d3 ve ferro sanol hakkında

heves..ela

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2008
87
0
kızlar merhaba herkesın bebegıne allah saglık versın ben bısey merak edıyorum ela suan 5 ay 23 gunluk d3 ve kan ılacını nezamana kadar kullanıcaz bırde bunların degısmesı ve yerıne baska bı ılac verılmesı gerekıyormu en son gıttıgımızde doktorumuz bısey solemedı bende sormadım merak ettım sımdıden saolun cevaplarınız ıcın:1hug:

canım biz multitabs kullanıyoruz 1 yaşına kadar dedi dr ferro sanal da 2 aydır kullanıyorum kızım 5 aylık 7.ayda flor verilcekmiş o neyse drmuz geçen öyle dedi.

canım d3'ü 1 yaşına kadar kullanacaksın,kan ilacı ben vermiyorum doktor söylemedi artı 6 aydan sonra vitamine başla(polivit,vidaylin gibi)

bizde multitabs kullanıyoruz 1 yaşa kadar kullanılıyormuş.kan ilacı ferrum kullanıyoruz ama onu bilmiyorum.

istersen sağlık ocağına bi danış, d vitamini fazla alınması halinde kafatasındeki boşlukklar erken kapanıyor ve daha büyümüyormuş. bu gibi bi durum söz konusu olduğunda devit 1 yaşından önce de kesilebiliyormuş. normalde 1 yaşına kadar kullanılması tavsiye ediliyor. bizim demir ilacımı ferrum. onu da sanırım 6. ay ya da 9. ay da yapılan kan tahlili ile yapılacak kontrolde devam edip etmeyeceği söylecenek. o ilaçları ne süre kullanacağını bebeğinin durumu belirliyor. en yakın sağlık ocağı sana yardımcı olacaktır.

ben ferrum kullanıyorum. ferro sanol bebeklerin damaklarını ve dişlerini boyuyormuş o yüzden ferro sanol verdikten sonra boyamaması için su vermek gerekiyomuş biraz. ferrum boyamıyor ilacı verdikten sonra dudakları biraz turuncu oluyor ama oda ilaç taştığı için oluyo sonra geçiyo. bu arada multitabs dedidiğiniz damlada d3 dışında başka vitaminlermi var o dahamı iyi devitten?

Bizede doktor bu gittiğimizde ferrum,polivit birde balık yağı verdi.eşim eczaneye almaya gittiğinde ferrum ile poliviti vermiş eczacı fakat balık yağı bunlarla birlikte ağır gelir demiş bir yaşından sonra kullanın bunu demiş. ama yinde siz bilirsiniz deyince eşimde kararsız kalmış.ama doktor bunu bilmezmi sizce ne yapmalıyım almalımıyım yoksa almamalımıyım.bu arada önceden multitaps kullanıyordum sormayı unuttum acaba artık onu kullanmıyacakmıyım bilgisi olan varmı.

eğer yanlış bilmiyorsam ikisi de vitamin ilacı. ikisinin birlikte kullanılması garip olabilir. bide balık yağı - omega sanırım 1 yaşından sonra kullanılıyor. ama sen yine mutlaka doktora bi danış. öğrenince bize de bilgi verirsen memnun olurum.

tamam canım aşısını yaptırmaya gidince bilgi veririm bende çok merak ediyorum.

ben ferrum kullanıyorum. ferro sanol bebeklerin damaklarını ve dişlerini boyuyormuş o yüzden ferro sanol verdikten sonra boyamaması için su vermek gerekiyomuş biraz. ferrum boyamıyor ilacı verdikten sonra dudakları biraz turuncu oluyor ama oda ilaç taştığı için oluyo sonra geçiyo. bu arada multitabs dedidiğiniz damlada d3 dışında başka vitaminlermi var o dahamı iyi devitten?

evet canım multitabsda acd vitaminleri var bende sağlık ocağına gittiğimde sormuştum o daha iyi dedi ebeler. multitabsı devlet karşılamıyor 17milyona alıyoruz hem tadı çok tatlı kızım severek içiyor.

arkadaslar gecen gun elayı doktora goturdugumuzde sordum ferro sanolu sadece bır kutu kullanacaklarmıs oylemi?sız bır kutumu kullandınız

hayır ben 2.5 aydan beri kullanıyorum canım ama benimkinde kansızlık var belki o yüzden olabilir.

takviye amacı ile demir ilacı 1 yaşına kadar kullanılacak diye biliyorum. ancak çocuğun kan değerlrine göre erken ya da geç bırakılabilir. dr karar verir.

evet canım multitabsda acd vitaminleri var bende sağlık ocağına gittiğimde sormuştum o daha iyi dedi ebeler. multitabsı devlet karşılamıyor 17milyona alıyoruz hem tadı çok tatlı kızım severek içiyor.

doktorlar multitabs daha iyi falan diyorlar ama benim kardeşimde doktor ve o devit 3 yeterli dedi. multitabs daha iyi diye bişey yok dedi. sadece multitabsta diğer vitaminlerde bulunuyor ama emen bir bebek o vitaminleri anne sütünden zaten aldığı için ayrıca takviye olarak vermeye gerek yok yani boşu boşuna vitamin yüklemesi yapmaya gerek yok sadece anne sütünde olmayan D vitamini verilmeli dedi.
sanırım multitabs öneren doktorlarda ilaç firmalarıyla anlaştığı için tavsiye ediyorlardır.

X