pkos olupta tedavisiz gebe kalan varmı

sevilay 15

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2008
171
4
39
slm ben pko hastasıyım geçen yıl 6 aylık bir tedavi sonucunda ikiz yavrularıma gebe kaldım fakat bazı şeyler ters gitti ve erken doğumla ikisinide kaybettim şimdi ikinci çocuk düşünüyoruz ama tedavi görmekte psikolojik açıdan beni çok yıpratıyo aranızda pko hastası olupta tedavisiz gebe kalan varmı

Ben tedavisiz hamile kaldım ama malesef 2 kez düşükle sonuçlandı...Ben herzaman tedaviden yanayım canım.Biraz psikolojik açıdan yıpratıcı ama sağlıklı yumurtayla hamile kalabilmek daha önemli.
Rabbim sağlık versin canım...

teşekkürler canım düşüğün nedeninin tam olarak ne olduğunu biliyormusun tedavisiz gebe kaldığın içinmi yoksa başka nedenlerden dolayımı düşük oldu

ewet ben varım pcosluyum ve adet söktürücü ilaç bile kulladım bu ay gene, adet olmayı beklerken bebiş geldi:)

meraba ben genç kızlığımdan beri pkos um
evlendikten sonra bir sene rutin dr tedaviye başlamadı
sonra değişik ilaçlar kullandım
ilaçlar benim adet düzenimi mahvetti
bende bıraktım tüm ilaçları
vee 2 ay sonra hamile kaldım
darısı başına

benim 5 aylık oğlum var pkosluyum tedevisiz hamile kaldım düşük yapmamak için ilç kullandım çok şükür hiç problemim olmadı darısı başınıza

arkadaşlar bu pıkos nedir tam olarak açılımı ne.bugün dr da bana buna bnzer şeyler söyledi belirtileri neler hamile kalamamamktan çok korkuyorum ve 3 hafta sonra evlenicem yardım edn

arkadaşlar bu pıkos nedir tam olarak açılımı ne.bugün dr da bana buna bnzer şeyler söyledi belirtileri neler hamile kalamamamktan çok korkuyorum ve 3 hafta sonra evlenicem yardım edn

canım pkosun açılımı polikistikover sendromu yumurtalıkta milimetrik ölçüde fakat çok sayıda kist olması durumu belirtileri aşırı kilo vücutta tüylenme sivilce ve düzensiz adet görme eğer sende böyle bir sorun varsa mutlaka tedavi ol ihmal etme ben birazda ihmalimin kurbanı oldum şimdi tedavisiz gebe kalamıyor ilaç kullanmadan adet olamıyorum eğer erken teşis ve tedavi olursan gebe kalman çokta zor olmaz ben geç kaldığım için 6 aylık tedavi sonucu gebe kalmıştım

teşekkürler canım düşüğün nedeninin tam olarak ne olduğunu biliyormusun tedavisiz gebe kaldığın içinmi yoksa başka nedenlerden dolayımı düşük oldu

Canım düşüklerimin testleri şuan yapılıyor daha teşhis konulmadı ama pko da birebir düşüğe sebep olabiliyor...

cnm ben normalde her ay farlutal kulanıyordum bu ay regli olamam için başka bi dr gittim o duphaston verdi 15gün geçti tabii regli olamadım neden olmadım diye tekrar gittim hamilesin dedi dr. :) inşallah düşük olmaz arkadaşların yazdıklarını okudukça korkmaya başladım ilaçta kullanmıyorum:KK43: napsam acaba

ne güzel yaa, hamile kalmışsın Rabbim tamamına erdirsin,tüm isteyenlere de hayırlı evlatlar nasib etsin, doktora tekrar git , bebişin düşmemesi ilaç verir onu kullanırsın , bir sorun olmaz inşaallah..

canim ben varim. korunmayi birakali 2 ay olmustu hamile kalamamistim.biz esimle sanioduk ki hemen hamile kalinio :hulya: :hulya: bide ben hayatimda hic jinekologa gitmemistim.bi goruneyim dedim.dr alttan ultrasonla bakti ve pko dedi. isterseniz bikac ay daha deneyin olmazsa tedaviye baslayalim dedi. ama normal kisilere gore cocugunuzun olmasi daha zordur dedi. biz de ne gerekiosa yapalim dedik. o zaman bi dahaki adetine gel rahim filmi cekelim dedi.bizde tamam dedik. ama ben bi daha adet olmadim kaydirigubbakcemile3 test yaptik ve pozitif.yani tedaviye gerek kalmadi. ama ben her ay kendiligimden adet olurdum.hamileligimde de dusuk onleyici ilac kullanmadim. bu yuzden umudunuzu kaybetmeyin.insallah sizlerinde bebegi olur. simdi kizim 38 gunluk ama valla bize cok cektirio :bbo: Allah eksikliklerini gostermesin.dualarim sizinle...
ayrica doktorumun bana dedigi pko dogustan gelen bi rahatsizlik sonradan olmuomus ve hayat boyu devam ediomus.kilo dusmaniymis bu hastaligin.

Son düzenleme:
X