Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

merhaba arkadaşlar 1 yıl önce bende sizler gibi bu illetle mücadele ediyordum ki hatta vajinismus kadını hamile kalabilirmi die konu açmıştım görmüşsünüzdür. fakat artık böle bi sorunum yok çok şükür. sitenin birine yönlendirildim oraya üye olduktan sonra 1 haftada bu iş bitti ne çekmişim ya çok kolaymış meğer.hamile kaldım ve oğlum dünyaya geldi 3 buçuk aylık ve dünyalar benim oldu allah kimseye yaşatmasın. aksamadan yapılan egzersizlerle kesin çözüm...

gözün aydın canım...normal doğum mu yapttın canım...

Dün televizyonda bir doktoru izledim tesadüfen. ilk defa duymadığım birşey söyledi.
ben hep kendimi 'meslek sahibi kocaman insansın, okullar okudun,iyi bir ailen var niye???' diye suçluyordum.

dr. şöyle birşey dedi: bu hastalığı yaşayanlar aslında kendini 13 yaşında küçük bir kız gibi hissederler. içlerinde hala küçük bir kız vardır. eğitim, yaş fark etmez, dedi. duygusal ve ince insanlardır ve eşlerini de öyle seçerler.o yüzden eşleri de kendileri gibidir, çok anlayışlı olurlar,dedi. gerçekten ben kendimi hiç bir kadın gibi hissetmedim. 30umu geçtim ama hala içimde bir çocuk vardır. aile baskısı dışında aşırı korumacı,sevgi dolu ailelerin çocuklarında rastlanır dedi.

ben de ailemden baskı filan görmedim bu yüzden kendime çok kızdım uzun yıllar. şimdi korku kısmını geçtim. artık sadece kendime kızıyorum. yıllarca 'sorun yokmuş gibi' davrandık. ama artık çocuk sahibi olmak istiyorum. eşim bana çok iyi arkadaş oldu. ama kabuslar devam ediyor.

TV'deki doktor, doktorların da bu hastalara 13 yaşında bir geç kızmış davranmaları gerekir, dedi. benim yıllar sonra gittiğim doktor bana sanki suçluymuşum gibi davrandı. diğer doktor ben yanında yokmuşum gibi beni muayene eden doktora.''kesersin zarı, bi bepanten sür 2 hafta ilişki yok, o kadar'' dedi. ben de 2 sene oldu bir daha doktora filan gidemedim.

bunları paylaşmak istedim sadece...
sevgiler

merhaba arkadaşlar 1 yıl önce bende sizler gibi bu illetle mücadele ediyordum ki hatta vajinismus kadını hamile kalabilirmi die konu açmıştım görmüşsünüzdür. fakat artık böle bi sorunum yok çok şükür. sitenin birine yönlendirildim oraya üye olduktan sonra 1 haftada bu iş bitti ne çekmişim ya çok kolaymış meğer.hamile kaldım ve oğlum dünyaya geldi 3 buçuk aylık ve dünyalar benim oldu allah kimseye yaşatmasın. aksamadan yapılan egzersizlerle kesin çözüm...

ADACIM : tanıdım senin benn de kurtuldum arkadaşlar sayesinde şimdi de burdakilere yardımcı olmaya çalışıyorum bennn..
belki sende beni görmüşsündür..

arkdaşlar korkmayın vajiden çöüzümü basit benim yıllarım gitti bir hiç yüzünden sizin gitmesin bariii..

iconacım evet,vajinismus özellikle eğitimli kadınlarda daha çok görülen bişey..insanlar ya utandıkları için ya da nasıl çözüleceğini bilmedikleri için doktora gitmiyolar..haksız yere kendilerini suçluyolar ama bu bizim elimizde olan bişi diilki,kimse bunu yaşamak ve eşine yaşatmak istemez..bu bi eksiklik değil psikolojik bi hastalık..
her doktor da bilinçli değil..ben de bi jinekoloğa gitmiştim önce ve bana kızlık zarımın dar ve kapalı olduğunu ilişkide biraz canımın yanabileceğini söylemiş ve beni daha çok korkutmuştu,ama cem keçenin kitabını okuyunca bunun aslı olmadığını göreceksin..kadın bana gerekirse kızlık zarını operasyonla alırız dedi ama bu kesinlikle zarla ilgili bi problem diil..çünkü biliyosun zar gerektiğinde bi çocuğun doğumunu sağlayabilecek kadar esneyebilme özelliğine sahip bi yapı..kitabı en kısa zamanda okumanı ve yararlanmanı,hayat yoluna daha mutlu bi şekilde devam etmeni dilerim..

QUOTE=pnr.cnr;5796984]iconacım evet,vajinismus özellikle eğitimli kadınlarda daha çok görülen bişey..insanlar ya utandıkları için ya da nasıl çözüleceğini bilmedikleri için doktora gitmiyolar..haksız yere kendilerini suçluyolar ama bu bizim elimizde olan bişi diilki,kimse bunu yaşamak ve eşine yaşatmak istemez..bu bi eksiklik değil psikolojik bi hastalık..
her doktor da bilinçli değil..ben de bi jinekoloğa gitmiştim önce ve bana kızlık zarımın dar ve kapalı olduğunu ilişkide biraz canımın yanabileceğini söylemiş ve beni daha çok korkutmuştu,ama cem keçenin kitabını okuyunca bunun aslı olmadığını göreceksin..kadın bana gerekirse kızlık zarını operasyonla alırız dedi ama bu kesinlikle zarla ilgili bi problem diil..çünkü biliyosun zar gerektiğinde bi çocuğun doğumunu sağlayabilecek kadar esneyebilme özelliğine sahip bi yapı..kitabı en kısa zamanda okumanı ve yararlanmanı,hayat yoluna daha mutlu bi şekilde devam etmeni dilerim..
[/QUOTE]

canım çok teşekkür ederim.en kısa zamanda kitabı alıcağım.

bende siteye bugün katıldım.bende 3 senedir evliyim ve ne yazıkki vajinismusdan muzdaribim.psikiyatriste gidiyorum .ama ilerleme olsada sonunda normal bir kadın gibi olabileceğimi veya çocuğumu normal doğumla dünyaya getirebileceğimi hatta bir çocuğumun olabileceğini hayal edemiyorum .iyleşenlerden bu konuda yardım bekliyorum:KK43:

arkadaşlar mrb bendede aynı sorun var kendi kendime yenmeyi çok denedim ama olmadı. şuan ankarada özel bi klinikte tedavi görüyorum. doktorum süleyman eserdağ. 2seans bitirdik. 2.seansta parmağı içime alabildim. hala kasılmalarım var tabii. çok rahat değilim ama işe yarıyor ve başardığımı görünce bi sonraki seansi iple çekiyorum :) bunun ne kdr zor bi problem olduğunu biliyorum yaşamayan bilemez. sorularınız varsa cevaplamak ve yardımcı olmak isterim. insallah başardığım gün de buraya yazıcam.. ben inanıyorum hepimiz başarıcaz:)

merhaba arkadaşlar ben 9 aylık evliyim. bende evliliğimin ilk gününden beri aynı problemi yaşıyorum çok fazla kasılıyorum ilişkiye giremiyoruz eşim anlayışlı ama doktora gitme konusunda pek taraftar değil
2 ay önce bende vajınusmusun üstesinden gelmek adlı kitabı aldım kendi kendime dedim okuyacam uygulayacam tam okumaya başlamıstım şubat ayında hamile oldugumu ögrendim eşim duyunca şok oldu tabi:) inanamadı
1 ay boyunca mide bulantıları tansiyon düşmeleri çektim 9 .haftanın başında kontrole gittim bebeğin ölmüş dedi doktor:KK43: tam bir hayal kırıklıgı yaşadım inanamadım başka doktorlara gittim evet ölmüş dediler 8 gün önce yani geçen hafta perşembe günü kürtaj oldum.İlişkiye giremeden hamile kaldım,okadar bulantı kusma çektim,hemşireler kürtajdan önce genital bölgeden ilaç koymak isttediler koyamadılar tabi:teytey: o an aklımdan nhiç gitmiyor zaten kürtaj olma üzüntüsü var bide o eklendi üstüne bütün her tarafım kasıldı, kürtaj oldum tabiki kürtajda kızlık zarımda gitti,psikolojik olarak zorlu günler geçirdim dün kontrle gittim doktora doktor kendi başınıza çözemezsiniz psikologa gitmen lazım dedi eşini ikna et dedi birde botoks var dedi ama biraz masraflı dedi sadece 1 ignesi 500 bulur dedi parmak egzersizlerini dene dedi
artık buna bir çare bulmak istiyorum tavsiyesi olanlardan yardım istiyorum

arkadaşlar size doktorun bana verdiği egzersizleri yazmak istiyorum bellki işinize yarar.
önce sdce bi aynayla vajinaya bakıyosunuz inceliyosunuz. benim o konuda pek bi problemim yoktu yani rahatça bakabiliodum. sonra içeri girmeden yüzeysel olarak kremle masaj yapıosunuz dairesel hareketlerle. hatta bunu eşinizede yaptırın. bunu yaparken ama bacaklarınızı olabildiğince açıyosunuz. kendinizi kötü hissettiğiniz an bırakın yada elinizi sabitleyin. burundan nefes alın ağızdan verin. sabah öğle akşam kegel egzersizleri yapın. daha sonrada parmak egzersizlerine geçilio. dediğim gibi benim 1.ve 2. seansım arasında 3gün vardı. 3gün boyunca bunları evde yaptım . 2.seansımda doktor parmağını soktu. çok kötü oldum başım döndü falan ama içerdeydi. şimdi buna çalışıyorum. orda içinde yabancı bi cisim olma hissine alıştırmam lazım kendimi.
herzmn yardımcı olmak isterim

vajinismus tadvisi almışbiri olarak yardımcı olmak isterim arkadaşlar.devlet hastanelerinin cinsel işlev bozukluğu bölümleri var oraya gidin tedavi çok uzun sürmüyor3-4 ay gbi bir süre 11 yıllık bakireleri duyunca bu süre bence az bile üstelik ssk lı olan hastalar toplam 40-50 lira gibi bi ücret ödüyor.yine de yardım edebileceğim bir konu olursa özelden veya buradan mesaj atın elimden gelen yardımı yaparım.

arkadaşlarr 3.seansımı dün bitirdim. artık doktor rahatça parmağını sokabiliyor. bende yapmaya başladım. inanılmaz güvenim arttı. daha önceleri orası kapalı hiç bişey giremez diye düşünüyodum :) sanırım artık tedavinin sonlarına geliyorum. bukdr kısa bi sürede bukdr yol katettim. çok mutluyum.:):)

Merhaba,

Nasıl bi işlem yapıyolar acaba devlet hastanesinde?

canım ilk seansda eşimle birlikte gittik sohbet ettik.neler hissettiğimizi filan konuştuk.sonraki hafta yalnız gittim.bir sonraki hafta eşim yalnız gitti.yine sohbet havasında geçti.4.hafta tekrar eşimle beraber gittik ve kalan haftalarda hep birlikte gittik.doktor hanım hikayemizi dinledikten sonra vajina ve penis hakkında bilgiler verdi.vajinismusun tanımını filan yaptı.sonra ayna egzersizi verdi.sonrasında parmak egzersizine başladık.önce kendi parmağımla sonra eş parmağıyla egzersizler yaptık.sonrasında penis başı egzersizi sonrasında serbest bıraktı.bazı yasaklar vardı filan.sonunda yendim vajinismusu sağlık ocağında beni dağbaşında yaşamakla eşimi başka kadınların kucağına atmakla suçlayan doktora ve tedavi süresince sonsuz destek veren doktoruma dualar ediyorum şimdi

arkadaşlarr 3.seansımı dün bitirdim. artık doktor rahatça parmağını sokabiliyor. bende yapmaya başladım. inanılmaz güvenim arttı. daha önceleri orası kapalı hiç bişey giremez diye düşünüyodum :) sanırım artık tedavinin sonlarına geliyorum. bukdr kısa bi sürede bukdr yol katettim. çok mutluyum.:):)

ooooyyyyyy doktor mu yapıyor parmak egzersizlerini bizim tedavi aşamalarının hiç birinde bu yoktu.

canım bende 9 aylık evlıyım bende cok korkuyordum allahtan esım anlayıslı tam odaklanıyordum buyu bırden bozuluyordu yaklasık 2 gun basaramadım bu korkumu yenmeyı sonrası ıse sıtresten adet oldum ama buda bana zaman tanıdı acıkcasıkaydirigubbakcemile3 sonra dedımkı kendı kendıme rahat bırak kendını onun kollarında uc kafandan herseyı sıl ve ben bunu boylelıkle yendım sımdı cok mutluyum arkadaslar :eek:

selam arkaasm öncelikle allah yardım ettsin diyorum vejinusmus hastalarına bende 2 yıllık evliyim ilaclarla amaliyatlarla anestesilerle gececek bi hastalık değilmi sistem dısı ve nekadar dişini sıksan bos ben sıktım dişim kırıldı ve gecen hafta bu vejinusmustan kurtuldum inanaın daha kendimi vejinusmus sanıyorum ilginc demi okadar izler bıraktıki kahrolsun vejinusmus:))
ben basardım ama dogru doktorla basardım cok dr gittim helak oldum tuvalete oturamaz hale geldim
bi dr buldum ve zar zor gitmeye karar verdim allah razı olsun başaramam yapamam dedim bide baktım aparatlar vajinada :)) inanamadım ilişkiyede giriyorum yavas yavas daha iyi olucak biliyorum en azından oraya bişey girdiğini anladım dr dan allah razı olsun hipnoterapi ile cozdü tavsiye ederim hatta başka doktorlara gidip kendini helak etme ben öyle olmstum sana tavsiye ede bilirim bana özelden yaz canım yardım etmek istiyorum seni cok iyi anlıyorum

X