haksızlığa tahammülüm yok

nurtenpoker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2009
24
0
52
kötükedihüso kaynanam beni hiç sevmedi biliyorum ama evlatlarını nasıl ayırıyor bilmiyorum biz evlenirken hiç bir yardım da bulunmadı neeşya netakı bana bir giysi dahi alınmadı oysa bizden sonra evlenene sonsuz yardım yapıldı eşyalar alındı takılar takıldı kaynanam evlerinden birini onlara verdi şimdide marketini öbür oğlu ve gelinine verdi içerisindeki malların çokaz birmiktarını bize ödeyeceklerini söylediler ama nezaman istesek bibahane bulup ödemediler oysa çok borcumuz var onun için eşime çok kızıyorum hakkına niye sahip çıkmıyor anlıyamıyorum benhaksızlığa hiç gelemiyorum karışmak istemiyorum ama budurum beni sinir ediyor eşime söyleyincede evde kavga çıkarıyorbu durumda ben ne yapmalıyım bilemiyorum sizce nasıl davranmalıyım:uhm:

ahh benım kocamda kendi hakkını hiç savunmaz canımm.. çok uzucu bilirim.. kaynananın yaptığı terbiyesizlik yani nasıl can vericek bu insanlar merak edorum.. birgun oturuurken kaynana yavaş yavaş söle bilsin yaptığını ve hakkını helal etmediğinide ilett

kendi yağınızla kavrulacaksınız.
benim de kayınpederim aynısını yaptı ama bir güne bir gün lafını etmedim ne eşime, ne de babasına.
hatta eşim kendi söyler benim babama, babam bize birşey yapmadı hiç diye biz engel oluruz deme öyle diye.

yapmamışsa yapmamış ama bunda eşinizin suçu ne
ona niye kızıyorsunuz?
gidip kadının boğazına sarılamaz ya ver diye, siz de ona göre samimeyt gösterirsiniz olur biter.

boşver canım hiç üzerine gitme bu olayın... sonuçta ailesini korur sen üzerine gittikçe..

gitmezsen kendisi daha iyi görür gerçekleri..

yarın öbürgün senden birşey için yarım istediğinde kayınvaliden sende kime yardım ettiysen onlardan bul dersin.ama eşim istiyorsa yine de yardımcı olurum die de eklersin.
bence üzerine gidip kendi huzurunu bozma

kaynananıza hakettiği kadar syagı gösterirsiniz olur biter...ağız dalaşına fln hiç girmeyin..hatta hiç bi şekilde muhatap olmayın..iki kat el gibi muamele edin kafi gelir bence..

benimde eşim hakkını aramaz kendi ailesine krsı ama artık alıştım sorun olmuyo yani sende alısırsın cnm.

canım eşinin üzerine gidip huzurunuzu bozmayın.eminim oda çok üzülüyordur ama nede olsa ailesi.zaten zamanla herşeyi anlar.sende bir arkadaşın dediği gibi kırk kat yabancı gibi davran ne derse onu umursamadığını belli et o yokmuş gibidavran.yanında herzaman mutlu dur.ve eşinle çok mutlu olduğunu hissettir

benim eşimde hakkını aramaz ...
olan olmuş artık bu saatten sonra gidip yüzlerine vuracak değilsin...
bu zamana kadar size bişey yapmadılarsa bundan sonrada beklemeyin..
evlatlar arasında nasıl ayırımcılık yapılır ben çok iyi bilirim...

Her ne kadar ortada adaletsizlik varsada benim savunduğum bir fikir vardır. Malı kazanan kimse, harcarkende özgürdür ve istediği gibi harcar. Yani şimdi kendim için düşünüyorum , babam malını kayınpederiniz gibi dağıtsa bana bir şey vermese eşimin buna müdahale etme hakkı yoktur. Mal mülk babamın istediği gibi dağıtır. Ben böyle düşünüyorum. Haaaa bu malı haksız dağıtırken tabiki dağıtan kişinin vicdanı sızlamıyorsa o onun suçu ama ben böyle miras paylaşımlarında eşler olarak fazla olaya girmeme taraftarıyım.

tamam ortada bi haksızlık var ama bu durum neden senin aklını bu kadar yoruyorki?

siz oralardan gelecek gelirlere güvenrekmi evlendiniiz. bellki ayrım yapılıyor işte ne die üstüne gidiorsun ki. eşinde kırılır.ailesinden kaynaklanıor cunku sorun.
hem sen kendi aileni kurdun bak şimdi.eger ki kaynanan felan senin bi gelirine karıssa aa olmaz benim aileme müdahele ediolar yazardın. e ama sen şimdi onların kendi mal varlıklarına müdahale ediorsun olmazki.
eşin ses cıkarmıorsa kendi hakkına sende sus azcık

Malı kazanan kimse özgürce harcayabilir ama bu kişi anne babaysa ve adaletsizlik yapıyorsa harcayamaz bence, doğurmasaymış o zaman, o çocuk dünyaya gelmek için zorlamadı kimseyi, anne baba 5 dakikalık bir zevk için doğurmayı biliyorsa mal paylaşımınıda adaletli bir şekilde yapmak zorunda diye düşünüyorum. Anne banının elinde yoktur o ayrı ama elinde varda evlat ayırımı yapıyorsa haksızlıktır.
Nurtenpoker bence unutmaya çalış eşinle aranı bozma, bunun hastalığı var muhtaçlığı var, yarın birgün sizden bişeyler istediklerinde kime yadım ettiyseniz onlardan talep edin dersin ve mesafeni koyarsın, hatta yerinde olsam şuan bile konuşmazdım, eşin gitsin gelsin annedir ama sen mecbur değilsin.
Seni o kadar iyi anlıyorum ki, damdan düşenin halini damdan düşen anlar, onun için başına gelmeyen konuşur öyle.

benim eşime de çok haksızlık yapıyorlar ki eşim liseden sonra babasının dükkanını devralmış 15 sene biz evlenene kadar yani tüm aileye o bakmış abisi ile kızkardeşini okutmuş abisinin düğününü yapmış 5 yıl evine bakmış abisine evinden arabasına kadar her şeyini almış abisi boşanırken o ev ve paranın yarısını eski eşine verdi kalanı da kendi yedi üstüne de kimse bana bişi yapmadı evlenirken dedi
bizim düğünümüzü yapmadılar ben altınlarımla ödedim düğünü üç ay sonra eşimden para istediler kaynım ikinci eşiyle nişanlanacak diye ha bu arada paraları yok değil bizim düğünden bir ay sonra ev eşyalarını değiştirdiler :KK43: ben de boşanırım senden dedim annesine de söyledim
her şeyde de eşime hep haksızlık yapıyorlar yazlıklar paylaştırılırken ara katta bir oda bir salon daire dururken bize terastaki bir biçimsiz sadece bir büyük odadan oluşan bir yer vermeye kalktılar ben de benim yazlığa ihtiyacım yok zaten gelmem gerek yok ayırmayın bize yer dedim düzgün daireyi vermek zorunda kaldılar
eşim sen haksızlığa tahammül edemiyorsun ben alıştım boşver diyor ama içime dokunuyor benim ailemde hiç yapılmaz böyle şeyler ayrıca bu çocuk 15 yıl herkesi sırtında taşımış ailesi de kazanmış ama kazandığı parayla mal mülk almış
ben demiyorum ki her şeyi eşime yapsınlar sadece o da onların çocuğuymuş gibi davransınlar yeter
konu sahibi arkadaşın istediği de odur eğer eşit olamayacaksa dağıtım yapılmamalı insan öz çocuğuna üvey muamelesi yapmamalı

en güzelı susp oturmak bence.kendı rahatını düşün olabildiği kadar olsun az olsun çok olmasın.keyfini çıkarmaya çalış.kimseye muhtaç değilsen geri gelir evelallah..

canım.. benimde düğünümde kayınvalidemlerr hiçbirşeye karışmadılar.

takı ev eşyası düğün masrafı vs

ellerini ceblerine sokmadılar

eşim çok kırılmıştı ailesine..hala da kırgındır..

yinede anne baba der.. ama maddi olarak onlara artık 1 lirasını bile vermez..onlardan da 1 lira beklemez..

evimizdede çok rahatız.. çünkü bize karışmaya hakları yok zerre kadar..onlarda bunun farkında..

eğer maddi yardıma bulunsalar : bu seferde evinizde hep hak iddaa edeceklerdi.. herşeyinize karışacaklardı...

onlarda parasını nasıl harcarsa harcasın boşver.. sakın eşine çok dillendirme bu konuyu.. eşinle boşyere gerilme sakın..

X