Yemek yedikten sonra (az da yesem) nefes alamıyorum!!!

ozlem_kortun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2009
54
0
31. haftama yeni girdim. mayıs annesiyim inşallah. hepinizin sağlıkla bebeklerinizi dünyaya getirmenizi dilerim kızlar. benim bu aralar en büyük sıkıntım yemek yemek özellikle akşam yemeğinden sonra göbeğimin gerginliğini anlatamam, nefes aldırmıyo üstelik az yemeye dikkat ediyorum yemek sırasında suyla karnımı şişirmiyorum ama malesef patlıycak gibi olmak kaçınılmaz bi durum. dokunduğumda taş gibi oluyo, sizlerin durumu nasıl ilk gebeliğim olduğu için bu hep böyle midir bilemiyorum, doktorum erken saatte yemek yememi önerdi.
bir de ayrıca kasıklarımda ve o civardaki kemiklerimde hep sızlama var yani kasılma gibi değil de sürekli bir acı şeklinde özellikle sabahları yataktan kalktığımda yoğun bir sızlama hissediyorum, deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim kafamçokkarıştı

canım ben de 2008 mayıs annesiyim..dilerim sağlıkla yavrunu kucağına almayı nasip etsin Rabbim sana ve tüm bebek bekleyen annelere..
senin gibi ben de bu dönemde tam anlamıyla nefes aldığımı hatırlamıyorum..hep yarım yarım nefes alırdım..karnım öyle bir gerilirdi ki..taş gibi olurdu adeta..bebekten kaynaklanıyor arkadaşım..ama doğumdan sonra tam anlamıyla hafifliyor insan..endişelenmeni gerektirecek bir durum yok anlayacağın..
sağlıklı ve hayırlı doğumlar dilerim..Allah yar ve yardımcın olsun :KK66:)

bende de durum aynı cnm 30 haftalık hamileyim
nefes alamıyorum
karnım geriliyorr
bakalım ne olacak sanırım normal bunlar

amiiiiiin inşallah tüm anneler bebeklerine sağlıkla kavuşur ve sağlıkla büyütür. çok teşekkür ederim. içim rahatladı en azından normal bi durum olduğuna anlamak güzel. napalım minikler için biraz şişip gerilicez demek ki :emir_bebek:

Sadece kendimde var sanıyordum bende 6haftalik hamileyim ve yemek yerken ,Yedikten sonra zor nefes alıyorum ve gaz sancım çok oluyor hatta bazen kalbimi sikistiriyor. 2tane kraker yesem bile gaz doymuş luk hissi veriyor.bu güzel zamanlarimiz böyle gecmesin ya bi çaresi olmalı

31. haftama yeni girdim. mayıs annesiyim inşallah. hepinizin sağlıkla bebeklerinizi dünyaya getirmenizi dilerim kızlar. benim bu aralar en büyük sıkıntım yemek yemek özellikle akşam yemeğinden sonra göbeğimin gerginliğini anlatamam, nefes aldırmıyo üstelik az yemeye dikkat ediyorum yemek sırasında suyla karnımı şişirmiyorum ama malesef patlıycak gibi olmak kaçınılmaz bi durum. dokunduğumda taş gibi oluyo, sizlerin durumu nasıl ilk gebeliğim olduğu için bu hep böyle midir bilemiyorum, doktorum erken saatte yemek yememi önerdi.
bir de ayrıca kasıklarımda ve o civardaki kemiklerimde hep sızlama var yani kasılma gibi değil de sürekli bir acı şeklinde özellikle sabahları yataktan kalktığımda yoğun bir sızlama hissediyorum, deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim kafamçokkarıştı

Benim minnağım sizinkinden biraz daha büyük, ama şiddetle aynı dertten muzdaribim...
Gerginlik ve patlayacakmış gibi olma hissiyle başlayan yolculuğum üstelik, iki dk kestirsem korkunç bir yanma ile uyanma, devirdiğim şişe şişe
Gaviscon'lara sodalara rağmen bu yangılardan kurtulamama, bi sonraki aşamada ise dayanılmaz bir mide ağrısı ile son buluyor...
En sonunda da afedersiniz, o asidi çıkarmadan rahat edemiyorum...
Sırf bu dertleri yaşamamak için tüm gün sadece ekmek yeyip su içtiğim bile oldu...
Ama yok nefes alsam yanıyorum şişiyorum...
Sırf bu yüzden erken doğum olsun diye dua ediyorum...
Daha fazla katlanamayacağım gibi hissediyorum ağlayarak uyanıyorum geceleri midemdeki ağrıdan acıdan :KK43:
Bu hususta tecrübeleri olan arkadaşlar n'olur beni de aydınlatın...
Derdimize bir çare medeet..... :KK43:

X