Bebek Beslenmesi bebeğine tarhana çorbası içiren anneler lütfen bir bakın!!!!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Rica ederim canım..
Dur bak bi çorba tarifi vereyim sana ..

Orta boy tencereye su koy iyice kaynasın.
Ayrı bir tasın içinde 3-4 kaşın un( tencereye koyduğun su miktarına göre ), 3 kaşık yoğurt, 1 yumurta sarısını boza kıvamına gelene kadar çırp.
Su kaynayınca kepçeyle biraz al tasın içine koy karıştır ve tencereye dök karışımı.
Sonra tekrar kaynayana kadar karıştırmaya devam et. Sıvıysa biraz daha un ilave et ama çok az suyla karıştırıp ilave etki topaklanma olmasın.

Sonra çok az yağı kızdırıp isteğine göre içine az nane de katıp karışıma dökebilirsin istersen.

İçine bir dilim bebek ekmeği ufalayıp bebişine yedirebilirsin ya da arada değişiklik olsun diye kaynayan suya tel şehriye de katabilirsin.

AFİYET OLSUN MELEĞİNE sengözlerimebaksanab

bende bu çorbayı yapıyorum kızım severek içiyo zaten yoğurt yediremiyorum bu aralar bende ya yoğurtlu çorba yada sebze çorbalarına yemeden önce yoğurt koyup yediriyorum

tarhanada bizde iki çeşit war biri kırmızı toz tarhana acı değil bazen içine süt koyuyorum biraz bide topak topak un ve yoğurtla yapılan bi tarhana war oda yoğurt çorbası gibi oluyo zaten bebek çorbalarında nziyade bizim yemeklerimizi seviyo

bende bu çorbayı yapıyorum kızım severek içiyo zaten yoğurt yediremiyorum bu aralar bende ya yoğurtlu çorba yada sebze çorbalarına yemeden önce yoğurt koyup yediriyorum

tarhanada bizde iki çeşit war biri kırmızı toz tarhana acı değil bazen içine süt koyuyorum biraz bide topak topak un ve yoğurtla yapılan bi tarhana war oda yoğurt çorbası gibi oluyo zaten bebek çorbalarında nziyade bizim yemeklerimizi seviyo

Elimden geldiğince herşeyden tattırmaya çalışıyorum canım . Benim kızım da yoğurt sevmezdi ama nedense bu 2-3 gündür bi yoğurt sevdası başladı tarhananın yanında 2-3 yemek kaşığı yoğurt yediriyorum bi de akşamları küçük bir kase yiyo maşallah.
Sende ara da dene canım belki doğru anı yakalarsın :jeyyar:

benim kızım da yoğurttan nefret ediyordu, limon yemiş gibi yüzünü buruşturuyordu
ısrar etmedim, ara ara bakıcısı vermiş 1-2 kaşık
şimdi alıştı, 1 çay fincanı yiyor her akşam

ben de sadece benimki yoğurt sevmiyor sanıyordum
limon versem daha az buruşacak sanki...
ben de 2-3 gündür kaşığın arka tarafına yoğurt önüne pilav falan koyup veriyorum
2-3 kaşık yiyor o zaman

doğru anı yakalamak gerekiyo gerçekten bazen bitiriveriyo aç oluyo belkide bilmiyorum ama çorbasına karıştırmak kolay geldi bana ağzını açı açı weriyo kaşığa
yoğurt meyve nazlanıyo bunları yerken warsa yoksa çorbaa

benimde teyzem yapar tarhana sağolsun
normalde acı olur onun yaptığıda
ama bu sene kızım için ayrı yaptı sağolsun onda acı, baharat yok

benim annem yaptı köy tarhanası. bizim orda tarhana un gibi olur. içine salçalı nohut uemegi, yogurt, un ,süt falan konur. birde salçalık kırmızı biber. acı diil baharatta yok. hergün 1 ögün mutlaka veriyorum kızıma. ii erimasi için pişirmeden 1 saat önce sütle ıslatıyorum. yani yarım su bardagı sütün içine 2 tatlı kaşıgı tarhana koyup 1 saaat bekletiyorum. sonra azcık su ekliyorum. kemik kaynatıp buz posetlerinde dondurdum. 2 tane kemik suyu atıyorum. pişirdikten sonra 1 tatlı kaşıgı tereyag 1 yemek kaşıgı yogurt ve ekmek içi ekleyip yediriyorum. çok seviyo kızım

canım bende tavuk suyuyla yapıyorum tarhanayı, evet acılı oluyor hafif bizim bile boğazımız yanıyor ama oğlum yiyor bi su bir çorba veriyorum hatta süreklide yaparım özellikle köy tarhanaları çok yarayışlı..kolay gelsin sevgiler

canım bende tavuk suyuyla yapıyorum tarhanayı, evet acılı oluyor hafif bizim bile boğazımız yanıyor ama oğlum yiyor bi su bir çorba veriyorum hatta süreklide yaparım özellikle köy tarhanaları çok yarayışlı..kolay gelsin sevgiler

canım senin yorumlarından çok faydalanıyorum :) vede bişey sormak istiyorum benim oğlumda 5. ayını bitirmek üzere tarhanamız hazır annem yazdan ona yapmıştı irmikli acısız ama nezaman başlamalıyım vermeye? sen nezaman başlamıştın vermeye tarhana çorbasını? tavuk çorbasını nezaman başlamalıyım? 15 gündür sebze çorbası veriyorum sadece...

Bunları okuyunca bir anım canlandı. Bir yakınım misafirliğe gittiği evde ev sahibinin bebek için dediği tarhana çorbasını bebeğine içiriyormuş. Bebeği de bayıla bayıla yiyormuş. Kadıncağız şaşırmış bu iştahsız çocuk bunu nasıl böyle severek yiyor ben de tarifini alayım diye. Sonra bir tadına bakmışki nasıl acı..... Hemen su içmniş ekmek yemiş kendine gelememiş. Bebeği de onu izliyormuş öyle:))) Tabi misafirliğe gittiği yer de tam hatırlamıyorum doğu illerinden biriymiş. Ev sahibi çocuklarına hep böyle yedirdiklerini söylemiş:)

Tabi öylesine anlattım evde denemeyin:)

Benim bebeğim 5. ayını doldurdu. Tarhana çorbası verebilir miyim?5 aylık bebeğine tarhana veren var mı?

ben oğluma tarhana çorbası hergün yediriyorum nerdeyse 7 ayından itibaren şimdi oğlum 11.5 aylık sabah kavaltısında 2 tatlı kaşığı tarhana bir yumurta sarısı [köy yumurtası] 2 tatlı kaşığı ev yapımı yoğurt bazen kaşar bazen lor koyuyorum genelde

Merhaba arkadaşlar, Bu milk tea yi çıkaran firma Naturpy Bebek Tarhası çıkartmış aldım ve milk tea de olduğu gibi çok memnun kaldı bebişlerim deneyin diyorum. hoşçakalın

Benim kızımda 6 aylıktan beri gün aşırı tarhana çorbası yer çok da seviyor zaten çok faydalı.

bize de doktorumuz naturpy ürünlerini öneriyor. bebek tarhanasını aldım, içine ıspanak , kıyma ne bulsam ekliyorum tadını sevdi çünkü :) naturpy bebek ve çocuk tarhanası

X