Bu nasıl bir şey anlayamadım? Acil yardım!

netertua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2007
2.110
12
merhaba arkadaşlar.bende 2-3 yıldır bir kaşıntı var.ama belli bir yerde değil.vücudumu dolaşıyor.çok feci bir şekilde kaşınıyorum.bildiğiniz gibi degil.kaç tane cilt doktoruna gittim birşeyin yok dediler.tahliller falan iyi çıktı.ama ben kaşıntı gelince deli gibi oluyorum.bir ilaç verdiler.onu kullanınca bir süre sonra geçiyor.ama tedavi edici özellikte degil sadece o an için rahatlama sağlıyor....ama ben hastalığımın ne oldugunu bilmek istiyorum.ve de devamlı bu ilaca bağımlı kalmak istemiyorum.ve de bu ilaç hamilelikte kullanılmaması gerekiyor.yakın zamanda da hamilelik düşünüyorum.ne yapacağım bilemiyorum.
bilgisi olan ve ya bu durumları yaşamış olan bir arkadaş varsa yardımcı olursa çooook sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütün doktorlarda aynı şeyi söylüyorsan gerçektende bişeyin yoktur. Psikolojik olabilir, kaşımamaya çalış tut kendini. Bir süre dene bakalım kaşıntın azalacak mı.

Edit: Derinde bir problem yoksa cilt doktoru bişey yok der tabi. Bence iç hastalıklarına bi görün.

Son düzenleme:
bende de aynı şekilde kaşıntı vardı, kanım cok düşükmüş yani anemi onun icin kaşınıyormuşum kanınıza bir baktırın

bende de 2 yıldır aynı problem var günaşırı antihistaminik kullanıyorum.Gebelik düşünüyorum birkaç kadın doğum uzmanına gittim bu tür ilaçları kullanabileceğimi söylediler.Gebelikte hiç ilaç kullanmamak en iyisi ama kullanmaktan başka çare yok.Ben gebelikte ilaç kullanacağım diye üzülürken çevremdeki hamilelere bir baktım herşey için ilaç kullanıyorlar gebelikte penesilini kullananı bile gördüm bebeğide turp gibi doğdu.O yüzden çok üzülme doktor kontrolünde ilaçlarını kullanabilirsin

X