Kayınvalidesiyle altlı üstlü oturanlar yaşadığınız sorunları yazar mısınız?

*angel*

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2007
251
5
40
herkese merhaba henüz 3 aylık evliyim ve eşimin ailesiyle altlı üstlü oturuyorum.herşeyimize karışıyorlar evde huzurumuz kalmadı desem yeridir.çalışan bir bayanım akşam yemeklerimizi onlarda yiyip eve çıkıyoruz yemeklerinide yiyemiyorum eşimlede kötü olmak istemiyorum yuvamızı yıkacaklar diye korkuyorum babası en ufak bir şeyde bana küsüyo tavır alıyo sanki babasıyla evliyim ne yapıcam şaşırdım artık.benim durumumda olan arkadaşlar sizde sıkıntılarınızı paylaşırsanız sevinirim:a015:

Bende kayınvalidemlerle altlıüstlü oturuyorum, evet zorlukları var mutlaka.
Onlar en yakın komşum aynı zamanda. Bu durumda her zaman birbirimizden
haberdarız, kayınvalidem canı sıkıldığında çat kapı gelebiliyor örneğin.
Siz yeni evlisiniz sanırım, keşke en azından yeme içme işini ayırsanız;
bu bile çok şeyi değiştirecektir bence. Herkes kendi evinin düzenini bilir.
Kayın pederiniz neden küsüyor onu anlamadım? Bu gibi durumlarda
en başından belli bir mesafe olmalı diye düşünürüm hep. Bunu sağlamak
her zaman kolay olmuyor, ben kendi adıma artık kayınvalidemleri benimsediğimi,
ailem olarak gördüğümü saöylemeliyim bu şekilde sanki daha iyi oluyor herşey.
Ama ciddi anlamda bize karışırlarsa, eşimle aramda sorun yaratmaya başlarlarsa;
bu durumda sorunu yaratan kişiyle bir şekilde konuşurum mutlaka.

anlaşabilmenize çok sevindim.evet çok yeniyiz daha şimdiden sorun üstüne sorun çıkıyor.artık yorulmaya başladım diyebilirim.Eşimle kendimize ait bir hayatımız olsun istiyorum.öyle çat kapı bana gelemiyolar allahtan o mesafeyi koyabildim.kayınpederimin bana küsmeside beni arabadan indiğim yerden gelip almak istiyor eşim gelip alıyor normalde ama o olmadığı zaman hemen geliyor.yürüdüğüm yolda evime 5 dk sürüyor.kayınpederimle yürümek istemiyorum kendimi çocuk gibi baskı altında hissediyorum ve rahatsız oluyorum bunu dile getirdiğimden beri benimle konuşmuyor.Evime eşimle ya da yalnız gitmek istiyorum bu kadar da olmaz ki. sizce yanlışmı düşünüyorum

çözüm basit...uzakkk bi yere taşıncaksınız..maddi açıdan mmkün deil taşınamayız diyosanızda mecbur katlanacaksınızı ama 1 sabreder 2 sabreder 3. de kıyameti koparırsınız..böylelikle mecburen ordan ayrılmak zorunda kalırsınız..en iyisi ortam bozulmadan ayrılın..

keşke öyle birşey mümkün olsa ama eşim ailesine düşkün hayatta kabul etmez

burda okuduğum konularda ev konularında özellikle nadiren mutlu son oluyo canım..maalesef acı ama gerçek..

yapanlarda eşlerine sözünü ge.çirebilen hanımlar..tepki gösteriyorlar ve tepkilerinin arkasında duruyorlar..eğer eşte alınma ama yontulabilen cinstense sonuç tatlıya bağlanıyor..yoksa çokkk zor..ve maalesef en üzüldüğüm ve kızdığımda olan zavallı kadına oluyo..

bende hoşlanmadığım noktada tepkimi gösteriyorum asla içimde tutamam konu üzerinde biraz tartışıyoruz öle kapanıp gidio eşimde hoşuma giden bir noktada kızdığım şeyleri tekrarlamıyor umarım ailesi konusundada beni anlar huzurumuz bozulsun istemiyorum

anlaşabilmenize çok sevindim.evet çok yeniyiz daha şimdiden sorun üstüne sorun çıkıyor.artık yorulmaya başladım diyebilirim.Eşimle kendimize ait bir hayatımız olsun istiyorum.öyle çat kapı bana gelemiyolar allahtan o mesafeyi koyabildim.kayınpederimin bana küsmeside beni arabadan indiğim yerden gelip almak istiyor eşim gelip alıyor normalde ama o olmadığı zaman hemen geliyor.yürüdüğüm yolda evime 5 dk sürüyor.kayınpederimle yürümek istemiyorum kendimi çocuk gibi baskı altında hissediyorum ve rahatsız oluyorum bunu dile getirdiğimden beri benimle konuşmuyor.Evime eşimle ya da yalnız gitmek istiyorum bu kadar da olmaz ki. sizce yanlışmı düşünüyorum

yanlış degıl ama farklı duşunuyorsunuz..
kayınpederınız etraftakı ınsanlardan oturu sızı almaya yada soz gelır mısalı sızı almaya gelmış olabılır..
ama sız tam tersı kendınızı cocuk gıbı gormelerıne kızıp kayınpederınıze sıtem etmışsınız..
ıkınız ıcınde nasıl gormek ıstıyorsak oyle gorduk desem bana kızar mısınız?

.

kızmam tabi ki ama durum biraz farklı...beni kötü bir niyetle gelip aldığını düşünmüyorum iyiliğim içindir mutlaka ama evlendiğimden beri tek başıma hiç bir şey yapamıyorum müsade ederlerse eve olsun yalnız yürümek istiyorum

merhaba canım. aynı sorunları bende yaşıyorum,kayınvalidemle altlı üstlü oturuyoruz.herşeyi birlikte yapıyoruz.heryere birlikte gidiyoruz.6,5 yıldır bu böyle.. bazen iyi anlaşıyoruz bazen hiç anlaşamıyoruz.. söylediklerinin üstünde çok durmuyorum çünkü huzurum kaçıyor.idare ediyoruz.. sizinde ayrılmak gibi bir durumunuz yoksa fazla kafana takma bence..

Aslında sorun yakın olmak bence.Altlı üstlü oturmasan da yetişiyor onlar:eek:klava:Biz eşimin ailesine 10dklık mesafede oturuyoruz.Benim ailem de arabayla 40 dklık mesafede.Haftasonu anneme gidip kaldık.Pazartesi sabahın 9:30unda kayınpederim telefon açtı.C.tesi pazar nerdeydiniz diye sormaya.Annemdeydik dedim.Siz rapor vermeden giderseniz biz arayıp rapor alırız dedi espriyle karışık.P.tesiden beri eşimle kavgalıyız bunun için.Bekarken eşim gece 12den önce eve gitmezdi.Annesi nerde olduğuyla hiç ilgilenmezdi.Evde yemek falan yemezdi.Ama şimdi oğlu aç kalacak diye ödü patlıyor kadının.Oğlu bir değerlendi ki sormayın.Gittikçe soğuyorum.Seviyormuş gibi de davranamıyorum.Dürüstlüğümden kaybediyorum

1=Yemek olayını ayırın, herkes kendi evinde yesin..(Tabii bunu baştan yapmanız lazımdı ya neyse)

2=Kayınpederinizin sizi almasını istemiyorsanız, tüm samimiyetinizle , içten bir şekilde bunu ona açıkca söyleyin..Yine de küserse bırakın küssün..

3=Özel hayatınızı kurun, bazı şeyleri yalnız yapın, heryere birlikte gitmek birlikte gezmek gibi olaylara girmeyin..Onlarla gidilecek yerler var , gidilmeyecek yerler var.

4= Eşinize bu konudaki rahatsızlıklarınızı açıkca anlatın.
5=Bunları yapamıyorsanız, kaderinize razı olun, yapacak birşey yok.

fikirleriniz için tşkler arkadaşlar benim tek sorunum yemek olayı onun dışında çok mesafeliyim, kayınpederimde artık gelip beni alamıyor,eşimede söyledim sende gelme ben gelirim dedim.Hayatımı kısıtlamaya tek başıma hiçbirşey yapamazsın demeye getiriyolar ama buna izin vermicem konuşmazsa da keyfi bilir daha iyi benim için fazla muhattap olmamış olurum.allahtan ki çalışıyorum h.sonuda işlerim oluyor herşeyi birlikte yapmıyoruz.ne olur biraz bizi kendi halimize bıraksalar karışmasalar anlayamadıkları tek şey artık çocuklarının ayrı bir hayatı var onlara bağımlı olamayız.Umarım herşey yoluna girer bu konu gerçekten çok canımı sıkıyor

tek diyebileceğim eşin olmadan ne kayınvalidenle ne kayınpederinle yalnız kalma, her zaman eşin olsun yanında, hem böylece o da görür yanlış bi durum olursa, kaynananların gazına gelmez. bi de ii tarafından bak hazır yemeğe gidiosun yemeğini ye çık kafana takma hepsi aynı bu kaynana modellerinin tek sen değilsin gıcık olan

evet cnm zaten eşim olmadan gitmem hiç yanlarına . yemeğe gelincede yenecek gibi diil çok kötü yemek yapıyor az bişey atıştırıp eve çıkıp yumurta pişirip yiyorum düşün artık

ayy aynı binada oturanların hepsinde sorun var cnm ya bende aynı ama napalım yapacak biş yok en isi mesafeli olmak oda pek mumkun olmuo maalesef her olayın içindeler her gidilen gelinen yere karışırlarr ama takma fazla kafana gerçi bende bu 5-6 aya kadar nasıl takardım kafaya şimdi alıştım ama hakkımı hiç ezdirmedim sende ezdime sakın ben kendi doğrularımı annem babam için terketmemişim onlar için hiç terkedemem bu benm hayatım nasıl istersem öle yaşarımm gerekirse resti çekerimm ..

ya ben sırf bu yüzden evde kaldım :) :) :) çok sabırlı bayanlarsınız ben hayatta cesaret edemem edemiyorum da.mümkünse çokkk ama çokkkk uzakta oturmak isterim.iyi veya kötü olduğu için değil ben kendi annemle bile tartışıyorum bu yüzden yapamam Allah sabır versin hepinize....

sağol cnm ben böyle olacağını bilseydim hayatta evlenmezdim çok pişmanım çok

canım ben kayınvalidemlere yakın oturmuyorum ve çalıştığım için haftada bir kez yemeğe gidiyor ve sonra evime geliyorum ancak bu durumun her gün olduğunu düşünemiyorum yani daha çok yenisin ben alttan alayımda onlar incinmesin yada onlar anlasın sevmediğim istemediğim şeyleri diye bekleme yani tabi sorun çıkar laf söyle demiyorum ama istemediklerini açık açık belirt eşinede kayınvalidenlerede ve yemek olayınıda ayır bence evde soğan ekmek de yesen evin gibisi yok eşine de güzellikle anlat baştan yolunu yap yoksa ilerde daha çok sorun olur.

X