translokasyon belası hayattan yaşamdan vazgeçirdi artık

anatolyaya gidenler topği altında senin durumunda bi arkadaş var fırsat bulursan forma gözat

nilencim ilgin için sağol.benim denmelerimden biride anatolyadaydı zaten.anatolyaya giden arkadaşa baktım maalsef pgt de hiç sağlıklı embriyosu çıkmamış.işte bizim birde böyle bir kabusumuz var.hiç sağlıklı embriyo çıkmayabilir.benim hep 17 18 iyi dercede embriyom oluşuyor ve pgt ye giriyor sağlıklı çıkanlar da ldu.ama sonuç hep negatif.yani aslında PGT TRANSLOKASYON İÇİN TAM BİR ÇÖZÜM DEĞİL NE ARADIKLARINI BİLE BİLMİYORLAR.ŞANSINA YANİ.evlendiğimizde ilk 6 ay korunalım diye dr.gittik.kadın yumurtalıkların endometriumun o kadar gzelki hemen hamile kaırsun çok iyi korunman lazım demişti.şimdi hale bak.

öncelikle bu değerli bilgileri paylaştığın için çok teşekkür ederim.keşke drlarda baştan herşeyin önlemini alsa,hastaları bilgilendirselerde bukadar yıpranmasa ümitlenmese insanlar.seni çok çok iyi anlayanlardan biriyim ben.açtığın forumu defalarca okudum.hani bazen sözün bittiği yer olurya yazamadım hiçbirşey.bunuda kendini yalnız hissetmemen için yazıyorum çünkü ben kendimi çok yalnız hissediyorum.
ben 3 defa denedim pgt ile.1 yada 2 kez daha denemeyi düşünüyorum sonradan pişman olmamak için.elimden geleni yaptım derim enazından dönüp baktığımda.Ama Allahım nasip edersede mucizem olur.buda bizim sınavımız napalım.hiçbir sınav kolay değil.eşinle ve ailenle sağlıklı mutlu huzurlu ve hayırlı bir ömür geçirmen dileğiyle.Allah yar ve yardımcın olsun.sevgilera.s.

seni çok iyi anlıyorum hituci ama siz şansınıza erken öğrenmişssiniz problemi.ama bu rahatsızlıkta keşke yanlış olzaydım.başkalarının olduğunu da biliyorum.memorialde denedim de tanıdığım üç hasta daha vardı onlar en sonunda donasyon yaptılar.burada forumdada anladığım kadarıyla 10a yakın insan var maalsek çokuz.
ama arkadaşlar zaman ilerledikçe anlıcaksınız yaş geçtikçe yıprandıkça sonuçlar hep negatif gelince asıl translokasyon nedir.
allah dayanma gücü versin artık hayata karşı parmağımı oynatacak mecalim yokkkkk

öncelikle bu değerli bilgileri paylaştığın için çok teşekkür ederim.keşke drlarda baştan herşeyin önlemini alsa,hastaları bilgilendirselerde bukadar yıpranmasa ümitlenmese insanlar.seni çok çok iyi anlayanlardan biriyim ben.açtığın forumu defalarca okudum.hani bazen sözün bittiği yer olurya yazamadım hiçbirşey.bunuda kendini yalnız hissetmemen için yazıyorum çünkü ben kendimi çok yalnız hissediyorum.
ben 3 defa denedim pgt ile.1 yada 2 kez daha denemeyi düşünüyorum sonradan pişman olmamak için.elimden geleni yaptım derim enazından dönüp baktığımda.Ama Allahım nasip edersede mucizem olur.buda bizim sınavımız napalım.hiçbir sınav kolay değil.eşinle ve ailenle sağlıklı mutlu huzurlu ve hayırlı bir ömür geçirmen dileğiyle.Allah yar ve yardımcın olsun.sevgilera.s.

siz daha gençsiniz arkadaşım şansınız varsa deneyin tabiki inşallah bu zorlu süreci bri siz pozitif tamamlayın.öyle çok istiyorumki yüreğimden erkekten kaynaklnan translokasyonda bir tanecik pozitif sonuç olsun.deneyin ve ümit olun arkadaşım bize allah yardımcımız olsun:çok üzgünüm:

merhaba arkadaşlar sizleri çok iyi anlayan biri olarak yanınızda olmak istedim..

bende 4 düşük yaşadım 3. düşüğümden sonra kromozom testim yapıldı. bende de kromozom translokasyonu vardı.. çok üzgün ne yapacağımı bilemiyordum çok zor bi işlem tüp bebek ve pgt de eklenince zorluk 2 kat artıyor şüphesiz.
ben izmir smyrna da tüp bebek denemeye karar verdim eşimle. umutluydum....
ilk denemem 9 embriyom pgt den geçti.. 2 tane sağlıklı embriyom çıktı transfer edildi 27 ekim 2008 de ...
şimdi çok şükür bebeğim benimle.. allahım size de en kısa zamanda nasip etsin inşallah...

bunun nasıl bişey olduğunu bildiğimden yanınızda olduğumu bilmenizi ve iyi sonuçlar çıkabildiğini de görüp umutsuzluğa kapılmamanızı istedim... canlarım bu yolda olan herkese allahım sabır sağlık ve şans versin....

hımmm bi de şunu eklemek istiyorum...
genetik sorun çıktıktan sonra genetik uzmanla görüşmeye gittim.
bana söylediği bi söz hala kulaklarımda.. sende translokasyon var evet ama sen sağlıklısın demekki senden doğan da sağlıklı olabilir.. lütfen umudunu kaybetme ve buna inan demişti..
aklınızda bulunsun kızlar siz sağlıklısınız bebeğiniz de sağlıklı olabilir... inşallah allah ım isteyen herkese nasip etsin inşallah...

arkadaşlar ben şuna inanıyorum insan evlatsızlıkla sınanacaksa karşısına her şey sorun olarak çıkabiliyor... belki toplum müsade etse rabbim senden gelene razıyız istiyoruz verirsen kapımız var...vermesen sabrımız diyeceğiz...ama ne mümkün...çocuksuzluk hiç bir şeye benzemiyor...insanlar ilk görüp tanıştıkları insana bile çocuğun var mı ...yok cevabını alınca başlıyolar neden di niçindi... tüp bebek yapsanıza sanki bizim haberimiz yok tüp bebekten...insan içine çıkmaktan bunaldım ...birisiyle tanışınca yine aynı soruyu soracaklar diye diken üstünde oturuyorum ....çocuk kucağına alsan acıyarak bakmalar ...almasan garipsemeler ...bizim toplumumuz bu konuyu aşmaya hazır değil bak avrupaya insanlar çocuk yapmıyor kimse eyvallah etmiyor...biz bu kadar uğraşıyoruz bu kadar para döküyoruz olmazsa ölelim mi...bu gün okulda bi haber aldım 29 yaşında bir anne beyin tümöründen vefat etmiş...5 yıl sonra bulduğu 8 aylık bebeği kalmış geride.
yani annelik sevinci sekiz ay sürmüş...işte her şeyin hayırlısı dediğimiz şey bu olsa gerek...önceki okulumda belalı mı belalı haylaz bi ortaokul öğrencimiz vardı...bi gün babayı çağırdılar okula koca adam hüngür hüngür ağladı ben bunu 10 sene sonra buldum belamı da buldum olmaz olsun diye ...verdiğim örnekler belki hoş değil hayatın için
den yaşanmış olaylar...rabbim hepimizi iyilik ve güzellikleriyle karşılasın ...

hımmm bi de şunu eklemek istiyorum...
genetik sorun çıktıktan sonra genetik uzmanla görüşmeye gittim.
bana söylediği bi söz hala kulaklarımda.. sende translokasyon var evet ama sen sağlıklısın demekki senden doğan da sağlıklı olabilir.. lütfen umudunu kaybetme ve buna inan demişti..
aklınızda bulunsun kızlar siz sağlıklısınız bebeğiniz de sağlıklı olabilir... inşallah allah ım isteyen herkese nasip etsin inşallah...

eyetkiner teşekkürler iyi niyetin için canım.ama senin durumun farklı sizde problem sende sanırım kadından kaynaklanan translokasyonda ist.da bir örnek var sadce pozitif sonuç alan oda memorialde 2 yıl önce ama başka yok maalsef.tıbbi olarak kesinleşmessede erkekten kaynaklanan translokasyonda iş sdaha zor yani pozitif sonuç yok.üstelik translokasyonun hangi kromozomda olduğu ve kırılma mı parça değşimi mi olduğu çok önemli.ilk kromozomlar daha büyük ve genelde parça değişimi oluyor sağlıklı bebek asla dünyaya gelemiyor maasef.sanırım sizde parça değişimi değil kırılma var.istandaki örnek öye mesala.siz şanslı gruptasınız.allaha ne kadar şükretseniz az.

arkadaşlar ben şuna inanıyorum insan evlatsızlıkla sınanacaksa karşısına her şey sorun olarak çıkabiliyor... belki toplum müsade etse rabbim senden gelene razıyız istiyoruz verirsen kapımız var...vermesen sabrımız diyeceğiz...ama ne mümkün...çocuksuzluk hiç bir şeye benzemiyor...insanlar ilk görüp tanıştıkları insana bile çocuğun var mı ...yok cevabını alınca başlıyolar neden di niçindi... tüp bebek yapsanıza sanki bizim haberimiz yok tüp bebekten...insan içine çıkmaktan bunaldım ...birisiyle tanışınca yine aynı soruyu soracaklar diye diken üstünde oturuyorum ....çocuk kucağına alsan acıyarak bakmalar ...almasan garipsemeler ...bizim toplumumuz bu konuyu aşmaya hazır değil bak avrupaya insanlar çocuk yapmıyor kimse eyvallah etmiyor...biz bu kadar uğraşıyoruz bu kadar para döküyoruz olmazsa ölelim mi...bu gün okulda bi haber aldım 29 yaşında bir anne beyin tümöründen vefat etmiş...5 yıl sonra bulduğu 8 aylık bebeği kalmış geride.
yani annelik sevinci sekiz ay sürmüş...işte her şeyin hayırlısı dediğimiz şey bu olsa gerek...önceki okulumda belalı mı belalı haylaz bi ortaokul öğrencimiz vardı...bi gün babayı çağırdılar okula koca adam hüngür hüngür ağladı ben bunu 10 sene sonra buldum belamı da buldum olmaz olsun diye ...verdiğim örnekler belki hoş değil hayatın için

haklısın arkadaşım bazen insan en sevdiklerinin hamile haberine saatlerce ağlar mı üzüntüden ben çok ağladım.ama inan onları kıskandığım sevmediğim için değil.umarım anlıyorsunuzdur.nerdeyse kimseye gitmiyor görüşmez hale geliyorsun bir süre sonra .senden sonra evlenenlerin çocukları iki tane olmuş hatta okula başlamış izlersin bir kenerdan gözlerin nemli.neryebaksan ya hamile birini ya çocukları görürsün.imtihanmı allah gözüne gözüne sokar.
eğitimciyiz nerye baksan kıyamzssın.ama gel gelelim avrupalılar gibi çocuğum olmasın hayvan besleyeyim de diyemiyorum.ben nerdeyse çocuk için evlendim.anneliği tatmayı yaşamayı çok istedim .çok mu büyük şeyler istedim allhım.inasanlar bakmayıp sokağa atarken acımadan gidip aldırırken bilemiyorum.
bir süre sonra herkesten uzak sessiz bir yaşam seni beklemeye başlıyor zaman geçtikçe.....

çok haklısın canım kimse bilmez bizler neler yaşıyoruz nelerle savaşıyoruz ne acılar çekiyoruz. bizler bebek özlemi ile sınanıyoruz belki ama Rabbim çok büyük vakti zamanı gelince dualarımızı kabul ediyor edecek.dediğin gibi herşeyin hayırlısı ölümünde evladında hayırlısını versin Rabbim. bende 5 yıl sonra ilk mikroenjeksiyon denememde hamile kaldım 9 buçuk haftalık olduk Allah ıma şükür. darısı tüm isteyen ve bekleyenlerin başına inşallahhh. Rabbim kimsenin buynunu bükük kucağını boş bırakmasın ona açılan elleri duaları geri çevirmesin inşallahhhh

eyetkiner teşekkürler iyi niyetin için canım.ama senin durumun farklı sizde problem sende sanırım kadından kaynaklanan translokasyonda ist.da bir örnek var sadce pozitif sonuç alan oda memorialde 2 yıl önce ama başka yok maalsef.tıbbi olarak kesinleşmessede erkekten kaynaklanan translokasyonda iş sdaha zor yani pozitif sonuç yok.üstelik translokasyonun hangi kromozomda olduğu ve kırılma mı parça değşimi mi olduğu çok önemli.ilk kromozomlar daha büyük ve genelde parça değişimi oluyor sağlıklı bebek asla dünyaya gelemiyor maasef.sanırım sizde parça değişimi değil kırılma var.istandaki örnek öye mesala.siz şanslı gruptasınız.allaha ne kadar şükretseniz az.

canım bunun kadın veya erkekle alakası olduğunu sanmıyorum. bende de Resiprokal translokasyon,var. yani iki farklı kromozomdan ayrılan parçaların yer değiştirmesi sonucu meydana geliyormuş.. hamile kalabiliyorum.. 4 kez kaldım hepsi de maxımum 10 haftalıkken kaybettim. sizleri çok iyi anlıyorum ben. ortak dertlerimiz var. bu yolla tüp bebek deneyip hamile kalamayan çok da arkadaşım. kolayu bi yol değil elbet zor ...
tüp bebek zaten zor... bi de pgt ..neyse arkadaşım siz yine de ümidinizi kaybetmeyin.. dualarım sizlerle allahım inşallah bu yolda olan herkese yardım edecek...:Saruboceq:

canım bunun kadın veya erkekle alakası olduğunu sanmıyorum. bende de Resiprokal translokasyon,var. yani iki farklı kromozomdan ayrılan parçaların yer değiştirmesi sonucu meydana geliyormuş.. hamile kalabiliyorum.. 4 kez kaldım hepsi de maxımum 10 haftalıkken kaybettim. sizleri çok iyi anlıyorum ben. ortak dertlerimiz var. bu yolla tüp bebek deneyip hamile kalamayan çok da arkadaşım. kolayu bi yol değil elbet zor ...
tüp bebek zaten zor... bi de pgt ..neyse arkadaşım siz yine de ümidinizi kaybetmeyin.. dualarım sizlerle allahım inşallah bu yolda olan herkese yardım edecek...:Saruboceq:

sen çok şanslı gruptasın canım ilk denemende başarılı olmuşssun.dediğim gibi daha önce memorialde yine bayandan kaynaklanan bir vakda başarılı onumuş ve 4.denmede.siz ilkinde başarılı olduğunuz için daha kolay gibi görünebilir.tıbbi olarak kesinleşmemsine rağmen dr.lar da ynı şeyi söylüyor hiçbir merkezde erkekten kaynaklananda başarı kaydedilemiş.
üstelik translokasyon çok artık hangi kromozomda olduğu ve parça değişimi sırasında kırılma var yoksa tamamen parça değişimimi o çok önbemli.istanbuldaki bayanında sadce kırılma var küçük kromozom üstelik.sizin hangi kromozom bilemiyorum ama muhtemelen küçük ve sizde sadce kırılma çok şanslısınız çok.allaha ne kadar şükretseniz az.
biliyomusun merkezlerden biri dedi artık biz çalışırız çalışmasına ama sonuç yine aynı olma ihtimalişçok yüksek ama yine siz bilirsiniz.normalde merkezler bunu söyler mi.
senin adına çok sevindim hiç yıpranmadan ilkinde hamile kalabilmen çok güzel.allah kucağına almayı da nasip etsin canım

sen çok şanslı gruptasın canım ilk denemende başarılı olmuşssun.dediğim gibi daha önce memorialde yine bayandan kaynaklanan bir vakda başarılı onumuş ve 4.denmede.siz ilkinde başarılı olduğunuz için daha kolay gibi görünebilir.tıbbi olarak kesinleşmemsine rağmen dr.lar da ynı şeyi söylüyor hiçbir merkezde erkekten kaynaklananda başarı kaydedilemiş.
üstelik translokasyon çok artık hangi kromozomda olduğu ve parça değişimi sırasında kırılma var yoksa tamamen parça değişimimi o çok önbemli.istanbuldaki bayanında sadce kırılma var küçük kromozom üstelik.sizin hangi kromozom bilemiyorum ama muhtemelen küçük ve sizde sadce kırılma çok şanslısınız çok.allaha ne kadar şükretseniz az.
biliyomusun merkezlerden biri dedi artık biz çalışırız çalışmasına ama sonuç yine aynı olma ihtimalişçok yüksek ama yine siz bilirsiniz.normalde merkezler bunu söyler mi.
senin adına çok sevindim hiç yıpranmadan ilkinde hamile kalabilmen çok güzel.allah kucağına almayı da nasip etsin canım

anladım canım anladım ve anlattıklarına üzüldüm bi merkezin bu şekilde konuşması beni üzdü açıkçası.. benim 1 ve 5. kromozomlarımda translokasyon var ben de kendimi çok şanslı görüyorum rabbim yüzüme bi kerede güldü umarımm sizinde herşey yolunda gider ve bebeğinize en kısa zamanda kavuşursunuz... dualarım sizinle :Saruboceq:

anladım canım anladım ve anlattıklarına üzüldüm bi merkezin bu şekilde konuşması beni üzdü açıkçası.. benim 1 ve 5. kromozomlarımda translokasyon var ben de kendimi çok şanslı görüyorum rabbim yüzüme bi kerede güldü umarımm sizinde herşey yolunda gider ve bebeğinize en kısa zamanda kavuşursunuz... dualarım sizinle :Saruboceq:

biz de senin adın çok seviniyoruz.en azından aramızdan biri bu işi başarıyla sonuçlandırdı.merak ettiği dr.un senden amniyo sentez testi istedimi.ne zaman yaptıracaksın ya da yaptırdın mı merak ediyorum bizi de bilgilendirir misin lütfen.gelişmelerden bizi de haberdar eder misin.çok öpüyorum seni

Eşimde 2. ve 6. kromozomlarda translokasyon var.Daha pgt denemedik ve sanırım yakın bi zaman da tedaviye başlıycaz.Umarım herşey yolunda gider.3 hamileliğim oldu ama hepsini kaybettim.yaklaşık 1 senedir tedavilere ara vermiştik birazda olsa ara vermek gerçekten ii geliyor.buarada KK danda uzak olup kendimi rahatlatmak istedim çünkü burda okuduklarım beni çok etkiliyodu.Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün...

bana çok garip geldi yazılanlar.. bizler burda okuduklarımızdan çok etkileniyoruz.. böyle umutsuzca yazılar diğer kişilerin de umutlarını etkiliyor..
biz daha hiç tüp bebek yaptırmadık, iki düşüğüm var ve eşimde translokasyon taşıyıcılığı olduğunu öğrendik.. bizim genetik danışma aldığımız genetik merkez (ki kendileri ile çalışmayacağımızı bile bile, hüç bir maddi çıkarı olmaksızın) bize kadında olmasındansa erkekte olmasının işi daha kolaylaştırdığını, işlemleri yaparken kadından ancak belli sayıda yumurta toplanabildiğini ancak erkekten milyonlarca sperm alınabildiğini ve spermleri dölleme işleminde önce fish adı verilen teknikle mikroskopta inceleyip genetik sorunu olmaması en muhtemel olanların döllemeye gönderildiğini ifade ettiler.. bu durumda kadının yerine erkeğin taşıyıcı olmasının daha iyi bir şans olduğunu, kadında üreme açısından sorun yoksa genetik tahlil yaptırmanın ve sonunda hamile kalmanın zor olmadığını ifade ettiler..
üstelik buna rağmen burda zimmin ve eyetkinerin kendileri taşıyıcı oldukalrı halde, üstelik büyük kromozmlar olarak adlandırılan ilk kromozomlarda kırılma ya da yapışma olduğu halde bebek sahibi oldukalrını gördük..
ve bu olmasa bile yani söylenen her iki şey de yanlış bie olsa mantıken bir embriyo incelenirken erkek ya da kadın farketmiyor ki, her ikisinden de bir hücre alınıyor ve her ikisinin de hücresinin sağlıklı mı sakat mı olacağı tamamen miyoz böplünmeyle alakalı ve eşit oranlardır.. ben lise ve üniversitede aldığım fen eğitimiyle bu kadarını biliyorum, doktorla da detaylı konuşabilecek kadar araştırdım bu konuyu..
bence moralimizi bozmayalım, olmayacak diyorsanız olmasını bekleyemezsiniz.. ama bu iş hayırlısı ile olsun derseniz umudunuz var demektir.. umudunu kaybeden kişinin hayattan hiç bir beklentisi olamaz ve bu büyük bir günahtır..
ben kimsenin umudunu kaybetmemesini, zorlu bir süreç olduğunu ama Allahtan hayırlısını istemeyi öneriyorum..
ha ben ütopk de değilim, okuduğum araştırmarda pgt nin doğum oranlarını artırmadığı, sadece sağlıklı bebek olma ihtimalini artırdığı söyleniyordu.. bu doğru.. sonuçta bizim eşimiz ya da biz dünyaya gelirken bu genetik hata ortaya çıkmadıysa, ailede de vardır demektir.. geçmişe dönmek lazım, bu taşıyıcılığa rağmen biz ya da eşimiz dünyaya "tüp bebek olmadan" gelmişiz.. daha doğrusu ailevi geçiş gösterip de şimdi genetik hastalık taşıyıcısı olan herkes normal yolla doğmuş.. pgt sadece düşükleri ve sakat bebekleri önlemek için yapılıyor... yoksa sağlıklı olan sperm sağlıklı embriyoyu döllese bizim asla tüp bebeğe ihtiyacımız yok.. biz bunu garanti altına almaya çabaladığımz, arka arkadya bir daha bir daha düşük yapmayalım diye tüp bebek yapıyoruz..
neyse arkadaşlar okuduğumdan beri bu başlığı moralim çok bozuldu, ben gerçekçi olan ama umudunu yitirmeyen şeyler okumak istiyorum.. hepimizin ihtiyacı olan da bu

okuma arkadaşım senin de canın sıkılmasın.sen daha okumaya moralin dayanmazken bunu defalarca deneyen insanlar napsın.bahsettiğin merkez volkan hoca sanırım aynı şeyleri söylemişti ama sonuç negatif.çözüm bulmaya çalışıyor burada paylaşan arkadaşlar acılarını hafifletmeye.şimdiye kadar pozitif sonuç alan arkadaşlarımız hep kadın taşıyıcı bu bile moral oldu bize.ama benim görümcem de taşıyıcı ve kızı aynen söylendiği gibi engelli doğdu.düşük tehkikesini iğnelerle rahmini dikerek falan durdurdular .ama maalsef şimdi çocuk ileri dercede kalp hastası omuriliğinde kamburluk dercesinde eğrilik rahatsızlıkları böyle uzayıp gidiyor.bunların hepsinin genetik olduğu yani iş taranslokasyona gelip dayanıyor henüz 7 yaşında maalsef.burada hiç kimse birbirinin moralini bozmak için deneyimlerini paylaşmak için burada.umarım sen bu işli dedğin gibi gönlünce tamamlarsın herkese de umut olursun.rabbim yar ve yardımcımız olsun.o ol deyince kadar olmuyor işte...

canım biliyorum ama umutsuz olamk sadece tedaviyi kötü etkiler.. bana bu tedavinin olumlu yanlarını anlatan genetiksteki embriyologtu, yani tüp bebek doktoru değildi ve ben onunla çalışamayacağım halde bunları söyledi.. genartı bilmiyorum orda tedavi görmeyi düşünüyorum, onlara kromozom anomalimizi gönderdim probun elelrinde olduğunu ve pgt ile anne olan çok kişi olduğunu, şuana kadar merkezlerinde 100 ün üzerinde pgt ile anne olan kişi olduğunu yazmışlardı.. bilemiyorum tabi kimin bana doğru kimin yalan söylediğini.. ben de burda acımı hafifletmek için bulunuyorum, bu mesaj herkese açık ve doğal olarak benim durumuam uyduğundan okuyorum... baştan birisi çıkıp "bu iş zor, olmaz, bırakın gitsin bu belayı" tarzında bir mesaj yazarsa bunun muhattabı tabiki benim.. ve ben daha tedaviye başlamayan birisi bunalrı görünce umudum kırılsın istemiyorum.. zaten bozuk olan moralimizi daha da bozmak değil birbirimize destek olmak olmalı amaç..
hem ne alaka ben hala anlamıyorum, dünya tarihinde ilk defa mı translokasyonlu erkek doğdu, ilk bizim nesilde mi görüldü de anne baba olamıyoruz.. translokasyon büyük ölçüde ailevi geçiş gösteriyor.. soyumuz bu aşamaya kadar geldiyse demek ki anne olunabiliyor.. bence sen de umudunu koru ve gücünün yettiğince devam et.. sakat çocuk riskine karşı da pgt ile 35-40 yaşına kadar devam et, olmuyorsa da Allahın takdiri.. evlat edinmek istemeyebilirsin, bu çok doğal.. ama böyle isyan etmek sadece sana zarar verir. senin sağlığın eşinin sağlığı yerinde olsun da herşey hallolur.. ben şahsen üç defadan fazla denemeyi düşünmüyorum ve olmama ihtimaline de hazırım, ne yapıyım yani ölüyüm mü olmuyor diye.. veren de Allah alan da Allah kardeşim.. Allah sıkıntını stresini alsın ve hakkında hayılrısını versin

okuma arkadaşım senin de canın sıkılmasın.sen daha okumaya moralin dayanmazken bunu defalarca deneyen insanlar napsın.bahsettiğin merkez volkan hoca sanırım aynı şeyleri söylemişti ama sonuç negatif.çözüm bulmaya çalışıyor burada paylaşan arkadaşlar acılarını hafifletmeye.şimdiye kadar pozitif sonuç alan arkadaşlarımız hep kadın taşıyıcı bu bile moral oldu bize.ama benim görümcem de taşıyıcı ve kızı aynen söylendiği gibi engelli doğdu.düşük tehkikesini iğnelerle rahmini dikerek falan durdurdular .ama maalsef şimdi çocuk ileri dercede kalp hastası omuriliğinde kamburluk dercesinde eğrilik rahatsızlıkları böyle uzayıp gidiyor.bunların hepsinin genetik olduğu yani iş taranslokasyona gelip dayanıyor henüz 7 yaşında maalsef.burada hiç kimse birbirinin moralini bozmak için deneyimlerini paylaşmak için burada.umarım sen bu işli dedğin gibi gönlünce tamamlarsın herkese de umut olursun.rabbim yar ve yardımcımız olsun.o ol deyince kadar olmuyor işte...

Canim kardesim ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN INSEALLAH Seni oyle guzel anliyorumki bu asamalar cok zor.Biliyorumki ALLAHIN IZNIYLE O ZORU BASARACAGIZ;Yeterki yuce mevlam ol desin.Bende cok yiprandim ayni senin gibi yikildim agladim ne fayda.BUNLARIN hepsi bir imtehan sabir adecez.Bende 20 yildir savasiyorum.ARTIK TUKENDIGIMI HISSTEMEYE basladim ama asla pes etmicem.Benimde esim azo spermi dr bize asla evlat sahibi olamassinis dedigi anda mahvolmustum hemde yasim 19 yani cocuk yasdaydim.6 kez migro denedim.Sukur migro teseyle azda olsa sperm bulundu
Ama simdide yumurta rezervim az yani yumurtam olmuyor cok az herseyi denedim.Enson tetkitler yapildi Taktir allahin RABBIM DILERSE OLUR yeterki ol desin dogum yapmadigim halde 3 kez kurdaj ve 3 kez labaroskopi oldum iki kez over kistinden ameliyat oldum.su an hastaneden yeni geldim BARTHONEL KISTINDEN AMELIYAT OLDUM: cok zor bu yasadiklarimiz iki hafta sonra ALAH IZN VERIRSE 7. migroma basliycam turkiyede bir umut iste benimde rahim tutmuyor.dollenmis yumurtalari pgt yaptiracaz ama o imkanimda yok yumurta sayim vok az TOMRISCIM INANKI KARDESIM BEN INANIYORUMKI ALLAHIN IZNIYLE EVLATIN OLACAK GUCLU OL KENDINI HEMEN BOS VERME DAYANACAZ RABBIM elbet bir kapi acak bu kadar cok cektiklerimiz RABBIMIN KATINDA BOS DEGIL.O MUCIZELER BIZEDE GELECEK BUNU UNTMAYALIM .allaha emanet ol canim rabbim yuregini ferahlatsin canim kardesim benim bol duayla INSEALLAHHHHHkaydirigubbakcemile5opuyorumnanaktan

tomrisciğim benim eşimdede translokasyon var bende geçen nisan ayında tüp bebeğe başladık ve pgdli oldu sonuç pozitifti 9 haftalıkken kaybettim bebeğimi bebğimi dr genetik incelemeye gönderdi ölüm sebib genetik değilmiş sadece bebeğimde taşıyıcıymış olumsuz düşünme bence biz tekrar başlıyacağız nasipse önümüzdeki ay inşş olumlu sonuç alırım ve burdan yazarım

pgd06 nun yazdığı gibi bana doktorumun dediği eşinde olduğu için işimiz daha kolay dedi çünkü sperm daha çok yumurta okadar değil tabi bunlar hep boş rabbim verdikten sonra gerisi hikaye yapacağımız tek şey ver allaha sığınıp hayırlısını istemek

Robertsonian translokasyonlu ve konjenital bilateral vaz deferens agenezisi olan bir erkeğin
epididiminden alınan spermlerin intrasitoplazmik injeksiyonu ile gerçekleşen doğum

yukarıdaki başlığı kopyalayıp google yazın ve okuyun bakalım erkekte translokasyon - hele hele robertsonian gibi 1000 kişide bir görülen ve resiprokale göre daha zor olan translokasyon- olmasına rağmen tüp bebek ve pgt ile sağlıklı bir kız çocuğunun nasıl olduğunu görün akadaşlar.. moralinizi bozmayın Allah ol diyorsa oluyordur olmuyorsa da Onun takdiridir...

X