da çok şımarık canım, canı isterse 2 gün üst üste tekmeliyor, canı istemezse hiiiç tekmelemiyor

sağolun kızlar...cumartesi kontrolüm var...haftada 1 gidiyorum zaten artık kontrole...bu gece yine angelsound u taktım, duydum kalp atışını...ama insan endişeleniyor...32. hafta erken değil mi hareket azalması için?? gerçi benim bebek normalden epey ilerde gidiyor...belki bu yüzden de alanı daralmış olabilir...yine de tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim....

canım bilgisizliğimi mazur gör neyi takıp dinliyon kalp atışlarını ben tam olarak anlamadım ve hiç duymamıştım bahsettiğin şey bir aletmi?cevaplarsan sevinirima.s.

canım bilgisizliğimi mazur gör neyi takıp dinliyon kalp atışlarını ben tam olarak anlamadım ve hiç duymamıştım bahsettiğin şey bir aletmi?cevaplarsan sevinirima.s.

hayatım angelsound diye bir alet var..ultrason cihazının sadece ses vereni diyelim...walkman gibi...jeli var yanında...jeli karnına sürüyorsun...aleti gezdiriyorsun üzerinde...kulağında da kulaklığı var..bebeğin kalp atışlarını dinliyorsun böylece...4 nala koşan atlar gibi vallahi...70-80 ytl civarı olsa gerek..ben gittigidiyor.com dan almıştım....

benim 36 haftalık ama maşallahı var hiç durmuyo yerınde istersen doktoruna söyle cnm

canım merak etme korkacak birşey yok bebeğin büyüdüğü için alanı daraldı ve suyu artık daha az onun için eskisi gibi hareket etmiyor.gebelik sitesinde bunula ilgili bilgiler vardı bebek en fazla 30. ile 32. haftalar arasında hareket edermiş

bende 32+3 oldum daha 3 gün önce kontrole gittiğimde kilosu 1830 olmuş ama kıpır kıpır hiç durmak bilmiyor maaşallah nereye gitsem karşıdan belli oluyor herkes izliyor :)) ama gece 1 den sabah 7 ye kadar neredeyse 5 litre su içiyorum sadece :KK70: bol su içinnn

X