Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Yapmaya çalışıyorum ama ne kadar doğru yaptığımız acaba doğru nefes almayı bilmiyorum sanırım... bir de zihin temizlememiz gerekli olduğunu düşünüyorum çünkü vajinismus aslında zihnimizin bir oyunu. Ama nasıl temizleyebilirim bilmiyorum sanırım psikolog yardımı almam gerekecek...
Canim cem keçenin kitabını okuyabilirsin çok bilgi veriyor ve ikna ediyor ben şimdi okuyorum çok faydası oldu

Kuzum kayganlastirici kullanabilirsin onlar fit diye gircek sasircaksin nekadar kolaymış diyeceksin :)
ta
Merhaba ben de seninle aynı durumdayım iki parmak yapamadım sonra da zorlamadım şu an kendimi ve beynimi dinlenmeye aldım etraflıca düşünüp ne yapacağıma karar vermem gerekli. Genelde iki parmağı üst üste getirip küs işareti yapıyorlar önce uyuşturucu bi krem sürüp sonra deneyebilirsin ben de adetten sonra bu şekilde denemeyi düşünüyorum[/QUO tamam canım bende öyle yapmaya çalışacağım teşekkürler kolay gelsin sanada

Meraba arkadaşlar egzersizlere devam ediyorum ben işaret parmagida oldu ama iki parmak yapamiyorum oneriniz var mi ne yapmam gerek

bende yapamiyodum bugün ilk defa iki parmak yapabildim. ilerleyemesen bile sakin geri cekme bekle ve nefes kontrolü yap. kendi kendine yapicam de inan oluyo sabirli ol. basarabilirsin. git gel yapamadim yarin tekrar denicem. Allah yardimcimiz olsun

bende yapamiyodum bugün ilk defa iki parmak yapabildim. ilerleyemesen bile sakin geri cekme bekle ve nefes kontrolü yap. kendi kendine yapicam de inan oluyo sabirli ol. basarabilirsin. git gel yapamadim yarin tekrar denicem. Allah yardimcimiz olsun
Çok sevindim canm inş bende yapabilirim gelişmelerden haberdar et :)

Çok sevindim canm inş bende yapabilirim gelişmelerden haberdar et :)

sağol canim sende yapabilirsin bunu sakin pes etme. tek motive edenler buradaki arkadaslar zaten sagolsunlar özeldende yrdimci olanlar var. esime söyledigimde artik tepki bile vermiyo buda beni cok etkiliyo ve üzüyo insallah hepimiz en kisa zamanda bu izdiraptan kurtuluruz. gücüm tükeniyo artik.

Yapmaya çalışıyorum ama ne kadar doğru yaptığımız acaba doğru nefes almayı bilmiyorum sanırım... bir de zihin temizlememiz gerekli olduğunu düşünüyorum çünkü vajinismus aslında zihnimizin bir oyunu. Ama nasıl temizleyebilirim bilmiyorum sanırım psikolog yardımı almam gerekecek...
Evet doğru bende cem keçenin kitabını öneririm zihnin yapılanması için

Tebrik ederim canım şuan en önemli aşamayı atlattın. Olduğunu gördün :) gerisi çok kolay gelecek. Bence serçe parmakta dene. Parmak deneyemem dersen küçük doğum günü mumlarından aparat yapabilirsin. Aynı şekilde aynı tekniklerle çalış o aparatlarla da. Ben parmak çalıştım hep. Kolay geldi daha yumuşak bide kendi parmağın olunca içi rahat oluyor insanın nedense :) Sen bilirsin hangisiyle rahat ediyorsan onla çalış canım. Gelişmeleri haberdar et :)
merhaba.bende 15 aylık evliyim. tek parmak baya sokuyorum 2. boğumdan öteye gitmiyorum nolur nolmaz diye. 2 parmak da soktum ama 2. boğuma kadar.içinde makas yapayım dedim olmadı.yinede kastığım için mi açılmadı. bide gerçekten ilerledim mi kendime inanamıyorum. bende asla sokamam diyordum.

Evet 2 parmaktan kalın dilatör yok.2 parmaktan sonra penis için HAZIRLIKLARI YAPIP, BİŞEY SOKMAYA ODAKLANMAKTAN ZİYADE, NASIL GİRİYOR, NASIL NEFES ALINCA RAHATIM, HANGİ POZİSYONDA RAHATIM GİBİ SON KISIMLARI NETLEŞTİRMEN GEREKİYOR.
merhaba.ben iki parmak tek ilk boğum çok rahat alıyorum.2. boğumu biraz zorluyorum.parmakları küs işareti mi yapıyoruz. ben üst üste getirip içerde makas yapayım diyorum ama daha oraya gelemedim.dilatörler git gide kalınlaşmıyor mu iki parmaktan daha kalın sanki.

Bayanlar bu prnisin başı ve çok az daha girdikten sonra eşim zorladığında ilerde tam halka hissi veren bir yer var...tam halka gibi ve itince biraz canım yandı ve refleks olarak kendimi çektim mu normal birşey mi o darlık ne öyle??
ya bende aynı şeyi yaşıyorum p.ns belli bir yere kadar giriyor sanırım sadece başı giriyor sonra öyle bir yanma oluşuyor ki bende maalesef ilerletmiyorum daha fazla :KK43: nasıl aşacağız bunu ya?

İyi akşamlar canım. Hala kız olmanla alakası yoktur yüksek ihtimal :) Tamamen kastığından kaynaklanıyor bu durum. Egzersizleri aparatla yapıyorsun anladığım kadarıyla. Aparatla zorlanıyorsan serçe parmak deneyebilirsin. Aparat ya da parmak hangisiyle yapıyorsan bazı püf noktaları var onlara dikkat ederek yap. Mesela ilk içine alırken ıkın ıkınabildiğin kadar. Giriş olduğunda bekle biraz. Nefes egzersizi yap. Burnundan derin derin nefes al ağzından ver. İçinde kalsın biraz. Kegel egzersizi yap. Çişini tutuyormuş gibi vajina kaslarını sık bırak. Daha sonra yavaş yavaş ilerleyeme çalış. Burnundan derin nefes al verirken ilerlet her zaman. Milim milm y yavaş ilerle. Nefes verdiğin zaman vajina kasların rahatlar kasma olmaz. O yüzden nefes verirken ilerlemen lazım. Uuuşturucu krem sormuşsun. Ben emla kullandım. İşe yarıyor gerçekten güzel uyuşturuyor. Ve bol bol kayganlaştırıcı sür. Kayganlaştırıcı daha önemli.
emla benim vajinamda yanma hissi oluşturuyor, neden dolayı oluyor olabilir sizce??

merhaba.ben iki parmak tek ilk boğum çok rahat alıyorum.2. boğumu biraz zorluyorum.parmakları küs işareti mi yapıyoruz. ben üst üste getirip içerde makas yapayım diyorum ama daha oraya gelemedim.dilatörler git gide kalınlaşmıyor mu iki parmaktan daha kalın sanki.
yardımmm edinnnn ben niye yapamıyorummm:KK43:(((((

Benim de sabrım gücüm tükeniyor. Bir çocuğum olma ihtimali bile imkansız geliyor. Sanki hiçbir zaman anne olamıcakmısım gibi, hicbir zaman rahatlıkla iliskiye giremicekmisim gibi hissediyorum. Bu olumsuz düşüncelerden kendimi alıkoyamıyorum ağlamak istiyorum :cry:

Benim de sabrım gücüm tükeniyor. Bir çocuğum olma ihtimali bile imkansız geliyor. Sanki hiçbir zaman anne olamıcakmısım gibi, hicbir zaman rahatlıkla iliskiye giremicekmisim gibi hissediyorum. Bu olumsuz düşüncelerden kendimi alıkoyamıyorum ağlamak istiyorum :cry:
bende maalesef öyleyim üstelik reglym şimdi inanılmaz bir vajinamda ağrı hissediyorum zaten bebekle ilgili kadın hastalıklarım var bir de bu vajinismus beni iyice umutsuzluğa sürüklüyor :KK43:

Herkese merhaba öncelikle burdaki herkese teşekkür ederim. Özellikle U Uzram cığıma ☺️ birgün buraya bu konu hakkında yazacağım hiç akılma gelmezdi.4 yıldır evliyim ve bu hastalıkla uğraşıyorum. Yaşamayan bilmez gerçekten neler çektiğimizi .. Özellikle bu konuya yazmak istedim çünkü bazı söyleceklerim var. Ben bu forumda günlerce aylarca bu konuyı takip ettim herseferinde gaza gelip denemeye çalıştım saolsun U Uzram arkadaşım günlerce uğraştı benimle destek oldu hiç unutmam. Ben ilk kulak çubuğuyla başladım bu işe. Baktım oluyor parmağa geçtim ve ilk parmak denememde oldu sonra ertesi gün tekrar denemek istedim ve orda bi acı hissettim bıraktım akabinde 1 hafta ağrıdan oturamadım yatamadım. Bi dr gittim geçmeyince ve giriş kısmını tırnağımla yırttığımı söyledi.kremler verdi ve 2 hafta anca geçti. Sonra kendisi bi psikolog önerdi kendi başıma yapamayacağım için gittim oda parmak egzersizi verdi yaptım ama çok uzun sürdü sıkıldım araya bişeyler girdi kaldı öyle bıraktım gitti. Aradan biraz zaman geçti ne yapacağım diye düşünmekten çıldırıyodum eminim çok iyi anlıyorsunuzdur beni. Kafamda bi dr vardı en başından beri onu istiyodum aslında ama maddi yönden sıkıntılı olduğum için gidemiyodum.sonunda baktım böyle olmuyor ve geçmiyor ne yapıp edip ona gideceğim. Herşeyi hazırladım cesareti topladım ve gittim. İyki gitmişim okadar iyi insanlarki anlatamam bana orda hastalığımı hiç yaşatmadılar. Neyse tedaviye başladık fakat benim kızlık zarımın alt kısmı biraz yüksek ve kalınmış orayı açmaları gerektiğini söylediler ve ufak bir operasyonla zarı açtık. 2 hafta dinlendikten sonra tedaviye yeniden başladık ve şuan 3.seansımdayım bitti sayılır ☺️ Şaşkınım mutluyum hala inanamıyorum. Kısaca demek istediğim; burda yenen arkadaşlara helal olsun hiç bir zaman umudunuzu kaybetmeyin. Ama olmuyosa zorlamayın bi dr mutlaka gidin eğer ben başıma bunlar gelmeseydi dr gitmeseydim zarımın kalınlığını bilmicektim belkide canımı çok acıtcaktı hastalığım dahada ilerleyecekti. Sormak istediğiniz birşey olursa sonuna kadar yardım ederim çünkü hep ahımdı bu işi bilmeyen anlamaz bigün bende iyileşirsem herkese yardım edeceğim derdim birilerine faydam olursa ne mutlu bana. Uzun oldu biraz kusura bakmayın ☺️ Allah yardımcımız olsun. Dr ismini burdan yazmam doğru olurmu bilmem ama adminler düzenler sorun olursa, merak edenler için İstanbul Süleyman Eserdağ Şenay Eserdağ benim doktorlarım. Son olarak @Uzram canım herşey için saol hakkını ödeyemem ..

X