Amerikan kültür derneğimi yoksa Türk-Amerikan derneğimi

tuubaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2009
87
0
--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar izmirde iyi bir ingilizce eğitim merkezi arıyorum.amerikan kültür derneği ile türk-amerikan derneğinden sizce hangisini seçmemi tavsiye edersiniz.iaraştırma yaptım internette ticarete dökmüşler işi diyolar ve benim okulumu bitirebilmem için bi kursa gitmem lazım sizin bildiğiniz bi yer war mı? cumaya kadar kaydımı yaptırmalıyım bayanlar lütfen yardım edin ....

Amerikan Kültür,
aşka yerlere para verip sonra pişman olmandan iyidir , bir kere yüksek ücret verirsin ama tam olur.

Ben 3 yıl Türk amerikan derneğinde eğitim aldım. Sıradan bir kurs işte hiç bir farkı yok. Amerikan kültür derneğindede görev aldım. Çok farklı bir yer. Yabancı öğretmenleri aktiviteleri çok eğlenceli ve insan kendini ayrıcalıklı hissediyor. Eğitim kalitesi yönündende garanti verebilirim. Ama diğer bir alternatifte varki The English academy. Eğer orta seviyede ingilizcen varsa oraya gitmeni tavisye ederim çünkü %100 yabancı hocalarla eğitim veriliyor ki bu çok önemli bir özellik.
Özetle Türk amerikan derneğinde Ayda 1 ders saati yabancı hoca ile olurken, Amerikan kültür derneğinde haftada bir kaç saat, The English academy de sürekli yabancı hocalarla olursun. Tercih sizin sevgilerimle

Türk-Amerikan Derneği (TAD), 1951 yılında Türkiye ve A.B.D arasında ikili anlaşma neticesinde kurulmuş köklü ve prestijli bir sivil toplum örgütüdür.2003 yılında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı "Özel Öğretim Kurumu" statüsünü almıştır. TAD 1951 yılından beri herkesce "Amerikan Kültür" olarak bilinir çünkü derneğin yönetim kurulunda Amerikan Büyükelçiliğinden ilgili kişiler de yer almaktadır.

Amerikan Kültür Dil Okullar ile Bu kurumun hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. 60 yıldır varlığını sürdüren bir kurum olan Türk-Amerikan derneği 'nin adının Halk arasında "Amerikan Kültür" olarak bilinmesinin arkasına sığınılarak bence halkımız yanıltılıyor.

Zaten internette çok kısa bir araştırma yaparsanız bu durum yüzünden iki tarafın davalık olduğu hatta ilk mahkemenin TAD leyhine olduğunu da görebilirsiniz. www.taa-ankara.org.tr adresinden de bu bilgiye ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
Merhabalar,

Ben Amerikan Kültür Derneği Pendik Şubesinde öğrenciyim. Şuan seviyem B2. Kurstan oldukça memnunum.

Daha önceden eskişehirde iki kursa gitmiştim. Üç kursu karşılaştırınca Amerikan kültür kesinlikle fark atıyor. Bunun çeşitli nedenleri var. Bunlardan en önemlisi derslere yabancı hocalarda giriyor. Yabancı hocanın katılma oranı seviyeye göre değişiyor. Misal ikl kurlarda %30 ken ilerde %50 daha sonra %70 olabiliyor. Ben dil kurslarından çok çektiğim için Amerikan Kültürede yazılırken şu kampanyalarına kanmayıp ilk başta tek kur için anlaşma yaptım. Baktım herşey yolunda 2+1 kampanyasından yararlandım ve sonuna kadr devam etmeye karar verdim. Ama bunu yaparken tez ve bebek konusunu hiç hesaplayamadım. Şuan 3 kurluk anlaşmamın ilk kuru bitmiş durumda. Kalan iki kuru devretmek istiyorum.

İlgilenen arkadaşlar varsa öncelikle kursu kendiniz araştırın. Amerika kültüre tamam diyorsanız inanılmaz uygun oluyor bu şekilde sizler içinde... Şöyle açıklayayım ben 3 kur için 1720 Tl ye anlaşmıştım. 1720 yi üçe bölünce 550 gibi bişey çıkıyor. tek kur fiyatı. iki kuru 1100 TL ye almış oluyorsunuz...İsterseniz kurs ve fiyat araştırmanızı yapın, benimle iletişime geçin.
sevgiler...

X