Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

canım benim bugün son günüm bitti gibi artık yarın itibariyle devam edicem egzersizlerime ama senin kadar hızlı olacağımı düşünmüyorum sen harikalar yarattın:) ya vaj reglden sonra daralıyormuş falan diye okudum öyle bişey varmı bide onun korkusu sardı beni.acaba kaldığım yerden yapabilecekmiyim. benim emla almam gerekecek emlayı almadım daha.orta parmağımı sonuna kadar alırken sorun yaşamadım emlaya falan gerek kalmadı ama 2 parmak deniycem ya korkuyorum azıcık. senin kanama oldumu canım off stres oldum şimdiden başarabilecekmiyim aca sanki yakın zamanda başaracakmışım gibi geliyo ama bilmiyorum. dualrınızı eksik etmeyin.önerilerinizi mutlaka söyleyin bana da

yukarıdaki cümleyle ilgili bir şey sormak istiyorum: eşiniz anladığım kadarıyla umursamaz bir havada, bu işin çözümlenmesinde size yardımcı değil. peki siz bu adamdan neden çocuk yapmak istiyorsunuz? çocuk, ruhen yakın bir birlikteliğin ürünü değil midir? yoksa insanlar baskı mı yapıyor size? kendinizi bir şekilde ispatlama gereği mi hissediyorsunuz?

sorularımı lütfen yargılama olarak algılamayın anlamak istiyorum sadece: yani insan cinsel ilişkiye giremediği birinden bebek ister mi? bebeğim olsun da gerisi teferruat mı diyorsunuz? acaba bu yaklaşımınızdan dolayı mı bu sorunu yaşıyorsunuz? tekrar ediyorum yanlış anlaşılmasın amacım sadece merak ettiğim noktaları anlamak.

bence olaya kötümser bakıyorsunuz,benim eşimde arkadsın eşine benzer yönleri vardı,ben sürekli ne olur bir şeyler yapalım kegele başlıyalım falan dyrdum o sürekli bn seni seviyorum sen ister başar ister başarma dyrdu gerekrse çocugumzda olmaz sen yeterki üzülme ve kafana takma dyrdu sırf ben üzülmeyeyim dye üzerime gelmedi.kegelde yardımcı olmadı ben kndim basardım.çnki eşimde bilyrdu bu şeyin beyinde bittiğini sen ne zmn hazır olursan bn sana o zmn yaklaşıcm dyrdu.onun bu anlayışı bni daha çok cesaretlendirdi ona bu haksızlığı yapamam dyp sarıldım egzerszlere allahın izniyle yendim bnce bu konuda üzerlerine gtmemek gerekyr bu sözü mutsuzmeleğe söylüyrum,cnm biz burda paylasıyruz ama onlar paylasmıyrlr eger o kegele yanasmıyrsa kndn yenmeye çlş bebek istemyrum demeside blki çok üzerne gdyrsun ondandr ya da babalığa hazır dgldr.bazı erkekler kegelden tiksinebilyrlar p...sin grmesi farklı parmagın grmesi farklı eşinin tarafından bak bide olaya.hiç bir eşin bunu umursamıycgını sanmıyorum ben, onlar için bence çok çok daha zor.kndi kndine neden böyle bişey geldi başımıza dyip hayal kırıklığı yasıyrda olablr kötümser olmayalım lütfen.sorun çnki bzde.bzde sorunumuzun çözümünü blyrz ve yerine gtrcz hepsi bu yni.ben eşimi şuan çok iyi anlıyorum ama insan vajiliyken mantıklı düşünemyr eşlerimizi suçluyoruz tabikide onun destek vermesi gerekick güzel bi sözle yada sana inanıyorum bz bunun üstesinden geliriz gbi motive edici sözlerdede bulunması gerekiyor.

ewet canım muma prezervatıf gecırdım ama gıt gel yapmam lazım.kegel egzersısınınde cok fayydasını gördüm umarım kurtuluruz su ıletten

Günaydın kızlar...
Bugün müjdeli haber vermek isterdim ama malesef...
Ama mutluyum çünkü büyük ilerleme kaydettim...
Evet ilişki yaşamadık ama kendimi çok fazla kasmadım...
Yeterli ıslaklık sağlanamadığı için de olmamış olabilir bilemiyorum...
Ama biraz da olsa p.. alabildim hihoyyyt

Günaydın kızlar...

günaydın canımcım

aa süpersin hihoyyyt bu bile büyük başarı hadi gerisi gelecektir pes etmek yok bu gecede yola devam... :dance:

günaydın canımcım

aa süpersin hihoyyyt bu bile büyük başarı hadi gerisi gelecektir pes etmek yok bu gecede yola devam... :dance:

Evet gerçekten de benim gibi egzersiz bile yapamayan biri için büyük başarı...
Bu kadar ilerlemişken tabiki devam edicem, mutlaka çözücem bu işi...

Günaydın kızlar...

derincim canım çok sevindim:dance: daha 10 gün önce ben yapamam egzersiz yapamıyorum bu işi halledemicem diyordun süpersin canım ha gayret olucak azcık yolun kalmış

derincim canım çok sevindim:dance: daha 10 gün önce ben yapamam egzersiz yapamıyorum bu işi halledemicem diyordun süpersin canım ha gayret olucak azcık yolun kalmış

Evet büyük ilerleme oldu benim için...
Bir dahaki denemede biraz daha ilerleyeceğimi hissediyorum hihoyyyt
İnşallah kısa zamanda kökünden hallolur bu sorun artık...

Evet büyük ilerleme oldu benim için...
Bir dahaki denemede biraz daha ilerleyeceğimi hissediyorum hihoyyyt
İnşallah kısa zamanda kökünden hallolur bu sorun artık...

İnşallah en kısa zamanda başarırsın.Parmak egzersizlerini yapamamışsın yanlış anlamadıysam değilmi?Yinede iyi yol katetmişsin allah yardımcımız olsun...

İnşallah en kısa zamanda başarırsın.Parmak egzersizlerini yapamamışsın yanlış anlamadıysam değilmi?Yinede iyi yol katetmişsin allah yardımcımız olsun...

Teşekkürler inşallah. Artık son aşamadayım...
Evet tam anlamıyla parmak egzersizi yapmadım. Bir boğumdan pek öte gidemedim...

günaydın,parmak egzersizleri sırasında bir boğumdan sonra ilerletince sanki bir et parçasına dokunuyorum rahatsız oluyorum biraz bilgi verebilirmisin umarım ilerleyebilirim:KK43:
canım o et parcası ck normal o kısma gelınce derın derın nefes al ver ve hafıf ıkın ınan parmak yolu kendı bulucak

günaydın,parmak egzersizleri sırasında bir boğumdan sonra ilerletince sanki bir et parçasına dokunuyorum rahatsız oluyorum biraz bilgi verebilirmisin umarım ilerleyebilirim:KK43:

eğer parmağın ordayken et parçasından rahat sız oluyorsan mumla denemede yapablirsin ben çok rahatsız olduğumdan hiç parmak egzersizi yapmadn mum ile egzersizlerimi yapmıştım 3-4 egz. halloldu dene derim dün nehir25 ark. tavsiye ettim denedi faydasını gördü

eğer parmağın ordayken et parçasından rahat sız oluyorsan mumla denemede yapablirsin ben çok rahatsız olduğumdan hiç parmak egzersizi yapmadn mum ile egzersizlerimi yapmıştım 3-4 egz. halloldu dene derim dün nehir25 ark. tavsiye ettim denedi faydasını gördü
evte cok haklısn bencede mum cok ıse yarıyor eger parmakta zorlanırsanız mumla deneyın mutlaka

X