Bana yardımcı olur musunuz sigarayı bıraktım ama çevremde herkes içiyor

Lara

Nirvana
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2006
735
70
Kızlar bana yardımcı olur musunuz isgarayı bıraktım 12 yıldır içiyorum günde 1 paket fena içiciyim yani.Eşimde kullanıyor annemlerde sağım solum herkes yani.Allen Carr'ın kitabını okudum ve bıraktım 30 saat oldu içmiyordum ama son 4 saattir içimle baş edemz oldum eşiminkinden bi tane içtim oda hiç destek olmuyor içiyor yanımda yarama parmak basıyor sağolsun.Neyse fena suçluluk duyuyorum ve ilk defa bir yola girdim ve başarmak istiyorum.Burda bulunan arkadaşlarımdan her zaman destek aldım destek olmaya çalıştım bana yardım edin nolur.Hayatımda hiç böyle bir girişimde bulunmaya cesaret edemedim bu ilk ve son olsun o kadar zor ki söküp atayım şunu hayatımdan.En azından dua edin.

canım başlamak bitirmenin yarısıdır...
bravo sana, seni tebrik ederim.....
lütfen kendine yaptığın bu iyiyliğin devamını getir....

İlk 15 günü bir atlatırsan inanki yanında içseler tiksinirsin...

İnşallah bırakırsın kendini oyala bolbol su iç

Çok zararlı ve pis birşey bence

Mesela ne yaparsan yap hep sigara kokarsın ben işyerinde daha kapıdan girişte sigaraiçen insanın kokusunu alıyorum ve dışardan gerçekten kötü bir izlenim oluşturuyor...

Bırak lütfen bir daha içme sigara içen herkez bıraksın!!!

Bugün ilk kez içmeyen biri olarak içen arkadaşlarımın kokusu çok kötü geldi artık öyle kokmak istemiyorum ama daha önemlisi önemli bir rahatsızlık geldiğinde ne bekliyordun sen bunu hak ettin demek istemiyorum asıl nedenim bu aslında.Birde beni en çok etkiliyen bir oğlum var allah bağışlasın hakkım yok..... kendini hasta eden bir anneye bakmaya ne mecburiyeti var oğlumun.Bu düşünce içimi kemiriyor

Son düzenleme:
ah ah benimde basım belada. bende senin gibi 12 yıldır ve 1 paket filan Son iki haftadır acaba hamiş miyim diyerekten içmedim. bu hamişlik düşüncesi bile beni çok durdurdu. Ama hamiş olmadığımı anlayınca gözüm takildi sigaraya. İçtim. Kötü bi şey iki haftanın mücadellesini yerle bir ettimm.

Canın sigara isteiğinde bol su şçmeni tavsiye ederim işe yarıyor. eni anlıyorum benim kocişte içip duruyor. bununla nasıl mücadele edecez bilmiyom:KK43:

en fazlaa bi iki ay ararsın sigarayı
sonra tiksinirssin yanında içseler bile
iş sonraki dönemlerde bir iki içmemem
iradene sahip olursa kesin kurtulursun bu illetten
irade işi bu iş yanında ikram edilirse sakın alma böy böyle tekrar baslarsın
kolay gelsin

eşimden biliyorum defalarca bıraktı
sonrasın da tekrar basladı
irirade işi bu işler canım
1 ...2 derken tekrar baslıyo..kızıyorum ama

Kızlar bana yardımcı olur musunuz isgarayı bıraktım 12 yıldır içiyorum günde 1 paket fena içiciyim yani.Eşimde kullanıyor annemlerde sağım solum herkes yani.Allen Carr'ın kitabını okudum ve bıraktım 30 saat oldu içmiyordum ama son 4 saattir içimle baş edemz oldum eşiminkinden bi tane içtim oda hiç destek olmuyor içiyor yanımda yarama parmak basıyor sağolsun.Neyse fena suçluluk duyuyorum ve ilk defa bir yola girdim ve başarmak istiyorum.Burda bulunan arkadaşlarımdan her zaman destek aldım destek olmaya çalıştım bana yardım edin nolur.Hayatımda hiç böyle bir girişimde bulunmaya cesaret edemedim bu ilk ve son olsun o kadar zor ki söküp atayım şunu hayatımdan.En azından dua edin.

canım su anda ınan aynı dertten muzdarıbız, ben ve esım kendımıze bır mılat olsun ıstedık. ve yarın yılın songunu ıcıp bırakmak ıstıyoruz. fakat senınde soyledıgın gıbı benımde esımınde cevresınde herkes ıcıyor. ve ben bu ınsanlarla hep bırlıkteyım. yapacak hıc bırsey yok dagın bası. hep bırbrımızı goruyoruz. ne yapacagımı bılmıyorum. esım benden daha dırıenclı bu konuda bana hep sen bu son sıgara de hemen bırakırım dıyor. bız bır ara 9 ay bırakmıstık. ardından benım salaklıgım yuzunden yenıden basladık o gune lanet edesım gelıyor. neyse ınsallah sende bende bırakmak ısteyenlerde bırakır..hihoyyytkaydirigubbakcemile2

Gözüm üstünde sigara içtiğini görmiyim... kaydirigubbakcemile
İçtim yaaaaaaaaaa içtin malesef.Ama ilk defa böyle bir girişimde bulundum.36 saat dayanabildim bir arkadaş azaltarak bir yılda bırakmış buda mantıklı geldi bana bilmiyorum azaltabilecek myim Bi deniycem bunu tutarsa bu şekilde ama tutmazsa direk bırakıcam bırakmak zorundayım.:tomato::nazar:kötükedihüso

:sm_cool::sm_cool: merhaba arkadaşım.bunu başaracaksın bana inan.bende sigara kullanmış biri olarak söylüyorum.bende başardım çünki.ben 6 sene içtim.bayağıda içiyodum.senin gibi.bir gece rahatsızlandım.içim sıkıştı.zor nefes alıyodum.allahım dedim yarına çıkarsam bırakıcam bu illeti.sabahı zor ettim.paketteki sigaraları kırıp attım.kendime söz verdim.yapıcam dedim.sağlıklı yaşamak varken ne diye kendimi bile bile zehirliyeyim.sonrası mücadele gerektiriyor canım.ilgilenmiceksin.bi taneden bişey olmaz deyip içme sonrası gelir.kendine hakim olamazsın.veya azaltayım diyede düşünme olmaz çünki.kararın kesinse,bir defada bırakacaksın.bir daha içmeyeceksin.bende öyle yaptım.kaç defa aldım elime yakmaktan döndüm hep.kendime iş çıkardım.ne bilim.kapıları sildim.evi temizledim.otyalanacak bişeyler buldum hep.bide evdeydim o zaman.bir düşün.seni tutan yok.daha sonra işe girdim.anlayacağın hep mücadele ettim.ilk bir ay zorlanıyosun.bidahada kendin istemiceksin inan bana.ben başardım.sanada tavsiye ederim canım.hadi göster kendini.biz kadınların isteyipte yapamayacağı hiç bir iş yoktur.bol şanslar sana canım.sağlıcakla kal......

12 sene sigara içtim.....günde bazen 1 paketi bile geçtiği oluyodu.....sabah kahvaltı yapmadan ilk işim kahve ve sigaraydı 2-3 sigara içmeden kahvaltı yapamazdım.....antibiyotik kullanırdım hastalıktan geberirdim yinede hasta yatağımda bile sigara içerdim.....eşimle beraber bırakmaya karar verdik...hayatta sigarayı bırakacağıma inanmazdım..sigarasız bir hayat düşünemiyodum....ama ben kendi irademe bırakamadım ve araştırdım hastanelerin sigarayı bırakma ünitelerinde kullanılan bir ilaç keşfettim....veeeeeeeeee.....sigarayı o ilaçla bıraktım....en güzeli sigara ile beraber kullanılmasıydı...ama gerçekten bıraktım ve 2 senedir hiç içmiyorum.....

cnm kendine yapacağın en büyük kötülük sigarayı bırakmaya çalışırken sigara içmek.....yani kesinlikle içmemen lazım.....nikotin eksikliğinden dolayı beyin binbir türlü oyun oynuyor...aman 1 tane içeyim aman azaltarak bırakayım hepsi hikaye......bir anda bırakmak lazım.....yapabilirsin bence....ben bıraktıysam herkez bırakır.......kolay gelsin......

bence sigara seni esir almadan sen onu terket cnm.......

Son düzenleme:
canım ben çok uzun süre sigara kullandım zaman zaman bırakıp tekrar başladım en son 9 yıl önce tamamen bıraktım eşim ve ben beraber bıraktık iyi kide bırakmışız şimdi yanımda birisi içtiği zaman rahatsız oluyorum o kadar yıl nasıl içmişim diyi kendi kendime kızıyorum zararın neresinden dönersen kardır çok kötü birşey herşey özentiyle başlıyor iyiki iki çocuğumda içmiyor o zehiri seninle beraber evdeki herkeste zehirleniyor biz yıllarca çocuklarımızı zehirlemişiz onlardan ne kadar özür dilesek azdır lütfen tekrar içme çocuğunu düşün bir tane bile içsen tekrar devam edersin lütfeniçme kolay gelsin

İçtim yaaaaaaaaaa içtin malesef.Ama ilk defa böyle bir girişimde bulundum.36 saat dayanabildim bir arkadaş azaltarak bir yılda bırakmış buda mantıklı geldi bana bilmiyorum azaltabilecek myim Bi deniycem bunu tutarsa bu şekilde ama tutmazsa direk bırakıcam bırakmak zorundayım.:tomato::nazar:kötükedihüso

canım bende sıkı içicilerdendim ama 3 haftadır içmiyorum bıraktım. nasıl rahatım anlatamam.sık sık canım istedi benimde ama almadım elime sigarayı. etrafımdaki herkes içiyo. ve coğunlukla sen bırakamazsın yak bi tane diye bana ikram ediyolar. onlar bırakamazsın dedikce inat ediyorum sanki.tamamen irade meselesi.. 4. katta oturuyorum ne zaman merdivenleri biraz hızlı cıksam tıkanırdım 10 dakika kendime gelemezdim.. bugün 3 hafta oldu içmedim bu kısa sürede bile sabah 3 defa hiç durmadan hızlı hızlı inip cıktım merdivenleri kendimi denemek için ve cok güzel bir duygu nasıl rahattım.. ben etrafımdaki herkese sigarayı bıraktım dedim....beni kutladılar..mutlu oldum ve bırakamam diyenlere örnek olmak istiyorum .sigaranın hayatımı bana zindan etmesine izin vermeyeceğim..sende kararlı ol ve bırak...en önemliside eşim bana bırakamazsın diyordu ve bugün sen bıraktın bende bırakacam diyo cok mutluyum..(bak ne cok yazmışım mutluluktan=)azaltarak bırakamazsın bunuda belirteyim kesin kararlı ol ve tamamen kurtul bu zehirden SANA BAŞARILAR CANIM....BEN SENİN BIRAKACAĞINA EMİNİM YA SEN ????

Ben de 5 sene içtikten sonra 6 ay önce bıraktım. Şimdiki eşimle birlikte, evli değilken de bırakmayı düşünürdük, hatta evimize sokmayalım şu mereti falan derdik. Ama yok evlilik hazırlıklarının stresi yok düğün telaşı falan derken bırakamadık. Evimizde içmeyelim dedik, tabi bi süre sonra onu da yapamayıp içerde de içmeye başladık. Artık iyiden iyiye sinir olmaya başlamıştık. Resmen içiyordum ama her içişte nefret ediyordum. En sonunda bıraktığımı ilen ettim. Eşim de bir hafat dayanabilirsem bırakacağını söyledi. İnat ettim 1 hafta geçti, o da bıraktı. ama zordu, ben arada ihtiyaç duyunca yarım adet nikotin sakızı çiğniyordum. Zordu...
6 ay geçti, şimdi işyeri, alışveriş merkezi ya da restoran kapılarında soğukta içenleri gördükçe oh be değmiş o kadar acıya diyorum. :hooray:
Dayanalım pes etmeyelim, hergeçen ay hatta hafta bir öncekinden daha az acılı oluyor.

BENDE BUGÜN BASLIYORUM DUA EDIN LÜTFEN BIRAKAYIM KIZLAR. COK NEFRET EDIYORUM AMA BIRAKAMIYORUMDA. KAHVE iCSEM AKLIMDA Bi YERDE OTURSAM CAY iCSEM YANINDA SiGARA OLSAYDI DAHA GÜZEL OLURDU DiYORUM KENDiME . YANi KISACASI SiGARA OLMADAN BiSEYiN TADI YOK GiBi GELiYOR HEP BANA NASIL KURTULCAM BEN BUNDAN YA:KK43:

X