bebeğimizde 2 hafta gelişim geriliği..lütfen yardım.

s_eker

ŞükürlerOlsunAllah'ımSana
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2008
407
3
doktordan geldik şimdi ve bebeğimizde 2 hafta gelişim geriliği olduğunu söyledi.şuan 33. haftadayız fakat gelişimi 31 haftalıkmış neye uğradığımı şaşırdım doktor korkulacak bişey yok dedi ama kontrolleri sıklaştırdı.birde duruşu ters yani başı yukarda buyüzden başı biraz küçük dedi.arkadaşlar böyle bir durumla karşılaşan varsa lütfen benimle paylaşsın şuan çok üzgünüm.yememe içmeme dikkat ediyorum başka neyapmalıyım bilmiyorum.Allah sağlıkla kavuşmayı nasip etsin inşaallah.

üzülme canım ben 37 haftamdayım benim bebeğimde haftasına göre 300 350 gr daha küçük üstelik ters ama benimkinin nedeni plesenta kireçlenmesi bu yüzden bebeğim dönemiyor ve tam olarak kilo alamıyor :KK43: senin durumunda çok fazla kafaya takılacak bişey yok bence en azından doktorunda korkmamanı söylemiş benim durumum daha vahim bebeğime yeterli oksijen gitmiyor bişey olucak diye ödüm kopuyo boşuna strese girip üzme bebeğinide..

bencede çok takılma canım
eminim bir sorun yoktur
zaten bu kadar haftaya gelmiş bebek sorunsuz iken şimdi birden gerileme görülmesi pek olası değil
bebeğini üzme sakın

bu haftaya kadar herşey normalmiydi cnm bu haftamı birden iki hafta küçük çıktı

Allah razı olsun arkadaşlar birbirimize destek olmak tecrübelerimizi paylaşmak çok güzel.Allah hepimizin yardımcısı olsun inşaallah sorunsuz bir şekilde sağlıkla kavuşuruz bebişlerimize

canım benimde 7.aya kadar gelişimi iyiydi.7-8 arası çok alırlarken benimki bir anda geride kaldı,küçük kaldı..boyu uzundu ama kafa ve göbek ölçüsü haftasına göre geriydi ve bundn dolayıda kilosu azdı çok ağladım..dr bişey yok ama kontrol altına tutalım dedi..hala geride bana göre dr bişey yok diyor..bence onlara güvenmeliyiz.bişey olsa söylerler diye düşünüyorum...zayıf olacak yavrum napıyım.38 haftalığım bende 3 kilo doğarsa iyi yani..

arkadaşımı mahvettiler .iki doktor g g den dolayıbaşıo 1 ay geriymiş.bugün doğumuna gittim.güzeller güzeli bir yavrucak içini rahat tut ve iyi beslen yeşillk ceviz et balık süt ürünler...vs

Panik yapma canım. Kalan süreni iyi değerlendir. Bol bol süt iç. Bebeğe kilo yapan şeyler ye. Ispanak, portakal suyu ona yarıyor bildiğim kadarıyla. Benim bebiş hep 1 hafta gerideydi. Ne zaman günde yarım kilo süt içtim 2 gün öne geçti. Gerçi biliyorsundur mutlaka ama yine de hatırlatayım sol tarafına yatmaya çalış. Kafana takma annesi doğunca sen onu boğum boğum yaparsın nasıl olsa.

canım üzülme hiç bende şuan 20. haftada olamam lazımdı ama bebek 18. haftada en sonunda dayanamadım doktora sordum satla döllenme haftası tutmak zorunda değil onun için küçük çıkıyo sıkma canını bebekde hisseder üzülür dedi onun için bebişi düşün üzülme sakın

Arkadaşlar bende bugun dktr gittim bana bebegin gelismemis dedi ve bana bayramdan sonra geri gel dedi normalde suan 8 haftalik olmasi gerkti kan testi yapti 400 den 2000 ne cikmis dedi bayramdan sonra bakcayiz dedi ve bana hic umudunun olmadigini soyledi bide benim son adet tarihim 1 nisan gec dollenme nasil oluyor acba bende demi gec dollenme olmus

benimde ayrıntılı ultrasonda doktor 10 gün geri dedi ama bebeğin benim gördüğüm haftayla uyumlu başı ve vücudu dedi sonra ilk testlerime baktılar bthcg felan geç döllenme olmuş dediler tekrar hesaplayınca haftasıyla uyumlu çıktı

X