Çerkez yemekleri 1 - Asısbal (Çerkez Tavuğu)

maat

umutluyum .........
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2008
1.143
12
Bayat ekmekleri 2-3 bardak tavuk suyunda ıslatın. Cevizi blendrda iyice çekin. Bu cevizleri tülbent içinde sıkarak 3-4 çorba kaşığı yağ çıkarın. Kırmızı biber, kişniş, Çerkez tozu, dövülmüş sarmısak, 1 çay kaşığı tuz ve ıslatılmış ekmekle birlikte cevizleri bir tavada karıştırarak yavaş yavaş sote edin. ekmeklerden artan tavuk suyunu da ekleyip boza kıvamına getirin. Cevizli sosun yarısına tavuk etini katıp iyice karıştırın. Karışımı bir tabağa yaydıktan sonra sosun geri kalanını da üzerine boşaltın. Beklettiğiniz ceviz yağını biraz kırmızı biberle ısıtıp üzerine gezdirin.

canım ellerine sağlık çok teşekkür ediyorum ben bunun tavada sotelendiğini bilmiyordum denicem kesinlikle

canım ellerine sağlık çok teşekkür ediyorum ben bunun tavada sotelendiğini bilmiyordum denicem kesinlikle

canım sen nasıl yapıyordun? merak ettim :uhm: sen bi de böyle dene bakalım .. tat farkı oluyor mu.. yorumunu yazarsın... ben de senin tarzını denemek isterim

çerkez tozu nedir.............

hımmmm.... bu evde ismini verebileceğim birkaç otla hazırlanan bir karışım değil... aynen bu adla satılıyor... tıpkı köfte baharı gibi ... istanbulda mısır çarşısında bu adla satılıyor... bana da annem temin ediyor genelde... büyük aktarlara sorabilirsin

ben çerkezim ama bu yemegi hiç yapmadım...verdigin bu yemek tarifini bi deneyecegim.ama biraz zor galiba.cevizin suyunu çıkartmak falan.biraz zorlucak beni...

ben çerkezim ama bu yemegi hiç yapmadım...verdigin bu yemek tarifini bi deneyecegim.ama biraz zor galiba.cevizin suyunu çıkartmak falan.biraz zorlucak beni...

canım bu yemeğin orjinalinde cevizin yağı bu şekilde çıkartılıp kullanılır.. ama çoğu yerde onun yerine sıvıyağ kullanılır... sonra yemeğin üstü cevizle süslenir::)) ben de genelde böyle kolaya kaçıyorum

bende çerkezim hiç böyle yapmadık bizimki 1az daha farklı oluyor,ellerine sağlık tarif güzele benziyorcokacimcoook

ya siz çerkezler bide haluş diye bi hamur işi yapıyosunuz bi komşumda yemişteim yıllar önce artık o komşum yok taşındı tarifini verirmisiniz bana rica etsem

bak bunu ne zamandır yapmayı düşünüyordum gelen misafirlerea.s çok teşekkürler a.s.değişiklik olacak yapacağım bunu!...

bende çerkezim hiç böyle yapmadık bizimki 1az daha farklı oluyor,ellerine sağlık tarif güzele benziyorcokacimcoook

minelne canım sen de Çerkez tavuğu 2 adı altında kendi tarifin yazabilrsin... ben de seninkini denemek isterim a.s.

ya siz çerkezler bide haluş diye bi hamur işi yapıyosunuz bi komşumda yemişteim yıllar önce artık o komşum yok taşındı tarifini verirmisiniz bana rica etsem

ananas, kuusuum onun tarifini "çerkez yemekleri" adı altında vermiş.. oradan bakabilirsin tarifine a.s

canım otarifi yazdık ama adını yazmamışım sadece çerkes yemekleri yazan yerdeki tarif haluj dur umarım beğenirsin.

ananas, kuusuum onun tarifini "çerkez yemekleri" adı altında vermiş.. oradan bakabilirsin tarifine a.s

teşekkür ederim cnm senin yazdığını görmedim :1no2:...bende yazmış bulundum.. bu arada tarif süper ben hiç denemedim yedim ama nasıl yapıldığını bilmiyodum ...annemde hiç yapmamıştı yılbaşında yapıcam sayende tekrar sağol...a.s.

ayrıca bu fikir çoook iyiydi bak sayende başka çerkes arkadaşlarlada fikir alışverişi yapıyoruz...kaydirigubbakcemile5

X