kabızlık sorunu olan var mı arkadaşlar bebeklerinizde?

XIXBXIXARU

benim tatlımı tatlı kızım
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2008
522
3
:ecrin_bebek: arkadaşlar kızımda zaman zaman kabızlık sorunu yaşıyorum bazen 3 gün kakasını yapmadığı oluyor doktorumuz fitil verdi ama onada alışsın istemiyorum.zorlanıyor yapmakta bu yüzdende husursuz oluyor.doktor çatlak varsa bazı bebekler bilerek kakalarını yapmazlar acıdığı için dedi ama çatlak yokmuş sizce neden kabız oluyor sadece emiyor ek gıda almıyoruz.aynı sorunu yaşayan arkadaşlar yazsın lütfen senağlama

Canim ayni sorun bizdede var seninki yine 3 gun yapmiyomus benim kizim 5 gun yapmadi bende fitile alismasin diye vermedim ama 5 gun yapmayinca verdim fitili oyle yapti fitili vermesem ne kadar daha bekleyecekti inan merak ediyorum aslinda bi sikintisi yok kabiz oldugundan da emin degilim bi yerde okumustum bi hafta kadar yapmadigi surece kabiz sayilmiyo diye bende sadece anne sutu veriyorum ama anlamdim gitti yediklerimede dikkat ediyorum ama ben mudahale etmesem yapmiyo bazi bebekler anne sutunun tamamini besin olarak kullanirlarmis ve disari atik kalmazmis artik sadece ona yoruyorum haa bide tavsiye etmeden gecemicem kayisi hosafi ye sutten geciyo bagirsaklarini temizliyo ben denedim ilk yedigimde kakasini yapti artik onunda faydasi olmuyo bide armut ye demislerdi onu denemedim

tşk ederim canım umarım bebişlerimizin bu sorunlrı geçer zor oluyor çünkü.

benim bebeğim 2. ayını doldurduktan sonra 5- 6 gün bekliyordu. bende fitille yaptırdım iki kez. sonra alışıyormuş diya duydum yapmadım. sonra zeytinyağ içirdim günde bir çay kaşığı . ilk denememde yaptı ama sonrasında yine yapmadı. bebeğe ve kendime kayısı hoşafı içirdim yine yapmadı. sabunla da 2 defa yaptırdım. yani kendi kendine yapmıyordu. bir hafta önce özele götürdüm. granül verdi 8. gün yaptı. yine bekledik 5 gün geçti yine yok bu seferde izmirde bir prof. dr mahmut çokere götürdüm . ve bana anne sütü alan bebeklerde 10 güne kadar normal poposunda çatlak yok karnı yumuşak ve bağırsak hareketleri normal dedi.bu arada bebişim 3.5 aylık ve sadece emiyor. kendi kendine yapmasını bekleyin dedi. şimdi 7. gündeyiz beklemedeyiz yaparsa evde kutlama yapacaz:)

valla benim kizim kabizmiydi bilmiyorum ama tam 2 ay günlerce kaka yapmasini bekledimCADIARZU herdefasinda doktoru sadece anne sütü aliyor 10 güne kadar normal diyordu ama nafile karni kocaman oluyordu kizimin:1no2: zeytin yagi ve cubukla yaptiriyordum hatta burdaki kizlar bebegim günde 4 defa kaka yapiyor ishalmi diye hayflandiklarinda ben cok üzülüyordum benim bebegim niye yapmiyor diyesenağlama en son 2 hafta önce kucagimdayken bir baktim kakasini kendi kendine yapti ama ben nasil seviniyorumhihoyyyt evin icinde ciglik atiyorumkaydirigubbakcemile3 onun üstüne gene 3 gün yapmadi ama simdi normale döndük:Saruboceq: günde 1defa yapiyor ama en azindan bu bile yetiyor:lepi: bana nasil yapiyor dersen ben bir haftadir elma suyu ve püresi veriyorum kiza bugünde havuc püresi verdim bilmiyorum nekadar faydasi var ama günlük rezene cayini mutlaka veriyorum:ecrin_bebek: senin cektigin sikintiyi cok iyi anliyorum insalllah enkisa zamanda normale döner bebegin:Saruboceq:a.s.

benim kızımda 3-4 aylıkken yaşadık bu sorunu 1 hafta yapmadığı oluyordu bizim doktorumuz hiç fitil vermedi önce zeytin yağını denememizi istedi sonrada ilaç verdi ama ilacında pek etkisi olmadı kendiliğinden düzeldi kızım sizde kendinize problem yapmayın özelliklede sıkıntısı olmuyorsa

X