philips ütü mü? tefal ütü mü?

hangi ütüyü tercih edeyim?

• Ankete Katılan
    329
ben de alıcam ütü , genelde kefal diyo millet galiba.
benm bi ark. da önce tefalim vardı şimdi azur aldım daha iyi diodu.
şu kazanlılardan mı alcaz.

ütüm tefal. yaklaşık 5-6 yıldır kullanıyorum, memnunum da..philips kullanmadım, bilgim yok ama mutfak aletlerim philips. onlardan da çok memnunum. ben oyumu tefal' den yana kullandım..

ben tefal kullanıyorum çok da memnunum en ufak bi parlaklık falan yapmıyo giysilerde

bizde 3-4 yıldır philips azur kullanıyoruz hiç bi problem çıkmadı gayet güzel bnd çeyiz için philips düşünüyorum.

tefalden memnunun çünkü ergonomik tasarlandığı için ele çok rahat geliyor
kaba değil görüntüde önemli benim için :enbuyukkk:

yerin varsa tefalin kazanlı ütüsünü tavsiye ederim. bende tavsiye üzerine aldım. yap gibi yapıyor. ütü yapmaktan nefret ederdim. şimdi çok kolay bitiyor.

tefalın aynı ütüsünü bende aldım.fakat üçyüzü geçkin bir fiyata bence hiç kaçırma..

CANIM BEN BUNU KULLANIYORUM VE ÇOK MEMNUNUM ALALI YAKLAŞIK 1 SENE OLDU

Çeyizim için sanırım aynısından aldım,
Her zaman alışveriş yaptığım mağaza sahibine sordum"ben ikisinide satıyorum ama kesinlikle Philips dedi,ben zaten öyle düşünüyordum aldım birde el blender'ı bakıyordum aynı markadan olsun dedim "işte onu tavsiye etmem onun uzmanı Braun "dedi...

biz evde 3 tane tefal yedik:) biz de çok ütü çıkar ve sık yapılır her bozuluşnda tefal aldk üçüncüyüde bozunca philipse döndük çookkk memnunuz

Merhaba,

Bütün yazılanları okudum ama karar vermekte daha çok zor durumda kaldım. Kullananlardan philips mi tefal mi? alamam konusunda yardımcı olur musunuz? Çeyiz için alıcam.

ilk ütüm tefal 10 seneden fazladır çalışıyor herhangi bir arızasıda olmadı çok şükür ancak arada sırada su damlatma yapıyor, kalite yönünden bir sorunu olmadığı ve arıza yapmadığı için geçen sene anneme tefal ütü aldık ancak benimkinden daha fazla su damlatıyor servisiyle görüştüm bu durum tefallerde sıkça rastlanan bir durummuş ancak ütünün başka bir sorunu yok..başka tanıdıklarımda philips var ve hiçbirinde böyle bir şikayet yok..bu yüzden bir sonraki tercihim philips ütü olacak..

bir ütüde önemli olan ütünün buhar cıkısının grmıdır.hangısını alırsan al buhar sevıyesıne gore karar ver.tefalde 150 grma kadar buhar cıkısı olan utu var.tabı 75 gr olanıda var.tefalden memnun olmayanların buhar cıkısı dusuktur muhtemelen.yoksa tefalden fazla satan bı ütü markası daha yok.işim geregı hergun içindeyım.kesınlıkle tefal...:lepi:

kesinlikle philips eski ütümü atmak icin yillarca ugrastim bozulmuyo nafile yeni cikanlardan almak istiyodum cünkü sonunda o bozulmadi ben aldim tabi yine philips ikiside muhtesem cok uzun ömürlü bence hic düsünme derim

Philips diyenler çoğunlukta sanırım peki philipsin hangi modelini tavsiye ediyosunuz?

annemin ütüsü tefalll en son çıkanınki çok güzel cidden..ben beyaz eşyayı alırken mikro dalgayı ve ütüyü hediye etmişlerdi ondan ütüm arçelik ama memnun deilim malesef..aşırı kırışıkları çok iyi açmıyor..

ütüde hiç tereddütte kalmadan philips azur serisi almanızı şiddetle öneririm. evde yıllardır philips kullanıyorduk. yaz başında internette bir kampanya görünce philipsin buhar kazanlı ütüsünü aldım ve önceden çeyizime aldığım azur ütüyü evde kullanmaya başladık. o kadar memnunuz ki herkese öneriyorum. evet ütü ağır ama şöyle birşey var özellikle iyonlu olanlar ütüleyeceğiniz şeyin üstünde kayıyor resmen. o ağırlığı hiç hissetmiyorsunuz. azur 4200 c kullanan biri olarak ütüde kesinlikle philips diyorum. 50-100 tl arası fiyat farkına aldanmayın ewet çeyiz yapıyoruz her harcadığımız para bizim için değerli ama ütüde fiyatına bakmadan philipsi gözünüz kapalı alın.

kızlar ütü alıcam çeyiz için
iki ütü arasında kaldım

Tefal Program 8 Power Jeans 500 fiyatı 199 liraya buldum (zaten fiyat cazip kıldı, piyasada 299 lira)

Philips GC4640İ Azur Ionic fiyatı 269 lira
ütü de her zaman philipsi övüyorlar benim görüşüm de philipsden yana ama tefaldeki fiyat inanılmaz geldi ve bu yuzden aklım karıstıfisfisfis

ayrıca philipsin sok buharı 150 gr/dak tefalın 120 gr/dak
cok kararsız kaldım kullananlar varsa lütfen görüşlerini belirtsinler

ben de philips diyorum...kendim de philips alacağım....

bir ütüde önemli olan ütünün buhar cıkısının grmıdır.hangısını alırsan al buhar sevıyesıne gore karar ver.tefalde 150 grma kadar buhar cıkısı olan utu var.tabı 75 gr olanıda var.tefalden memnun olmayanların buhar cıkısı dusuktur muhtemelen.yoksa tefalden fazla satan bı ütü markası daha yok.işim geregı hergun içindeyım.kesınlıkle tefal...:lepi:

hımm güzel bilgi....teşekkürler...ama ben philips diyorum hala:)

Philips azur. Ben yeni aldım 170 gr buhar verenini... Ama ütü derdim bitti. karı kkoca memuruz düşünün çıkan ütüyü..yarım saatte tüm ütüyü bitiriyorum.

X