Kekler - Pastalar Düdüklü tencerede pandispanya

BenGulNR

ALLAHIMA ŞÜKÜRLER OLSUN:)
Kayıtlı Üye
10 Mart 2007
1.296
3
49
elinizde döküm düdüklü tencereniz varsa dilediğiniz pandispanya veya keki pişirebilirsiniz.( sakın çelik düdüklü tencerede denemeyin sonuç facia oluyor.)
düdüklüde pişen pandispanyalar harika oluyor.yapacağım pastanın pandispanyasını bu kez sizler için düdüklü tencerede pişirdim.denemek isteyenler için tarifimiz

5 yumurta
2 su bardağı şeker
1 şişe sade gazoz ( küçük şişe)
1 limon kabuğu rendesi
1 paket kabartma tozu
3 su bardağı elenmiş un

yumurta ve şekeri iyice çırpın. diğer malzemeleri ekleyip karıştırın.margarin ile yağlanmış düdüklü tencerenin içine hamuru boşaltın. kapağını kapatın fakat düdüğünü takmayın.ocağın en küçük kısmında ve en kısık ateşte 1 saat 45 dk. pişirin. ateşten alın 5 dk. kapağını açmadan dinlendirin.

5 yumurta
2 su bardağı şeker
1 şişe sade gazoz ( küçük şişe)
1 limon kabuğu rendesi
1 paket kabartma tozu
3 su bardağı elenmiş un

servis tabağınıza ters çevirip soğutun. pandispanyanın üstü kızarmıyor arkadaşlar ama güzelce pişiyor merak etmeyin.
iyice soğuduktan sonra 2 veya 3 pata kesip dilediğiniz krema ile pastanızı kaplayabilirsiniz.
yada üzerine pudra şekeri,meyvalı yada çikolatalı soslardan birini gezdirip servis yapabilirsiniz...
afiyetler olsun...

Eklentiler

• $SANY2927.JPG
    $SANY2927.JPG
    16,6 KB · Görüntüleme: 581
  • $SANY2929.JPG
    $SANY2929.JPG
    19,8 KB · Görüntüleme: 297
  • $SANY2943.JPG
    $SANY2943.JPG
    23,2 KB · Görüntüleme: 285
ELİNE SAGLIK ÖNCEDEN YAPILDIGINI DUYMUŞTUM AMA HİÇ GÖRMEMİŞTİM
BENDE YAPMAK İSTERDİM AMA ÇELİK DÜDÜKLÜM
ÇELİKTE PİŞMİYORMU??cokacimcoook

canım benimkide çelik ama çalikte olmuyor:çok üzgünüm:bu tarif elime geçince annemin eski düdüklüsüne göz diktim en kısa zamanda alıcam ve yapıcam beş çayına beklerim tadına beraber bakalım olur mu?cokacimcoook

canım benimkide çelik ama çalikte olmuyor:çok üzgünüm:bu tarif elime geçince annemin eski düdüklüsüne göz diktim en kısa zamanda alıcam ve yapıcam beş çayına beklerim tadına beraber bakalım olur mu?cokacimcoook

SAGOL CANIM YA VALLA YEMİŞ GİBİ OLDUMM:1hug:
ÇELİKTE PİŞMİYORMU YANİ İÇİ FALANN:uhm::uhm:
AZCIK MERAK ETTİMM ÇELİKTE DENEDİNMİ SEN HİÇÇ:uhm:

çok enteresan mutlaka denemek isterim ama o tencereyi nereden bulucam.
tarif için teşekkürler...

SAGOL CANIM YA VALLA YEMİŞ GİBİ OLDUMM:1hug:
ÇELİKTE PİŞMİYORMU YANİ İÇİ FALANN:uhm::uhm:
AZCIK MERAK ETTİMM ÇELİKTE DENEDİNMİ SEN HİÇÇ:uhm:

tatlım çelikte denemedim ve tarifte de asla çelikte denemeyin diyor.Annenin eski düdüklüsü yok mu hani şu eski evladiyeliklerden:roflol:allahtan annem atmamıştı göz diktim hemen alıcam ve pandispanyalarımı bundan sonra onda yapıcam:dance:

tatlım çelikte denemedim ve tarifte de asla çelikte denemeyin diyor.Annenin eski düdüklüsü yok mu hani şu eski evladiyeliklerden:roflol:allahtan annem atmamıştı göz diktim hemen alıcam ve pandispanyalarımı bundan sonra onda yapıcam:dance:

Ah canım benim o tencerenin yerinde yeller esiyorrr kaydirigubbakcemile3
yok yanii:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Ah canım benim o tencerenin yerinde yeller esiyorrr kaydirigubbakcemile3
yok yanii:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

zambakcım pandispanya hamurunu tutturmak zordur ama elinde böyle bir malzeme olursa çok rahat kekini tutturabilirsin çelikler çıkınca onlar ucuzlamıştır istersen piyasaya bir bak inşallah bulursuna.s

zambakcım pandispanya hamurunu tutturmak zordur ama elinde böyle bir malzeme olursa çok rahat kekini tutturabilirsin çelikler çıkınca onlar ucuzlamıştır istersen piyasaya bir bak inşallah bulursuna.s

neyse ben biçevremdekilere sorayım belki vardır birilerinde:çok üzgünüm:

neyse ben biçevremdekilere sorayım belki vardır birilerinde:çok üzgünüm:

canımcımmm sen böyle üzüldükçe ben düdüklüyü bulduğuma sevinemiyorum:çok üzgünüm:bulamazsan gel bana beraber yapar yeriz hem de tanışmış oluruz:1hug:

canımcımmm sen böyle üzüldükçe ben düdüklüyü bulduğuma sevinemiyorum:çok üzgünüm:bulamazsan gel bana beraber yapar yeriz hem de tanışmış oluruz:1hug:

üzülme canım ya:teselli:
valla herşeyi yemekten şişmiş durumdayım zaten bibu eksik kalsın
napıyımm
tekrardan ellerine saglık sana afiyet olsun
benim içinde birdilim ye kendim yemişten sayarımma.s.a.s.

üzülme canım ya:teselli:
valla herşeyi yemekten şişmiş durumdayım zaten bibu eksik kalsın
napıyımm
tekrardan ellerine saglık sana afiyet olsun
benim içinde birdilim ye kendim yemişten sayarımma.s.a.s.

tamam canımmmyerimseniben

turkiyede once bende duduklude kek yapiyodum cok guzel oluyodu, hemde nasil kabariyodu
ama geldik buralara burda hep dudukluler celik ,artik turkiyedede hep celik zannedersem
hem aklimda kaldi duduklude kek,tarifi gorunce yeniden aklima geldi ellerine saglik

ellerine sağlık tatlm..bizim düdüklü çelik o yüzden olmaz sanırım..ama çarşıda bir yere kek tenceresi siparişi verdim gelsin onda yaparım inşallah bu tarifi...paylaşım için teşekkürler..

Benden size öneri eski düdüklü tencere falan gerek yok ben 3-4 kere fincan keki denedim güzel oldu ama çok bulaşık çıkıyor diye direk teflon tenceremi yağladım kek harçımı döktüm fincan kekteki gibi kapakla tencere arasına havlu koydum en kısık ateşte 25-30 dk pişirdim sonuç gayet başarılı idi yalnız dikkat edin altı bazen yana biliyor (bir kez başıma) ondada yanan yerleri bıçakla temizledim.Normal fırın keki gibi 25 dk sonra kürdan batırıp bakıyorum.İster yaş pasta yapar gibi puding veya krem şanti sür ister kakao,su şekeri karıştır ıslak kek yapar gibi üstüne dök.Ben misafire hariç hep teflonda yapıyorum.Misafire yapmamamın sebebi tencerem çok büyük değil yetmeyeceğinden.:teytey: :teytey:

X