depresyonda mıyım ne

selduxsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2008
313
1
arkadaşlar 13 haftalık hamilegim bulantı dönemım cok şiddetlı geçtı artık bogazımdan kanlar gelıyordu suya bıle hazsret kalmıştım hastanede yattım 20 tane sorum felan vurdular neyse suan baya duzeldı ama psıkolojım duzelmedı hayattan kopuk bırı halıne geldım pasıf hıçbırsey yapmayan yuzu gulmeyen bırı oldum allhım ne yapacagımı bılmıyorum neolur benım durumda olan varsa acıl yardım:a015::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

canım bunları düşünmek yerine bebeğini onunla gecireceğin anları düşün moralin düzelir belki

canım benimde çok köüydü ilk zamanlar 2_3 kilo verdim evde serumla yattım annem baktı hep bulantım geçincede bazı yemeklerden tiksindiğim için kendimi işe yaramaz hissetmeye başladım ama artık yavaş yavaş hareket ediyo bebeişim ve her ne kadar yemek yapamasam çok fazla iş yapamasamda mutluyum en azından varlığını hissediyorum merak etme yakında düzelirsin

hastanede yatarken benımkı hasta kadınları göruyordum onlar o kadr mutluydukı herseye ragmen olsun dıyorlardı bebk herseye deger ama sureklı oflayan aglayan bırı oldum anaormllık var bılıorum ne yapmalıyım ne gıcık bır durumdayıum mutlu degılım

canım bişey sorucam kaç haftalık hamilesin? birde hastanedeyken neden ağlıyordun?

canım bak hayat bazen depresyona izin vermeyecek kadr güçlü olmanı gerektiriyor.düşünsene senin yasadığın sıkıntı susnda bebeğini olumsuz etkiliyor.sen bunun yerinebebeğini kucağına aldığında yasayacagın mutluluğu düşün.ben daha önce hamileliğimin 5,5 ayında kızımı kaybettim.dünya basıma yıkılmıştı.daha sonra 4ay sonra tekrar hamile kaldım.ama gel sen bana sor o 4 ay nasıl geçti.hala unutamadım ilk göz agrımdı ama simdi yeni bir umut var içimde.yine riskli bir hamilelik geciriyorum.sürekli yatarsk geciyor hamilelğim.ama yinede iyi düşünmeye calışıyorum.çünkü kötü düşünürsem zarardan baska hiç bir işe yaramayacak.içimde binbir türlü fırtına var.ama yinede inadına iyi seyler düşünüp avutuyorum kendimi.lütfen beni yanlış anlama ama atlatacaksın bu günleri ve mutluluğa ereceksin inşlaah.hep olumlu düşün ve bebeginle yasayacagın güzel günleri hayalet.onu koklayacak seveceksin.dünyaya bir birey getireceksin.hersey gönlünce olsun.

13 hafta bıttı hastanede degıl heryerde aglar duruma gelmıştım ama bulantılarım geçtıkce sanırım bende ıyıleşmeye başladım

canım daha vücudun yeni kabulleniyo kçükmüş daha bebişin biraz daha zaman geçsin düzeliceksin inşallah.bulantın geçince kalkıp kendi işlerini yapmaya başlıcaksın sonrada bebişin sana dokunmaya başlıcak anne ben burdayım diyecek o zaman tamamen iyi olucaksın sıkma canını.benim bulantılarım 16. hafta gibi geçmişti en fazla 3 haftaya kadar düzelirsin canım

X