Börekler Yufkasız Patates Böreği

canım ben haşlıyorum ama bu tarifte nasıl oluyor bilmiyorum
eğer haşlarsan pişmesi daha kolay olur die düşünüyorum opuyorumnanaktan

Üstü çok güzel görünüyor,yani şimdi bütün malzemeleri karıştırıp tepsiye döktüğümüzde,fırından çıkınca bu görüntü olacak mı? Akşama denemek istiyorum bir de fırın kaç derecede olmalı?

190 derecede pişiriyorum bazende 200 derecede pişiriyorum

şu an yaptım fırındaaa
kocişim tarın işe götürsün giderken diye yaptım sabah kahvaltıdada yeriz.... hemde denemiş oldum teşekkürler tarif için...

bende hemen yapmaya gıdıyorum esım çok sever böyle seylerı sabahlarıda kahvaltısız çıkmaz ıyı oldu okudugum sagolun

bende yaptım bende fırında şimcikk bide maydanoz yerine dereotu soğan yerinede sarımsak koydum bakalım nolcekk :KK3:

Buna biz kolaç deriz.Piştikten sonra üzerine yoğurt yada süt koyarsanız çok güzel olur.Yoğurt yada süt sevmem derseniz üzerinde biraz tereyağı gezdirip servis yapabilrsiniz

Aynı burdaki tarf gibi yaptım çok lezzetli oldu.Ama sönük oldu niyekii??

Malzemeler

7 ADET ORTA BOY PATATES
1 SU BARDAĞI YOĞURT
1 SU BARDAĞI YAĞ
1/2 SU BARDAĞI UN
2 ADET YUMURTA
1 PKT. KABARTMA TOZU
(İçine maydanoz ve soğanı ince ince kıyıp eklemenizi ve kırmızı pulbiber koymanızı da tavsiye ederim )

Yapılışı

BÜTÜN MLZ. KARIŞTIRIN SIVI BİR HAMUR OLUYOR , PATATESLERİ SOYUP KÜP KÜP DOĞRAYIN DİĞER MLZ. EKLEYİP KARIŞTIRIN ORTA BOYA FIRIN TEPSİSİ YADA BORCAMA DÖKELİM, DÜZELTELİM.
ÖNCEDEN ISITILMIŞ FIRINA SÜRELİM ÜZERİ KIZARINCAYA KADAR 170 DERECELİK ISISA PİŞİRELİM.

AFİYET OLSUN.

arkadaşlar ben bir siteden buldum tarifi ama galiba burdan çalıntı yapmışlar çünkü resimli tarifin aynısı o sitede var...:KK64:

X