Kan Tahlili Sonucuna Gore Beta-Hcg degerleri

normalde deger 5 uzeri olunca gebelik var diyolar ama 9 gunluk gibi bir gecikmeye gore deger sanki biraz az gibi doktor a gittin mi ne dedi? ayrica keseyi gorebilmen icin hcg degerinin 1000 uzeri olmasi gerekir ...

canım sonucu sadece labaratuara göstermiştim bana çok yeni bir gebelik dedi bir hafta beklememi ve doktora gitmemi dedi ama seninde dediğin gibi değer benada düşük geldi bakalım pazartesi doktora gidicem herşey belli olacak umarım olur bu bebişi hayırlısı ile istiyoruz...

ewet sirinem değerin 9 günlük gecikmeye göre düşük ama moralini bozma psıkolojı cok önemli biliyorsunuz bence zaman kaybetmeden doktora git her 2 gunde 2 katına cıkması lazım degerın eger oyleyse bı sorun yok demektır..Allah yardımcın olsun..benimde bugun adet gunum ama gecmesını bekleyıp pazartesı baktırcam kan testıne umarım kırmızıları görmem..

saneda yşkr ederim canım umarım hayırlısı olur baya endişeliyim stres yapmamaya çalışıyorum ama bakalım ne olacak pazartesi belli olacak size haber veririm:KK50:

merhaba kızlar bişy sormak istiyorumm. şimdi benim doktorum bir erkek ama birazcık garip ağzından lafı kerpetenle alıyorum hatta alamıyorum:KK70: mesela ben şu evde yapılan idrar testlerinden almıştım ilk olarak çünkü daha adet günüme ya bir gün vardı ya da o gündü yani. ama çok sancım oluyordu bir haftadır ve göğüslerim çok felaket ağrıyordu. neyse bunlar benim için çok anormal olduğundan test yaptım ve günüm gelmemesine rağmen pozitif çıktı. sonra dr a gittim sat ın 1 nisan olduğunu duyunca şaşırdı niye geldinki fln dedi çok erken daha dedi ama yinede bir hcg yapalım dedi nese yaptık ve benim o gün hcgm 794 çıktı. tabii benim hiçbişyden haberim yok dr tebrikler gebesiniz dedi gittik baktık tabi kese görünmedi. sonra bir arkadaşıma dedim bunu o da değerin çok yüksek dedi onun 100lerde bişy çıkmış ilki. bende fena oldum ama biraz safmıyım ne ya da dillendirmek istemedim dr 10 gün sora tekrar gel kese varmı bakalım dedi gittim vardı ve herşey normal dedi ama hcg fln yapmadık. bu arada arkadaşım yüksek diye ikizden şüphelenmişti ama ikizde yoktu. sonra geçen yine gittm başka bir takım testler oldum 8. haftada onlara normal dedi dr. ultrasona girdim bebiş ordaydı :KK70: kalp atışını fln duydum hep. sonra boyuna fln baktı herşey çok iyi gidiyor dedi çok sağlıklı hamilelik. sora ultrason fotoğrafını verdiler bu arada o zaman ben 8 hafta 3 günlüktüm. ve fotoğrafta bebiş çok bariz bi şekilde görünüyordu:KK70: sizinde öyle mi oldu kızlar?? ve ben hcgyi sanki bi kere yaptırdım gibime geliyor siz mesela yazmışsınız sırayla değerlerinizi ben tek ilk değerimi biliyorum niye öyle?? benimde her gittiğimde yaptırmam gerekirmiydi??

ha bu arada zeynebirem hamileliğin hayırlı olsun.inş kucağına alırsın.seninle aynıymış sat.inş benimde gözükür.artık hastanede şu evraklarda ektopik gebelik yazısını gördükçe psikolojim alt üst oluyo.doktorlar soruyo birbirine neyi var kuvvetliihtimalle dış gebelik diyolar.her an tüpü patlatır korkusuyla geçiyo..neyse canım başını ağrıttım kus bakma.yarın sonucu yazarım.

tesekkur ederim canim darisi da sana insaallah. gececek bunlarin hepsi hayirli haberlerini bekliyor olcagim saglicakla kal...

merhaba kızlar bişy sormak istiyorumm. şimdi benim doktorum bir erkek ama birazcık garip ağzından lafı kerpetenle alıyorum hatta alamıyorum:KK70: mesela ben şu evde yapılan idrar testlerinden almıştım ilk olarak çünkü daha adet günüme ya bir gün vardı ya da o gündü yani. ama çok sancım oluyordu bir haftadır ve göğüslerim çok felaket ağrıyordu. neyse bunlar benim için çok anormal olduğundan test yaptım ve günüm gelmemesine rağmen pozitif çıktı. sonra dr a gittim sat ın 1 nisan olduğunu duyunca şaşırdı niye geldinki fln dedi çok erken daha dedi ama yinede bir hcg yapalım dedi nese yaptık ve benim o gün hcgm 794 çıktı. tabii benim hiçbişyden haberim yok dr tebrikler gebesiniz dedi gittik baktık tabi kese görünmedi. sonra bir arkadaşıma dedim bunu o da değerin çok yüksek dedi onun 100lerde bişy çıkmış ilki. bende fena oldum ama biraz safmıyım ne ya da dillendirmek istemedim dr 10 gün sora tekrar gel kese varmı bakalım dedi gittim vardı ve herşey normal dedi ama hcg fln yapmadık. bu arada arkadaşım yüksek diye ikizden şüphelenmişti ama ikizde yoktu. sonra geçen yine gittm başka bir takım testler oldum 8. haftada onlara normal dedi dr. ultrasona girdim bebiş ordaydı :KK70: kalp atışını fln duydum hep. sonra boyuna fln baktı herşey çok iyi gidiyor dedi çok sağlıklı hamilelik. sora ultrason fotoğrafını verdiler bu arada o zaman ben 8 hafta 3 günlüktüm. ve fotoğrafta bebiş çok bariz bi şekilde görünüyordu:KK70: sizinde öyle mi oldu kızlar?? ve ben hcgyi sanki bi kere yaptırdım gibime geliyor siz mesela yazmışsınız sırayla değerlerinizi ben tek ilk değerimi biliyorum niye öyle?? benimde her gittiğimde yaptırmam gerekirmiydi??

oncelikle seni tebrik ederim gebeligin hayirli olsun Allah hayirlisi ile kucagina almayi nasib etsin. anlattiklarinda anormal bisey gormedim hcg degeri gebeligin baslangic tarihine, her gebelige ve her kadina gore degisik olabiliyor. Gebeligin tesbit edilebilmesi icin tek hcg yeterli. Ama mesela benim onceden gecirmis bir dis gebeligim oldugu icin deger artisinin takip edilmesi gerekiyor. Gun asiri yapilan testlerde eger sonuc ikiye katlarsa; "gebelik saglikli bir sekilde ilerliyor" demek oluyor.Ayni tup bebekle gerlestirilen gebeliklerde de takip gerekiyo. Anlayacagin normal bir gebelikte tek hcg yeterli.

merhaba kızlar bişy sormak istiyorumm. şimdi benim doktorum bir erkek ama birazcık garip ağzından lafı kerpetenle alıyorum hatta alamıyorum:d mesela ben şu evde yapılan idrar testlerinden almıştım ilk olarak çünkü daha adet günüme ya bir gün vardı ya da o gündü yani. Ama çok sancım oluyordu bir haftadır ve göğüslerim çok felaket ağrıyordu. Neyse bunlar benim için çok anormal olduğundan test yaptım ve günüm gelmemesine rağmen pozitif çıktı. Sonra dr a gittim sat ın 1 nisan olduğunu duyunca şaşırdı niye geldinki fln dedi çok erken daha dedi ama yinede bir hcg yapalım dedi nese yaptık ve benim o gün hcgm 794 çıktı. Tabii benim hiçbişyden haberim yok dr tebrikler gebesiniz dedi gittik baktık tabi kese görünmedi. Sonra bir arkadaşıma dedim bunu o da değerin çok yüksek dedi onun 100lerde bişy çıkmış ilki. Bende fena oldum ama biraz safmıyım ne ya da dillendirmek istemedim dr 10 gün sora tekrar gel kese varmı bakalım dedi gittim vardı ve herşey normal dedi ama hcg fln yapmadık. Bu arada arkadaşım yüksek diye ikizden şüphelenmişti ama ikizde yoktu. Sonra geçen yine gittm başka bir takım testler oldum 8. Haftada onlara normal dedi dr. Ultrasona girdim bebiş ordaydı :d kalp atışını fln duydum hep. Sonra boyuna fln baktı herşey çok iyi gidiyor dedi çok sağlıklı hamilelik. Sora ultrason fotoğrafını verdiler bu arada o zaman ben 8 hafta 3 günlüktüm. Ve fotoğrafta bebiş çok bariz bi şekilde görünüyordu:d sizinde öyle mi oldu kızlar?? Ve ben hcgyi sanki bi kere yaptırdım gibime geliyor siz mesela yazmışsınız sırayla değerlerinizi ben tek ilk değerimi biliyorum niye öyle?? Benimde her gittiğimde yaptırmam gerekirmiydi??

canım normal olan zatn bi kere yapılması bazıları inanamadığı için yada günnden erken yaptığı için emn olmk istiyolr doktor zatn 1 kere istiyo düşük ve şüphelyse ozamn 2.yi istyo hem zatn bebeğini görmşsn kalp atışını duymşsn bu saçma soru nie ki 2,3 tane tahll sonucun olsa ne olck anlamdm :)

kızlar bişey sorcam benim hamileliğim 5+6 ve hiç bulantı vs olmadı bu normalmi sizce? bide erkek olursa olmaz bulantı diyorlar bnim gibi bulantısız rahat geçirip kız doğuran oldumu hiç merak ettim? :))

kızlar bişey sorcam benim hamileliğim 5+6 ve hiç bulantı vs olmadı bu normalmi sizce? bide erkek olursa olmaz bulantı diyorlar bnim gibi bulantısız rahat geçirip kız doğuran oldumu hiç merak ettim? :))

Benim de 5+6 ve bulantım yok 2 hafta sonra falan baslar bulantılarımız. Benim gorumcemin erkekti bebegi 9 ay boyunca kustu. Oyle seylere inanma derim. Bunyeden bunyeye fark ediyor.

Benim de 5+6 ve bulantım yok 2 hafta sonra falan baslar bulantılarımız. Benim gorumcemin erkekti bebegi 9 ay boyunca kustu. Oyle seylere inanma derim. Bunyeden bunyeye fark ediyor.

çok teşekkür ederim canım cevabın için insanın kendisiyle aynı şeyleri yaşayan insanlarla ileitşimde olması çok rahatlatıcı. Kalp atışlarını duydunuz mu? bizi 18 haz da çağırdı. Günler geçmek bilmiyor resmen :KK14:

Ben de şu an kesin olmamakla birlikte (embriyo boyuna göre düzeltilecek) 5+6'yım ve aman aman bir bulantım yok. Ama iştahsızım ve ağzımın tadı hiç yok. Yavaş yavaş başlıyor yalnız bulantılar...
Benim en yakın arkadaşım haftalarca bulantıdan hastanede yattı ve bir oğlu var. Bu tip inanışlar hurafeden öte değil bence.

Benim de değerlerim gecikmeme göre düşüktü bir miktar. Doktor benden detaylı transvajinal usg istedi. Radyoloji servisinde çekilenden.
Orda dış gebelik var mı yok mu anlaşılır. Benim değerim 255ken bile görülmüştü dış gebelik var mı yok mu...
Ayrıca doktor hassasiyet olabilecek bölgelerde elle muayene de yapar, dış gebelikde bazı bölgelerde hassasiyet olur.

bugün de kan verdim ve yine değerim 600lerde çıktı, değişim çok çok az yani, dediğin gibi doktor dış gebelik olsa vajinal ultrason esnasında ağrıdan duramazdın dedi,benim hiç ağrım olmadı, ama söylediğin şeyi yaptırtmadı, salı gününü görelim dedi. Ayrıca bugün kese gördü, Allahım inşallah herşey yolunda gidiyordur.

bugün de kan verdim ve yine değerim 600lerde çıktı, değişim çok çok az yani, dediğin gibi doktor dış gebelik olsa vajinal ultrason esnasında ağrıdan duramazdın dedi,benim hiç ağrım olmadı, ama söylediğin şeyi yaptırtmadı, salı gününü görelim dedi. Ayrıca bugün kese gördü, Allahım inşallah herşey yolunda gidiyordur.

Eğer kese göründüyse zaten dış gebelik ihtimali ortadan kalkmıştır canım. Hayırlı uğurlu olsun.

benim durumun için yorumu olan var mı arkadaşlar? günaşırı beta hcg değerlerim 610, 630, 680, dış gebelik belirtisi yok, ultrasonda ufacık bir kese görünüyorr? benimle aynı durumu yaşayanlar yardımlarınızı bekliyorum...

çok teşekkür ederim canım cevabın için insanın kendisiyle aynı şeyleri yaşayan insanlarla ileitşimde olması çok rahatlatıcı. Kalp atışlarını duydunuz mu? bizi 18 haz da çağırdı. Günler geçmek bilmiyor resmen :KK14:

Bana 15 gun sonra gel dedi ben de 20 sinde gidicem doktora benden tahliller istedi onları yaptırdım 20 sinde goturucem. Daha bebek bile olusmamıstı sadece kese vardı bende. 15 gun icinde eger bir sorun olmazsa kesin goruruz bebegi dedi. Dusunme sen gidecegin gunu evde ugrasıcak biseyler bul kafanı dagıt. Uyu yemek ye vs.

Benim SAT'ım 29 nisan bugün doktora gittim 6 haftalık.Bebeği gördük ama kalp atışlarını göremedik.Doktor makinadan dolayı dedi bakalım pazar günü özele gideceğim.Bu haftalarda kalp atışını duyan varmı?

Benim SAT'ım 29 nisan bugün doktora gittim 6 haftalık.Bebeği gördük ama kalp atışlarını göremedik.Doktor makinadan dolayı dedi bakalım pazar günü özele gideceğim.Bu haftalarda kalp atışını duyan varmı?

Bence erken canım 1 hafta bekle. Ultrasona hemen girme biraz zaman gecsin bebege zararı oluyormus cunku. Haftaya ozele gidersin bence.

X