Ahhh şu pişikler kızarıklıklar

facundia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2007
123
0
48
Herkese merhaba..Muhtemelen sizde aynı sorunu yaşamışsınızdır, ek gıdalara geçince şu popişlerin kızarması sorununu..
Mevcut kremimiz pek geçirmiyor sizler neler kullandınız kıpkırmızı oldu oğluşumun poposu..Ne tavsiye edersiniz ben günlük bakım için uni baby %25'lik kızarıkları geçirsin diye %40'lık çinko oksitli olanını kullanıyorum...

Teşekkürlera.s.

sebamed pişiklerin oluşumunu önlemede çok güzel. ama oluştuktan sonrası için bence bir doktora danışın.

ben mustella nın ürünlerini kullanıyorum. Oğluşum hiç pişik olamadı.. ( Maşallah diyelim) Benim eşimin arkadaşı eczacı o önerdi. Çok memnunum. Mustellanın pişik önleyici ve pişik kremi var.. pişik kreminden mercimek tanesi kadar sürdünmü akşamdan sabaha kadar bir şey kalmıyor.. Ama her eczanede bulunmuyor. internette var mı bilmiyorum..

Teyzemler vazelinde iyi geliyor diyorlar Ama hiç denemedim.. İnşallah yardımcı olmuşumdur.

aynı dert bizdede var kızımın poposu çok fena oldu ilaç kullandığımızdan beri nivea nınkini kullanıyorum geçmiyor bebanten kullandım yine geçmedi napcam bilmiyorum bizimkini ilaçlar yaptı herhalde çok fena poposu

canım benim kızımdada oldu...doktorumuzla konustuk...travazol krem verdi...sürdügümüzde 2-3 gun içinde pişikten eser kalmadı...arkadasımda önermişti aynı kremi ama ben doktorumuzla konustuktan sonra aldım...

cnm pişik olduysa trosyd ile hamedanı karıştırıp sürebilirsin ege bir kere bez yüzünden pişik oldu onlar çok ii gelmişti...

trosyd gerçekten çok iyi geliyor.kızımın bebekliğinde antibiyotik kullanımından
dolayı pişik olmuştu.çocuk doktoru trosyd vermişti .ilerleyen pişiklerde mantar oluşuyormuş.
birde zeytinyağı çok iyi geliyor.pişik olmasada ben ara ara hep süredim.

ek gıdaya geçene kadar bi sorun yoktu ama sonrasında bizde aynı dertten muzdarip olduk. pantenol kullandım rahatladı. birde doktor hametan dene dedi. ikisini de tavsiye edebilirim. ikisi de yağlı krem gibi. henüz tümüyle ortadan kalkmadı ama rahatsızlık verici düzeyde değil.

Son düzenleme:
kızarıkların üstünde beyazlıklarda olduysa beyaz yerlere d-trosyd , kırmızı yerlere hametan bepanthene iyi geliyor. bende sebamed ürünlerini kullanıyorum pişik olduktan sonra kullanılan pişik önleyici kremide var.bide her açıldığında biraz havalandırmak gerekiyor.umarım çabuk düzelir.

yakına kadar yoktu ama 10 gündür
bizdede başladı...bende nivea nınkini kullanıyorum
ama pek işe yaramıyor..valla ben her sabah
kalktıgında yıkıyorum poposunu kızımın o zaman
baya iyi oluyo geçiriyo

valla ben perişan durumdayım kızımın altı delik delik oldu çok fena nivea lapitak bebenten hiç işe yaramadı çiş yapsın kaka yapsın yıkıyor ortalığı asitliya idrar yakıyor herhalde birde ishaliz çok kötü altına bez bağlamıyorum çok hoşuna gidiyor ama böylede evi batırıyor cadı.

dr hametan yazmıştı ilk defa denedim. bizde işe yaradı. dilerseniz bi deneyin!

arkadaşlar benim 7 aylık kızımda çok şükür olmadı hafif kızarıklık oldugu zaman Bactroban (yeşil tüp içinde) onu az birşey sürüyorum çok şükür geçiyor.Ben dalinin pişik kremini kullanıyorum inş bebişlerinizin popişleri düzelir

benim oglum bebekken de aynı puroblemi yaşadım bez degiştiinde ıslak mendil degiştiinde pişik oluyordu hatta bebegimde pişikler yara haline gelmişti ne kullandıysak işe yaramadı dalin vazalin kullandık hemen geçti kızarıklık olunca sürüyorsun birdaha bezi açtıında birşey kalmıyor tavsiye ederim hepinize geçmiş olsun.

kızarıkların üstünde beyazlıklarda olduysa beyaz yerlere d-trosyd , kırmızı yerlere hametan bepanthene iyi geliyor. bende sebamed ürünlerini kullanıyorum pişik olduktan sonra kullanılan pişik önleyici kremide var.bide her açıldığında biraz havalandırmak gerekiyor.umarım çabuk düzelir.

Tam tarif ettiğin gibi trosyd'i denedim azaldı iyice bepanthene'ide kullanayım Teşekkür ederim...

X