ek besinde anne sütü kullanan anneler lütfen yardım!!!

SAPHIRA

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
11.790
216
40
herkese selam
ben kasım annesiyim ve bebeğim şu anda 3 aylık :nazar: 2008 ağustos bebekleri 6 aylık olduğuna göre ek besinlere başlanmıştır.anne sütünü derin dondurucuda stoklayıp bebeğinin ek besinlerinde kullanan var mı acaba?ben şimdiden stoklayıp 6. ayda ek besinlerimizde kullanmak istiyorum bu yüzden süt saklama poşetleri aldım ancak bu poşetlere kaç ml süt sağmam gerektiğini bilmiyorum.ek besinlere ne kadar süt karıştırmak gerekir?sütleri tek seferlik kullanabildiğimiz için ne az gelsin ne de fazla gelip dökülsün istiyorum.tecrübeli anneler lütfen yardım
teşekkürler kaydirigubbakcemile5

ben 90 cc lik kaplara sağdım kızıma günde 3 kap içiyormuş akşam ve sabahlarıda ben emziriyorum kızım 5,5 aylık ve ben çalışıyorum meyva suyu ve mamal ve yoğurtta tattırıyoruz 6 aylık olunca diğerlerine geçeceğiz

merhaba canım.ben sabah kahvaltasına birkaç tane bisküvi veriyorum 10cc sütle karıştırüyorum.çorbasına da 20cc kkatıyorum.muhalebi için de 20cc lazım.ama bebeğime simdilik az ek gıda veriyorum ilerde fazla verince daha büyük miktarda da süt kullancam.bence sen 100cc bir poşette doldur

canım ben ne kadar çıkıyorsa o kadar sağdım,ağrı yapıyordu çünkü.Kahvaltıya,meyve suyuna,çorbalarına aldığı kadar koyuyorum.Buzluktan indirince aynı gün içinde tüketebilirsin,buzdolabında sonuçta,bozulmaz.Ben gece indiriyorum,tüm gün kullanıyorum.

benim ek besinler için zamanım var daha ama yinede merak ediyorum,çok teşekkürler.fikriyecim çorbaya anne sütü karıştırınca tadındaki değişimden bebiş rahatsız olmuyormu.bisküviye tamam ama çorbayı ya içmezse diye düşnüyorum şimdi.başkalarıda yapıyormuş duymuştum.miskokulum sende meyve suyuna demişsin.demek içiyor bebişleriniz.inşallah benimkide içer o zamanlar gelince.pek hevesliyimde ek besinlere başlamaya :))

merhaba saphira.bugun yumurtanın sarısı da verdim.cok kuru gelcek diye biraz süt de koydum seve seve yedi yavrucum.ben her şeye koymaya çalışıyorum.innek sütü yasak bebeklere ve herbir şekilde yedirmeye çalışıyorum.zaman zaman sütüm azılıyor ve depoladığım poşetler çok iyi geliyor.sütüm yetmeyince onlardan veriyorum.sen ek gıdayla acele etme bebeğin doya doya anne sütü içsin birdaha nerde bulcak.ve ek gıdayıa başladıktan sonra emmeyi azalıyorlar sütün varsa 6 ay emzir.

fikriyecim bende ilk 6 ay sadece anne sütü taraftarıyım.dediğin gibi bidaha ememicek zaten.:ecrin_bebek:

fikriyecim bende ilk 6 ay sadece anne sütü taraftarıyım.dediğin gibi bidaha ememicek zaten.:ecrin_bebek:

evet canım bebeğin ve sen emmek ve emzirmekten tadını çıkartın.benim bebeğim emmedi ama ben hep pompayla sayıp veriyorum.İnşallah sütüm ve gücüm yetsin daha uzun süre anne sütü vermek istiyorum.dün anne sütünden yoğurt yapmaya denedim ayran gibi oldu içine pekmez ekledim oğlum seve seve yedi.bi yazayim dedim aklında bulunsun.cokacimcoook

bende 200 cc lik poşetlere koymuştum. ziyan oluyor yarısını döküyorum malesef. biberonla içmiyor bende çorba muhallebi falan kullandırıyorum. muhallebiyi önce pişirip sonra süt kouduğumdan katı olmuyor malesf. anne sütü ocağa konulup pişirilmiyor çünkü.ben bide kaplarda dondurup sonra buzdolabı poşetine kalıp halinde çıkarıp saklamıştım. ne kadar sütüm olursa o kadarını.yani bazen 50 bazen 100. şimdi beslenme planıma göre sütü akşamdan seçiyorum.
kızlar süt ve peynirle birlikte pekmez vermeyin. demir ve kalsiyum birlikte emilmiyor. ikisindende olursunuz. ben pekmezi meyve suyu verdiğimde veriyorum. c vitamini demir emilimini artırıyor. sütü ile arasını 2 saat açmak lazım aklınızda olsun.

fikriyecim yoğurt yapma fikrini bende duymuştum ama süt ısıtılmadığı için yoğurt yapılamaz diye düşündüm.
yrgncim sana katılıyorum.pekmez portakal suyuna katılıp verilmeli.hatta demir haplarını bile portakal suyuyla için derler

bende 200 cc lik poşetlere koymuştum. ziyan oluyor yarısını döküyorum malesef. biberonla içmiyor bende çorba muhallebi falan kullandırıyorum. muhallebiyi önce pişirip sonra süt kouduğumdan katı olmuyor malesf. anne sütü ocağa konulup pişirilmiyor çünkü.ben bide kaplarda dondurup sonra buzdolabı poşetine kalıp halinde çıkarıp saklamıştım. ne kadar sütüm olursa o kadarını.yani bazen 50 bazen 100. şimdi beslenme planıma göre sütü akşamdan seçiyorum.
kızlar süt ve peynirle birlikte pekmez vermeyin. demir ve kalsiyum birlikte emilmiyor. ikisindende olursunuz. ben pekmezi meyve suyu verdiğimde veriyorum. c vitamini demir emilimini artırıyor. sütü ile arasını 2 saat açmak lazım aklınızda olsun.

teşekür ederiz canım:ecrin_bebek:

fikriyecim yoğurt yapma fikrini bende duymuştum ama süt ısıtılmadığı için yoğurt yapılamaz diye düşündüm.
yrgncim sana katılıyorum.pekmez portakal suyuna katılıp verilmeli.hatta demir haplarını bile portakal suyuyla için derler

evet canım fazla ısıtamıyorum andan da ayran gibi oluyor.benimki büyle sevdi ama her bebek farklı seninki sevmeyebilir.
bugun balkabağı muhalebisini yaptım. biraz balkabağı haşladım biraz pirinç unu ekle.hazır olunca ateşten al yarım çay kaşığı tereya koy sonra biraz kendin sütünden ekle bebeğinin sevdiği kıvamına getirene kadar kendin sütündek ekleyebiliersin.
bemin oğlum şok beğendi.
tabiki sen 6 aydan sonra yaparsın da aklından bulunsun diye azdım.
ayne şeklinde patates veya havuç (ikiside olabilir) ekleyebilirsin.cokacimcoook

X