Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Arkadaşlar aranızda istanbulda ikamet eden vardır mutlaka ben echmardan fiyat aldım 750 tl dediler sizden ricam varsa bildiğiniz çekilebilecek yerler yazabilir misiniz açıkçası daha uygun bir yer arıyorum.:KK15:o_O
canım pendik yüzyılda ben 300 çektirmiştim şimdi arkadaştan 400 diye duydum ama istersen yine sor

Arkadaşlar rehim filmi cektirmem gerekiyor fakat jinekologumu genel anestezi için ikna edemedim:çok üzgünüm: Yaptığım araştırmalar son derece gözümü korkuttu.Bu konuda tecrübesi olan arkadaslar paylasırsanız cok mutlu olurum.Şimdiden tesekkürler.

Merhaba canım. Bende hsg çektirdin. Şişli echomar da. Çok memnunum. Benim durumumum çok daha değişikti ben hiç zorlanmadim. Hiç korkma sakin. Direk oraya git.

Kızlar dün anestezili çektirdim filmi hiç bişe duymadım ama uyanmam çok zaman aldı şimdide kasiklarimda hafif ağrı var doktor tüpün biri tıkalı demiş küçük bi operasyon lazım demis böyle bişeyle karşılaşan varmi

400 tlye cektirdim ama anestezi olmadı ve bence gerekte yok bak ben oraya titreyerek gittim absrtmiyorum gulerek çıktım. Çok iyiydi bence git derim. Dr cevat bey. Allah şifa versin.
bende bakırköy sadi konuktan randevu aldım korkuyorum biraz ama böyle bir şey için boşuna vücuduna anestezi alma dedi herkes bende dayanırım diye düşünüyorum inş çok canım yanmaz ve temiz çıkar.

Kızlar hsg çektircem devlette varmı , özelde fiyatı nedir bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim şimdiden teşekkürler! ???
canım ben üniv hastahanesinde çekilsim 122 tl aldılar bir arkadaşım özel hastahanede çekildi 250 almışlar eğer bayıltılarak olmak istersen fiyat dahada artıyomuş 400tl falan oluyomuş balıkesir de fiyatlar böyle hemen hemen

Canım geçmiş olsun öncelikle sabır diliyorum bide pes etmek yok güçlü olmalısın Allah'ın izniyle tabiki Bebeğin olacak üzme kendini bende hsg çektirmem 5 haftalık düşüğüm oldu Detaylı kan testi verdim rahim filmide çekil dedi dr bakalım hayırlısı olsun!!!
hayırlısı canım inş. çebucak sorunsuz atlatırsın şimdiden geçmiş olsun.

ah canım ya ben çektirdim hiç ağrım olmamıştı ama genelde rahimde sorun olunca ağrı acı hissediliyormuş çok geçmiş olsun ama üzülme tsh bende de var senin çok mu yüksek ilaçla düzelir demişti doktorum rahimdeki perde histeroskopiyle düzeltiliyor tüplerdeki tıkanıklık lakoroskopiyle açılıyor hepsi de genel anesteziyle yapılıyor hiç bişey hissetmiyorsun üzme tatlı canını benimde polip vardı histeroskopiyle alındı Rahim şekil bozuklukları doğumu zorlaştırır ancak düzenli tedavi sonu her şey düzelebilir. Adet görmüyorsa ve çok şiddetli ağrıları olan kişi hemen doktora gitmeli ve tedavi başlamalıdır. Rahim şekil bozukluğu ameliyat gerektirmez. Bazı kadınlar hamile kalıp çocuk doğurabilmişlerdir. Ameliyat gerektirmesi için hep düşük yapması, çok şiddetli ağrı ve kanamaların olması gerekirmiş yani tedavisi olan şeyler doktorunla konuştun mu nerde oturuyorsun
benim adetim oluyo ağrısız geçiyo ama düşük yaptığımda kanamamm çok uzun sürdü ve 2 hafta falan adet ağrısı gibi agrım olmuştu dr. agrıkesici verdi onu kullanarak atlatmıştım bakalım önümüzdeki hafta randevum var başka bir dr. göstericem sonuçlarımı dr. randevum 20 ağustos 22 ağustosdada adet olmamm lazım hsgden sonra hamile kalan çok oluyormuşya illaki umutlanıyorum belki mucize olurda olur diye çokda kaptırmıyorum kendimide yine ufak bir beklentim var inş. olur :KK43:(( doktora gitmeden kan testimi yaptırsam diyorum eğerki minikbir can varsa alt muayene ona zarar verirse diye korkuyorum :KK43:( off ya varsa demi azda olsa bir ihtimal :KK43:(

aminn. devlette çektirmeye cesaretim yok açıkcası,ilgi 0. özelde anesteziyle çektiricem ben,korkuyorum napim :KK43:
aynenn canım özelde çektir devlettede para veriyosun ama ilgiden yoksunlar sanki 10 kere hsg filmi çektirmişiz gibi dabranıyolar. o ağrıyı kendileri çekmiyo tabi.

Ben de nisan ayında çektirdim HSG. 15-20 dk felan sürdü benimki. Şişli-echomar da 400 tl. SAğ tüpümde tıkanıklık olduğundan uzun sürmüş ve çift film vermişler doktor da şaşırdı. Ama neticede düzeldi. Çok tereddüt ettim çünkü canım çok tatlı hemen de panik oluyorum böyle şeylerde ama sadece ilacı verilirken bir şey hissediyorsunuz.haricinde çok kolay.

kızlar ben bugün devlet hastahanesinde çekildim. çok şükür çok rahat geçti. buraları okuyup kendimi o kadar korkutmuşum ki çok kastım ama doktor çok anlayışlıydı beni konuşarak rahatlattı ilk başta aleti takarken çok canım yandı ama çok kısa sürdü sonra ilacı verirken aynı adet sancısı gibi bi sancım oldu zaten 3 dk içinde herşey bitti. çok şükür tıkanıklık da yok dedi. kendinizi hiç korkutmayın ve özele dünyanın parasını vermeyin inanın hiç değmez.

kızlar ben bugün devlet hastahanesinde çekildim. çok şükür çok rahat geçti. buraları okuyup kendimi o kadar korkutmuşum ki çok kastım ama doktor çok anlayışlıydı beni konuşarak rahatlattı ilk başta aleti takarken çok canım yandı ama çok kısa sürdü sonra ilacı verirken aynı adet sancısı gibi bi sancım oldu zaten 3 dk içinde herşey bitti. çok şükür tıkanıklık da yok dedi. kendinizi hiç korkutmayın ve özele dünyanın parasını vermeyin inanın hiç değmez.
tıkalı olursa eğer ağrı çok oluyormuş benim tıkalı çıktı ve adet ağrısı gibi değil resmen düşük yaptım tekrardan. sevindim canım tıkalı olmamasına şimdi hamile kalma ihtimalin biraz daha yüksek :) inş. kalırsın.

teşekkür ederim canım
tıkalı olursa eğer ağrı çok oluyormuş benim tıkalı çıktı ve adet ağrısı gibi değil resmen düşük yaptım tekrardan. sevindim canım tıkalı olmamasına şimdi hamile kalma ihtimalin biraz daha yüksek :) inş. kalırsın.
çok şükür ben de çok sevindim bakalım Allah nasip ederse olur inş. Rabbim isteyen herkese nasip etsin.

Bence anesteziye hiç gerek yok. Sana zarar. Boşu boşuna vücuduna anestezi yaptırma. Şişli echomar a git daha iyi.

17 ağustos günü hsg çekildim çok korkulacak bir şey değil hanımlar sadece ilacı şutlayıp gönderdiği zaman basınçlı bir ağrın oluyor kasıkların patlayacak gibi buda olması geren yanı ağrının olması tüplerin açık olmasıymış bzizm istedıgımızde bu şükür tüplerde geçiş var dedi darısı bebişlerimizin gelmesine Allah isteyen herkese hayırlı evlat nasip etsin inşallah.

X