El Sanatları kolye nasıl yapılıyor?

lavinya29 kolye yapılışında ne öğrenmek istiyorsun? sanırım sana yardımcı olabilirim.

Mesela büyük taşın kolye ucundaki çevresi taşlarla süsleniyor nasıl yapılıyor

istediğin modelin resmini ekleyebilirsen yardımcı olmaya çalışır..

canım takı ve şemaları kısmında açıklamalar var. yinede yapmak istediğin modelin resimini koyarsan yardımcı olmaya çabalarız.

yapmak istediğim kolyeyi bulamadım ama mesela bunu sorsam?

Eklentiler

• $3.JPG
    $3.JPG
    53,9 KB · Görüntüleme: 98
arka tarafı görünmediği için tahminimi yazayım önce çiçekleri hazırlaman lazım sonra birleştireceksin.

gördüğüm kadarıyla çiçekleri hazırlarken bazılarında çivi bazılarıdada misine kullanmış.önce mavi boncukları çiviye geçirmiş sonrada çiviyi çiçeğin ortasındaki delikten geçirmiş.misineli olanlarada kum boncukları dizip yine çiçeğin deliğinden geçirmiş.bu çiçek yaprak yaprakmı yapılıyor yoksa tek tek alıp bizmi birleştiriyoruz belli olmuyor.saçaklarıda misineyle yapmış yine.ama iş çiçeklerde bitiyor.

resim022mj7.jpg

bu kolyeyi ben yapmıştım buradaki çiçekler tek parça ben sadece boncuğu çividen geçirdim çiviyide çiçekten.eğer senin eklediğin resimdeki çiçeklerde tek parçaysa yağılışı aynıdır.

bu kolyeyi ben yapmıştım buradaki çiçekler tek parça ben sadece boncuğu çividen geçirdim çiviyide çiçekten.eğer senin eklediğin resimdeki çiçeklerde tek parçaysa yağılışı aynıdır.[/QUOTE]

harika olmus emeğine sağlık:)

X