Pterjium operasyonu

xocaliptusx

Nirvana
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2008
218
20
Pterjium yani gözdeki et parçası ameliyatı olan varmı ? 4gün önce eşim pterjium oldu gözünde dikişler falan var ayrıca hala yağ tabakaları var gibi doktor lar normal diyor ama ben endişeleniyorum bilgisi olan varsa lütfen paylaşşın ...

meraba. ben pterjium operasyonu olmadım ama çalıştığım yerde sık sık yapıyoruz. göz üzerinde oluşan o parça kazınıyo ordan.altında bir miktar kalabiliyo bazen.çok yerleşmiş olabilir.daha fazla kazınırsa belki göze zarar verir diye almamışlardır. eğer yer ettiyse kornea tabakasında izi bir miktar kalabilir.umarım düzelir.

mrb benim babamda bu ameliyatı 2.kez oldu...gözünde aşırı gözyaşı sulanması var ve batma var 20 gündür düzelme yok bu ameliyatı olanlar yada yakınlarından bilenler yardımcı olabilirmi lütven....

mrb benim babamda bu ameliyatı 2.kez oldu...gözünde aşırı gözyaşı sulanması var ve batma var 20 gündür düzelme yok bu ameliyatı olanlar yada yakınlarından bilenler yardımcı olabilirmi lütven....

merhaba sewil benim eşim 3.kez pterjium oldu ama şu anda gözü hiç ameliyat olmamış gibi başa döndü,yağ bezesi tekrar büyüdü,hemde 3. ameliyatın üstünden yaklaşık 9-10 ay geçmesine rağmen kızarıklık geçmiyo,doktorlar diyorki bazı gözler kendini korumaya alırmış ameliyat olan bölgeyi korumak için daha fazla hücre üretirmiş ve oradaki parçacık büyürmüş bizde çok tedirginiz lütfen bu konu ile bilgili arkadaşlar bize uzman önerebilirler mi?

merhaba sewil benim eşim 3.kez pterjium oldu ama şu anda gözü hiç ameliyat olmamış gibi başa döndü,yağ bezesi tekrar büyüdü,hemde 3. ameliyatın üstünden yaklaşık 9-10 ay geçmesine rağmen kızarıklık geçmiyo,doktorlar diyorki bazı gözler kendini korumaya alırmış ameliyat olan bölgeyi korumak için daha fazla hücre üretirmiş ve oradaki parçacık büyürmüş bizde çok tedirginiz lütfen bu konu ile bilgili arkadaşlar bize uzman önerebilirler mi?

çok merak ettım esınız kac yasında
3 kere pterjşyum ne demek ya
ve bır de sunu sormak ıstıyorum et yanı pterjiyum göz bebegıne mı ılerlemıstı kı 3 kere amelıyat ettıler

ve bır de sunu sormak ıstıyorum et yanı pterjiyum göz bebegıne mı ılerlemıstı kı 3 kere amelıyat ettıler

aydasu merhaba eşim 39 yaşında ,et gözbebeğine doğru ilerledi,ama bazı pterjium cinsleri böyleymiş malesef,alındıkça tekrar edermiş.o yüzden 3 kere operasyon geçirdi,ama yine üredi.şu an beklemedeyiz ....

benim de gözümün için de et parçaları var göz bebeğinin yanında acaba ameliyat zor mu ve hep tekrarlıyor mu böyle?

benim eşimde 3. ameliyatını olacak malesef..
ilkini askerdeyken olmuş..önemini bilmiyormuş ki orda olmuş ma tekrarlamıuş...
2. ciyi 6-7 ay önce oldu.. ama gözündeki kızarıklık hiç gitmedi..
mart da 3. ameliyatını olacak..
İzmirde iyi bir operator Dr. tavsiye edebilecek olan var mı???

göz bebeğine ilerlemişti eşimin 2.de.. görme kaybı yapmaya başlamıştı..şimdi de ilerlemek üzere tekrardan...

2. ameliyatını İzmir ATA GÖZ de olmuştu.. doktor hatasımı, göz kednimi üretti yenisini bilemiyorum ama...

meraba. ben pterjium operasyonu olmadım ama çalıştığım yerde sık sık yapıyoruz. göz üzerinde oluşan o parça kazınıyo ordan.altında bir miktar kalabiliyo bazen.çok yerleşmiş olabilir.daha fazla kazınırsa belki göze zarar verir diye almamışlardır. eğer yer ettiyse kornea tabakasında izi bir miktar kalabilir.umarım düzelir.
Merhaba, bu hastalık bende de var 28 yaşındayım gençlerde yapılan bu ameliyat tekrar etme durumu nasıl peki, bilgilendirirseniz çok mutlu olurum

X