Gıda teknikeri yada gıda mühendisleri..

parlaa

SiL BaŞtAn BaŞLaMaK gErEk
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2008
415
2
arkadaşlar aranızda gıda teknikeri olan varmı? ne tür işlerde çalışıyorsunuz?
şu sorumlu yöneticilik hakkında bilginiz varmı?

Ben gıda önlisans okuyorum (2.sınıftayım) ve şu an bir ilçe tarım müdürlüğü'nde staj görüyorum..Orada gıda mühendisleri, ziraat teknikeri, hatta veteriner ortak çalışıyoruz..Gıda mühendisleri, üretim yapan, satış yapan ve toplu tüketim hizmeti sunan yerlere denetime gidiyorlar. Anlayacağın devlet dairesinde böyle..

peki gelecek vaat ediyormu bnde gıda mühendisliği yazmak istiorm ama babam kızıyor iş bulamam diye

Geçenlerde geleceğin meslekleri adı altında Gıda Mühendisliği'ni de duydum televizyonda..Gerçek midir bilemem..Ama açıkçası puanın uygunsa Beslenme Ve Diyetetik bölümünü seçebilirsin.
Bence ileriki yıllarda diyetisyenlik çok önemli bir meslek olacak.

sağlıkla ilgili özel bi şirkette çalışıyorum
bencede diyetisyenlik bölümlerini tercih ederseniz sanki daha bi doğru karar vermiş olcaksınız cünkü inaırmısınız şuan hastanelerde diyetisyen bulup çalıştıramıyolar
CADIARZU

Ben gida teknikeriyim ve hiç bi halt yapamıyorum bence sende gıda muhendisliğini tercih etme başka meslekleri dene derim

Canım bende gıda teknıkerıyım caterıng alanında calıŞıyorum 2 oldu ara verdım ama aklında bulunsun egerkı teknıker olarak kalırsan yada muhendıslıge gecıs yaparsan caterıng secme derım ne kadar secılmıŞ varsa hepsı bu sektorde ..ben okurken caterıng asla dıyordum mezun olunca pıyasada oncu yerlerden bırınde basladım ve acemı halımle cıdden acayıp para kazandım o para tatlı geldı bı kez denedıgım dgs ye bı daha gırmedım ama fırma canımı yedı resmen..okuyan arkadaslar kızmasın sakın genel bı yargı belkı yanlıŞ bılmıyorum ama bızım pıyasada genelde kıroyum ama para bende tıpler patron ve cıdden gecınmek cok zor az once mesajlarda yazıyordu beslenme ve dıyet gecıs yapacaksan buraya gec ben sımdı cok pıŞmanım bu saatten sonra tekrar okulu gozumde buyutuyorum acıkcası o yuzden ben mutfak cavusluguna devam :KK43: secım senın ama caterıng e bulasma derım

Gıda teknikerliğini bilmiyorum ama gıda mühendisliği eğer ingilizcen varsa ve çok kötü bir üni den mezun değilsen iyi iş imkanları sunuyor.

Geçenlerde geleceğin meslekleri adı altında Gıda Mühendisliği'ni de duydum televizyonda..Gerçek midir bilemem..Ama açıkçası puanın uygunsa Beslenme Ve Diyetetik bölümünü seçebilirsin.
Bence ileriki yıllarda diyetisyenlik çok önemli bir meslek olacak.

sağlıkla ilgili özel bi şirkette çalışıyorum
bencede diyetisyenlik bölümlerini tercih ederseniz sanki daha bi doğru karar vermiş olcaksınız cünkü inaırmısınız şuan hastanelerde diyetisyen bulup çalıştıramıyolar
CADIARZU

bende tam bunu arıyordum opuyorumnanaktan
beslenme ve diyetetik düşünüyorum bende aslında aklımda bir yandan gıda mühendisliği de vardı ama diyetisyenlik birkaç aydır aklımda :eek:

gıda + turizm okudum çok severek okudum gerçekten çünkü üretim mutfak ve gıda hijyeni konuları benim için önemliydi gerçekten pişman değilim.stajı saymazsak kendi mesleğimi henüz yapamadım başka işlerde çalıştım ama yakın bi zamanda kendi yerimi açmayı düşünüyorum.. hatta yeni konu açtım yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar :)) bilgi tecrübe ve görüşleriniz önemli benim için.

Arkadaşlar meyve-sebze işletmesinde staj yapanınız var mı?
Meyve-sebze analizleri hakkında acil bilgiye ihtiyacım var.

Gıda teknikeri arkadaşlarım,
ilk iş deneyiminde talep edilen ücret ne olmalıdır?

Canım bende gıda teknıkerıyım caterıng alanında calıŞıyorum 2 oldu ara verdım ama aklında bulunsun egerkı teknıker olarak kalırsan yada muhendıslıge gecıs yaparsan caterıng secme derım ne kadar secılmıŞ varsa hepsı bu sektorde ..ben okurken caterıng asla dıyordum mezun olunca pıyasada oncu yerlerden bırınde basladım ve acemı halımle cıdden acayıp para kazandım o para tatlı geldı bı kez denedıgım dgs ye bı daha gırmedım ama fırma canımı yedı resmen..okuyan arkadaslar kızmasın sakın genel bı yargı belkı yanlıŞ bılmıyorum ama bızım pıyasada genelde kıroyum ama para bende tıpler patron ve cıdden gecınmek cok zor az once mesajlarda yazıyordu beslenme ve dıyet gecıs yapacaksan buraya gec ben sımdı cok pıŞmanım bu saatten sonra tekrar okulu gozumde buyutuyorum acıkcası o yuzden ben mutfak cavusluguna devam :KK43: secım senın ama caterıng e bulasma derım

Ben de catering e başvurmayı düşünüyorum birkaç gündür.
Bu beni korkuttu.

giresunda gıda teknolojisi 4 yıllık bölüm var,peki bu konuda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? 2 yıllığı varken 4 yıl daha mı iyidir sizce yada 2 yıl okuyup dgs:S ?

kpss de gıdacı alınmıyor

13 aralık 2010 tarihi itibariyle yürürlüğüe giren bi yasa sağolsun sorumlu yöneticiliğide bitirdi

kısacası emeklerime acıyorum şuanda da işsizim

bu zamanda en güzel bölüm sağlıkmış bakanlık hemşireye ebeye doymadı :KK43:

49 50 ne puan bulduysa atadı

Son düzenleme:
kpss de gıdacı alınmıyor

13 aralık 2010 tarihi itibariyle yürürlüğüe giren bi yasa sağolsun sorumlu yöneticiliğide bitirdi

kısacası emeklerime acıyorum şuanda da işsizim

bu zamanda en güzel bölüm sağlıkmış bakanlık hemşireye ebeye doymadı :KK43:

49 50 ne puan bulduysa atadı

çok haklısın arkadaşım.

gıda teknolojisini çok severek okudum. okuduğum zamanlarda iyi bir yeri vardı. ama sonradan kısıtlandıkça kısıtlandık. sorumlu yöneticilik yaptım. labaratuvarlarda çalıştım. fabrikalarda çalıştım. burnumdan geldi resmen. biraz ön muhasebe öğrendim ve onunla çalıştım. ne yöne gideceğimi şaşırdım. evlendim. işten çıktım. şimdi iş arıyorum. Allah kolaylık versin hepimize.

gıda teknolojisini çok severek okudum. okuduğum zamanlarda iyi bir yeri vardı. ama sonradan kısıtlandıkça kısıtlandık. sorumlu yöneticilik yaptım. labaratuvarlarda çalıştım. fabrikalarda çalıştım. burnumdan geldi resmen. biraz ön muhasebe öğrendim ve onunla çalıştım. ne yöne gideceğimi şaşırdım. evlendim. işten çıktım. şimdi iş arıyorum. Allah kolaylık versin hepimize.

amin arkadaşım aminnn

Ben de bir gıda teknolojisi mezunu olarak, şu an çağrı merkezi müşteri temsilciği kursuna gidiyorum.
Belki kursa gittiğim yerde işe başlayabilirim. Zaman gösterecek bunu.
Velhasıl kelam, İstanbul'da gıda mezunu olarak iş bulamadım.

Son düzenleme:
X