"Onu yanlış tanımışım, çok değişti" diyenlerin paylaşım alanı...

DingiltereKralicesi

Nirvana
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2008
5.746
10
Her şey güzel başlar...

Cicim günlerinden, aylarından sonra pembe bulutlar dağılıverir...

Sonra bakarsınız ki bazı huyları, davranışları değişmeye başladı...

"Rol mü yaptı bana karşı, olmadığı biri gibi mi davrandı bana." diye düşünmeye başlarsınız...

Peki ya sonra ?

Sorasını burada paylaşalım... :kahve:

iyi ben basliyayim o zaman....
7 yillik bir arkadaslik, neler paylasilmidir bu 7 senede tahmin edebiliyorsunuzdur...
herseyi beraber yasadik, güvendigim tek arkadasimdi...
ama bu sene sevgilisinden ayrildi ve hersey cok degisti...
önceleri sevgilisi istemiyor diye herseyden kendini soyutlayan kiz gitti yerine artik hayatimi yasayacagim diyen biri geldi...
ben iliskisi varken yapma etme dedim beni hic takmadi ama sonucta hep oldugu gibi ben hakli ciktim...
ve ben hergün bir yerelere gitmeyi seven bir insan degilim hergün ayni cafeye gitmek oradan iki günde bikmaktir benim icin...
evde bir araya gelip yapilan sohbetler daha samimi daha icten gelir bana...
ki o ayrilmadan önce biz evde oturur konusur güler yeri geldiginde aglardik...
kac ay oldu o bize gelmeyeli bilmiyorum iki aydan saymayi biraktim cünkü...
ben yine arada olsada gidiyorum ona... yada okuldan sonra bir yerelere gidiyoruz ancak öyle yani...
simdi birde baska bir kiz daha var... ve o kizla cok samimiler...
ben mesaj yolluyorum ama cevap yazmiyor ama o kizi ariyor...
sonra ben o kizi arayip ögreniyorum mesajimin cevabini...
önceleri beni sIk sIk arayan insan artik bu kizi ariyor...
sakin yanlis anlasilmasin ben o kizi kiskanmiyorum cünkü kiskanclik gibi bir huyum yok benim....
off neyse burda kesiyorum zaten cok uzadi...

Sen kız arkadaşının değişiminden bahsetmişsin canım...

Ben de çok yaşadım böyle şeyleri, sanki olanların suçlusu ya da sorumlusu senmişsin gibi sana sırtını dönmüş. Sen diğer kızı kıskanmıyorsun çok iyi anlıyorum, sadece arkadaşının sana değil de ona yakın olmasını sindiremiyorsun. Çünkü onun yanında olan, destek olan, yakın gören sendin...

Umarım değerini anlar en kısa zamanda, kalbini kırmaz daha çok a.s.

umarim canim ama kalbim cok kirildi...
ben böyle birseyi hakedecek hic birsey yapmadim ona...
ama demekki herkes degisebiliyormus...
kisiligine, dostlugunu, insanligina güvendigin insanlar gün gelip yaniltabiliyorlarmis bunu cok iyi anladim...
ama iyi oldu böyle icimi döktüm biraz bile olsa...
böyle bir konu actigin icin tesekkür ederim canim...

Paylaştığın için ben teşekkür ederim canım.

Çok iyi anlıyorum seni, ama yaşadığımız her şeyden çıkarılacak dersler var. İnsanlara çok güvenmememiz gerektiğini anladım ben bu olaylarla. O yüzden artık arkadaşlarıma ne kadar güvensem de bir sınır koyuyorum aramıza.

bundan sonra ben öyle yapicam...
ama iste güven olmadigi zaman hersey yapmacik geliyor bana...
öylesine bir arkadaslik sanki...
insallah arkadasim bu yaptiklarinin farkindadir...
eger degilse bu arkadasligin son demlerini yasiyoruz demektir....

erkek kız ilişkileri için söylüyorum..
şimdi sadece karşı tarafı sorgulamak ta yanlış bence..o süre zarfında bizdede oluşan büyük değişimler oluyor bence..ilk başlarda çekingenlik ve tanımadığımız için gösterilmeyen ilgi ve sevgi sözleri sonraları yerini kendi haline bırakıyor..
sonuçta ilk günlerde bayanlar aramaya mesaj atmaya bile çekinirken yani olması grerkn dozunda yaşıyorken..daha sonraki günlerde erkeğe niye aramadın niye msj atmadın niye tlf kapalı niye ardım cevap vermedin....vsss....baskıcı ve ihtarcı sözlerle karşı hayatı kısıtlayabiliyoruz..onların yaptığı göze görünmezde biz yapınca boğdun beni sıktın bunalttın oluyor..o ayrı tabi..
bizde oluşan değişimleri incelemk daha mantıklı gibime geliyor..

Son düzenleme:
benim de var bi hikayem,dinlerseniz anlatayım: ilkokul arkadaşıyız,facebooktan bulduk birbirimizi, aylar süren bi facebook görüşmesinden sonra yakınlaşmaya başladık,özel bi yakınlaşmaya doğru gitti apaçıktı, birgün bana ilkokulda sana aşıktım diyerek ilkokulda bana hissettiği çocukluk duygularından bahsetti çok hoşuma gitti bu,sonrasında onu hep yanımda bulmaya başladım iyi günümde kötü günümde,varlığı ile olmasa da kalbiyle hep yanımda oldu hep bana destek verdi,çok sıkıntılı günler geçiriyordum ve bu yakınlığı bana çok iyi geliyordu, çok güvenmiştim ona,sonsuz destek veriyordu,derken gün geldi babamı kaybettim... yine yanımdaydı evime kadar geldi cenazeye geldi, gelemediğinde mesajları telefonları ile hep yanımda oldu,bütün arkadaşlarım çok sevdiler onu,hatta evimize geldiğinde annem de çok sevdi arkadaşlarıma da söylemiş çok beğendim çok sevdim diye çünkü zaten ilkokuldan tanıyordu, şimdi bu büyümüş halini de görünce çok duygulandı çok sevindi,aynı şekilde onun annesi de beni çok seviyordu kamerada falan görüşüyorduk annesi ile, sonra bizim yakınlığımız ilerlemeye başladı artık günün 24 saati telefonlaşır olmuştuk,özlediğim ilişkiyi yaşıyordum diyebilirim,o sıkıntılı kara günlerden sonra böyle bir destek böyle sıcak bir ilişki nasıl sarıp sarmalıyordu beni anlatamam. mayısta bikaç günlüğüne tatile gitmişti, günün nerdeyse 24 saati telefonlaşıyorduk telefonlaşamayınca mesajlaşıyor,mesajlaşamazsak çağrılaşıyorduk,hatta döndüğünde güzelmiydi tatil nasıldı diye sordum 7-24 seninleydim sanki sen de ordaydın dedi bana, inanılmaz güzel gidiyordu herşey yani anlıcağınız, ama birgün huyları hareketleri değişmeye başladı, o sıcak samimi insan gitti yerine dalgacı,bazen umursamaz dengesiz bir insan geldi, çok kez ayrılıp barıştık,her ayrılıp barışmamızda onun yeni bi yönünü gördüm, meğer dengesizin önde gideniymiş,bütün arkadaşlarım hayret ettiler yanıldık diye,anneme zaten sölemedim böle biri olduğunu, kendinde iki kişilik barındırıyormuş meğerse,çift karakterli yani.çok üzdü beni, zaman zaman konuştğumzda bazen o eski halini buluyor gibi oluyorum ama birden çok çabuk kaybediyorum,yine o dengesiz dalgacı souk tavrına bürünüveriyor sevgilisinden ayrılanlar kulübündeki arkadaşlarım bilirler son hikayelerimizi,çok iyi gizlemiş kendini ilk başlarda,bu kadarına pes diyorum yani, sevgilisinden ayrılanlar kulübündeki arkadaşlarım,görüyosunuz adam ilk başlarda anlattığım gibiydi sonradan böle oldu,tam benim için uygun bi insan olabilceğine inanıyordum yavaş yavaş ama yine hayalkırıklığına uğradım,bölece hayattan bi ders daha aldım sayesinde İNSANLAR GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ OLMAYABİLİYOR, KÖRÜKÖRÜNE GÜVENMEDEN ÖNCE HERZAMAN Bİ AÇIK KAPI BIRAKMAK GEREKİR

benim ilişkim en başta nasılsa biterken de öyleydi... zaten ortak bir arkadaşım sayesinde tanıştık... kimse kimseyi uğraştırmadı... oyunlar oynanmadı... 2 yıl boyunca kimse kimseyi kandırmadı ... elbette tartışmalar ; kırgınlıklar oldu ama hiçbiri şaşırtmadı... biterken de öyle sakin ve güzel bitti...

2,5 ay sonra iyi yıllar demek için beni aradığında yine onun aynı adam olduğunu bilmek canımı yaktı... sırf iyi yıllar içerikli bir gereksiz konuşma için sesini duymak yapabileceğim bir şey değildi... benim telefonu açmamam da onu şaşırtmamıştır... çünkü ben hep ona doğruyu söyledim ... ayrılırken sevgilim olarak yoksan hayatımda başka türlü olamazsan derken doğruyu söylediğimden adı gibi emindi çünkü...

keşke değişseydi ... keşke sevdiğim adam olmasaydı ... belki o zaman geçen 2 yılıma acır yoluma daha rahat giderdim... şimdi sadece yanlış bir karar veren bir adam o... hatasını anlayacak ama ne zaman kimbilir ...

Benim sevgilim hiç değişmedi hep kartları açık oynadı taa en başından beri bende onu öyle kabul ettim tabii inşallah bundan sonrada böyle gider.Bizim 5 yıl olucak tabiki ilişkide bazı farklılıklar yaşanıyor.Artık sen o insanı iice tanımış,benimsemiş oluyorsun bilmem artık o da benim bir parçam gibi geliyor.

ben de paylaşayım madem ..kötü bi ayrılık değil ama tam bi sinir bozucu bi olay yaşadığım..saçma hatta ...biz evlyiz ,çok da uzun sürmeyen bi flörtlükten sonra nişanlandık ve evlendik ,daha 6 ay bile olmadı anlayacağınız ,eşimi seviiyorum aslında ama bazen emin miyim diye de soruyorum kendime ,çok sorumsuz biri olldu çıktı evlenince , malum yeni evliyiz borc desen haliyle varrrrrr o da önüne gelene para yağdırıyor ceremesini de maalesef ben ve biz çekiyoruz..bi de oyuna merakı var bi geçio pc başına saatlerce hatta sabahlıyor ..... artık kavgalarımız başladı hiç mi hiç çekemiyorum halini ..oturup konuştuk defalarcaaaaaaa kavgalar da ettik ama eşim yine aynı ..ben bilemiyorum..konu basit gibi gelebilir ama yaşayan anlar ...maddi sıkıntısını yaşayıp da başkalarına evimin rızkını ,hakkının verilmesi çok acı bişiy....tabii cicim ayı da uçtu gittiiiiiiii çoktan ne acı..:KK43: inşallah beni kaybetmez

canım benim erkekleri aynı eve yerleşip de beraber yaşamaya başlamadan tanımak pek mümkün değil sanırım, inşallah daha ciddi sorunlarınız olmaz. Haklısın rızkınızı başkalarına yedirip de sıkıntısını sana çektirmesi hiç hoş değil... Güzel haberlerini duyarız inşallah a.s.

Her şey güzel başlar...

Cicim günlerinden, aylarından sonra pembe bulutlar dağılıverir...

Sonra bakarsınız ki bazı huyları, davranışları değişmeye başladı...

"Rol mü yaptı bana karşı, olmadığı biri gibi mi davrandı bana." diye düşünmeye başlarsınız...

Peki ya sonra ?

Sorasını burada paylaşalım... :kahve:

onu değil...
onları yanlış tanımışım....:kızgın:

X