Arkadaslar idrarda albumin cok tehlikelimi

hafizeb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2009
27
0
46
Bende 30 haftalik hamileyim.Bugün kontrolüm vardi gittim dr idrarda biraz albumin oldugunu söyledi ama tansiyonum sürekli 11-7 veya 12-8.Bu hafta 3 gün sürekli pirinc lapasi yiyecem,haftaya pazartesi tekrar idrar tahlili yapicaklar egerki yine olursa seker yüklemesi yapilacakmis ne alakasi var anlayamadim.Biraz fazla kilo aldim acaba onla alakali olabilirmi sizce?lütfen cevap verirmisiniz.Bu yüzden biraz moralim bozuldu.Ama kizim ve ben bu yaristan galip cikacagiz hayirlisinla.74 günümüz kaldi finale

Preeklampsiden şüpheleniyorlardır (Yüksek tansiyon ve idrarda proteinle seyreder). Şeker yüklemesini gebelik diyabeti var mı diye yapacaklar herhalde, o da tansiyona ilgili olduğu için. Doktorların sana süylediklerini yap ve mutlaka takip altında ol, takiple halledilmeyecek bir şey değil. İçini de ferah tut.

konu cok eski ama sorum alakali oldugu icin yeni konu acmak istemedim.Bugun bende sonuclarimi aldim ve idrarda albumin cikti,doktorla randevuma cok var ve ben bunun sebebini merak ediyorum,neden kaynaklanabilir acaba bilen var mi?

yüksek miktarda çıkarsa gebelik zehirlenmesine işaret olabilir..az ise sorun olmaz belki..şeker ve tansiyonu da takip etmek lazım..

canım benimde 29 haftada bebğim iyi gelişmemiş diye şüphelenip tansiyon takibi yapınca ortaya çıktı. ama henüz bende protein atımı yok tansiyonu dengede tutmak için erken iizne ayrıldım dinlenmeye çelışıyom ihmal etme önceden git ve önce bebk gelişimi ve göbek bağlarına baksınlar ve tansiyonunu sadece gündüz değil akşamalrıda ölç öünkü akşamları benim yüksek çıkıyo dikaatli ol 30 -32. haftalar çok tehlikeli sakın ihmal etme geçmiş olsun

cok tesekkur ederim kizlar cevaplariniz icin.Az mi cok mu bilmiyorum sadece yaninda + yaziyo,ama anladigim kadariyla ihmale gelecek bi sey degil.Ben en iyisi baska bir doktora goruneyim fikir almak icin,kendi doktoruma randevum nisan ayinda.Bu arada hafta ici ayrintili ultrasona girdim,baglarda bi sorun oldugundan bahsetmediler ama bebegin gelisimi SATa gore 10 gun kadar gerideydi,bununla alakasi olabilir mi acaba diye aklima dustu simdi.Tansiyonum da cok dusuk,hic yukseldigini bilmem ama bundan sonra sabah aksam takibe alicam.

X