Aşılama aşılamadan sonraki BHCG değerlerinizi yazarmısınız..

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

btly

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2008
147
19
selam kızlar.benim ilk günü saymazsan aşılamadan sonraki 8.günüm ve bugün dayanamayıp hormon testi yaptırdım.değer 8.64 çıktı.doktorum madem başladık dedi çarşamba ve cuma günüde hormon seviyesine bakalım dedi.12.gün50 civarında olursa kesin hamileleik anlamına geliyor.şimdi çarşamba yani 10.gün değerin 25 civarında olmasını bekleyeceğim.bu arada vücut çatlatma iğnesinin hormonunu 1 haftada atıyormuş.kızlar sizde tecrübelerinizi paylaşın.ama normal idrar testindede çok silik bir pembelik çıktı ve bu hala ilacın etkisini atamadığımımı gösteriyor dye doktora sordum.onların en hassası bile 50 nin altını adetin geçmedikten sonra ölçemez dedi.beklemek ne zor iş:ecrin_bebek::ecrin_bebek::CüvCüv:

bende buraya yazayım tekrar, bir liste olur elimizde en azından, ilk aşılamamın 9. günü ve bhcg 6.02 çıktı ben pek umutlu değilim ama perşembe tekrar baktırcam.

perşembe bende baktıracağım tekrar.umarım ikimizinde hayırlı haberlerini alırız.o zamana kadar kesinleşmiş olur zaten.son iki gün.....

Yumurtlamadan sonra geçen süre (gün) En düşük En yüksek Ortalama
12 17 119 48
13 17 147 59
14 33 223 95
15 17 429 132
16 70 758 292
17 111 514 303
18 135 1690 522
19 324 4310 1061
20 185 3279 1287
21 506 4660 2034
22 540 10.000 2637

Yine normal bir gebelikte haftalara göre ortalama beta-hCG düzeleri ise şöyledir.

Son adet tarihinden itibaren geçen hafta sayısı HCG (mIU/ml)
(INCIID)
3 hafta 5 - 50
4 hafta 3 - 426
5 hafta 19 - 7,340
6 hafta 1,080 - 56,500
7 - 12 hafta 7,650 - 288,000
13 - 16 hafta 13,300 - 254,000
17 - 24 hafta 4,060 - 165,400
25 - 40 hafta 3,640 - 117,000

slm kızlar. bugün aşılamamnı 8. günü. kendimi fazla kaptırmamaya calışıyorum bakalım. HCG tahlilini sağlık ocaklarında yapıyorlar mı ? biliyormusunuz ? bir de bu tahlilin aç karnına mı yapılması gerekiyor?

arkadaşlar benim bugün aşılamamın 10. günü bugün beta hcg baktırdım ve sonuç 13.70 çıktı.Acaba hamilemiyim yoksa çatlatma iğnesi yüzünden mi?

evet btlycim yarından sonra baktırcam bende hadi hakkımızda hayırlısı ama ben pek ümitli değilim

arkadaşlar benim bugün aşılamamın 10. günü bugün beta hcg baktırdım ve sonuç 13.70 çıktı.Acaba hamilemiyim yoksa çatlatma iğnesi yüzünden mi?

tebrik ederim canım.kesin hamilesin.9 üzeri hamilelik oluyor.bende bugün kan bhcg yaptırdım.aşılamadan sonraki 10.gün olacak.inşallah benim sonucumda seninki gibi olur.ama tebrikler.iki gün sonra bhcg.ni yenile.değer iki kat artarsa hem hamilesin hemde normal gebelik olma yolunda.14.gün taptırdığın hcg sana kesin sonucu verecek

slm kızlar. bugün aşılamamnı 8. günü. kendimi fazla kaptırmamaya calışıyorum bakalım. HCG tahlilini sağlık ocaklarında yapıyorlar mı ? biliyormusunuz ? bir de bu tahlilin aç karnına mı yapılması gerekiyor?

canımcım bence hastanede yaptır.çünkü bildiğim kadarıyla sağlık ocaklarında sadece idrar testi yapılıyor.aç yada tok karna farketmiyor.hadi bakalım hayırlı haberlerini bekliyorum

selam kızlarrr benimde bugün çatlatmadan sonra 8.günüm ve birazdan tahlile gidiyorum hem bhcg hemde progesteron bakılacak reglimin 22. günü acaba kaç gibi bi değer çıkarsa hamileyim demektir

5.in üzerine çıkarsan hamilesindir canım.yani ihtimal kuvvetli.10.gün tekrar yaptır.10.un üzerine çıkarsa ihtimalin kuvvetleniyor.12.gün 17 üzerindeysen büyük ihtimalle hamilesin veeeee 14.gün 70 lerde olursan kesinnnnn hamilesin.inşallah hayırlı haberlerini alırız

5.in üzerine çıkarsan hamilesindir canım.yani ihtimal kuvvetli.10.gün tekrar yaptır.10.un üzerine çıkarsa ihtimalin kuvvetleniyor.12.gün 17 üzerindeysen büyük ihtimalle hamilesin veeeee 14.gün 70 lerde olursan kesinnnnn hamilesin.inşallah hayırlı haberlerini alırız

peki canım bişey sorcam : 10. gün 10 un üzerinde cıkıp da 12. ve ya daha sonraki günler verdiğin değerlerden daha düşük cıkma ihtimali var mı

Var canım ilacın etkisi hala varsa şu anda o yüzden yüksek çıkabilir.ama 12.gün sonucun daha kesin

kızlar yaaa şimdi dr.umu aradım ,asılamamın 8. günü tahlil yaptırayım mı , bişeyler belli olur mu dedim ? '' hayır 15. günden önce kesinlikle belli olmaz sabret '' dedi bana . nasıl iş bu yaaa?
burda herkes tahlilini yaptırmıs yaaaa, bir ben kaldım

tebrik ederim canım.kesin hamilesin.9 üzeri hamilelik oluyor.bende bugün kan bhcg yaptırdım.aşılamadan sonraki 10.gün olacak.inşallah benim sonucumda seninki gibi olur.ama tebrikler.iki gün sonra bhcg.ni yenile.değer iki kat artarsa hem hamilesin hemde normal gebelik olma yolunda.14.gün taptırdığın hcg sana kesin sonucu verecek

Teşekkür ederim canım sağol ama biz daha sevinemedik.Şu testi bir tekrarlayalım ondan sonra havalaramı uçarız yoksa hüsranamı uğrarız bilmiyorum.Çok korkuyorum bu kesin ya hamile değilsem diye.Şu da bir gerçekki ilk defa beta hcg bu kadar yüksek çıktı.Birazda umutlanmıyorum değil hani.Doktorumda çatlatma iğnesinin etkisi en fazla 1 hafta sürer sonra biter demişti.İnşallah bebişim geliyordur.:ecrin_bebek:

kızlar bende yarın asılama ıcın dr gıdıyorum ve umarımmbende sızın gbı degerlerle karsılasırım sonunda allah yardımcınız ve yardımcım olsun bu arada ben yenı uyeyım 25 yasındayım ılk asılamm olacak

merhaba arkadaşlar bende şubat 11 de aşılama yaptırdım bekliyemedim ve 8.gün bhcg testi yaptırdım sonuç 8.03 çıktı.Acele etmemden dolayı sonucun kesinliği belli değil ayın 24. de tekrar kan testi yaptırıcam inşallah içneden kaynaklanan bi sonuç değildir.Umarım sizlerle iyi haberlerimi paylaşırım.

benim aşılamadan 16 gün sonra ki kan testim 71 çıkmıştı doktor 5 gün sonra tekrar yaptır dedi o zamanda 10.000lere çıkmıştı ben çok umutsuz gitmiştim çünkü adetten önce test yapıldığı için hiç bir belirti yoktu. kan tahlilini elime veren bayan allah analı babalı büyütsün deyin şoke olmuştum. size şunu söyleyimki adet zamanım geçtikten sonrada karnım ağrıdı adet olcakmış gibi ve söylenen hiçbir gebelik belirtisini yaşamadım yani hem ümidi kesmeyin hemde gebelik belirtisi olcak diye beklemeyin.olmayadabiliyor. allahım sizede nasip etsin o güzel haberi aldığınız günü:CüvCüv:

arkaşlar ben ilk tahlil sonucumu yazmıştım bugun yeniledik 27.33 çıktı ama ben hala sevinemiyorum bugün bakılan hastanenin referans aralığı 5-50 hamilelik yok sonucunu veriyo ama sitelerdeki veriiler farklı ben neye inanacagımı şaşırdım bilgilendirirseniz çok sevinirim.

X