Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

kızlar sağolun cesaret için en azından haftada 1 yapsam yeterli olur sanırım çünkü fazla yapmak da enfeksiyona sebep olabilir diye korktum açıkcası....

ada sen yapabiliyormusun parmak egzerisiz? ben yapamadığım zaman demek istedim ilacı yani cesaret amaçlı

yaparken eldiven giy canım.eşin gelmeye yakın şıklaştırırsın egzersizleri

kızlar sağolun cesaret için en azından haftada 1 yapsam yeterli olur sanırım çünkü fazla yapmak da enfeksiyona sebep olabilir diye korktum açıkcası....

ada sen yapabiliyormusun parmak egzerisiz? ben yapamadığım zaman demek istedim ilacı yani cesaret amaçlı

ben ilk defa biraz önce denedim elimde sadece vazelin vardı jel daha alamadım. Sadece dokanbildim ve dairesel hareketler yaptım ama parmağımı içine alamadım yaniii ilk defada bunları yapmam iyi mi ? biraz şuan yanma var normal mi ?

ben ilk defa biraz önce denedim elimde sadece vazelin vardı jel daha alamadım. Sadece dokanbildim ve dairesel hareketler yaptım ama parmağımı içine alamadım yaniii ilk defada bunları yapmam iyi mi ? biraz şuan yanma var normal mi ?

canım baslagıc yapman bu işi halledeceginin bi göstergesi zaten gerisi corap söküğü gibi gelicek vazelini cok önermiyorlar evet bende vazelin kulandım ama yinede tavsiye noktasında su bazlı kayganlaştırıcı öneriliyor birazda bünyenle alakalı kayganlaştırıcı meselesi alerjik bi yapın varsa dikkat etmeni öneririrm ama kayganlaştırıcı yok diyede sakın erteleme hemen edin bi yerlerden belki biraz acık olucak ama eşinle ön sevisme sonası egzersiz yaparsan zaten ordaki ıslaklık yeterli olur yada egzersizlerde rahat ederim diyorsan eşinle birlikte yaparsın ve seni uyarabilir ve cok daha kolay olur egzersiz bölece

ada canım bence normal senin cesarete ihtiyacın var mesela ben bir kitaota okdum önce kulak çöpü denedim onu görünce cesaret gelio biraz canım

her gün en az bir kere egzersiz yapmanı öneririm canım zamanla alısıp asında gün asırı yaparsın bence baslamısken bırakma erteleme sakın enfeksiyon olayı da hijyene dikkat ettiğin sürece hiç bişi olmaz eldivenle yapabilirsin ben öyle yapıyordum kimi arkadaslar prezervatifle yaptılar yeterki erteleme

ben evlendikten sonra bu sorunu yaşamaktan korkuorum..
korkmak da değil hatta ciddi ciddi endişeliyimm
çünkü bana cinsellik o kadar itici geliorkii aseksuellik derecesinde
sizde de evlenmeden böyle bişi var mıydı?

canım benim hoşgeldin ben çok sıkı bir şekilde takip etmeme ragmen çok fazla yazmıyorum bende yeni yendim vajiyi 1 kere deneyebildim ama çğnkü regl oldum
hiç merak etme tatlım çok kısa sürede yeneceksin
çünkü bende inanılmaz korkuyordum ve parmak çok itici korkunç geliyordu ama bi denemeye başlayınca hiçte öyle olmadıgını gördüm
biraz cesaretli ol korkma gerçekten kendini sıkmadıgın sürece acımıyor yeneceksin
merak etme burada oldugun sürece sen ve diger yeni gelen tüm arkadaşlar vaji filan kalmayacak

evet bende helpless arkadaşıma katılıyorum burda müthiş bir pozitif enerji var ben inanıyorum hepimiz yeneceğiz desteklerimiz ve birbirimize moral vermemizle

zerr canım çok sağol elimden geldiğince sık deniyim de en azından şu acıma durumu geçsin dimi

hoş geldin canım bende arada bir yazıyorum işte başta çok korktugumuz için ve hep acıyacak sandıgımız için acıyo
kendini sıkma sıkınca acıyor
bak parmagını vajiye tam aldıgında kendini sık ve sonra gevşet o zaman daha iyi anlaşılıyor inş egzersizlere dewam ettikçe yeneceksin

hoş geldin canım bende arada bir yazıyorum işte başta çok korktugumuz için ve hep acıyacak sandıgımız için acıyo
kendini sıkma sıkınca acıyor
bak parmagını vajiye tam aldıgında kendini sık ve sonra gevşet o zaman daha iyi anlaşılıyor inş egzersizlere dewam ettikçe yeneceksin

evet canım haklısın ben inanılmaz korkuyodum dokunamıyodum bile...işte egzersize başlayabileli 2 gün oldu yeniyim sanırım ondan:)) ya hani herkesin dediği gibi sanki az içerde bir engel gibi yer var orası sanırım insanı kasıyo...yani sanki o alan kapalıymış hissi veriyo insana

evet canım haklısın ben inanılmaz korkuyodum dokunamıyodum bile...işte egzersize başlayabileli 2 gün oldu yeniyim sanırım ondan:)) ya hani herkesin dediği gibi sanki az içerde bir engel gibi yer var orası sanırım insanı kasıyo...yani sanki o alan kapalıymış hissi veriyo insana

canım aynen bendede öyleydi bende öyle zannediyordum
orda hiç bir engel yok biz korkuyoruz ya her ne kadar kendimizi sıkmıyoruz desekte ister istemez azıcık sıkıyoruz ve vajide bi engel var gibi geliyor yok öyle bişi
birde hani eger vajiden ilk girişte denedigimiz cisim varya mum,dilatör parmak...vs onu dik tuttugumuzda oluyor sanki bi engel varmış gibi
kendimizi gevşetince ve popoya dogru ittirince hiç bişi yok engele dair
çok kolay oluyor hele ki egzersizleri hergün yap vaji iyice alışıyor
çok kısa sürede p....denemesiyle sorun çözülüyor...................

canım aynen bendede öyleydi bende öyle zannediyordum
orda hiç bir engel yok biz korkuyoruz ya her ne kadar kendimizi sıkmıyoruz desekte ister istemez azıcık sıkıyoruz ve vajide bi engel var gibi geliyor yok öyle bişi
birde hani eger vajiden ilk girişte denedigimiz cisim varya mum,dilatör parmak...vs onu dik tuttugumuzda oluyor sanki bi engel varmış gibi
kendimizi gevşetince ve popoya dogru ittirince hiç bişi yok engele dair
çok kolay oluyor hele ki egzersizleri hergün yap vaji iyice alışıyor
çok kısa sürede p....denemesiyle sorun çözülüyor...................

haklsın canım öyle sanırım ama bazı arkadaslarda yazmış öle orda az içerde bi et parçası gibi bişe var diye ..ondan dedim ben canım......bakalım bu hafta denicem bol bol egzersiz temmuzda eşim gelicek o zamana kadar egzersize devam

kızlar bişe sorucam siz aynayla vajiye baktığınızda tamamen boşluk mu görüyorsunuz peki? ayda parmakla girişte direk bomboş gibimi yani

hayır hatta ben ilk baslarda bende bi anormallik var kesin orda delik falan yok hiç bişi yok kapalı diyordum :KK70: aynayla incelerken hafifce ıkınırsan acılmayı görürsün minik bi acıklık ama egzersizlerle içeriyi kesfettiginde bir bebegin nası ordan cıktıgını kavrıyorsun cunku hakkaten cok geniş içerisi penisin kılıfı seklinde yaratılmıs orası birbiryle uyumlu yani :hulya: kaydirigubbakcemile2

ben evlendikten sonra bu sorunu yaşamaktan korkuorum..
korkmak da değil hatta ciddi ciddi endişeliyimm
çünkü bana cinsellik o kadar itici geliorkii aseksuellik derecesinde
sizde de evlenmeden böyle bişi var mıydı?

yanlıs sayfaları okuyorsun canım evlenmeden bu sayfalarda dolaşıp kendini kasma lütfen cinsellik itici degil kesinlikle eger ön yargıların varsa bence bi yardım almalısın bu konuda..

arkadaşlar ben 1yıldır çekiyorum burası sayesinde ilerledim ama parmağı aştım mumu yapamadım diye yapay pen yaptım 2 parmak kalınlığında ve yapıyorum yağ kullanıyorum ağrı sızı yok emla kullanamıyorum ama pen.. başı deneyemedik çok kötü oldum ne yapsam pozisyonada giremiyorum

Merhaba arkadaşlar,

Ben de üç yıllık evliyim ve hala eşimle birlikte olamadık. eşimle çok uzun süreli bir birliktelikten sonra evlendik ve hatta bir sürede beraber yaşadık. sevgiliyken ilişki denemelerimizde son noktaya kadar geldiğimiz zamanlar oldu ve kendimizi zor tuttuk, evlenince olsun istedim hep, evlendiğimizde ise başıma bunun geleceğini hiç tahmiz etmezdim, çünkü eşimle aramızdaki cinsel çekim çok güçlüydü, çok uzun yıllar sevgili olmamıza rağmen her dokunduğunda inanılmaz mutlu ederdi beni.

neyse biz evlendik ve balayında ilk denememiz oldu. inanılmaz kasıldım ve acı hissettim. ve sonraki gecelerde uyuma numarası yaptım, yorgunum dedim ve benim için kaçış başladı. balayından bir ay sonra eşim işi nedeniyle şehir dışına gitti ve bir yıl süreyle ancak iki üç haftada bir görüşebildik...mesafeler iyice beni gerdi ve denemelerde iyice azaldı.

üç yıllık evliliğimizin ancak oniki onüç ayı birarada tam anlamıyla olabildik ve bu dönemlerde de ben eşimi yanıma hiç yaklaştırmadım, öpmesinden bile çekinir oldum ve cinsellikten inanılmaz uzaklaştım. bizim kadar cinsel olarak birbirini arzulayan iki kişi nasıl bu hale geldik diye zaman zaman düşündüm ama eşim beni hiç zorlamadı, ben de çok büyük bir sorun var diye düşünmedim, erteledikçe erteledim..

ama hep içimde bu kadar güzel bi şeyi eşimle yaşayamamış olmanın verdiği burukluk ve mutsuzluk beni iyice içinden çıkılmaz bir duruma sürükledi, ağlama krizleri, eşimi suçlamalar, hüsranla biten denemeler, keyifsiz geçen tatiller vs...

en son geçen pzt. yine se...meyi zoraki yaptıktan sonra, denemeye çalıştık. ve eşim "artık seninde cesaret etmen gerekiyor lütfen yardımcı ol bana" dedi. ve ben de tamam dedim ama bacaklarımda titremeler, soğuk terlemelerden sonra tuvalete gitmem gerek diyerek yataktan kaçtım. tuvalette kapandım, ağladım , ağladım.. sonra burada bir delik var, bu kadar cesaretsiz olamazsın dedim kendime ve kayganlaştırıcı falan olmadan nerede bu delik diyerek orta parmağımın hepsini sokuverdim, ikinci gün iki parmak, üçüncü gün üç parmağı denedim ve hiç sorunsuz sonunu kadar sokabildim. hiç bir acı, sızı, kasılma veya et parçası da hissetmedim. inanılmaz mutlu oldum tabii ki ve şu an pe..si deneyebileceğimi düşünüyorum.

uzun süreden beri burada yazılanları sessiz bir şekilde takip etmeyi tercih etmiştim, ama artık benim bu cesaretimde inanılmaz katkısı olduğunu düşündüğüm burada yazılanların, paylaşımların ve iyiniyetin sahibi sizlere teşekkür etmek istedim.

eşim bu hafta yine uzun süreli olarak evden ayrılıyor, ama bunun beni ondan uzaklaştırmasına izin vermicem ve denemeye devam edicem, bu işi başarıcam..

sizlere çok teşekkür ediyorum tekrar, bu sorunu halledebilmem için iyi dileklerinizi benden eksik etmeyin lütfen...

Merhaba arkadaşlar,

Ben de üç yıllık evliyim ve hala eşimle birlikte olamadık. eşimle çok uzun süreli bir birliktelikten sonra evlendik ve hatta bir sürede beraber yaşadık. sevgiliyken ilişki denemelerimizde son noktaya kadar geldiğimiz zamanlar oldu ve kendimizi zor tuttuk, evlenince olsun istedim hep, evlendiğimizde ise başıma bunun geleceğini hiç tahmiz etmezdim, çünkü eşimle aramızdaki cinsel çekim çok güçlüydü, çok uzun yıllar sevgili olmamıza rağmen her dokunduğunda inanılmaz mutlu ederdi beni.

neyse biz evlendik ve balayında ilk denememiz oldu. inanılmaz kasıldım ve acı hissettim. ve sonraki gecelerde uyuma numarası yaptım, yorgunum dedim ve benim için kaçış başladı. balayından bir ay sonra eşim işi nedeniyle şehir dışına gitti ve bir yıl süreyle ancak iki üç haftada bir görüşebildik...mesafeler iyice beni gerdi ve denemelerde iyice azaldı.

üç yıllık evliliğimizin ancak oniki onüç ayı birarada tam anlamıyla olabildik ve bu dönemlerde de ben eşimi yanıma hiç yaklaştırmadım, öpmesinden bile çekinir oldum ve cinsellikten inanılmaz uzaklaştım. bizim kadar cinsel olarak birbirini arzulayan iki kişi nasıl bu hale geldik diye zaman zaman düşündüm ama eşim beni hiç zorlamadı, ben de çok büyük bir sorun var diye düşünmedim, erteledikçe erteledim..

ama hep içimde bu kadar güzel bi şeyi eşimle yaşayamamış olmanın verdiği burukluk ve mutsuzluk beni iyice içinden çıkılmaz bir duruma sürükledi, ağlama krizleri, eşimi suçlamalar, hüsranla biten denemeler, keyifsiz geçen tatiller vs...

en son geçen pzt. yine se...meyi zoraki yaptıktan sonra, denemeye çalıştık. ve eşim "artık seninde cesaret etmen gerekiyor lütfen yardımcı ol bana" dedi. ve ben de tamam dedim ama bacaklarımda titremeler, soğuk terlemelerden sonra tuvalete gitmem gerek diyerek yataktan kaçtım. tuvalette kapandım, ağladım , ağladım.. sonra burada bir delik var, bu kadar cesaretsiz olamazsın dedim kendime ve kayganlaştırıcı falan olmadan nerede bu delik diyerek orta parmağımın hepsini sokuverdim, ikinci gün iki parmak, üçüncü gün üç parmağı denedim ve hiç sorunsuz sonunu kadar sokabildim. hiç bir acı, sızı, kasılma veya et parçası da hissetmedim. inanılmaz mutlu oldum tabii ki ve şu an pe..si deneyebileceğimi düşünüyorum.

uzun süreden beri burada yazılanları sessiz bir şekilde takip etmeyi tercih etmiştim, ama artık benim bu cesaretimde inanılmaz katkısı olduğunu düşündüğüm burada yazılanların, paylaşımların ve iyiniyetin sahibi sizlere teşekkür etmek istedim.

eşim bu hafta yine uzun süreli olarak evden ayrılıyor, ama bunun beni ondan uzaklaştırmasına izin vermicem ve denemeye devam edicem, bu işi başarıcam..

sizlere çok teşekkür ediyorum tekrar, bu sorunu halledebilmem için iyi dileklerinizi benden eksik etmeyin lütfen...

Canım benim çok iyi olmuş buraya birşeyler yazman bazen bu durumda o kadar içini boşaltman ve seni anlayan kişilere ihtiyaç oluyor ki, İyiki sesizliğini bozdun inşallah halldeceksin:) çok az kaldı gibi geldi bana :)

X