Saç Rengi ve Saç Boyama Saçlarım cok koyu oldu yardım edinnnnnnn...

Maskaraa

Ece
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2008
377
1
40
Arkadaşlar merhaba yardımınıza ihtiyacım var.
Fındık kabugu rengindeki saclarımı 3,4 aydır durmadan degiştirdim.
Önce palettenin kızıl serilerin boyadım kafam cok iddalı bir kızıl hatta kırmızı oldu.
Sonra sıkıldım kumrala döneyim dedim.
Kızılı küllü kumral kapatır dediler aynı markanın küllü kumralını aldım epeyce düzeldi.
Kahve ve aralarda eskisi kadar olmasa da kızıllıklar vardı.
Tekrar küllü kumral boyasaydım kendi sac rengime yakın olacaktı.
Ama ben gittim ne yaptım.Gittigim markette bu boyayı gördüm saçıma tutar sandım hemde içinde 2 kulllanımlık boya vardı hemen aldım.Renk aşagıda...

Sonuç bu renk benim saçımda cok koyu bir renk oldu.
O renk nasıl bu kadar koyu yapar.Hatta dedim içine başka bir koyu boya mı koydular yanlışlıkla...
Sacım suan neredeyse siyak bir renk ve eski kızıllarım tekrar ortaya cıktı.Moralim sısfır oldu.Saclarım kırıldı ve sertleşti.
Şimdiki sac rengi resimdeki gibi

Ben kumrala dönmek istiyorum arkadaşlar ne yapabilirim?:bbo:

Son düzenleme:
canım biraz bekle yıkadıkça acılır sonrada tekrar açık bir renge boyarsın bende ev arkadaşımınkini böyle acık bir renge boyadık ve koyu oldu ama bir haftada acıldı rengi oturdu biraz bekle derim ben

nurcancım cevabn için teşekkürler.Açılır mı sahi...
O begenmedigim dogal saçlarımı mumla arıyorum deliricem.
Zaten hemen degil en az 2 ay boya yapamam sanırım saclarım yıprandı.
En kısa zamanda küllü kumrala dönmek istiyorum.
Bahar geliyor bu saclar cok koyuuuuuuuuuu :KK43:

akşam bende voila nın 7,01 küllü kumralına boyadım saçımı beklediğimden koyu oldu ama sorun etmiyorum voilanın boyaları yıkandıkça açılıyor sık sık yıkayınca boya saçlarından akar üzülme,sonra istediğin renge boyarsın saçını

canım üzülme bende 2hafta önce saçlarımı 4numara kolestonla boyadım aynı siyah gibi koyu oldu ama şunada 2hafta sonra saçlarım açıldırengi .şu anda baya rengi açıldı o ilk günkü siyah gibi olan renk aktı.üzülme sen bu koyu renkler çabuk akıyor sık sık yıka .sakın hemen boyatma saçların yanar alah korusun akmasını bekle iice aksın sonra kuaföre gidip istediğin renge boyat.

canım aynı şey başıma gelmişti :bbo: kestane rengi saçımı açık kestaneye boyadım kopkoyu oldu kafamçokkarıştı ama allahtan loreal in amonyaksız boyasıyla boyamıştım da çabuk aktı (1 haftada falan) ve hiç yıpratmadı saçımı hatta aksine daha sağlıklı oldu saçım sırnaşık şey sonra üstüne palette nin açıcı içeren kahverengi boyasıyla boyadım biraz açıldı tonu ve bu da yıpratmadı hiç :lepi: üstüne bir de röfle yaptım delikafadulden hiçç bir yıpranma yok saçımda kaliteli bir boya kullanınca aynı gün içinde boyasan bile yanmıyor saç bence sen de voila değil de loreal falan kullan canım bir dahakine hihoyyyt

Arkadaşlar saolun ya içimi ferahlattınız ya.:eek:
Aslında sac boyama işine yeni yeni başladım ve bilgim yok.
Koyu da olunca epey korktum dünde sevgililer günüydü sözlüm de begenmedi...
Sinir oldum ona da laf anlatamadım.
Bol bol yıkıcam sacımı aksın gitsin bitsin bu dertttttttt...
Herkese sevgiler...a.s.

evet canım saçının boyası biraz aksın rengi açılır vede istersen yeni çıktı birisin palette rediance büyülü kahve yaparsın . bu saç boyası 4 seriden oluşuyor.koyu reng saçlara özelmiş.benim saç siyah 2 ay oldu.büyülü kahve alıp üstünede röfle atacağım inş. olur

bencede canım biraz bekle bendede oyle sonuclar cıkınca morelimi ck bozarım ama yıkadıkca sac rengi otaya ckacaktır hemen başka bi işlem uygulama bekle boya tamamen akar zaten

saolun canlarım beklicem mecburen...
İyice aksın diye beyaz sabunla yıkayacagım.
Sonrada elf2008 in dedigi gibi büyülü kahve yapıcam.Cok hoş bir renk...
Ben akıllanmayacagım galiba şimdiden boyamayı düşünüyorum.:roflol:
Alışkanlık gibi birşey bu sac boyası aslında sacımızda beyaz yokkken hiç boyamasak sonra nasıl olsa istmesekte boyamayacak mıyız?a.s

çok basit manavdan bir siyah turp alıyorsun. daha sonra rendeleyip kaynatıyorsun. posasını süzdükten sonra soğumasını bekliyorsun.içine 1tane yumurta sarınıda ekliyorsun..bu karışımı 5 saat saçında beklet.streçle bi güzelde.üzerinede havlu kurumasın kafanda. sonra yıka.bunu 2-3 kez tektarla.boyayı atıyor turplu su.saçı açıyor.ayrıca hızlı uzamasına neden oluyor.bununlada kalmıyor canlı ve parlak saçlara kavuşuyorsun...daha ayrıntılı bilgi istersen "sa. uzatmak ve bakım için turplu su " diye konu var orayı inceleyebilirsin.a.s sana kolay gelin canım:eek:

turplu suyu bende duydum hem saç uzatıyormuş hemde saçın rengini açıyormuş ne zamandır yapmak istiyorum ama bi türlü kısmet olmadı

saçım baya açıktı istediğim boyalar hemen akıyor diye koyu kumrala boyadık.çok koyuma gidiyor.çok üzülüyorum.açılır dediler o yüzden yaptım.gerçekten açılırmı ne olur bişi söleyin:KK43:((

Bende aynı dertten müzdaribim. İlk kez boyattım saçlarımı kuaför açtı sonra bal kumral istedim. Saçlarım daha çok bakır oldu içime sinmedi ama denize gir falan derken açıldı 2 ayda tam istediğim gibi oldu. Ee bu kezde dipler çıktı. Bende koleston kumral boya aldım dün boyadık. Saçlarım siyah oldu. Aralardan kahveli kızıllı bişeyler görünüyo ağlıycam. Şimdi gidip bidaha boyasam yine yıpranıcak zaten mahvoldular. Boyattığıma bin pişman oldum :KK43:

X