verem aşısı acilllll

gxuxlsarxix

Papatya
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2007
154
1
Kızlar dün sabah verem aşısı oldu oglum ve aşı yeri akşama kontrol ettim hemen kızarmıs ve hafifde şiş.Sizinkilerden de aşı yeri hemen olduğu gün kızaran var mı??

canım bu verem aşısının tuttuğunu gösterir ve o kızarıklık uzunca bir süre devam edip sonra kendiliğinden geçer. iyi birşey yani kızarmasa tekrar yaptırman gerekirdi.

benım kızımın hemen kızarmadı ve hıc sısmedı 1 ay gectı snra kızaıklık cıktı.bu da tuttuğnu gosterıyormus asının zate.endışelenecek bısı yok.hemsıre kızarıp sısebılır demişti..

canım bu verem aşısının tuttuğunu gösterir ve o kızarıklık uzunca bir süre devam edip sonra kendiliğinden geçer. iyi birşey yani kızarmasa tekrar yaptırman gerekirdi.

bizim ebemiz 1 yıl boyunca ara ara kızarıp kabuklanabili r demişti, şu anda kabuklanma yok ama kızarıklık var hala, o kızarıklık hiç geçmiyo,1 yılın sonuda da tutup tutmadığını kontrol etceklermiş, söylediklerine göre öyle hemen pat diye tutmuyomuş bu aşıCADIARZU

bizim kızarıklı 2 gün içinde gecti bir aya kadar takibini yapıcam ama hepinize cok tesekkur ederim kızlarrr

kızlar bizim aşımızda çok garipti ya.çocuğu tut dedi hemşire tutarken aşı deri altından benim yüzüme fışkırdı.tutarmı dedik hemşireye böyle hep oluyor dedi.tutar dedi azda olsa gitmesi yeterli dedi.ama çoğuda benim yüzüme fışkırdı yaaa.6 aylıkken kontrol ettirirsiniz dedi.aşı yerinde kızarıklıkta olmadı öle dediğiniz gibi...offff bizi bulur zaten böle şeyler yaaa....tutmadı gibi geliyor.hep hemşirenin suçu.......

X